dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 69
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 1367
  1. #1

    Domyślnie Adaptacja poddasza na NASZ DOM

    Jeśli ktoś czytał poprzedni wątek to zna genezę powstania tego wątku. Nie będę się więc rozpisywać.
    Po prostu, kolejna adaptacja poddasza

  2. #2

    Domyślnie

    Oto rzucik



    I planowany rozkład pomieszczeń i mebli.

    Po lewej na górze pokój młodego, na dole nasza sypialnia a później pokój maleństwa. Dalej na górze łazienka, korytarz, po prawej kolejno kuchnia + jadalnia i salon. Te małe to garderoby. Ponadto zrobimy antresolę nad salonem, na której (jak dzieci będą dostatecznie duże) zrobimy naszą sypialenkę. To by było póki co na tyle

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    aha! Jestem
    I to ma byc maleÉ To jest super!

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    woooow, toż to gigant nie poddasze!!!
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  5. #5

    Domyślnie

    Do maleńkich nie należy tylko te moje ukochane skosy zabierają najbardziej potrzebną przestrzeń w łazience (na wannę), na kuchnię i stół, ale ogarniemy, ogarniemy

  6. #6

    Domyślnie

    To poddasze jest większe nie niejeden dom!!
    Pokoje są ogromne, ponad 24 m super
    A stodołę jestem przekonana że kiedyś zamienicie na wasz domek

    Co do SH3D możesz ustawić sobie wysokość ścian pod skosem, dach zrobić w google sketch up i eksportować do SH3D
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  7. #7

    Domyślnie

    tyko to pomieszczenie po prawej (salon + aneks tak) jest większe od mojego mieszkania

  8. #8

    Domyślnie

    Witam Cię serdecznie karolakr25
    No duża chatka, duża, pomyśleć że dół taki sam a jak gość ma nocować to nie ma miejsca szok!

    Byłam u Ciebie kilka dni temu i widziałam co i jak z dachem, a czy okna wtedy wstawię bez problemu? Czy muszę szukać okien typowo dachowych?

    Alana... moja kawalerka wlazłaby tam 2 razy

  9. #9

    Domyślnie

    Jeśli narysujesz dach w sketch up, to możesz na uzyskanej powierzchni wyrysować okna i nadać im kolor błękitny. Ja tak zrobiłam na ostatnich wizualkach w tym programie. Jakbyś miała jakieś pytania, to mogę udzielić podpowiedzi. Tu masz wersję dachu 2spadowego w bardzooooo dużym uproszczeniu, chodziło mi o to że możesz sobie go zrobić
    jakby co to mogę usunąć zdjęcie
    A co to jest za pomieszczenie z lewej strony salonu? Drzwi są z tej części wypoczynkowej?
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  10. #10

    Domyślnie

    Zostaw zdjęcie, przyda się Dzięki wielkie.

    To jest garderoba mojego M. bo to wielkie to był jego pokój z miejscem na barek i zlew, więc i odpływ jest podłączony. Ta mniejsza to garderoba teściów i ich sypialnia obok. W miejscu pokoju synka jest teraz graciarnia z wejściem na stryszek.

  11. #11

    Domyślnie

    To macie częściowo łatwiejsze zadanie z przystosowaniem poddasza
    Kiedy planujecie rozpocząć przebudowę?
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  12. #12

    Domyślnie

    No zadanie bardzo łatwe, trzeba tylko powstawiać kilka (brakujących mi) okien, zmienić panele, przemalować drzwi i ściany, wstawić wannę, meble, zamówić kuchnię, przerobić kilka punktów świetlnych i już

    Najchętniej już bym okna wstawiała, póki zimy nie ma, ale pewnie nie zdążę, bo realizacja zamówienia też pewnie do kilku tygodni trwa. A resztę mogę ruszyć po oknach, wcześniej nie ma sensu. Zapewne więc ruszamy na wiosnę co by się do czerwca wyrobić

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Zosik jestem to teraz dla jasności obrazu i by zaspokoić naszą ciekawość cyknij zdjęcia poddasza , a belki są jak u mnie i pewnie ściany z cegieł też ?

  14. #14

    Domyślnie

    Okna (jeśli oczywiście pogoda by pozwoliła) spokojnie wstawiliby wam jeszcze przed świętami, teraz terminy są krótsze niz jeszcze z miesiąc temu
    Fajnie sie to czyta: tylko to zrobić, tamto zmienić, itd. jakby to było łatwe szybkie i przyjemne

    Przeczytałam w tym drugim dzienniku, że spodziewacie się maleństwa. Gratuluję !!
    Pewnie chcielibyście zamieszkać jeszcze przed jego narodzinami?
    "Pierwszy dom buduje się dla wroga, drugi dla przyjaciela, a trzeci dla siebie"
    Pierwszy zbudowałam i po roku sprzedałam, niedługo zacznę budować drugi, i już wiem, że zbuduję też trzeci
    Budujemy (na odległość) nasz (drugi) dom (zaczęliśmy w marcu!, jest SSO i właśnie go sprzedajemy )

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    milkowska

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    Okolice Grójca
    Posty
    111

    Domyślnie

    trafiłam i ja gratulacje ogromne i trzymam kciuki aby była to Zosia Dziewczyny mają rację poddasze bardzo duże, duże pomieszczenia. 27m pokój małego to ogromny, można zrobić z niego dwa i będą również ustawne. I znowu puścisz wodze fantazji aby aranżować te wnętrza, ale masz już wprawę po stodole

  16. #16

    Domyślnie

    Kubelku kilka fotek mam, miałam wszystkie ale gdzieś mi wcięło, wrzucę dzisiaj

    karolakr25 W porównaniu z tym co byłoby do roboty w stodole to tutaj czysta przyjemność, bo na dobrą sprawę to tam wszystko gotowe, tylko poprzerabiać na swoje widzimisię
    No właśnie mam nadzieje, że przed czerwcem się uda.

    milkowska
    Dziękuję Wodze fantazji to ja lubię puszczać, o lubię

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar kubel30
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Pola
    Posty
    2.950
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Kochana to ja zacieram rączki na te Twoje wizualki i wielkie pole do popisu i choć dziś moje całe brudne są mam nadzieję ,że wybaczysz bo trochę cekolu naniosłam do nowego wątku

  18. #18

    Domyślnie

    I dobrze, nanoś spokojnie, będzie pachniało robotą A wygląda tak jak piszesz, cegła i drewniane belki
    Nie mam wszystkich zdjęć niestety. Podrzucę to co mam, resztę pewnie po weekendzie.

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kardamina
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Posty
    870
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zosik .................................................. .......
    Cóż mogę więcej powiedzieć? Chyba tylko to, że...... po prostu, realizuj swój "nowy plan na przyszłość"
    Kurcze blade !!! Zosik, toż to dla mnie niespodzianka
    Recykling mojego 60-latka z plusem - czyli wszystko o tym, jak to "staruszek" zmienia się w dom z moich marzeń...

  20. #20

    Domyślnie

    Kardaminko, chyba dla wszystkich jest to niespodzianka, nawet dla nas samych


    A wiecie co dziewczyny, jakiś czas temu chciałam kupić psinkę, no ale w bloku, na 4 piętrze, z małym dzieckiem... Same rozumiecie. A teraz nie odpuszczę, przeprowadzamy się i kupujemy paskudę


Strona 1 z 69

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony