dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 65
  1. #1

    Domyślnie Działka 200 tys. jest tego warta??

    Witam, znalazłem działkę nie jest to zadupie, wszędzie blisko.

    Ale czy warte to jest tej ceny? Jest to działka numer 1 i współdzieliłbym drogę (5m. szer.) na mapie oznaczone numerem 3.

    Działka liczy 857m2 i ma wymiary 23x36

    Jakbyście usadowili domek i jaki projekt proponowalibyście pod taką działkę myślę coś o jak największej parterówce z piwnicą + garaż (1lub2stanowiskowy) ale projektów nie jest wiele.

    Ale bardziej jaki projekt interesuje mnie to czy ta działka warta jest tej ceny.
    Ostatnio edytowane przez Leon102 ; 24-10-2011 o 23:13

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar tfor
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    352
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    nie zadupie to centrum Koluszek czy centrum Warszawy? Najlepiej wyjdziesz jak kupisz dziąłkę nr 3 i będziesz pobierał opłaty za przejazd.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Odpowiedz sobie sam, czy 233zł za m2 to dobra cena - porównaj sobie okoliczne ceny.

    I odpowiedz sobie jak bardzo ruchliwa jest ta droga, którą masz kilka metrów od siebie.

    Po odliczeniu 4 metrów z 3 stron i 6m od frontu pozostaje Ci 13x28m na zabudowę. W zasadzie wąska i długa paterówka się zmieści. Ale zostanie mały ogród. No i pytanie jaką powierzchnię możesz zabudować wg. MPZP.

    Dodatkowo, co to za duży dach nad działką nr. 2 - jakiś teren produkcyjny?

  4. #4

    Domyślnie

    Szkoła gimnazjum i widać też na tym zdjęciu kawałek boiska szkolnego.

  5. #5

    Domyślnie

    Gimanzjum!!! Głośno będzie, jak będą organizować impresy sportowe na boisku gimnazjum, jakieś mecze, olimpiady miądzyszkolne... nie polecam. Jak zdarzy ci się być w ciągu dnia w domu, bądziesz słyszał drące się dzieci, dzwonki na przerwę. Według mnie za blisko. Samochody gości do działki nr 2 będą stały przed twoją działką.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    pytanie po ile stoją działki w tej okolicy - jeśli są za 300 tyś, to kwota 200 tyś jest ok, bo cenę obniża towarzysząca szkoła, wąska działka i wspólna droga.

  7. #7

    Domyślnie

    Wąska w porównaniu do innych jakie oglądałem to raczej ona nie jest... w większości to były 18-20 ostatnio nawet kobitka chciała wepchnąć 14szerokości i zachwalała pod niebiosa ...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Moim zdaniem działka jest łatwiejsza od zagospodarowania gdy można na nią wjechać od węższego boku, a nie od szerszego.

  9. #9
    Eskaa
    Guest
    Eskaa

    Domyślnie

    Dla mnie ta działka w ogóle nie jest atrakcyjna, nawet gdybym nie znała ceny nie brałabym jej pod uwagę. Po pierwsze to nieszczęsne gimnazjum i włóczące się dzieciaki. po drugie dość (chyba ?) ruchliwa ulica i po trzecie wymiary nie są ciekawe jeśli chcesz dom parterowy z garażem na 2 auta.
    Co z mediami ? Ile metrów jest od tej działki do ulicy?
    Co do ceny to moi poprzednicy napisali co zrobić- sprawdź w necie ile kosztuje m działki w tej okolicy i będziesz miał odpowiedź. Ja jestem ze śląska, w okolicy, która mnie interesuje nie zapłaciłabym za taką działkę więcej niż 100 tyś, ale może u ciebie to dobra cena.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak mieszkańcy i ich goście z działki nr 2 zaparkują samochody na tej wąskiej (bo tylko 5 metrowej) uliczce dojazdowej naprzeciw Twojego domu (bo nigdzie indziej nie da się), to będziesz miał szansę wjechać do garażu? Sprawdź to!
    Właśnie problem polega na tym, że właścicel działki nr 2 nie ma miejsca na parkowanie przy swojej działce. On tylko na 5m szerokości graniczy z drogą. To tyle co brama przesuwna na wjazd do garażu swojego domu plus furtka dla pieszych. Chyba, że coś źle odrysowałeś.

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    i na dodatek wjazd od południa - czyli największe przeszklenia od strony drogi dojazdowej.

    Wad nie wypisujemy, by cie zniechęcić do zakupu, ale byś miał mozliwości negocjacji ceny.

  12. #12

    Domyślnie

    Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i chętnie przeczytam następne jeśli się ukażą : )
    Właśnie na to czekam, jak najwięcej wad.

    Jeżeli chodzi o parkowanie na drodze to raczej od tego jest podwórko, a nie droga.
    Ale możliwe, że tak jak mówisz mogą parkować na tej drodze, ale wtedy będą blokować siebie bo ja myślałbym robić wjazd najbliżej drogi głównej żeby przejeżdżać najkrótszy odcinek drogą 5 metrową - mniej odśnieżania zimą.
    Z tego co wiem to na działce numer dwa nie będzie nic nawet w przeciągu 5 lat.

    Myślałem usadowić domek z tego projektu
    http://www.domywtradycji.pl/krasnal-ii,568,0.html
    I widziałbym to tak (oczywiscie odpowiednio wzgledem działki - tylko na szybko wkleiłem w paincie)
    Ostatnio edytowane przez Leon102 ; 25-10-2011 o 12:46

  13. #13
    Eskaa
    Guest
    Eskaa

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź MPZP . Tak jak ty umiejscowiłeś dom jest niby ok. Piszę "niby", bo sąsiad nie będzie ci zaglądał do salonu, ale z drugiej strony salon będzie bardzo blisko drogi. Skąd pewność, że przez 5 lat nikt nie kupi drugiej działki?

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w tym projekcie większość okien otwiera ci się na północ.
    Tarasowe na wschód i od południa są tylko dwa.

    Nie obawiałabym się okien od salonu od strony ulicy.
    Lepiej by okna sypialni były jak najdalej ulicy.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    i na dodatek wjazd od południa - czyli największe przeszklenia od strony drogi dojazdowej.
    Moim zdaniem to jest akurat zaleta, ze poludnie jest od str drogi dojazdowej. Nie jest to droga czesto uczeszczana wiec wieksze okna i taras moga byc od tej strony. Tarasu od str szkoly bym nie robila. Posadzilabym wielki zywoplot, bo towarzystwo gimnazium bedzie uciazliwe.

  16. #16

    Domyślnie

    Nie zauważyłam tego, że działka z wjazdem od południa, czyli najgorsza cecha działki. Nieee to nie dla mnie. Chcesz wsadzić 200 tys. PLN po to, żeby móc obserwować, co tam w szkole i u sąsiada? 5 lat to mrugnięcie okiem. 2 lata budowy i za 3 lata zjawi się właściciel drugiej działki. Działka i dom to nie samochód na kilka lat, to inwestycja często na całe życie.
    Twój projekt nie grzeszy urodą (a to dach wielospadowy, a to dwuspadowy, a to ogniomurek..,jakiś projekt sprzed 20 lat - fakt, że o gustach nie dyskutuje się ) jeszcze chwila i nas rozgonisz Ładnie Cię zniechęcamy do budowy domu ???
    Sprawdź MPZP na tym terenie, co możesz zbudować i jak postawić dom. Bez sprawdzenia nawet nie myśl o daniu zaliczki.

    Dla mnie główne minusy to:
    1) za blisko głównej drogi, będziecie słyszeć szum samochodów wieczorem i w nocy,
    2) za blisko do szkoły, a jak pracujecie w domu to koszmar,
    3) działka od południa
    4) za wąska droga dojazdowa

    PS Co by tu jeszcze wymyśleć..?

    Tak poważnie działka chyba nie jest warta takich pieniędzy. A jak czasowo z dojazdem od pracy?
    I jeszcze jedno!! czy w MPZP to nie jest teren pod budownictwo usługowo-produkcyjno jakieś tam? Jakoś tak dziwnie ta okolica wygląda. Czy gdzieś w pobliżu jest świeżo zbudowany dom jednorodzinny? Bo jak tak, to może się zjawić na drugiej działce nowy właściciel z usługą np. pod warsztat samochodowy w garażu...albo wieżowiec
    Ostatnio edytowane przez Aleksandryta ; 25-10-2011 o 14:19

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Kwitko
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Wielkopolska
    Dzielnica
    Konin/Słupca
    Posty
    1.654

    Domyślnie

    Jak duże jest to miasto???

  18. #18
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    Moja znajoma kupiła podobną działkę - z przodu budynek (przerobiony później na sklep) a z boku pusta działka. Tyle że obecnie na pustej działce stawiają blok 3 piętrowy - zgodnie z palne zagospodarowania - niewysoka zabudowa wielorodzinna czy jakoś tak. Odległości od jej granicy zachowane więc nie może oprotestować. Kupowanie działek w mieście jest niebezpieczne

  19. #19

    Domyślnie

    Malwina03 A nie sprawdziła MPZP? przed zakupem??

    Leon102 nie podoba mi się położenie tej działki Coś mi tu brzydko pachnie.....

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Malwina03
    Zarejestrowany
    Aug 2010
    Kod pocztowy
    05-140
    Posty
    164

    Domyślnie

    Nie wiem czy sprawdzali. Pewnie tak - ale może nie było magicznego słowa jenorodzinna? Jak się z nią spotkam to zapytam co było w planie - czy coś przeoczyli czy plan się zmienił.

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony