dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Stoję przed dylematem wyboru (zakupu) kotła 2-funkcyjnego CO do ogrzewania mieszkania (52m2). Przejrzałem wiele ofert i wybrałem dwa typy: Buderus Economy U004K oraz Junkers Euroline ZW23-KE. Cena za jaką mogę kupić owe kotły jest zblizona. Parametry ich są podobne, różnią sie wymiarami - Junkers jest zdecydowanie mniejszy. Jedyne co mnie teraz zastanawia to awaryjność i serwis powyższych pieców. Wykonawca który ma mi montować kocioł powiedział że Buderus ma kiepskie "bebechy". Co Wy na to? Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z tymi kotłami?

    Pozdrawiam
    Sławek W.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak się ten wątek rozwinie to dopiero będziesz miał dylemat - Twoi wybrańcy mogą zostać totalnie skrytykowani i pojawią się nowi kandydaci.
    Jeżeli ograniczasz się już wyłącznie to tych dwóch firm to ja wybrałbym Buderusa.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja po namowie bardzo dobrego hydraulika - mającego uprawnienia na Junkersy zakupiłem Buderusa. Jak się będzie sprawował mogę podzielić się wrażeniami na wiosnę przyszłego roku po 1 sezonie grzewczym.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki za jakiekolwiek opinie. Cieszę sie, że jest już 2:0 dla Buderusa, bo bardziej przychylnie na niego spogladam. Dla ciekawości moge podać, że max wydajność podgrzania ciepłej wody jest o 3,5 litra wieksza w przypadku Buderusa, grzeje on do 11,5 l/min, natomiast Junkers 8 l/min. Czy jest to duża różnica w praktyce, to sie okaże.
    Może ktoś jeszcze chciałby coś dodać w tym temacie, może na temat serwisu, jego sprawności, cen np. przegladów.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony