dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie krokwie 18 - jakia grubosc welny

    Witam,

    Proste pytanie. Krokwie maja wysokosc 18cm. Czy taka welne powinienem zakupic? A moze 20cm i 'upchnac' ja? z gory thx za info

  2. #2

    Domyślnie

    upychanie raczej nie jest wskazane. Za mało szczegółów napisałeś. Jeśli masz deskowanie i papę musisz jeszcze zostawić pustkę powietrza od strony desek aby była wentylacja. Tak więc wełna 15 cm i druga warstwa na stelażu, najlepiej drugie 15 cm

  3. #3

    Domyślnie

    Pokrycie dachowe- dachowka. Tak wiec na krokwiach folia, listwy i dachowka. Jesli dobrze zrozumialem to tak jak na obrazku.

    do szczytow klade welne 18cm (miedzy krokwie) + dodatkowo ponizej (ok 1m obnizony sufit) na stelazu welna 15cm. Tak?


  4. #4

    Domyślnie

    W przypadku membrany większość producentów nie nakazuje robienia tej wentylacji. Czyli możesz dać między krokwie wełnę 18 cm. A z ta 15 cm chodziło mi o drugą warstwę. Czyli na te krokwie mocujesz stelaż i dokładasz kolejną warstwę wełny. Bo chyba nie zamierzasz poprzestać na tych 18 cm??

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm.... caly problem w tym, ze stelaz jest opuszczony od krokwi (70cm). Wobec tego jak na rysunku, z ta ruznica ze welna 15cm przy narysowanym stelazu powinna znalesc sie bezposrednio pod welna 20cm. Tak?

  6. #6

    Domyślnie

    Chyba się nie rozumiemy. ja piszę o docieplaniu połaci dachowych - skosów a ty chyba mówisz o podwieszonym suficie. Bo nie wiem jakbyś stelaż odsunął od krokwi skośnych o 70 cm

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał photos Zobacz post
    upychanie raczej nie jest wskazane. Za mało szczegółów napisałeś. Jeśli masz deskowanie i papę musisz jeszcze zostawić pustkę powietrza od strony desek aby była wentylacja. Tak więc wełna 15 cm i druga warstwa na stelażu, najlepiej drugie 15 cm
    Ja nie zostawiałem szczeliny. Nic się nie będzie działo. Po to jest folia wysokoparoprzepuszczalna.

  8. #8

    Domyślnie

    No tak, tyle ze "Tak więc wełna 15 cm i druga warstwa na stelażu, najlepiej drugie 15 cm". Dla mnie stelaz jest obnizony-sufit podwieszany. Jak na schemacie, choc troszke przesadzilem, bo szara linia (stelaz) powinien byc w polowie spadow a nie na samym jego dole)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam2007 Zobacz post
    Ja nie zostawiałem szczeliny. Nic się nie będzie działo. Po to jest folia wysokoparoprzepuszczalna.
    Kolego przeczytaj dobrze co napisałem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał miklamer Zobacz post
    No tak, tyle ze "Tak więc wełna 15 cm i druga warstwa na stelażu, najlepiej drugie 15 cm". Dla mnie stelaz jest obnizony-sufit podwieszany. Jak na schemacie, choc troszke przesadzilem, bo szara linia (stelaz) powinien byc w polowie spadow a nie na samym jego dole)
    No i to mocno przesadziłes bo nie skapnałem się ze to jest ten opuszczony sufit. Więc uściślijmy o co pytasz o ocieplenie między krokwiami czy ocieplenie tego opuszczonego sufitu??

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Flash na początku było ponoć słowo a tych tu nie brakuje więc nie zaczynajmy od początku.

    Kolego miklamer zapraszamy do wątku "krotkie pytania" tam praktycznie jest wszystko i to parę razy opisane

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...kie-pytania...
    Ostatnio edytowane przez Rom-Kon ; 14-10-2011 o 19:06
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony