dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Słaby sygnał GSM

    Jak sie zrobiło zimno i nie mogę wychodzić na taras w celu użycia komórki zauważyłem że na parterze czasami mi zrywa połączenia. Zacząłem "czytać" i można zastosować coś takiego jak repeater (wzmacniacz) sygnału GSM.
    Czy ktoś z was coś takiego ma, jakiego typu i jak to się sprawuje?

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    lesz

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    poznan
    Posty
    363
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    W starych telefonach bylo osobne zlacze pod antene, tam wystarczyl dodatkowy bacik na kablu i bylo ok. Nowe telefony to juz niestety na ogol tylko 1zlacze ze wszystkim. Znajomy kiedys mial zestaw "glosnomowiacy" z auta podlaczony pod dluga antene zaoknem oraz transformator (z 3 lata wstecz, kiedy zasiegi sieci byly gorsze w jego lok) + sluchawka do tego. Dzialalo dobrze.
    We wzmacniacze gsm z allegro -jakos nie wierze. W dobry telefon - tak
    No chyba, ze jakis polprof. Sprzet...ale pewnie wtedy cena powali na kolana :/

  3. #3

    Domyślnie

    repeater działa jako wzmacniacz/przekaznik sygnału, w Twoim przypadku powinien rozwiązać problem

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Przejdź się spokojnie po domu kładąc telefon w różnych miejscach - jest szansa, że znajdziesz takie, w którym będzie lepszy zasięg. U mnie wystarczy, że telefon leży albo na dole w kuchni na skraju blatu, albo na górze w łazience na murku - zasięg nawet 3 kreski. W pozostałych potrafi nie znaleźć wogóle sygnału.

    Ewentualnie wcześniej korzystaliśmy z małej anteny samochodowej i "podstawki", w którą wkładało się telefon.
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  5. #5

    Domyślnie

    Na piętrze to nie ma problemu. Na parterze też są takie okresy że jest jedna kreska i da sie gadać. A czasmi w porywach nawet trzy. Pewnie to zleży od pogody, plam na słońcu lub gadatliwości moich sąsiadów. Telefon na parterze odbiera (dzwoni) w kazdym miejscu ale najlepszy sygnał (taki bez zrywania) jest na środku salonu gdzie nawet nie ma krzesła aby przysiąść. Ale chyba nie o to chodzi aby siadać i gadać .... na skraju blatu kuchennego.

  6. #6

    Domyślnie

    właśnie, tym bardziej że technika pozwala na rozwiązanie takich problemów,

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał kulca Zobacz post
    właśnie, tym bardziej że technika pozwala na rozwiązanie takich problemów, ]
    ... w cenie ???
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał OldDiver Zobacz post
    Telefon na parterze odbiera (dzwoni) w kazdym miejscu ale najlepszy sygnał (taki bez zrywania) jest na środku salonu gdzie nawet nie ma krzesła aby przysiąść. Ale chyba nie o to chodzi aby siadać i gadać .... na skraju blatu kuchennego.
    Ja nie mam takiego problemu, bo używam słuchawki bezprzewodowej i mam obie ręce wolne nawet jak jest dobry zasięg
    Dywagacje nad kominkiem - Kominek Trocia

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trociu Zobacz post
    ... w cenie ???
    na allegro od 250 wzwyż, polecam te w okolicach 600-800

  10. #10

    Domyślnie

    Byłem w takim punkcie, zakładzie GSMowym. To facet kazał sobie dać moją komórkę, wklepał jakiś kod i powiedział ..."a niech Pan najpierw TO sprawdzi".
    Sprawdze dopiero w wykend. O co tu chodzi ?

  11. #11

    Domyślnie

    mogł wyłączyc np. 3G, aby zawsze na gsm chodziło, telefon jak ma auto wybór stara się w 3G być nawet jak jest słaby sygnał, tylko w sumie to mógł zrobić, nie ma żadnych kodów zwiększających/poprawiających zasięg

  12. #12

    Domyślnie

    Trzeba uważać na tanie repeatery z Allegro. Potrafią "wygasić" GSM w części dzielnicy. Chyba chodzi o wzbudzanie sie wzmacniacza. Taki repeater winien mieć dopuszczenie PIR.

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    mozna też zrobić wzmacniacz pasywny. Wyczytane na elaktrodzie: dwie antaeny GSM połączone kablem. Jedna wyrzucona na dach, druga w domu. Podobno działa.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    __Marek

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Napisał OldDiver Zobacz post
    Trzeba uważać na tanie repeatery z Allegro. Potrafią "wygasić" GSM w części dzielnicy. Chyba chodzi o wzbudzanie sie wzmacniacza. Taki repeater winien mieć dopuszczenie PIR.
    Prawda.
    Kupić możesz, ale używać już nie. Repeater to wzmacniacz, który nadaje, a na nadawanie wymagana jest koncesja za grube miliony, a ją mają operatorzy. Repeatery są pasmowe i kanałowe - operator instalując takie urządzenie ustawia w zależniości od typu repeatera albo część swego pasma, albo konkretny kanał.
    Zastosowanie samowlone tego typu urządzeń grozi skierowaniem wniosku o ukaranie do UKE.
    Tzw. "chińszyzna" szerokopasmowa potrafi skutecznie zakłócić pracę nadajników operatorów o lepszym sygnale w tym miejscu, ale operatorzy mają odpowiedni sprzęt do namierzania takich delikwentów.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał __Marek Zobacz post
    Prawda.
    Kupić możesz, ale używać już nie..
    Nie jest całkiem aż tak ... źle. Jestem w trakcie dobierania repeatera i rozmów z firmą sprzedająca takie urządzenia. Okazuje że "ich" produkty mają atest PIR i w ramach gwarancji oni "stają po mojej stronie" we wszelkich ewentualnych rozmowach z PIR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony