dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie Gipsowanie płyt G-K na poddaszu ?

    Mam położone płyty G-K na stropie i skosach poddasza. Czy ktoś moze podpowiedzieć czym najlepiej zagipsować łączenia i dyletacje między ścianami, a płytami G-K ? Czy używać do tego celu taśmy ? Słyszałem coś o masach gipsowych elastycznych dzięki którym nie trzeba używać taśm ? Czy ktoś coś takiego może używał ?

    Prosze o poradę.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam.

    Połączenie skosu ze ścianą wykonuje się w sposób następujący:
    Na wykończoną, stępnie pomalowaną farba emulsyjną ścianę, w miejscu połączenia z płytą GK, nakleja się tasmę ślizgową (pomalowaną aby trzymała się taśma). Następnie połączenie szpachluje się, ale bez taśmy zbrojącej. Odcina się i odrywa wystającą część taśmy ślizgowej. Maluje się wszystko (aby akryl nie odpadał), połączenie wypełnia akrylem i nakłada ostateczną warstwę farby.

  3. #3

    Domyślnie

    Rozumiem że taką taśmę dostanę w każdym sklądzie budowlanym. Nie ma problemu z jej dostępnością ?
    Czy jest gdzieś w sieci jakiś art. z ilustracjami jak to się wykonuje ?

  4. #4

    Domyślnie

    Na pewno Rigips to robi i jest do kupienia u każdego dystrybutora. Rysunki na stronkach Rigips-a tez powinny być.
    BTW: Może są jeszcze inne technologie? Ja znam tylko tą. Wychodzi z założenia, że nie ma sensu zbroić, bo i tak pęknie. Nawet na akrylu pewnie trochę popęka, ale normalnie nie będzie widać.

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    pawel.k2

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Skąd
    Łódź
    Posty
    135

    Domyślnie

    I jeszcze powinno się użyć odpowiedniej szpachli, np Uniflot Knaufa, nie zwykłego gipsu szpachlowego.

  6. #6

    Domyślnie re tynki na re-gipsach

    Czy dopuszczalne jest tynkowanie mineralne (cement-wap.) płyt k-g (chodzi mi o skosy i głównie połączenia pomiędzy skosami z k-g a pionową częścią ściany, która jest otynkowana tradycyjnym tynkiem mineralnym.

  7. #7

    Domyślnie pyatanie dodatkowe

    A co najlepiej zrobić, by poprawić robotę po pseudofachowcach, którzy zabroili połączenia ze szytami siatką, a gdy strzeliły, to poprawili - a jakże - jeszcze raz siatką? (wygrzebując wczesniej starą)
    Peteros

  8. #8

    Domyślnie

    Pogodzić się z pęknięciami albo rozebrac i zrobić od nowa. A i na tym mogą być pęknięcia.

  9. #9

    Domyślnie hmm...

    Naprawdę nie istnieje metoda gwarantująca wyższy poziom sukcesu?
    Peteros

  10. #10

  11. #11

    Domyślnie dzięki!

    Dzięki!
    Peteros

  12. #12

    Domyślnie

    Rozumiem iż to połączenie ślizgowe robi się przy tych 2 ścianach na których nie ma zamocowanych profili UD ? Czy na połaczeniach sufitu i ścian gdzie są przymocowanie profile UD też trzeba robić połączenie ślizgowe ?
    PS. Nie mogę obejrzeć tego pdf'a - link który podałeś jest obecnie niedostępny

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony