dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie kostki brukowej

    Witam wszystkich.
    Właśnie zakończyłem swoją dobudówkę. Kostka brukowa wygląda tragicznie - w niektórych miejscach jest zapaćkana zaprawą cementową.
    Czy ktoś z Was zna jakiś sposób na wyczyszczenie kostki z zaprawy cementowej........ czy sama myjka ciśnieniowe wystarczy??? , czy są jakieś środki do czyszczenia ?????

    Proszę o rady )

    Pozdrawiam

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar thomyk
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    322

    Domyślnie

    widziałem kieśdy coś takiego do kostki ... znajomy mył na gorąco myjką ale trzeba mieć sprzęt
    el-tom.business.site

  3. #3

    Domyślnie

    no własnie - mam tylko myjkę......... myślałem że może jakaś chemia???........ albo inne "domowe sposoby "

  4. #4

    Domyślnie

    Zabrudzenia cementem kostki? Cement w kontakcie z wodą może wchodzić w reakcję z nawierzchnią kostki (plamy, odbarwienia). Mozna spróbować środek chemiczny do usuwaniu cementowych plam na klinkierze. Powinny być takie w każdym markecie budowlanym. Na wszelki wypadek dobrze zrobić najpierw próbę w jakimś mało widocznym miejscu nawierzchni.

  5. #5

    Domyślnie Szop

    Spróbuj środkiem o nazwie Szop, może się uda.
    Zostaw na chwilę, aby wszedł w reakcję z betonem.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matskocz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Dzielnica
    Śrd
    Posty
    63

    Domyślnie

    Polecam również Reinit-R - usuwa resztki zapraw cementowych, nalotów, tynków i wszelakiej maści inne zabrudzenia i naloty.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar G.N.
    Zarejestrowany
    Jun 2005
    Skąd
    Kraków trochę Królówka
    Posty
    1.403

    Domyślnie

    A ta kostka to kamienna czy betonowa? Jeśli kamienna to jaki kamień? Granit możesz sobie kwasem dosyć swobodnie traktować. Betonowa kostka będzie się rozpuszczać tylko ciut wolniej niż zaprawa więc tak z wyczuciem trzeba stosować, kostka z wapienia zacznie pienić się jak dobre mydło. Atlas Szop jest na kwasie mineralnym (fosforowym) więc działa bardziej agresywnie, Renit jest oparty na kwasach organicznych jest czyli trochę łagodniejszy tym samym działa słabiej. Betonową kostkę pasowało by wyczyścić ile się da mechanicznie, zmywać dosyć ostrożnie i w miarę szybko spłukać. Przy spłukiwaniu weź pod uwagę gdzie ta woda spłynie,bo jak za bardzo "podlejesz" roślinki to mogą nie okazać wdzięczności.

  8. #8
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    danysokolka

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    sokolka
    Kod pocztowy
    16-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam.ja również polecam produkt Reinit-R . Stosuje się go do usuwania resztek zapraw, nalotów cementowych, osad wapniowych .
    REINIT-R jest stosowany w odpowiednim do stopnia zanieczyszczeń rozcieńczeniu. Produkt jest środkiem żrącym i przed użyciem należy zaopatrzyć się w rękawice gumowe i okulary ochronne. Przygotowany roztwór należy nanosić przy pomocy nylonowej szczotki na lekko wilgotne podłoże. Poprzez pocieranie szczotką i użycie ciepłej wody można znacznie przyspieszyć działanie środka. Rozpoczyna się ono natychmiast po zetknięciu się z substancjami do rozpuszczenia. Jest to widoczne w postaci silnej piany powstającej podczas wytwarzania się dwutlenku węgla. Należy zadbać o dobre przewietrzanie pomieszczeń. Rozpuszczone substancje należy natychmiast spłukać czystą wodą. W przypadku bardzo starych i mocnych zabrudzeń należy ewentualnie powtórzyć czyszczenie. Produkt do kupienia widziałem na allegro i w sieci.

  9. #9

    Domyślnie

    Mój znajomy takie zabrudzenia czyścił myjką ciśnieniową, nie wiem z jakim środkiem. Widziałam też gdzieś ostatnio w sieci szczotkę do czyszczenia kostki, no ale takie mechaniczne może się źle skończyć...

  10. #10
    Banned
    mortyl00

    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    Rokietnica
    Kod pocztowy
    62-090
    Posty
    10

    Domyślnie

    Sprawdź sobie ten artykuł
    Ostatnio miałem podobny problem i na niego trafiłem. Są tam przydatne rady w temacie.
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 01-02-2017 o 14:55 Powód: link reklamowy

  11. #11

    Domyślnie

    Na tym blogu jest wszystko fajnie wyjaśnione, może się przydać więc warto sobie przeczytać
    Ostatnio edytowane przez Greengaz ; 21-02-2018 o 11:03

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony