dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Pęknięty pustak - beton komórkowy - jak rozwiązać problem?

    Kolejny problem jaki się pojawił na mojej budowie to pęknięty pustak - beton komórkowy.

    Osobiście wydaje mi się, że budowlańcy zrobili błąd, polegający na tym, że pod słupkiem ułożonym pod belką drewnianą podtrzymującą daszek lukarny nie został wylany wieniec . On się skończył tuż przed. No i beton komórkowy się rozszczepił pod ciężarem...

    Zastanawiam się, jaki byłby najlepszy sposób naprawy tego bubla?

    Wyjąć pęknięty pustak i zrobić wylewkę betonową ... czy w jakiś inny sposób?
    Gdyby Ktoś miał ochotę pomóc to będę wdzięczna.

    Z wykonawcą będę widziała się za parę dni, ale chcę być przygotowana na rozmowę ... .

    Poniżej link do zdjęć:

    Zdjęcie z bliska:
    http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2...3cie10701.html

    Zdjęcie z daleka:
    http://fotoforum.gazeta.pl/zdjecie/2...3cie10641.html

    Na czerwono zaznaczyłam buble.

  2. #2

    Domyślnie

    najlepiej wykonać poduszkę betonową by słup nie opierał się bezpośrednio na betonie komórkowych, lub słupek żelbetowy
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawel78 Zobacz post
    najlepiej wykonać poduszkę betonową by słup nie opierał się bezpośrednio na betonie komórkowych, lub słupek żelbetowy
    Uhm, czy taka poduszka powinna być zbrojona jakimiś prętami?

    Rozumiem, że tak poduszka może być ułożona na betonie komórkowym?

  4. #4

    Domyślnie

    Dobrze by było - zbrojenie rozkłada nacisk słupa drewnianego na większą powierzchnię
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo za pomoc.

  6. #6

    Domyślnie

    Czy takie poduszki w gazobetonie wykonuje się tylko w przypadku gotowych belek, nadproży? U mnie dom z gazobetonu i okna narożne. Nad nimi będą wylewane podciągi zbrojone 4x20mm górą i 4x16 dołem. Kierbud zaproponował żeby pod podciągi dać poduszki z ceramiki lub betonu. Ale przecież jeśli podciągi będą wylewane razem z wieńcem i stropem to dawać jeszcze poduszki? Z kolei majster zrozumiał kierbuda żeby ceramike dawać również i pod wieńce czyli miała by być cała podmurówka z cegły. Ale ja nie spotkałem się z czymś takim. Pod nadproża strunobetonowe owszem.
    Czy takie poduszki są wymagane w przypadku gotowych nadproży na bloczku betonowym i ceramicznym czy tylko gazobeton?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.915

    Domyślnie

    Wszystko zależy od obciążeń (naprężeń) które są pod danym nadprożem - w miejscu oparcia nadproża na ścianie
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  8. #8

    Domyślnie

    A czy to nie jest tak że taki wylewany wieniec jest już poduszką bo rozkłada równomiernie naprężenia w przeciwieństwie do gotowej belki?

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.218

    Domyślnie

    Cytat Napisał dedert Zobacz post
    A czy to nie jest tak że taki wylewany wieniec jest już poduszką bo rozkłada równomiernie naprężenia w przeciwieństwie do gotowej belki?
    Naprężenie pod wieńcem leżącym na ścianie są w miarę równo rozłożone ale Ty pytasz o nadproże nad oknem narożnym, na krawędziach murów /boki okna/ będą naprężenia największe. Czasem warto w tym miejscu zrobić rdzeń.

  10. #10

    Domyślnie

    Pytałem się o to kierownika, powiedział że narożne zbrojenie będzie zachodzić w wieniec na ok 70cm więc rdzenia nie potrzeba

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony