dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wieś blisko miasta czy miasto ???

    Witam,
    Zdecydowałem się budować dom, i tu zaczynają się pytania...
    To mój pierwszy dom wcześniej zawsze mieszkałem w blokach ( już 5 bloków zaliczyłem w ciągu 32 lat życia )
    Wszyscy piszą że grunt to lokalizacja... ale ciężko ocenić która lokalizacja jest lepsza?
    Ja mam taki wybór :
    900m2 około 30x30m w willowej dzielnicy 70 000 miasta, wszystkie media, telefon droga utwardzona.
    Wszyscy sąsiedzi już mieszkają z 20 lat na tej ulicy... albo więcej... Blisko szkoły, żłobki, sklepy itp... jednym słowem sielanka... nic tylko się decydować...
    Ale ... no właśnie jest ale, działka około 50 - 100 m od dość ruchliwej drogi ... między działką a drogą rosną drzewa
    nawet przy 10 stopniach temperatury na działce są komary, są krzaki i są dzikie drzewa... widać jakieś resztki śmieci na działce ale to śladowe ilości.
    Byłem na działce około godziny 16 w największy ruch... i hałas od drogi był słyszalny ale jakoś nie przeszkadzał...
    Sąsiedzi mało widoczni a jedyna sąsiadka jaką spotkałem krzyczała na psa w okolicach domy około 20 letnie lepiej lub gorzej utrzymane.
    A L T E R N A T Y W A :
    30x60m (1800m2) na wsi położonej około 5 km za miastem, wszystkie media prócz kanalizy w granicy... działka płaska i czysta... jest tak cicho że aż byłem w szoku ... działka przy asfalcie... jest już przyłącze gazu... znam sąsiadów osobiście na ulicy same nowe domy ludzie zamożni domy po 200 - 300m2
    Ale... najbliższa szkoła 5-6 km itd. we wsi 1 sklep spożywczy, za to 4km od domu ogromne Centrum Handlowe z Carrefourem i Castoramą.
    Jedyne obawy to odległość od miasta oraz rolnicy w okolicy... chociaż zapach obornika mi totalnie nie przeszkadza...
    Zimą jedynie martwie się o odśnieżanie, choć sąsiad mnie zapewnia że droga jest odśnieżana.
    Ja osobiście cenię spokój ale odległość do miasta jest kłopotliwa... dowożenie dzieci do szkoły... itd.
    dodatkowo marzyłem o nowoczesnym domu parterowym z płaskim dachem a na wsi w warunkach zabudowy są dachy spadziste, w centrum mogę taki postawić.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bardzo lubię wieś, ale wybrałam miasto i jestem z tego zadowolona. Decyzja była związana m.in z kwestiami logistyki okołoedukacyjnej.
    Sama działka i miejsce nr 2 wyglądają dużo fajniej. Przemyślcie sobie wszystko na spokojnie, szczególnie możliwości komunikacyjne i kwestię dowozu dzieciaków. I jakie są alternatywy jak się samochody popsują czy zawieje

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisek_79 Zobacz post
    Zimą jedynie martwie się o odśnieżanie, choć sąsiad mnie zapewnia że droga jest odśnieżana.
    To może być prawda, jak gmina zaradna, to droga będzie sprawnie odśnieżana.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Trociu

    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Posty
    7.907

    Domyślnie

    Cytat Napisał lisek_79 Zobacz post
    Blisko szkoły, żłobki, sklepy itp... jednym słowem sielanka... nic tylko się decydować...
    Co to znaczy blisko? Czy będziesz odprowadzać dzieci pieszo, czy tak będziecie wsiadać w samochód.

  5. #5

    Domyślnie

    Szkoła podstawowa jest około 300 m od działki !!! przedszkole niestety kawałek drogi więc samochód, Liceum około 800m do 1 km chyba już sami będą chodzić
    Sprawa się troszkę klaruje... bo gość od działki nr 2 zaskoczył mnie ceną... chce więcej za m2 niż liczą sobie za działkę w mieście !!!
    w tej okolicy działki kosztują 60 - 90 zł za m2 a on liczy sobie 112 zł a w mieście 105 zł

    Są w okolicy mojego miasta działki za 50 zł za m2 z mediami teoretycznie w granicy ( bo nie widziałem osobiście tych działek) ale sama miejscowość jest mało atrakcyjna, a do miasta jest około 10 km tym samym do szkół i sklepów.

    Generalnie wszystko mi mówi żebym kupił działkę w mieście...
    Ostatnio edytowane przez lisek_79 ; 08-11-2011 o 16:15

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Witam,
    W jakim mieście działki są w granicach 100?
    Ps. Zdecydowanie działka numer dwa.
    Pozdrawiam

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony