dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie STOP!! ukrytej reklamie na forum.

    Do napisania tego posta skłonia mnie coraz więkasza ukryta reklama na forum, FM z wymiany użytkowników robi sie powoli reklamą firm,sklepów,hurtowni budowlanych i nych rzeczy zwiazanych z szeroko pojętą "budowlanką" nigdy nie miałem nic przeciwko firmom czy instytucją zarabiającej na budowlance..ale niech to będzie jasno i czytelnie napisane gosc xxx reprezentuje firme taką i taką, gosc xyz wykonuje uługi takie i takie.... na obecną chwile jest MASĘ osób zarejstrowanych tylko po to żeby promować swoje wyroby, czy swoją usługę, pod płaszczykiem userów piszą pochlebne recenzje swoich towarów czy usług, osoby czytające FM od dłuższego czasu wiedzą kto sie czym zajmuje,ale nowi uzytkownicy często giną pod natłokiem takich informacji i kupują dany produkt ( czy usługę) i pozniej jest płacz i koszty, czy forum zamierza coś z tym zrobić??

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Do napisania tego posta skłonia mnie coraz więkasza ukryta reklama na forum, FM z wymiany użytkowników robi sie powoli reklamą firm,sklepów,hurtowni budowlanych i nych rzeczy zwiazanych z szeroko pojętą "budowlanką" nigdy nie miałem nic przeciwko firmom czy instytucją zarabiającej na budowlance..ale niech to będzie jasno i czytelnie napisane gosc xxx reprezentuje firme taką i taką, gosc xyz wykonuje uługi takie i takie.... na obecną chwile jest MASĘ osób zarejstrowanych tylko po to żeby promować swoje wyroby, czy swoją usługę, pod płaszczykiem userów piszą pochlebne recenzje swoich towarów czy usług, osoby czytające FM od dłuższego czasu wiedzą kto sie czym zajmuje,ale nowi uzytkownicy często giną pod natłokiem takich informacji i kupują dany produkt ( czy usługę) i pozniej jest płacz i koszty, czy forum zamierza coś z tym zrobić??
    Nie unikniesz tego. Nie może administracja forum zabronić komuś pisania przychylnych recenzji. Granica pomiędzy lobbowaniem na czyjąś rzecz a wyrażaniem swojej opinii jest często nie do uchwycenia. Mimo wszystko komentarze pozostałych forumowiczów bardzo szybko wskazują z kim ma się do czynienia. poza tym nikt chyba nie podejmuje decyzji na podstawie postów jednego forumowicza bez zapoznania się ze zdaniem pozostałych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Jest kilku adminów - a każdy z nas ma "swoje" części forum, nad którymi jest w stanie zapanować i w których może wyłapać ukryte reklamy... Sama bezlitośnie tnę reklamy debiutantów na podforum Wnętrza A swoją drogą, byłoby nam znacznie łatwiej, gdyby podejrzenia reklam były raportowane - dziennie na forum przybywa kilkaset postów, a my nie jesteśmy w stanie przejrzeć wszystkich - działamy tu społecznie, a nie zawodowo.

  4. #4
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Prosimy o zgłaszanie takich postów - reagują moderatorzy i redakcja. Generalnie nie jest źle. Forum gromadzi wielu ludzi z branży, którzy doradzają i dzielą się doświadczniami, bez ukrytego celu marketingowego. Pozdrawiamy

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Redakcja Zobacz post
    Prosimy o zgłaszanie takich postów - reagują moderatorzy i redakcja. Generalnie nie jest źle. Forum gromadzi wielu ludzi z branży, którzy doradzają i dzielą się doświadczniami, bez ukrytego celu marketingowego. Pozdrawiamy
    Owszem nie jest zle.... jest TRAGICZNIE, są osoby co czytają tylko wybrane działy lub wątki i praktycznie one widzą na biezaco ,kto reklamuje dany towar, nie chodzi mi o jednopostowców ale o osoby które mają ileś tam postów i pod swoim nikiem poprostu chwalą swoj towar.... kilku modów na tak ogromne forum ma średnie pojecie o danym wątku... porobić moderatorów odpowiedzialnych za daną tematykę i gra, można dać im tylko opcje chowania postów ale napewno zrobili by jakiś porządek.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Powiem tak - mamy u siebie lokalne forum wsi. Długi czas był tam spokój, dopóki ilość moderatorów nie wzrosła i praktycznie było ich tylo co działów. Zaczęły się znikające posty, nagminne edycje tekstu. Atmosfera forum padła i duża część użytkowników przeniosła się do konkurencji.
    Na tym forum już jeden spadek morale i odpływ ludzi mieliśmy... więc myślę, że nie tędy droga.

  7. #7
    Senior Member FORUMOWICZ WIELKI SERCEMADMINISTRATOR FORUM Avatar Redakcja
    Zarejestrowany
    May 2001
    Posty
    4.688

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Owszem nie jest zle.... jest TRAGICZNIE, są osoby co czytają tylko wybrane działy lub wątki i praktycznie one widzą na biezaco ,kto reklamuje dany towar, nie chodzi mi o jednopostowców ale o osoby które mają ileś tam postów i pod swoim nikiem poprostu chwalą swoj towar.... kilku modów na tak ogromne forum ma średnie pojecie o danym wątku... porobić moderatorów odpowiedzialnych za daną tematykę i gra, można dać im tylko opcje chowania postów ale napewno zrobili by jakiś porządek.
    Forum nie może podlegać tak ścisłej kontroli i nie ma powodu by to robić. Proszę docenić znakomitą pracę moderatorów społecznych. Forum trzyma poziom.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Rzeczywisćie forum jest w kontrolowane, choć zdarzają się ukryte reklamy - co gorsza czasami nie ma podstaw by je usuwać . Sam tego również doświadczam ze strony konkurencji (standardowi jednopostowcy, albo te same teksty na kilku różnych forach). Niestety sam jako przedstawiciel firmy nie mogę jasno takich rzeczy zgłaszać ... i co tu w takiej sytuacji ma zrobić poczciwy etycznie postepujacy forumowicz?

    Brawo dla administratorów i moderatorów
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  9. #9

    Domyślnie

    ooo własnie, do takie użytkownika jak Tomek W nikt nie bedzie miał pretensji jak napisze że wełna Rockwool jest najlepsza na świecie

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie narzekajmy. Nie jest źle / w porownaniu do innych forów/.
    Ale przydałoby sie spopularyzować przycisk "do moderacji". Osobiście klikam tylko w nachalnych przypadkach, bo te mniej oczywiste aż tak nie rażą.
    W przypadku moderacji powinno być WYRAŹNIE ZAZNACZONE, napiętnowane że coś zostało usunięte za reklamę, by odstraszyć potencjalnych naśladowców.

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Nie jest źle zgadza się, ale ostatnio coraz częsciej spotykam się z nieuczicwym działaniem konkurencji, na zasadzie napisze kilka postów jako Nowy użytkownik nic nie znaczących a potem będę prowadził dialog z oficjalnym przedstawicielem firmy chwaląc sobie ich produkty - co ważne czytając wszystkie posty z jednego obszaru tematu i to na kilku forach łatwo to zauważyć (ten sam tekst, ten sam sposób pisania), ale możliwosci zmian tego niestety nie ma. I jak w przypadku normalnej nachalnej reklamy jest ona o tyle lepsza bo łatwo wskazać ze to reklama, tak tutaj to po prostu działanie nieuczciwe i psujące rzeczywisty obraz kształtowany przez prawdziwych forumowiczów... Co byście poradzili tutaj?
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    pewny

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-656
    Posty
    1

    Domyślnie

    Jak się wychodzi z otwartą przyłbicą to trzeba być przygotowanym na to że się dostanie w miękkie. Przykładem jest np idotyczna kampania Knaufa- "nowej ekologicznej wełny" Swoją drogą trochę wam tym dopiekł, wyszło przy okazji że zwykłą wełna posiada rozprzestrzeniające się w pomieszczeniach niebezpieczne związki chemiczne: fenole, formaldechydy. Czy się mylę? A jestem jednopostowcem?
    Panie Tomaszu, Panu i Pana pracodawcom też nie jest wszystko jedno , parafrazując tekst popularnego dziennika,
    prawda jest obiektywna byleby była po lini i na bazie, a wygląda to w myśli przysłowia każda pliszka swój ogonek chwali,
    Proszę ie udawać świętgo oburzenia, bo obraża pan inteligencje forumowiczów.
    Etyka przez duże E to zresztą domena Waszej firmy. Czy reklamy pańskiej firmy nie żerują na najniższych instynktach, strażacy, ogień, dym, no jak nie docieplisz rokwulem to sfajczysz się albo przynjmniej umrzesz od dymu.
    Banialuki kompletne, a pan ubiera się w szaty moralizatora. Więcej? Punkt po punkcie przejść przez wasz dodatek Szóste paliwo ( skądinąd ładnie złożony) to w zasadzie jedna wielka kryptoreklama ubrana w proekologiczny manifest. Pełna żonglerki sattystycznej z której nijak nie wychodzi że jesteście konkurencyjni cenowo z innymi izolatorami(!!!) Na koniec wisienka, na swojej stronie reklamujecie się wielkim sloganem: 71 % architektów wybrałoby izolacje Rockwolla, pytanie jakie się nasuwa na początku to skąd wzięliście tych architektów ( czy aby nie są z wami podlinkowani) a zaraz potem jak duża była grupa badanych. Uwaga
    badana grupka : N-40 czyli w sumie czterdziestu architektów. I tak nie jest źle mogliście napisać 86%, kto to sprawdzi.
    Panie Tomaszu równie dobrze mogę napisać tutaj że użytkownicy Muratora uważają porady Rockwolla za obciachową formę reklamy. Skąd mam te dane, przeprowadziłem ankietę, a kto wie, może zoorganizuje tutaj taki wątek.
    Wracając do jednowątkowców. Może warto się zastanowić dlaczego jednowątkowcy sa jednowątowcami, może to osoby, które pod swoim stałym nickiem nie chcą się ujawnić, żeby sztab prawników międzynarodowej korporacji nie gnębił go po sądach latami.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał pewny Zobacz post
    Wracając do jednowątkowców. Może warto się zastanowić dlaczego jednowątkowcy sa jednowątowcami, może to osoby, które pod swoim stałym nickiem nie chcą się ujawnić, żeby sztab prawników międzynarodowej korporacji nie gnębił go po sądach latami.
    Nie wiem o co chodzi w wojnie wełnianiej, ale mam małą poradę - jaki już piszesz pod nowym nickiem, to pisz z kompa z innym IP, bo administratorzy forum mają narzędzia, by przeglądać je pod tym kątem (wielonickowość jest niezgodna z regulaminem )

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Tomek W
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Cigacice
    Kod pocztowy
    66-131
    Posty
    1.742
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19
    Klub SUPER WYKONAWCA Chciałbym jednocześnie zaprosić do odwiedzenia grupy Izolacja Rockwool na Facebooku gdzie odnajdziecie sporo informacji na temat izolacji z wełny skalnej Rockwool www.facebook.com/groups/izolacjerockwool

    Domyślnie

    Pewny,
    Powiem szczerze ze Cię nie rozumiem. Moje działania na forum są oficjalne i jasne i tego tez oczekuję od konkurencji. Tutaj chciałem sie tylko poradzić co forumowicze polecają robić w takich sytuacjach.

    Co do wojny wełnianej - pierwsze o czymś takim słyszę - czyżbyś wiedział coś wiecej niż ja? Nie rozumiem natomiast Towjego ataku na nasze działania marketingowe - jeśli Ci sie nie podobają to po prostu nie musisz na nie patrzeć i kupowac naszych produktów.

    Ciekaw jestem też skad wytrzasnąłeś te informacje, że prawnicy wielkich korporacji gnębią po sądach forumowiczów Chciałbym zobacyzć ta korporację , która zamiast współpracować i słuchać tych aktywnych forumowiczów, którzy są w rzeczywistosci bardzo istotni dla niej, sciga ich za to że nie wyrażają sie pozytywnie i marce... Własnie wróciłem wczoraj z konferencjie SocialMedia Day we Wrocławiu i polecam kilka ciekawych casów które pokazują że takie działanie nie ma sensu (patrz case z Uniated Airlines, Bank of America, czy loklany Nestle - kaszka).

    Jednocześnie jesli chcesz rozmawiać i dyskutować na konkretne argumenty lub atakować chociaż rób to otwarcie, chyba ze ukrywasz coś ...
    Tomek W.

    e-konsultant Rockwool

  15. #15
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wmdajt

    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Posty
    1

    Domyślnie

    Reklamy są mało tematyczne

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony