dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie

    Mam problem z wyborem mocy wkładu kominkowego. Generalnie będziemy ogrzewac gazem i dogrzewac kominkiem. Zdecydowaliśmy sie na wkład Jotula Harmony. Sa dwa rodzaje tego wkładu: o mocy 18 i 12 kW. Nasz dom będzie dobrze ocieplony (30 Porotherm + 12 cmm styropianu) a do ogrzania bedzie około 100 m. Nie wiem który wkład wybrać, a różnica w cenie jest dosyc spora. Czy ktos może cos poradzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że przy takiej powierzchni z powodzeniem wystarczy mniejszy kominek, tym bardziej, że będzie on tylko uzupełnieniem systemu ogrzewania.

  3. #3

    Domyślnie

    Zdecydowanie wystarczy 12 kW. Tak na prawdę może być jeszcze mniejszy (ale takie trudno znaleźć)

    <font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: empi dnia 2002-06-10 13:58 ]</font>

  4. #4

    Domyślnie

    Facet z Jotula mowi ze ta moc 12 kW to jest moc maksymalna, czyli po załadowaniu wkładu "pod dach". Średnia moc to ponoć 6-8 kW. Ponadto ten mniejszy nie potrzebuje doprowadzenia powietrza z zewnątrz (które już mamy).

  5. #5

    Domyślnie

    kominek przecież ma tylko (?) dogrzewać te 100m w okresie przejściowym. W dobrze ocieplonym budynku przyjmuje się szacunkowo 60-80W na m2. To ile wychodzi na 100m ?

  6. #6

    Domyślnie

    w razie czego zawsze możesz dogrzać pomieszczenie kotłem. Pomyśl także o róznicy temperatur przy samym piecu i w narożnikach 100-tu metrrowego pomieszczenia przy "pełnej mocy"

  7. #7

    Domyślnie

    Anula! Jeśli zdecydowałaś się na drogiego Jotula, to może rozważ zakup mocniejszego wkładu (I 18 RTD - 15,0 kW, a nie jak piszesz 18,0 kW).
    Do końca tygodnia jest promocja na mocniejsze wkłady!!!
    I 18 RTD Harmony 15,0 kW 4.700 PLN (normalnie 5.250).
    I 18 RTD Panorama 15,0 kW 4.790 PLN (normalnie 5.350).
    I 80 RH Harmony 12,0 kW 4.250 PLN
    I 80 RH Panorama 12,0 kW 4.950 PLN
    Szczególnie warto mocniejszą Panoramę, która jest tańsza od tej tańszej!!!! (niestety tylko do 15 czerwca!!!!)
    Faktycznie do modeli 15,0 kW należy podłączyć z zewnątrz powietrze do spalania!!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Z tego widze że chyba jednak sie zdecydujemy na Harmony 15kW. Cholernie dużo pieniędzy do wydania!

  9. #9
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Frankai
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Południowa Wielkopolska
    Posty
    8.536

    Domyślnie

    Ja brałbym także pod uwagę: sposób podłączenia powietrze (chce podłączyć rurę wyprowadzoną z zewnątrz) i rozmiar i estetykę wkładu (podobają mi się bez podziałów szyby i średniej wielkości). 6-8 kW wystarczy mi spokojnie na dogrzenie domu, a wręcz na ogrzanie do powiedzmy -5 stopni C.

  10. #10

    Domyślnie

    A macie jakieś lepsze dojście do wkładów Jotul-a? Ich ceny są straszne, i jakość trudno rozmawiać z nimi o jakichkolwiek rabatach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony