dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Kamieniarz. Od początku trąbię ,że powietrze ogrzewające się od szyby
    będzie mieć temperaturę wysoką ( 100-200 o C) i lecieć będzie prosto na telewizor.
    Nigdzie nie pisałem ,ze nagrzewanie obudowy jest groźne. Ale ... skoro
    ty masz to w nosie , to ja tym bardziej. Eksperyment zaczęty, może
    nie będzie tak źle jak kraczę. Mnie przynajmniej, ciągłe myślenie o tym,
    czy aby za dużo nie dołożyłem do kominka, zepsułoby cały urok palenia
    w nim....

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Kamieniarz. Od początku trąbię ,że powietrze ogrzewające się od szyby
    będzie mieć temperaturę wysoką ( 100-200 o C) i lecieć będzie prosto na telewizor.
    Nie denerwuj się , czytałem twoje wpisy i myślałem o tym , szyba wkładu jest 90cm poniżej tv a po między nimi jeszcze półka . Górna część z tv jest cofnięta w stosunku do wkładu o 15cm. Mam nadzieję że się tv nie usmaży .
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  3. #23

    Domyślnie

    No i już po pierwszym ostrym paleniu , obudowa z płyt silca spełnia swoje zadanie . W miejscach gdzie dałem podwójnie płyty jest zimno tzn. temperatura pokojowa, tam ma właśnie wisieć tv . Od strony drzwiczek czuć bardzo mocno ciepło ale jak stałem na drabinie i pochylałem się w dół to nie czułem ciepła. Kratki wywiewne bardzo gorące, w odległości 20-30cm już nie czuć temperatury.

    Żywy ogień bardzo "wciąga" , zamiast dokańczać obudowę siedziałem i gapiłem się w ogień jakąś godzinę
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Dodałbym jeszcze lustro nad telewizorem ... To tak do kompletu

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Żywy ogień bardzo "wciąga" , zamiast dokańczać obudowę siedziałem i gapiłem się w ogień jakąś godzinę



    ... no widzisz , po cholerę Ci telewizor ?!!

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Ogień ..telewizor.. lustro na suficie .. jakaś skóra przed kominkiem .. Po prostu kominek to nie tylko grzanie..

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Ogień ..telewizor.. lustro na suficie .. jakaś skóra przed kominkiem .. Po prostu kominek to nie tylko grzanie..

    Dobre ! , jak pisałem wcześniej : nie mam innej możliwości ustawienia tv.
    Luster i skóry brak
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  8. #28
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie



    Uploaded with ImageShack.us

    Swoją drogą kuźwa jakoś to montują u siebie w chałupie desperaci .Skoro fachowcy-praktycy twierdzą ,że rozwiązanie to jest nienajlepsze nawet wręcz niemożliwe w realizacji...............bo i po co???,to jednak przykuwa moją uwagę fakt skąd czerpią desperacji takie pomysły???Może dlatego ,że ich wnętrza są małe.Ściany są wykorzystane do innych celów.Może dlatego ,że znika im-desperatom problem ustawiania mebli.Podejrzewam że,taki "myk" ma jeszcze jeden cel u desperatów..obie te bryły muszą się komponować jak np.bombki na choince

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Współczesny świat jest pełen dziwnych pomysłów. Pełen też
    desperatów ,którzy je realizują . Pełen jest też tych , którzy po dwóch
    latach mówią : "nigdy więcej tego bym nie zrobił"...

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    skąd czerpią desperacji takie pomysły?
    Od architektów i dizajnerów wnętrz.
    Papier i komputer są cierpliwe - przyjmą wszystko ...
    Pozdrawiam.
    "...na Kontynencie do tej pory wierzą w tego włóczęgę... Pierwszy Mag - Zdun Włóczęga - Wędrowna Iskra, buduje w wybranych domostwach piece, które przynoszą szczęście i dobrobyt. W domu, w którym On roznieci ogień...w tych domach rodzą się magowie..."

  11. #31
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Od architektów i dizajnerów wnętrz.
    Papier i komputer są cierpliwe - przyjmą wszystko ...
    Pozdrawiam.
    Szczególnie gdy takowy pan, lub pani ma aspiracje i chce uchodzić za artystę, gdyż ma wewnętrzne przekonanie że takowym jest.

  12. #32
    Banned
    niktspecjalny

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    20-247
    Dzielnica
    Konkretna
    Posty
    15.683
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Forest-Natura Zobacz post
    Witam.

    Od architektów i dizajnerów wnętrz.
    Papier i komputer są cierpliwe - przyjmą wszystko ...
    Pozdrawiam.
    Forest zgadzam się z tobą ale proszę też o wytłumaczenie tegoż ........Jeśli ktoś ma zrobiony projekt dizajnersko-architektoniczny ale nie ma TV nad kominkiem a i obudowa ma dużo do życzenia bo na taką w projekcie uparł się inwestor (PKG) i (wełna jako izolator) to czy on jest desperatem?

    Nadmienię ,że KZPŁW jak najbardziej spełnia swoje zadanie.

  13. #33

    Domyślnie

    Z powyższych postów wynika, że jeśli projektant wnętrz lub inwestor wymyślił sobie telewizor wiszący nad kominkiem to popełnił jakieś faux-pas.

    Moim zdaniem należy oddzielić dwie kwestie: projekt wnętrza i techniczne możliwości jego wykonania. Jeśli chodzi o to pierwsze, to pomysł aby telewizor był nad kominkiem wynika z faktu, że np. kominek portalowy prezentuje się najlepiej na środku ściany na przeciwko kanapy (i/lub ekstra kanap ustawionych prostopadle). Z drugiej strony jest to też optymalne ustawienie dla oglądających telewizję z tejże kanapy. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w domach w US (wystarczy przejrzeć dowolne fora wnętrzarskie - można na nich znaleźć mnóstwo fotek wybudowanych domów gdzie TV wisi nad kominkiem). Jednym może się takie rozwiązanie podobać, innym nie, ale jest ono praktyczne.

    Jeśli chodzi o stronę techniczną, to mamy problem z temperaturą. Czy w takim razie jest możliwe zastosowanie odpowiednio grubej izolacji (np. z płyt krzemianowych) aby taki projekt zrealizować bezpiecznie, czy jest to igranie z ogniem? Te domy w US jednak nie są tylko na papierze jak można by wywnioskować z postu Forestera, a kominki oczywiście się używa. Byłoby nieracjonalnie zakładać jakieś wyjątkowo niskie standardy ppoż, skoro tamtejsze domy są zwykle drewniane. Czy może są to wszystko jakieś bio-kominki, kominki na gaz lub atrapy z udawanym ogniem? Większość "kominków z TV", które widziałem na zdjęciach to były kominki otwarte, ale zdarzył się też zamknięty (z wkładem).
    Ostatnio edytowane przez neko ; 02-11-2011 o 00:31

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Temperatura która unosi się od szyby do góry .. tego nie zaizolujesz płytą ani niczym innym..

  15. #35
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    eniu

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Rogożno
    Kod pocztowy
    64-610
    Posty
    8.661

    Domyślnie

    Cytat Napisał neko Zobacz post
    Z powyższych postów wynika, że jeśli projektant wnętrz lub inwestor wymyślił sobie telewizor wiszący nad kominkiem to popełnił jakieś faux-pas.

    Moim zdaniem należy oddzielić dwie kwestie: projekt wnętrza i techniczne możliwości jego wykonania. Jeśli chodzi o to pierwsze, to pomysł aby telewizor był nad kominkiem wynika z faktu, że np. kominek portalowy prezentuje się najlepiej na środku ściany na przeciwko kanapy (i/lub ekstra kanap ustawionych prostopadle). Z drugiej strony jest to też optymalne ustawienie dla oglądających telewizję z tejże kanapy. Jest to bardzo popularne rozwiązanie w domach w US (wystarczy przejrzeć dowolne fora wnętrzarskie - można na nich znaleźć mnóstwo fotek wybudowanych domów gdzie TV wisi nad kominkiem). Jednym może się takie rozwiązanie podobać, innym nie, ale jest ono praktyczne.

    Jeśli chodzi o stronę techniczną, to mamy problem z temperaturą. Czy w takim razie jest możliwe zastosowanie odpowiednio grubej izolacji (np. z płyt krzemianowych) aby taki projekt zrealizować bezpiecznie, czy jest to igranie z ogniem? Te domy w US jednak nie są tylko na papierze jak można by wywnioskować z postu Forestera, a kominki oczywiście się używa. Byłoby nieracjonalnie zakładać jakieś wyjątkowo niskie standardy ppoż, skoro tamtejsze domy są zwykle drewniane. Czy może są to wszystko jakieś bio-kominki, kominki na gaz lub atrapy z udawanym ogniem? Większość "kominków z TV", które widziałem na zdjęciach to były kominki otwarte, ale zdarzył się też zamknięty (z wkładem).

    Fotki z Ameryki z telewizorami nad , to kominki otwarte. Poczytaj dokładnie
    jeszcze raz ten wątek , może zrozumiesz ...

  16. #36
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar bohusz
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    Jaworzno - Krzeszowice
    Kod pocztowy
    32-065
    Dzielnica
    Jurajskie
    Posty
    3.403
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie


    Jeśli chodzi o stronę techniczną, to mamy problem z temperaturą. Czy w takim
    razie jest możliwe zastosowanie odpowiednio grubej izolacji (np. z płyt
    krzemianowych) aby taki projekt zrealizować bezpiecznie, czy jest to igranie z
    ogniem?
    Według mnie to nie jest problem. Jest to zamierzony efekt palenia w kominku. Gdyż po to się pali w kominku, aby ciepełko było, jak najwięcej zagospodarowanego właściwie ciepełka.

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mistrz Zdunski Zobacz post
    Temperatura która unosi się od szyby do góry .. tego nie zaizolujesz płytą ani niczym innym..
    Ale też nie ma takiej potrzeby , sprawdziłem sam na własnej skórze.
    Tu nie było reklamy, tylko informacja że mój nick to "kamieniarz"



    .

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Według mnie to nie jest problem.
    W moim poście nie odnoszę się do tego czy podwyższona temp. z kominka jest zamierzonym efektem palenia w kominku czy też nie. Z wcześniejszej dyskusji wynikało, że TV nad kominkiem to jest zły pomysł i jednym z powodów miała być temperatura od kominka. W moim poście napisałem, że takie realizacje są dość powszechne w US i zapytałem (pośrednio) co sądzą o tym nasi forumowicze i wykonawcy.

    Cytat Napisał bohusz Zobacz post
    Jest to zamierzony efekt palenia w kominku. Gdyż po to się pali w kominku, aby ciepełko było, jak
    najwięcej zagospodarowanego właściwie ciepełka.
    Nie można z góry zakładać, że każdy inwestor, który zaplanował w swoim domu kominek, traktuje ten kominek jako źródło ogrzewania. Większość osób pewnie tak (wtedy najlepiej aby był to kominek akumulacyjny, kaflowy, etc.), ale niekoniecznie wszyscy. O funkcji i przeznaczeniu kominka decyduje inwestor, a nie wykonawca kominka. Ten ostatni projektuje i wykonuje kominek i albo potrafi sprostać wymaganianiom inwestora, albo nie potrafi lub nie jest możliwe bezpieczne wykonanie takiego kominka. W Polsce widać przyjęło się, że fachowcy robią po swojemu, a inwestor ma się tylko cieszyć "ciepełkiem", płacić i najlepiej nie zadawać żadnych pytań.

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000)
    M***ki

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Żabia Wola
    Kod pocztowy
    96-321
    Posty
    1.725

    Domyślnie

    Kominek który ma nie grzać ?? Czemu nie ... takich które buduje się "bo sąsiad ma to i JA muszę mieć " jest całkiem sporo ..

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał eniu Zobacz post
    Fotki z Ameryki z telewizorami nad , to kominki otwarte. Poczytaj dokładnie
    jeszcze raz ten wątek , może zrozumiesz ...
    Dziękuję za troskę, ale chyba wciąż nie mam problemów ze zrozumieniem tekstu pisanego. Na końcu mojego postu napisałem przecież, że widziałem także kominek zamknięty, nad którym wisiał TV. To był ten sam portal wnętrzarski w US. Napisałem też, że być może były to inne kominki niż na drewno, generujące mniej tego ciepła. Trudno to ocenić ze zdjęć, gdzie ogień nie jest wyraźny.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony