dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie krokwie na wierzchu a ocieplenie?

    Stan obecny: Dachówka ceramiczna + folia aquatec. Plan pierwotny był standardowy - 30cm wełny i gk. Obejrzałem jednak zabudowę u sąsiadów z bliźniaka... I niestety zrobiło się ciut klaustrofobicznie. Stąd pomysł - a może by dać mniej wełny i jednocześnie wyeksponować krokwie? Usiłuję rozpracować, na ile on sensowny:
    - czy da się jakoś policzyć, oszacować raczej, ile energii na m2 ucieknie przez wełnę 30cm a ile przez 10, 15, 20? i ile przez krokwie? znając cenę kWh i cenę wełny obliczyłbym sobie czy jest w ogóle sens rozpatrywać walory wizualne czy też rachunek ekonomiczny jest zbyt brutalny...
    - czy jeśli wsadzę wełnę nie do pełnej głębokości krokwi to da się ją jakoś stabilnie umocować? normalne sznurowanie raczej nie wchodzi w grę?
    - a może wełna do pełnej głębokości, sznurowanie, profil do gk, kantówka do krowki? połączenie krokiew - kantówka maskowała by płyta gk
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał FlashBack Zobacz post
    utoniesz w kosztach ogrzewania, takie reazlizacje wykonuje sie przenoszac izolacje podkrokwiowa na krokwie
    badz atrapy ale tu sobie przeczysz w tej klaustrofobii
    Tak, wiem, że gdyby to było zaplanowane, to ociepla się inaczej. Cóż, pierwszy dom, się człowiek nie znał
    Atrapy jak słusznie piszesz nie wchodzą w grę.
    A czy kwestię tonięcia w kosztach ogrzewania możesz rozwinąć? m2 toprocka 150mm to 20pln, koszt 1kWh z gazu to 0.25pln. Wiedząc ile ciepła ucieknie przez 15cm a ile przez 30cm wełny można oszacować stopę zwrotu inwestycji... Tylko, że tej wartości nie znam...
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  3. #3

    Domyślnie

    Próbowałem, nie potrafię Ale że przed chwilą w jednym z postów Rom-Kona przeczytałem, iż do "zachowania norm starczy ok. 17cm" to niestety wygląda, iż pomysł trafia na półkę "za późno"...
    --
    Cerbin
    Od 01/04/2012 w Guliwerze pod Niepołomicami

  4. #4
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    mam podobny problem, mianowicie w miejscu lukarny dachowej, muszę dać sufit równo z krokwiami, okno jest w trojkacie, i niestety nie mogę obniżyć sufitu zeby tam wcisnac 25 cm welny, w krokwie moge dac 15 cm, kupilem juz super mate ale jak zrobićsufit podwieszany profile musze wcisnać tez jakos miedzy krowkie? da rade cos takigo zrobic? zeby na krokwie tylko przychodzila plyta regips, a konstrukcja pomiedzy kokwiami?
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Conrad&Beata
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    372
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    okna nie da się wymienić, dachówki nie da się rozebrać, po prostu muszę coś wykombinować, tylko czy ocieplenie pomiędzy krokwiami nie będzie za słabe, krokwie mam 18, mogę tyle wełny tam wcisnąć bez szczeliny dylatacyjnej, na krokwiach mostki, no i jakoś wcisnę te profile miedzy krokwie?
    Doradźcie coś....
    Barwny z Muratora+wykusz, lukarna dachowa, budowa "tymi ręcami" fachowcy tylko dach, tynk, wylewki. Pow. po podłogach 200m2, użytkowa 150m2 +garaż 20m2, Kocioł Junkers 14-3+zasobnik kwadro 100l, całość podłogówka, kominek Pama PM+400 kg szamot, reku Brookvent (był 1.1 jest 1.2), ściany BK24+ 15cm, dach25-30, podłoga 10cm. okna 3 szyby 0,7 W/m2K dla całego okna. Mieszkamy od 01.07.2012
    Nasz dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Proponuję piankę
    PUR.
    Można przyjąć że 10cm piany odpowiada 20 cm dobrej wełny.

  7. #7
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jimminen
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-619
    Posty
    130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    A widzisz człowiek sie cały czas uczy... Te dane na temat piany to z forum mam...

  8. #8

    Domyślnie

    Witam,szczezrze mowiac bylbym bardzo ostrozny jezeli chodzi o wyliczenia dotyczace kosztow ogrzewania ,a ilosci uzytego materialu ociepleniowego .Dlaczego? Bo to na ogol zupelne bzdury ,ktore byc moze sprawdzaja sie w laboratorium ,ale nie w realnym zyciu.Wiekszosc materialow izolacyjnych traci juz po kilku latach swoje teoretyczne wlasciwosci,niedokladnosc polozenia, woda , gryzonie ,myszy, ptaki, gryznie je niszcza i to powoduje powstawanie mostkow cieplnych.W jednym domu mam czesc strychu zrobiony rowno z krokwiami i jest cieplo ocieplny welna mineralna ,poniewaz dom robilem niestety kilkanscie lat temu wierzylem w zapewnienia producenta ,iz nie wejda w niego myszy,G..... prawda wchodza az milo,ale ogolnie i tak jest cieplo ,.Ogolnie to do krokwi przykrecalem laty z boku ,pod spod welna ,a na wierzch plyta k-g .Pomieszczenie w ktorym krokwie sa na wierzchu wyglada najlepiej ze wszystkich na strychu,wlasnie przez krokwie.Jezelie bedziesz chial przyciemnic belki to bedzie Cie czekal problem technologiczny,jak je przyciemnic ,aby bejca nie wsiakala w plyte k-g,ale, mam juz na to patent jest specjalny lakier barwiacy o konsystencji towotu ,idealny to takich akcji.Na Twoim miejscu nie myslabym o welnie mineralnej , czy piance ,bo i tak Ci to gryznie osy ptaki moga zjesc i po kilku latach jak bedziesz mial pecha , to moze nie byc ciekawie ,ale skoro nie bedziesz mial wyjscia to kup moze raczej welne szklana ,bo pomimo,iz ma gorsze wlasciwosci ,to gryznie w nia sie nie wchaja.Pzdr
    Regulamin forum

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Cytat Napisał Conrad&Beata Zobacz post
    mam podobny problem, mianowicie w miejscu lukarny dachowej, muszę dać sufit równo z krokwiami, okno jest w trojkacie, i niestety nie mogę obniżyć sufitu zeby tam wcisnac 25 cm welny, w krokwie moge dac 15 cm, kupilem juz super mate ale jak zrobićsufit podwieszany profile musze wcisnać tez jakos miedzy krowkie? da rade cos takigo zrobic? zeby na krokwie tylko przychodzila plyta regips, a konstrukcja pomiedzy kokwiami?

    W przypadku montażu profili stalowych pomiędzy krokwiami można naciąć półki ceownika (profil CD 60/27), tak aby środnik bezpośrednio przykręcić do dołu krokwi. Wówczas mamy zlicowany doł krokwi i profilu CD, do którego mocuje się płyty g-k. Jeżeli krokwie nie tworzą od dołu równiej płaszczyzny to będzie trzeba podkładać kliny bo po przykręceniu płyt g-k będzie dużo wyrównywania szpachlą.
    Innym rozwiązaniem jest zastosowanie profila kapeluszowego o grubości tylko 15mm.
    Oczywiście straty ciepła przez powierzchnię zaizolowaną tylko grubością 150mm będą spore i może również pojawić się zawilgocenie na gipsie w miejscu występowania krokwi.
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony