dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 13
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 253
  1. #201
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Wychodzi jeden start na 3h pracy, więc nie można mówić o taktowaniu
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  2. #202
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Podepnę się pod temat, ponieważ w połowie października wymieniłem piec właśnie na kondensacyjny. Od tej pory palnil przepracował 773h, a odpalał w tym czasie 279 razy. Czy to Waszym zdaniem nie jest za dużo? Wychodzi średnio jakieś 8-9 startów palnika na dobę.
    Jak CI to wyszło? Średni czas pracy to 2:46. To jakie masz przerwy, że takich sesji wychodzi Ci 8 na dobę?

  3. #203
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał radziula Zobacz post
    Podepnę się pod temat, ponieważ w połowie października wymieniłem piec właśnie na kondensacyjny. Od tej pory palnil przepracował 773h, a odpalał w tym czasie 279 razy. Czy to Waszym zdaniem nie jest za dużo? Wychodzi średnio jakieś 8-9 startów palnika na dobę.
    Nigdzie nie masz ilości startów na dobę.
    Masz 773h pracy palnika i 279 startów to wychodzi jakieś 2 h 45min pracy na jeden start. Uwzględniając, że na produkcję ciepłej wody nie masz nigdy tak dlugich cykli to mozesz przyjąć że cyklepracy na co są pnad 3h. Rewelacja.

    Dodatkowo jest tu paru głupków co się onanizują nt taktowania ale jak pisałem to oszołomy. Taktowanie nie jest dla kotła w żaden sposób groźne. Kiedyś kotły mialy moce min na poziomnie 8-12kW i jakoś problemów nie było.

    Problem taktowania dotyczy tylko i wyłącznie pomp ciepła, w których znajdują się elementy wzajemnie o siebie trące i trzeba im zagwarantować odpowiednie smarowanie.

  4. #204

    Domyślnie

    Nie pisałem nic o czasie pracy czy przerwach. Stwierdziłem jedynie, że średnio dziennie wychodzi 8.66 startów palnika. Nie obserwowałem ile czasu piec pracuje, a ile ma przerwę. Takie informacje nie są też zapisywane, abym mógł to teraz zweryfikować. Na pewno każdy podgrzew CWU, to start palnika. Kiedy piec kończy podgrzewać CWU, to gasi płomień i po 2-3minutach przełącza się spowrotem na CO oraz ponownie zapala palnik. Wodę grzeje 2-3x dziennie w zależności od zużycia, więc 2-3 starty palnika na dobę już odpadają. W zasadzie to nie jestem piewien, czy przypadkiem piec nie gasi palnika także przed rozpoczęciem grzania CWU, co by znaczyło, że 4-6 starty na dobę to przejście pomiędzy grzaniem CO a CWU i odwrotnie.

    Moc minimalna kotła to 2kW.


    Obecnie czas pracy to 784h i 280 startów palnika. CWU dogrzewał rano, więc wygląda na to że każdy dogrzew CWU, to dokładnie 1 start palnika więcej. Zatem 2-3 starty dziennie to kwestia samej CWU.
    Ostatnio edytowane przez radziula ; 24-11-2021 o 08:44

  5. #205
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7

    y. Taktowanie nie jest dla kotła w żaden sposób groźne. Kiedyś kotły mialy moce min na poziomnie 8-12kW i jakoś problemów nie było.

    .
    Kiedyś nie było domów mających obciążenie cieplne 3.5kW przy -20C.

    Poza tym nie powiesz mi, że podczas rozruchu kocioł pracuje z optymalną sprawnością.
    Przykład kolegi @Daze, którego kocioł po tym, jak zaczął taktować spalał 2m3 gazu ma dobę więcej zdaje się to potwierdzać.

  6. #206
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Poza tym nie powiesz mi, że podczas rozruchu kocioł pracuje z optymalną sprawnością.
    .
    może przez sekundę trwa taki rozruch więc to wartości pomijalne.

    mam samochód hybrydowy toyoty, tam silnik zapala i gaśnie setki razy na godzinę, i jakoś są to najoszczędniejsze, i najtrwalsze jednostki .

  7. #207
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Sekundę ? Są kotły które startują, przez kilka/kilkanaście sekund pracują z mocą 70% i dopiero później schodzą w dół.
    No, ale może jest inne wytłumaczenie korelacji taktowania z wyższym spalaniem u @Daze

    I nie porównuj hybrydy, gdzie jednostka spalinowa gaśnie, a energia czerpana jest z innego źródła
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 24-11-2021 o 09:24
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #208
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Sekubndę ? Są koty które startują, przez kilka/kilkanaście sekund pracują z mocą 70% i dopiero później schodzą w dół.
    No, ale może jest inne wytłumaczenie korelacji taktowania z wyższym spalaniem u @Daze

    I nie porównuj hybrydy, gdzie jednostka spalinowa gaśnie, a energia czerpana jest z innego źródła
    porównałem silnik spalinowy jako taki, akurat w hybrydzie tych cyklów zapalania i gaśnięcia jest dużo więcej. w motoryzacji jakoś te cykle nie zwiększają zużycia paliwa " bo musi startować"

    no ale generalnie idealne warunki pracy kotła zapewniają troche wyższą sprawność i niższe rachunki z tym że są to wartości rzędu kilku procent.

    na pewno ważne jest nie wyziębiać domu bo wtedy jest faktycznie nieoszczędne ogrzewanie.
    Ostatnio edytowane przez Janekk1234 ; 24-11-2021 o 11:28

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    porównałem silnik spalinowy jako taki, akurat w hybrydzie tych cyklów zapalania i gaśnięcia jest dużo więcej. w motoryzacji jakoś te cykle nie zwiększają zużycia paliwa " bo musi startować"
    Skąd wiadomo, że nie zwiększają? Nie zwiększają względem czego? Spalania przez cały czas? Zapewne, tak, bo energia w tym czasie jest brana z innego źródła. Należałoby wziąć samochód z silnikiem spalinowym, zapalić silnik i zostawić na godzinę, oraz przez ten sam czas co chwilę zapalać i gasić silnik. Następnie porównać wyniki.

    Jeżeli energia jest brana zarówno z akumulatora jak i spalanego paliwa, to jestem w stanie uwierzyć, że pomimo częstrzego zapalania i gaszenia silnika zużyje mniej paliwa niż jakby korzystać tylko z jednostki spalinowej przez cały czas.

  10. #210
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    porównałem silnik spalinowy jako taki, akurat w hybrydzie tych cyklów zapalania i gaśnięcia jest dużo więcej. w motoryzacji jakoś te cykle nie zwiększają zużycia paliwa " bo musi startować"
    Nie zawsze mozna porownywac gruszki do jabłek

    Pamietaj, ze system start/stop zostal wprowadzony po to, by nie nie spalac paliwa a przede wszystkim nie emitować spalin w mieście wtedy, kiedy jest to niepotrzebne - podczas tych 20sekund na skrzyżowaniu, lub korku (tu nawet dłużej).
    Wtedy spalamy paliwo marnując je na biegu jałowym (w przypadku kotła nie ma takiej sytuacji)
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #211
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    porównałem silnik spalinowy jako taki, akurat w hybrydzie tych cyklów zapalania i gaśnięcia jest dużo więcej. w motoryzacji jakoś te cykle nie zwiększają zużycia paliwa " bo musi startować"

    no ale generalnie idealne warunki pracy kotła zapewniają troche wyższą sprawność i niższe rachunki z tym że są to wartości rzędu kilku procent.

    na pewno ważne jest nie wyziębiać domu bo wtedy jest faktycznie nieoszczędne ogrzewanie.

    Janekk niewarto, fanatycy mają to do siebie, że wiedza najlepiej i nic ich nie przekona....

  12. #212
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Pomóż koledze, któremu kocioł zaczął taktować, a spalanie wzrosło o 2m3/doba
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  13. #213
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Pomóż koledze, któremu kocioł zaczął taktować, a spalanie wzrosło o 2m3/doba
    o cóż za porównanie ten kolega ma, dopiero co odpalił układ i nic nie ogarnia. tu zamknął tam otworzył. przecież to żadne warunki porównawcze.

  14. #214
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Janekk1234
    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    TSA
    Kod pocztowy
    77-430
    Posty
    1.647
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post

    Pamietaj, ze system start/stop zostal wprowadzony po to, by nie nie spalac paliwa a przede wszystkim nie emitować spalin w mieście wtedy, kiedy jest to niepotrzebne )
    nie piszę o zwykłym start stop gdy stoisz na światłach. w hybrydzie komputer co chwilę żongluje energią między silnikiem , kołami a baterią. silnik gaśnie i zapala się , jak pisałem , setki raz w ciągu godziny. wystarczy dodać gazu, silnik się odzywa, puścić gaz, silnik gaśnie.

    no ale to taki mały offtopik odnośnie tego mitycznego taktowania

  15. #215

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    ... onanizują nt taktowania ale jak pisałem to oszołomy. Taktowanie nie jest dla kotła w żaden sposób groźne.
    Wreszcie rozsądny głos.
    Kilka startów na godzinę to nic złego. To NIE JEST ŻADNE TAKTOWANIE.
    problem jest wtedy, gdy ktoś drastycznie ograniczy przepływ czynnika jak user DAZE i mu palnik nawet nie zdąży ustabilizować płomienia po starcie a już musi gasnąć ze względu na przekroczenie temp. Ale jemu już wyjaśniliśmy co ma zrobić.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  16. #216
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    nie piszę o zwykłym start stop gdy stoisz na światłach. w hybrydzie komputer co chwilę żongluje energią między silnikiem , kołami a baterią. silnik gaśnie i zapala się , jak pisałem , setki raz w ciągu godziny. wystarczy dodać gazu, silnik się odzywa, puścić gaz, silnik gaśnie.

    no ale to taki mały offtopik odnośnie tego mitycznego taktowania
    No dobrze, ale wyjasnilismy ci już, ze taki system jest oszczędniejszy, gdyz pobiera energię z innego źródła.
    Taktowanie nie jestem mityczne, tylko na przykładze @Daze jest faktem.
    I na pewno sposób pracy o ktorym pisze @mistalowa
    palnik nawet nie zdąży ustabilizować płomienia po starcie a już musi gasnąć ze względu na przekroczenie temp
    Nie pozostaje bez wpływu na efektywnośc spalania.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  17. #217
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janekk1234 Zobacz post
    o cóż za porównanie ten kolega ma, dopiero co odpalił układ i nic nie ogarnia. tu zamknął tam otworzył. przecież to żadne warunki porównawcze.
    Wyraźnie napisał co stało się po założeniu automatyki.
    Taktowanie kotła, wzrost spalania o 2m3
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #218
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Wyraźnie napisał co stało się po założeniu automatyki.
    Taktowanie kotła, wzrost spalania o 2m3
    i aby taktowanie spowodowało wzrost spalania o 2m3 na dobe to kociol musiałby palic 200m3/dobe

  19. #219

    Domyślnie

    Czy u was też podczas zapłonu kotła występuje jego drżenie?

  20. #220
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    i aby taktowanie spowodowało wzrost spalania o 2m3 na dobe to kociol musiałby palic 200m3/dobe
    Ale nie spalał tyle, a spalanie wzrosło o 2m3 na dobę. Fakt.

Strona 11 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony