dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Czy i dlaczego kupujesz, czytasz Muratora?

Głosujących
218. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak, bo lubi

    85 38,99%
  • 91 41,74%
  • 3 1,38%
  • 34 15,60%
  • 5 2,29%
Strona 2 z 6
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 113
  1. #21

    Domyślnie

    Czytam od 1999 (stąd też mój nick). Każdy numer czytam od deski do dseki, wiele się nauczyłem (wcześniej wykończyłem swoje mieszkanie korzytając z fachwej pomocy).Ciekawe pismo dobrze redagowane, nie kupuję nic innego, projekt też mam z tym samym znakiem, ale po czterech latach większość tematów już mam i kolejne numery powielają już wcześniej opisywane problemy wynikające z budowy i remontu domu.

    Niemniej jednak chylę czoło i za Muratorem jestem, jak najbardziej.

  2. #22

    Domyślnie

    Czytam od trzech lat. Ale ostatnio jakby trochę mnie rozczarowuje...
    cele budzą szacunek

  3. #23

    Domyślnie

    Architekt z którym współpracuje prenumeruje MURATORA od zawsze ( ma 1-szy numer sprzed 20 lat).
    Na budowach go sie boją, bo wie niemal wszystko.
    Obiegnie taki w 10 minut budowę, a potem na naradzie przez godzinę referuje jakie są usterki i jak je poprawić.

  4. #24

    Domyślnie

    - 2 - Od kiedy zakwitl w mojej glowie pomysl na budowe kupuje Muratora, poza tym dostalam od kolezanki z 15 starych numerow i musze przyznac, ze dzieki temu poznalam pewne podstawy, w polaczeniu z forum to dla mnie kopalnia wiedzy. ale pewnie jak zakoncze temat budowy przestane sie tym interesowac.

  5. #25

    Domyślnie

    Trzeci rok prenumeruję. Pierwszy rok to były tylko rozważania teoretyczne - czy damy radę się wybudować? Lektura "Muratora" pomagała rozwiać jedne a tworzyła nowe wątpliwości. Drugi rok to była decyzja i akcja - budujemy się! Wtedy wracaliśmy do strych numerów i cieszyliśmy się na nowe artykuły na temat "przerabiany" w danym momencie. Teraz jesteśmy w fazie kończenia - czasami nowy numer coś nowego wniesie a tak naprawdę to już jest bo jest. Prenumerata kończy się w sierpniu i od sierpnia poprzestaniemy tylko na lekturze Forum.
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  6. #26

    Domyślnie

    Kupuję od kilku miesięcy - po przerwie spowodowanej słabszą jakością pisma.
    Teraz znów jest "na poziomie" - więc kupujemy.

  7. #27
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Kupowałem kiedyś, nawet prenumerowałem ale w zeszłym roku przestałem. Było kilka nudnych numerów i się zniechęciłem. Dom prawie skończony a tematy w piśmie są wałkowane w kółko. Może od czasu do czasu kupię ciekawy numer.

  8. #28

    Domyślnie

    Przed rozpoczęciem budowy kupowałam i wiadomo dlaczego. W trakcie budowy - tym bardziej wiadomo. A teraz nie umiem przejść obok nowego numeru nie kupując i nie wiem dlaczego Choroba jakaś, czy co....

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    Luśka, nie choroba, a uzaleznienie. Hm, uzależnienie to też choroba...

  10. #30

    Domyślnie

    Zaznaczyłam jedynkę, muratora po raz pierwszy spotkałam w pracy - bardzo mi się spodobał, teraz kupuję, z racji tego, że się buduję i wszystkie potrzebne informacje będę wykorzysywane na bieżąco - no i w pracy przychodzi mi jakieś tydzień później (najpier szefowie czytaja ), a mi trudno ten czas przeczekać, gdy przechodzę koło kiosku widze i nie mogę dotknąć. Zboczenie jakieś czy co?

  11. #31

    Domyślnie

    Buduję więc kupuję. Zawsze cos ciekawego się znajdzie.

  12. #32

    Domyślnie

    Kiedyś czytywałem od deski do deski łącznie z reklamami, kupując systematycznie . Zakupilem nawet wstecznie dwa roczniki. Od momentu jak zamieszkałem w domu, we wrześniu 2000r., wykańczałem go jeszcze , a i dziś modernizuję. Ale muratora czytam już sporadycznie. W ubiegłym roku byłem zawiedziony paroma numerami które zakupiłem. Oczywiście pozostaje niezłym pismem dla rozpoczynających budowę , ale mam parę uwag.
    Brak mu 'świeżości". Idea "domu dostępnego" przygasła. Pismo nie preferuje z całą mocą nowych, a moze raczej "nietradycyjnych" czyli rzadziej w Polsce stosowanych, rozwiązań i technologii.
    Z ciekawością poczytałbym równieżo o budowaniu w innych krajach. Np. porównania, które technologie są powszechniejsze i dlaczego (i to zarówno z Europy jak i z USA i Kanady).
    Myślę również ze brak w Muratorze nowej ideii. Lub chociazby akcji. Mogłoby to być np. wspieranie idei małych, nowych spóldzielni mieszkaniowych, podobnych do tych zakładanych przez AWIM-y wspierane przez amerykańską fundacje CHF. Lub inna poważna akcja.
    Niezbedne są (moim zdaniem ) testy porównawcze i rankingi.
    Myślę że przyzwoicie fachowe i dość dogłębne artykuły (takie jak np. Wentylacja z odzyskiem ciepła 4/2004) to również "to" o co chodzi w takim piśmie jak murator.
    Pozdrawiam

  13. #33

    Domyślnie

    Czarek C. bardzo popieram Twój pomysł dotyczący artykułów o budownictwie jednorodzinnym w innych krajach świata, a w szczególności w krajach europejskich. Jakie mają tam przepisy budowlane, co jest wymagane. Jakie są tendencje w tym budownictwie. Czytałam kiedyś artykuł o budownictwie niemieckim, które nastawia się na technologie domu pasywnego.Dlaczego u nas te technologie są takie niepopularne. Dlaczego budowa szkieletora jest u nas tak nieopłacalna. I dlaczego brak jest regulacji dotyczących właśnie tej techologii.
    Weszliśmy do Unii, więc dowiedzmy się, jak budują inni w UE.

  14. #34

    Domyślnie

    To poprzyjcie mój wniosek do Redakcji!!!

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gierga
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    1.109
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    Za pewne jak już nie będzie mi potrzebny to przestanę czytać. Nie powiem, że cena czasem powala z nóg. Za to można znaleźć wiele interesujących artykułów. Chociaż tak jak większość bardziej zasiadam przed forum, niż przed gazetą
    REKLAMA

  16. #36
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... MISS FORUM 2007 Avatar joola
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    3-City
    Posty
    5.169

    Domyślnie

    Zaznaczyłam opcję drugą ale boję się, że się uzależniłam i będę czytać nawet jak już się wybuduję. Już nie pamiętam kiedy ostatnio czytałam jakąś "babską" gazetkę
    pozdrawiam
    Dzień dobry, zastałem Jolkę?
    Budowa domu jest trudniejsza niż przybicie galaretki do ściany

  17. #37

    Domyślnie Czy i dlaczego kupujesz, czytasz Muratora?

    Mam wszystkie roczniki. Przeczytałem wszystko. Gdy ktoś chce doglądać fachowców to może i on wystarczy. Ja ze względów finansowych robię dużo rzeczy sam i wtedy brakuje mi tego "cóś". Dla początkujących to naprawdę dobra gazeta.

  18. #38

    Domyślnie

    Najpierw z ciekawości. Planowaliśmy kupić mieszkanie więc kupowałam, bo różne ciekawostki były w sam raz dla remontujących. teraz kupuję mo muszę. Z dwóch powodów. 1. budujemy dom!!!!!!! 2. Już chyba jestem uzależniona. No i moje szczęście nie wciśnie mi już kitu.

  19. #39

    Domyślnie

    Czytam, bo lubię.
    Lubię czytać o ludziach, którzy już są krok dalej. Lubię wiedzieć jak to się buduje dom. A czy przestanę kupować później? Nie wiem. Dlatego zaznaczyłam pierwszą opcję
    dana

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał markus_gdynia
    Nawet będąc za granicą prosilismy z żoną znajomych, aby kupowali kolejne numery, a potem przy najbliższej okazji dowozili do nas.
    Jak ja to znam! Ze mna juz nikt nie chce rozmawiac na temat przywozenia mi makulatury! Zaklinaja sie, ze chleb czy wodeczke prosze bardzo, a papieru nie beda!!! A ja chce Muratora!

Strona 2 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony