dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 241 do 253 z 253
  1. #241

    Domyślnie

    Do pieca podłączonych jest 12 pętli - powierzchnia domu to 130m2.

    Dziękuję za wszystkie podpowiedzi - teraz zwróciłem uwagę, że na 99% piec w d2 dobija max do 43*C ponieważ P55 jest domyślnie ustawione właśnie na 43*C - nie zwróciłem kompletnie wcześniej na to uwagi. P55 to Temperatura zabezpieczenia głównego wymiennika - czy mogę testowo podnieść ten parametr do 60*C i nic się nie stanie?

    EDIT: Spróbowałem i... zaskoczenie - P55 jest ustawione na 43*C i nie mogę go zwiększyć, mogę tylko zmniejszyć ten parametr - a instrukcja mówi, że zakres tego parametru to 0-150*C.

    Co dalej? Bo to rzeczywiście mogłoby pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Mouera ; 05-01-2022 o 18:18

  2. #242
    ELITA FORUM (min. 1000)
    BrodowskiG

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Poznań
    Dzielnica
    Wilda
    Posty
    2.350

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Zastanawia mnie jeszcze akurat temperatura 43*C. Nie wiem czy jest to uzależnione od temperatury zadanej 33*C i histerezy czy czasem nie będzie to zbieg okoliczności i temperatura jest taka sama jak nastawiona fabrycznie P55 zabezpieczenia głównego wymiennika.
    akurat o histerezę 10 stopni, dlatego pisałem o P59

  3. #243
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Poczytam i pomyślę, Tobie także radzę ściągnąć i poczytać. Możliwe że należy zwiększyć histerezę.
    Spróbuj zmienić także czas gotowości d2 dla co P32 najpierw na 10 minut a następnie na 0 Obserwuj zachowanie kotła po obu zmianach tego czasu i napisz jaki to miało przebieg. Zawsze zmieniaj tylko jeden parametr i obserwuj zmiany ponieważ zmiana dwóch parametrów na raz nie pozwoli na miarodajną ocenę za co odpowiada każdy z nich.

    W instrukcji obsługi na stronie Ferroli jest napisane że kocioł 24H ma moc od 4.9 do 26kW.
    Co masz na myśli jeżeli pisałeś ze palnik schodzi do 2 a nawet do 1% wysterowania.
    Jeśli masz gdzieś dojście to postaraj się o 2 elektroniczne mierniki temperatury tak aby zamontować je na rurach zasilania i powrotu z instalacji grzewczej. W ten sposób będziemy wiedzieć więcej i zdiagnozować czy czasem winowajcą nie jest duża moc minimalna.

    Napisz jak masz ustawioną krzywą grzewczą tj. temperatury chyba początkowe i końcowe oraz przesunięcie i jej numer
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #244

    Domyślnie

    Z czasem gotowości d2 (czyli parametr P32) już kombinowałem - przy ustawieniu na 0 symbol d2 na ekranie pieca w ogóle się nie pojawia, ale wtedy piec odpala i gasi palnik z częstotliwością mniejszą niż 1 minuta, za każdym razem dogrzewając do 43 stopni. Regulując P32 od 1 do 10 minut nic się nie zmienia w zachowaniu pieca oprócz odstępu między odpaleniem płomienia, odpowiednio 1 min, 2 min, itd.

    Co do drugiego pytania - piec odpalając grzanie CO zaczyna zazwyczaj tak od ok 35% modulacji (tak to jest nazwane na sterowniku) i z biegiem czasu ta modulacja się obniża, osiągając finalnie 1% po kilku godzinach i tak na tym 1% piec grzeje do wyłączenia przez sterownik (po osiągnieciu zadanej temp. pomieszczenia 22*C)

    Krzywa grzewcza dla pieca jest ustawiona domyślnie, czyli z instrukcji rys. 14 (krzywa nr1, offset 30)

    I jeszcze info co do temperatur zasilania i powrotu - posiadam kamerę termowizyjną, i zrobiłem pomiary jak było chłodniej, jak na zasilaniu szło do rury 35 stopni, to powrót miał ok 30 stopni.

    Wczoraj sprawdzałem i jak za zasilaniu było około 33 to powrót miał 29.

    Powtórzę pomiar dziś jak piec odpali.

    Edit - można tu normalnie dodawać zdjęcia, po próbowałem i się nie dodają?
    Ostatnio edytowane przez Mouera ; 05-01-2022 o 20:56

  5. #245
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Zrób pomiar gdy kocioł taktuje czyli wchodzi w ten tryb gotowości d2 i nie może wystartować na dłużej.
    Interesuje mnie co się wtedy dzieje na zasilaniu i powrocie, czy tam występują jakieś skoki temperatury.
    Podczas normalnej pracy jak i tej nienormalnej z d2 najlepiej jakby pomiar obejmował czas od startu gdy palnik ma te 35% i gdy zmniejsza wysterowanie
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #246
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Pisałeś że kocioł na ogrzewanie pracuje w nocy . Sprawdź też czy jeśli ustawisz na programatorze ogrzewanie tylko w nocy i w dzień w np. godzinach nieobecności użytkowników a cwu tylko w dzień gdy użytkownicy są to czy kocioł po ogrzaniu cwu i odczekaniu powiedzmy godziny do pracy na cele co będzie pracował normalnie.
    Chodzi mi o zwiększenie okresu pomiędzy pracą kotła na cele cwu i oc poprzez programator.....
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #247

    Domyślnie

    Zrobiło się chłodniej - testuje. Na razie mogę tylko potwierdzić, że kocioł odpala prawidłowo, jeśli wyłączy się nad ranem i startuje ponownie przykładowo o 00:00 - czyli ma całodzienną przerwę - wtedy jest OK.

    Miałem okazję sprawdzić też późnym wieczorem, co się stanie jak wystartuje po całodziennym braku grzania CO i po 40 min będzie miał przerwę, bo zacznie grzać CWU - w takim przypadku wrócił prawidłowo do grzania.

    Będę dalej testował - moc grzania CO ma ograniczoną teraz do 20% - sprawdzałem, że trzyma się tego ograniczenia i bez problemu utrzymuje zadaną przez krzywą temp podłogówki.

  8. #248

    Domyślnie

    No to nic się nie zmieniło, tzn. kocioł grzał cała noc, wyłączył się ok 8:00, a że mróz, to włączył się teraz i chu... - znowu d2 zamiast grzać ciągle, a temperaturę czynnika pokazuje 26 stopni, kiedy wg krzywej powinien utrzymywać na poziomie ok 33 stopni. Gdzie tu sens i logika??? Już nie mam siły sterczeć nad tym - zgłosiłem się do Ferroli bo już mnie szlag trafia.

    To wygląda jakby w dzień był jakiś problem - nawet podejrzewałem że ustawienia tygodniówki sterownika mogły mieć wpływ, więc zmieniłem je tak, aby obejmowały grzanie CO 24h/dobę - chociaż piec jest ustawiony w trybie grzania, a nie tygodniówki, więc to raczej nie to...

    EDIT - piec był cały czas w trybie d2, więc zmieniłem ustawienie z krzywej na stałą temperaturę i ustawiłem testowo 40 stopni (krzywa wg obecnej temp na zewnątrz ustawia 33 stopnie). Piec zaczął grzać! Więc chyba tu jest gdzieś problem...
    Ostatnio edytowane przez Mouera ; 11-01-2022 o 13:09

  9. #249

    Domyślnie

    Chciałbym bardzo podziękować użytkownikowi BrodowskiG - zmieniłem już jakiś czas temu parametr P59 (podniosłem o 10) i piec zaczął normalnie grzać. Przestał występować problem taktowania w trybie CO zaraz po podgrzaniu CWU - piec także teraz bez problemu grzeje długi czas po zejściu modulacji do 1% (nie występuje taktowanie) i wyłącza się dopiero po osiągnięciu zadanej temp. na sterowniku pokojowym - teraz to działa jak powinno!

  10. #250

    Domyślnie

    Witam, odświeżam troche temat. Mam u siebie taki oto problem.kocioł kondensacyjny dwufunkcyjny ferroli BLUEHELIX ALPHA 24C.
    Jak go ustawić aby nie wchodził w tryb D2? Na sterowniku salus mam ustawione 22 stopnie na piecu 45. Kocioł nie może dobić do zadanej temperatury 22, jak się włączy to dobija do 50stopni i się wyłącza i tak cały czas. Dodam jeszcze że niezależnie jaką dam temperature na piecu czy to 38 czy to 40 czy 45 to kocioł za każdym razem przebija o te 5 stopni i wchodzi w d2.
    Czytam tutaj w tym poście żeby zmienić parametr P59 ale według mojej instrukcji mojego kotła pod tym parametrem nic nie ma P59 Nie wprowadzono -- --. .. Proszę o pomoc
    Ostatnio edytowane przez wagery ; 23-11-2023 o 21:43

  11. #251

    Domyślnie

    Wygląda na to, że kocioł podgrzewa wodę w instalacji za szybko.
    Może by obniżyć temperaturę zadaną na piecu z 45 oC na 35 oC lub niższą o ile sytuacja się powtórzy.
    Ostatnio edytowane przez dbx ; 23-11-2023 o 22:39

  12. #252

    Domyślnie

    dodam jeszcze że niezależnie jaką dam temperature na piecu czy to 38 czy to 40 czy 45 to kocioł za każdym razem przebija o te 5 stopni i wchodzi w d2.

  13. #253

    Domyślnie

    pomyślałeś o tym, by pogadać o tym z serwisem lub zaprosić serwisanta na kawę?

Strona 13 z 13

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony