dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Zimno w pokoju

    Witajcie, bardzo proszę o pomoc ponieważ zupełnie się na tym nie znam. Mieszkam w segmencie brzegowym i jeden z pokoi właśnie ten na skraju jest bardzo chłodny. Jest od strony północnej, ściana szczytowa ocieplona styropianem 12, w środku grzejnik 70 cm. Pokój 12 m. kw. Co mogę zrobić żeby go dogrzać, bo wkrótce zamieszkać ma w nim dziecko a jak na razie to zawsze jest tam dużo chłodniej niż w pozostałej części domu. Czy wymiana grzejnika na większy coś pomoże? Czy to ściany muszę docieplić?
    Bardzo proszę o pomoc.
    Pozdrawiam
    Magda
    mz

  2. #2

    Domyślnie

    Na forum ciężko coś doradzić. Ocieplenie jest jak piszesz. Chociaż te 12 cm to bardzo mało ale na uzyskanie 22 stopni to spokojnie pozwoli. No chyba że są jakieś błędy w ociepleniu czyli mostki. Ewentualnie może być za mały grzejnik, ale na tym się nie znam. Czym jest tam ogrzewane?? Bo może jest tez za mała temperatura zasilania tego grzejnika.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    No tak ale być może masz zbyt niska temp zasilania tego grzejnika. Najszybszym i najprostszym sposobem będzie wymiana na większy, ale wówczas tez i rachunki się lekko podniosą. Najlepiej jakby ktoś osobiście to obejrzał, hydraulik czy wszystko z instalacją jest okej, bądź budowlaniec, bo może coś z ociepleniem jest nie halo.
    Ostatnio widziałem przypadek gdy gość ocieplając swój własny dom ocieplał tylko do wysokości gdzie będzie podbitka. Bo później nie widać...i cała ściana kolankowa z wieńcem włącznie w zimę przemarzała. taka jest niestety świadomość naszych budowlańców i nie wykluczone że u Ciebie też jakaś gafę strzelili. No ale może wystarczy np odpowietrzyć grzejnik ??

  5. #5

    Domyślnie

    Zazwyczaj gdy grzejnik jest zapowietrzony, na górze jest ciepły a na dole zimny. Dotknij ręka i będziesz wiedziała.

  6. #6

    Domyślnie

    Nie jest zapowietrzony, bo co roku tego pilnuję. Budował dom deweloper więc nie mam pojęcia czy dał wszędzie ocieplenie takie jak być powinno. Umówię sie wobec tego z hydraulikiem, bo w razie czego wymiana grzejnika tańsza niż ocieplanie ścian.
    mz

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Czasami przy grzejnikach są termostaty, a oprócz tego można podnieść temperaturę zasilania wody na kotle.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD PODDASZY Avatar Rom-Kon
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    5.400

    Domyślnie

    Prawdopodobnie termostat kotła umieszczony jest w cieplejszym (może nasłonecznionym) pomieszczeniu i jak mu się zrobi ciepło to wyłączy kocioł... pomieszczenia wychładzają się nierówno i w tym pokoju już temperatura się obniżyła ale w pokoju z regulatorem( termostatem) jest jeszcze ciepło i termostat kotła jeszcze nie załączył. Moja rada to wyregulować lub nawet przerobić instalację CO.
    "Szukajcie a znajdziecie"

    Okna połaciowe: Album z fotkami
    Inne fotki: Różne fotki budowlane
    Przestroga dla wszystkich którzy chcą mieć tanio: Nietypowa fasada - pomocy!


  9. #9

    Domyślnie

    Tylko problem jest w tym, że jak nie ma sezonu grzewczego to w tym pokoju też jest zawsze dużo chłodniej. Dogrzać wtedy nie ma go jak. Czy słyszeliście bądź używaliście detektor ciepła? Czy to da mi sprawdzić którędy ciepło ucieka?
    mz

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    basia z b.

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-827
    Posty
    28

    Domyślnie

    Myślę, że jak to jest od północy to zawsze będzie chłodno. Nawet z tego względu, że ściana nie ma jak się na słońcu ogrzać. Mam tak w kuchni, ale wyrównuje gotowaniem.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony