dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie Czajnik na płytę indukcyjną

    Poszukuję czajnika na płytę indukcyjną. Szukam i szukam i nie mogę się na żaden zdecydować. Poradźcie proszę choćby producenta, ale niekoniecznie z najwyższej półki. Chcę na ten czajnik wydać powiedzmy do 100zł (max. 2,5l).

    Jeśli jest już na ten temat wątek - z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

    Dziękuję
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  2. #2

    Domyślnie

    Wejdź na pierwszą lepszą wyszukiwarkę cenową (ceneo, skąpiec, nokaut) lub do jakiegoś większego sklepu internetowego (electro.pl, torres.pl, elektromarket.pl, neo24.pl) wpisz w wyszukiwarce czajnik i między innymi znajdziesz odpowiedni na indukcję np. link. Pytanie tylko, czy przemyślałaś temat? Czajnik elektryczny nie będzie wygodniejszy, a może nawet bezpieczniejszy?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ania i Bartek
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    190

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo.
    Do indukcji jestem przyzwyczajona, chyba też zużywa mniej prądu, niż czajnik elektryczny. Po prostu poprzedni czajnik zniszczyłam (zostawiłam włączony i wyszłam do ogrodu, woda się wygotowała, dno odkształciło, płyta wyłączyła sama). Poza tym szukam niedużego czajnika, na co dzień gotuję wodę na 2 herbaty/kawy.
    Sprawdzę link i strony.
    galeria i komentarze
    Dziennik
    Mój domek:127m2, kubatura 343m3, docieplenie 15cm wełny na pustak ceramiczny 24cm, dach 35cm ekofiber, wentylacja mechaniczna - rekuperacja, pompa ciepła zirius m2-5, zbiornik akumulacyjny 500l, pierwszy sezon od 01.09.2010 do 08.10.2011 - 3045 kwh, drugi sezon 10.2011 - 110 kwh, 11.2011 - 430 kwh, 12.2011 - 443 kwh, 01.2012 - 464 kwh, CWU - 2+2
    O sobie dla mnie

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Poszukuję czajnika na płytę indukcyjną. Szukam i szukam i nie mogę się na żaden zdecydować. Poradźcie proszę choćby producenta, ale niekoniecznie z najwyższej półki. Chcę na ten czajnik wydać powiedzmy do 100zł (max. 2,5l).

    Jeśli jest już na ten temat wątek - z góry przepraszam i proszę o przekierowanie

    Dziękuję
    Zdecydować musicie Wy,
    ja kupił bym jakiś tańszy, może inaczej, ja bym nie kupił ponieważ oszczędność raczej niewielka w stosunku do czajnika elektrycznego, a taki na płye indukcyjna ma jedna dużą wadę-nie wył się automatycznie po zagotowaniu, więc trzeba pilnować lub czekać na gwizdek

  5. #5

  6. #6
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    ja mogę polecić tą hurtownię...
    http://sklepgalicja.pl/kuchnia-czajniki-c-1_13.html

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar andulka
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    1.003
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Cytat Napisał mpoplaw Zobacz post
    trochę z innej beczki ale w takich warunkach brzegowych polecam kawiarkę, bo grzeje ona wodę przepływowo, i dokładnie tyle ile potrzebujemy, czyli jak robisz sobie 2 herbaty to nie grzejesz całego czajnika 1,5l wody a tylko 2 kubki
    Załącznik 82797
    A kto każe nalewać 1,5l wody? Można nalać 0,75 i na dwa kubki akurat
    Ja mam indukcję i na niej czajnik, całkiem zwyczajny, chyba z Floriny.
    Wolę taki czajnik od elektrycznego, bo mam mało miejsca na blacie. A czajnik ma gwizdek na stałe, nie da się zapomnieć o założeniu go

    edit: Właśnie sobie uświadomiłam, że to nasz drugi czajnik, bo w pierwszym po kilku miesiącach odpadła rączka. Tego modelu więc nie polecam: http://www.1002.pl/czajnik-florina-2...cja-p4241.html
    Ostatnio edytowane przez andulka ; 03-11-2011 o 20:53

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar niemodna
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    podkarpacie
    Posty
    714
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    nie prawda, kwestia przyzwyczajenia - można nalać i na 1 kubek herbaty

  9. #9

    Domyślnie

    Ja kupiłam taki na allegro i czekam na przesyłkę.
    Jest na wszystkie rodzaje kuchenek, również na indukcję.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1850571555.jpg
Wyświetleń:	556
Rozmiar:	14,8 KB
ID:	83049  

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    xawery39

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Posty
    5

    Domyślnie

    he he kolega kupił sobie garczki pod indukcje z naklejkami nawet takimi i mu nie grzeje kuchenka tego , a jakieś stare ma i hulaja ? czym to idzie

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Apsik77

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    okolice krakowa
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    Wejdź na pierwszą lepszą wyszukiwarkę cenową (ceneo, skąpiec, nokaut) lub do jakiegoś większego sklepu internetowego (electro.pl, torres.pl, elektromarket.pl, neo24.pl) wpisz w wyszukiwarce czajnik i między innymi znajdziesz odpowiedni na indukcję np. link. Pytanie tylko, czy przemyślałaś temat? Czajnik elektryczny nie będzie wygodniejszy, a może nawet bezpieczniejszy?
    Ja mam dokładnie taki czajnik, kupiłam go w tesco. Używamy go juz prawie rok i jestem bardzo zadowolona, woda zagotowuje się ekspresowo , na pewno nie wolniej niz w elektrycznym a gwiżdże tak donośnie ,że nie sposób zapomnieć go wyłączyć. Jest bardzo wygodny , estetyczny i bezpieczny. Do tego nie muszę się martwić ze mi się grzałka przepali albo zacznie przeciekać co nie raz miało miejsce przy czajnikach elektrycznych.

  12. #12

    Domyślnie

    Kupiłem w oszołomie za 16zł i jest mały( to było ważne), ładny i ma na stale mocowany gwizdek( podnoszony). I pomysleć, że jeszcze niedawno byłem skłonny wydac nawet 80zł na coś niemieckobrzmiącego....
    I już mieszkamy !

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ania i Bartek Zobacz post
    Do indukcji jestem przyzwyczajona, chyba też zużywa mniej prądu, niż czajnik elektryczny.
    Czajnik elektryczny zużyje mniej energii do zagotowania tej samej porcji wody w stosunku do czajnika na kuchence indukcyjnej. Powodem różnicy są znacznie większe straty ciepła z metalowej obudowy w stosunku do tej z tworzywa.

  14. #14

    Domyślnie

    Obok mojej indukcji stoi metalowy czajnik elektryczny. Czemu metalowy? Ponieważ wszystkie dotychczasowe posiadane plastiki prędzej czy później, niezależnie od ceny i marki, traciły swoje walory, a czasem wręcz rozpadały się ze starości. Myślę, że straty na metalowym elektrycznym jak i na metalowym tradycyjnym będą takie same. Przewaga elektrycznego jest taka, że mając widoczną podziałkę możemy nalać tyle wody ile potrzebujemy.
    I już mieszkamy !

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał william.bonawentura Zobacz post
    Czajnik elektryczny zużyje mniej energii do zagotowania tej samej porcji wody w stosunku do czajnika na kuchence indukcyjnej. Powodem różnicy są znacznie większe straty ciepła z metalowej obudowy w stosunku do tej z tworzywa.
    moim zdaniem jest właśnie odwrotnie, ale różnice powinne byc raczej minimalne. Zrobie test i sprawdzę na przykładzie czajnika HD4686 i płyty AKM990

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony