dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43
  1. #1

    Domyślnie Telewizor na kominku

    Witam

    Planuję nad kominkiem zawiesić telewizor (około 25kg), obudowę robię z płyt silca 3cm, kleję je podwójnie na 6cm. I pytanie jakich użyć śrub/wkrętów może kołków do zamocowania uchwytu pod tv ? czy mogą wychodzić na wylot tzn. do środka kominka (będą narażone na wysoką temperaturę) . A może między silca-mi dać jakąś płytę stalową do której można byłoby się przykręcić ?
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Witam

    Planuję nad kominkiem zawiesić telewizor (około 25kg), obudowę robię z płyt silca 3cm, kleję je podwójnie na 6cm. I pytanie jakich użyć śrub/wkrętów może kołków do zamocowania uchwytu pod tv ? czy mogą wychodzić na wylot tzn. do środka kominka (będą narażone na wysoką temperaturę) . A może między silca-mi dać jakąś płytę stalową do której można byłoby się przykręcić ?

    Ty nie pytaj jak powiesić , tylko czym owinąć , żeby nie spłynął...

  3. #3

    Domyślnie

    Nie trzeba niczym owijać, chcę zrobić tak jak na tych zdjęciach :





    Jak widać paleniska otwarte, u mnie zwykły wkład.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Będziesz kominka używał?
    Bo na angielskich czy amerykańskich zdjęciach to wszystko ładnie wygląda. Aczkolwiek nie zawsze jest używane ...
    Jesteś kamieniarzem - no to odpowiedz sobie sam jak i czym zamocował być kilku-dziesięcio kilogramową płytę kamienną na wysokości półtorej metra, tak żeby nikogo ze swoich klientów nie zabić przy okazji
    Generalnie Ci podpowiem, że ogólnie to kiepski pomysł z tym telewizorem nad paleniskiem i w dodatku na ściance z tego materiału. Jak poprowadzisz okablowanie - gdzie, w jaki sposób, jak zakotwisz cokolwiek - przecież za cienką ścianką będziesz miał kilkaset stopni. Więcej wyobraźni.
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Kable na lewym zdjęciu przecież fajne...

    Otwarty kominek ma się do takiego z wkładem w przypadku TV , jak
    Niebo do Ziemi . Nad pierwszym wieszaj , nad drugim , jak powiesisz ,
    popłynie ...

  6. #6

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał elizakop Zobacz post
    Eniu, proszę napisz dlaczego jest taka różnica bardzo chciałabym wiedziec. Z góry dzięki...
    Kominek otwarty grzeje częścią paleniskową wyłącznie przez promieniowanie.
    Nic z niego nie ma prawa wylatywać , bo byłby to głównie dym .w tym wypadku
    jest to jeden wielki przeciąg do komina .W innym wątku rozpracowujemy właśnie
    ilość powietrza która wlatuje do kominka otwartego i dalej do komina .Jest to
    kilkadziesiąt razy więcej niż w kominku z wkładem. Wszelkie inne ciepło niż
    promieniowanie znika w otchłani paleniska. Trzeba tylko zadbać o to by część
    górna kominka sie nie nagrzewała , ale to rzadki przypadek.Promieniowanie
    natomiast nie działa szkodliwie na telewizor , bo źródło ciepła musi ogrzewany
    przedmiot "widzieć".
    Jeszcze jedna sprawa : w kominkach otwartych po całkowitym
    spaleniu opału , w fazie czerwonego żaru , można zamknąć szczelnie szyber,
    dzięki czemu nagrzane palenisko i żar , który dopala się już bez emitowania
    toksyn i dymu zaczyna ogrzewać powietrze w inny sposób. Zamiast uciekać
    w komin, wylatuje ono z otworu i kieruje się do góry . Takie zjawisko w przypadku
    wkładu kominkowego występuje cały czas, i nie ma możliwości temu
    przeciwdziałać. W kominku otwartym musimy szyber zostawić cały czas otwarty,
    jeśli nie chcemy stopić TV.

  8. #8

    Domyślnie

    Aż mnie... trzęsie, jak patrzę na te foty kamieniarza... before, i after też, gdy wyobrażę sobie, że pali się w kominku i gra telewizor .
    Chyba, że to drewno pod telewizorem to tylko dekoracja, a nie materiał do spalenia (w tym miejscu). Jakoś "nie leży" mi telewizor nad żywym ogniem... (stąd ten dyskomfort, taki niepokój w środku).

    Też: ogień i obrazy z ekranu to "dwa światy", "dwa nastroje", "dwie energie". Nie wiadomo na którym się zatrzymać, który przeżywać, gdy "nadają" równocześnie. Nawet jakby nadawał tylko ten "z parteru", to ten "z góry" mnie by rozpraszał (co innego, obraz, typu dzieło sztuki - ten jest nieruchomy).
    Osobiście uważam, że najkorzystniejsze ustawienie telewizora względem kominka jest wtedy, gdy nie rywalizują ze sobą, gdy znajdują się (każde osobno) np. na ścianach przylegających do siebie.
    Ale to tylko moje zdanie.
    Każdy kontakt........... pozostawia ślad.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie



    Bajana .Też mnie to trzęsie.

    Nieraz zastanawiałem się nad tym . Kto jest zboczony?
    Patrząc na większość salonów , pewnie my


    Firma MCZ opracowała dla "normalnych" specjalny kominek.
    Wkład i telewizor obok siebie - 5 cm ! Golą tych "normalnych"
    jak zboczeńców za to by mogli mieć taki gadżet w domu !
    Nawet ceny nie pamietam.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Kominki kominkami ale co na to producent telewizora? Lampowy pewnie szybciej by "startował" ze względu na temperaturę

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Jak już będziesz wieszał TV, to koniecznie plazmę: będziesz miał dwa źrodła ciepła.

    A tak na poważnie: to chyba kiepski pomysł. Zastanów się dobrze, bo powieszenie TV nad kominkiem nie jest ani bezpieczne, ani ładne.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

  12. #12

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.403
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

  14. #14

    Domyślnie

    Niestety nie mam innej możliwości jak tylko nad kominkiem. Palić będę od święta , w czasie gdy będę się delektował widokiem żywego ognia tv będzie raczej wyłączony .

    >Forest-Natura jak zawiesić płytę granitową to ja wiem, niestety nie mam żadnego doświadczenia z płytami silca dlatego pytam.

    Wcześniej w planach był zwykły stelaż i wełna, uchwyt pod tv przymocowałbym bezpośrednio do profili. Po lekturze działu "kominki" zmieniłem zdanie i buduję z tych płyt.

    Przez weekend przemyślałem sprawę, kominek jest we wnęce nad nim mam nadproże "L" , zamocuję profile stalowe i zejdę nimi w dół (poza komorą kominka), tv zakryje tę konstrukcję , z boku nie ma bezpośredniej "widoczności" więc powinno być ok.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamieniarz Zobacz post
    Niestety nie mam innej możliwości jak tylko nad kominkiem. Palić będę od święta , w czasie gdy będę się delektował widokiem żywego ognia tv będzie raczej wyłączony .

    >Forest-Natura jak zawiesić płytę granitową to ja wiem, niestety nie mam żadnego doświadczenia z płytami silca dlatego pytam.

    Wcześniej w planach był zwykły stelaż i wełna, uchwyt pod tv przymocowałbym bezpośrednio do profili. Po lekturze działu "kominki" zmieniłem zdanie i buduję z tych płyt.

    Przez weekend przemyślałem sprawę, kominek jest we wnęce nad nim mam nadproże "L" , zamocuję profile stalowe i zejdę nimi w dół (poza komorą kominka), tv zakryje tę konstrukcję , z boku nie ma bezpośredniej "widoczności" więc powinno być ok.


    Liczysz na to ,że wyłączony telewizor się nie topi ?

    Wybierz się do znajomych , którzy mają kominek. Pewnie
    zaczęli palić . Niech ci napalą , tak średnio , i zobacz co
    się dzieje nad wkładem, w miejscu na Twój TV. Wrażeniami
    się podziel...

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wojtek_796

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Posty
    2.354

    Domyślnie

    Witam!

    Telewizory kupuję rzadko, ale jeżeli mnie pamięć nie myli, to w każdej instrukcji obsługi jest coś na temat urządzeń grzejnych w pobliżu. Na pewno w tym akapicie brak jest wyrażanego entuzjazmu w przypadku ich bliskości. Jakieś postraszenie utratą gwarancji też pewnie jest. Poruszanie głośno tego tematu pewnie wzbogaci listę pytań kierowanych przez serwisantów do użytkowników.
    Jako posiadacz kominka otwartego potwierdzam jednak, że u mnie pewnie też nie spowodowałoby to jakiejś destrukcji urządzenia, ponieważ często na półce kominkowej zdarza mi się stawiać np. włączony laptop. Zwykła lakierobejca na drewnie też jest nienaruszona
    Co do telewizora w pokoju z kominkiem - najchętniej w ogóle bym go tam nie umieszczał. I tak gapię się w ogień. Swojego światopoglądu nie mam jednak zamiaru nikomu narzucać i nie o takie opinie pewnie chodziło pytającemu koledze.

    Pozdrawiam

  17. #17
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Wieszanie tv nad kominkiem powinno być karane i tyle. Zapewne reprezentuję opinie mniejszości i zostanę zaraz objechany, ale moje zdanie jest takie, że to szczyt bezguścia
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    No o gustach to się nie dyskutuje.
    A kamieniarz chce to ugryźć od strony technicznej.
    Kamieniarz - może faktycznie pomyśl o kominku z otwartym paleniskiem (vide - post Wojtka) ... na szybie to potrafi być ze 400 stopni i więcej ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  19. #19
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Lopesjus
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    962
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.
    No o gustach to się nie dyskutuje.
    A kamieniarz chce to ugryźć od strony technicznej
    Zasugerowałem najszybsze i najtańsze rozwiązanie problemu
    _______________
    Mój dziennik ogrodu: http://forum.muratordom.pl/blog.php?39543-Lopesjus

  20. #20

    Domyślnie

    >Forest-Natura niestety wkład już zainstalowany, obudowa prawie ukończona.

    Dzięki za rady. Kolega zrobił dla mnie test "kominkowy" , kominek izolowany wełną (ma już kilka lat) , nahajcował i stwierdził że temperatura obudowy nad wkładem to około 40 stopni . Dla tv nie powinno to stanowić problemu bo będzie odsunięty o kilka cm od obudowy. Martwią mnie tylko wyloty gorącego powietrza gdzie temperatura może osiągnąć około 140 stopni (a może więcej ?) . Wyloty powietrza są umieszczone 30cm od boków tv na bocznych ściankach (od przodu ich nie widać). Mam nadzieję że ciepłe powietrze poleci do góry a nie w bok na tv.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony