dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izabela_k

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2

    Domyślnie aranżacja małej łazienki - pomożecie?

    Witam,

    Przede mną wyzwanie aranżacji małej łazienki - wymiary 1,7 X 2,4 m, WC jest oodzielnie. Nie mam właściwie żadnego konkretnego pomysłu, chciałabym jedynie, żeby płytki były jasne, w większym rozmiarze, do tego jakiś drobny element dekoracyjny. Jeszcze do niedawna byłam zdecydowana na kabinę prysznicową, ale teraz już sama nie wiem...
    Na poglądowej aranżacji kabina, umywalka i pralka zostały wstawione tam, gdzie są doprowadzone instalacje. I aby uniknąć dodatkowych kosztów zmian instalacji fajnie jakby tak zostało. Chyba, że zmiana okaże się absolutnie konieczna. Kompletnie nie wiem jak zagospodarować miejsce za prysznicem w kierunku umywalki. Czy jak wstawię tam jakąś szafkę to będzie to funkcjonalne, czy zbyt ciasne? Przejrzałam tysiące zdjęć i zgłupiałam...Pomożecie?

    A może zamiast kabiny ładnie by wygladała wanna?




    Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

  2. #2

    Domyślnie

    ja bym zrobiła kwadratową bezbrodzikową kabinę, otwieraną jak typowe drzwi, a obok szafę, w której umieściłabym pralkę. przestrzeń by się odgraciła
    poga-duś-ki
    (od 33 podstrony - akcja przedpokój. za wszelką pomoc będę ogromnie zobowiązana)
    -----
    Już mieszkam i w tzw. międzyczasie walczę z meblowaniem, urządzaniem i wiecznie za małą liczbą zer na koncie, którą mogłabym przeznaczyć na ten cel


  3. #3
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Zamiast kabiny wstawiła bym narożną wannę .Pralkę i umywalkę można zakryć jednym blatem.Pralka o rozmiarze 45 cm głębokości.Doskonała seria do małych łazienek to NANO firmy Cersanit.

  4. #4

    Smile ustawienie

    Miałam kiedyś wannę jak mieszkałam w bloku, teraz mam kabinę z głębokim brodzikiem w domu (nie było wyboru) i... tęsknię za wanną, namaczałam w niej często pranie, firany i inne takie i wygodnie myło się cokolwiek inne. Chyba zdecydowałabym się na kompromis i wstawiłabym zgrabną prostokątną wannę ew. z parawanem umożliwiającym zrobienie z niej kabiny (tylko przezroczystym, żeby nie zmniejszał łazienki). Ustawienie jest w porządku na wannę tam gdzie masz teraz kabinę. Bo tak, faktycznie ten niezagospodarowany róg źle wygląda i szafa w tym miejscu trochę zagraciłaby Ci łazienkę, nie uważasz?

    Możesz umieścić rzut z góry z wymiarami? Nie widać ile miejsca jest za drzwiami. A i pewnie będzie więcej pomysłów od forumowiczów. Ze swojej strony polecam jeszcze wielkie lustra nad umywalką. Doskonale powiększają łazienkę.
    Ostatnio edytowane przez Wren ; 04-11-2011 o 09:10 Powód: błąd;P

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    izabela_k

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Dziękuję za pomysł z wanną. Szczerze mówiąc coraz częściej myślę, żeby jednak wstawić wannę z parawanem zamiast kabiny. Wygląda to mniej więcej tak



    Tylko, że program nie daje zbyt wielu możliwości aranżacji, np. wstawienia parawanu. Wymiarowo łazienka wygląda tak



    Czy faktycznie wanna wygląda tu lepiej niż kabina? A jeśli chodzi o kolor szafek, to jaki pasowałby do jasnych płytek? Jasny czy może bardziej kontrastowy? Mam już mętlik w głowie...

  6. #6

    Domyślnie

    witaj, mam podobny problem.. szukam porady na swoją łazienkę, ale bez odzewu... ja mam stary program nie wiem, czy to ci w czyms pomoże, ale... załączam 2 dość mało ambitne wizualki może choć ty skorzystasz pozdrawiam

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	157
Rozmiar:	40,9 KB
ID:	83470Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	forum2.jpg
Wyświetleń:	105
Rozmiar:	27,7 KB
ID:	83471
    "Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość."
    — Léon-Joseph Suenens -

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ikaria

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-786
    Posty
    329

    Domyślnie

    Wstawiła bym jednak wannę asymetryczna 150x75 do 90. Miejsca w wannie będzie tyle samo a wizualnie unowocześni wnętrze.Może powinnaś wprowadzić jakieś szafeczki w kontrastowych kolorach.Zielony,pomarańczowy.Co o tym myslisz?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony