dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 35
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 689
  1. #21

    Domyślnie

    Chyba się nie da. Sam wydałem już ponad 200 000 zł i muszę wydać jeszcze 100 000 zł. aby zamieszkać. Chociaż nie buduję fajerwerków

  2. #22
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    v_artur

    Zarejestrowany
    Aug 2002
    Posty
    1

    Domyślnie

    Da sie. Kwestia czasu i wlasnego wkladu. W moim wypadku wybudowalem dom o powierzchni 300m^2 bez podpiwniczenia z z mieszkalnym poddaszem i suma wszystkich rachunkow nie przekroczyla jeszcze 150tys - zamkniety stan surowy. Z tym ze zaadaptowalem gotowy projekt i jak na razie wszystko wykonalem we wlasnym zakresie. Warunkiem jest jednak tutaj znaczna ilosc czasu ktory mozna na to poswiecic oraz wiedzy. Nigdy nie podial bym sie budowy domu, a zwlaszcza prac ciesielskich gdyby nie wiedza i doswiadczenie mojego ojca. Owszem zgadza sie czeka mnie jeszcze sporo wydatkow ale z wstepnych wyliczen w 200tys powinienem sie zamknac bez wykanczania poddasza.
    Co do wyboru miedzy kariera zawodowa a praca na budowie, absolutnie sie nie zgadzam z wypowiedza Andrzeja. To jest jedynie kwestia samoorganizacji i dyscypliny. Kiedy rozpoczynalem budowe bylem jeszcze na studiach i jednoczesnie pracowalem zawodowo. Studia ukoncylem moze nie celujaco, ale znacznie powyzej sredniej, w pracy rowniez sie nie zaniedbuje a dom sobie stoi. No z tym ze do czasu kiedy zaczynalem minelo juz blisko 4 lata - ale nikt nie pytal sie o czas

  3. #23
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Da się albo i nie. Ja do tej pory wydałem 230 tys., dom parter z poddaszem użytkowym 150 m2 netto, dachówka BRAAS, bez piwnic, bez kominka, wszystkie instalacje na dole i na górze, tynki mokre również. Dół już zamieszkany, góra do wykończenia tj. ocieplenie dachu, regipsy panele na podłogi, malowanie, łazienka. Gdybym robił na budowie zamiast na budowę to moze ze 20 tys. bym zaoszczędził. Chyba się nie da zmieścić w 200 tys. W każdym razie w Krakowie.

  4. #24
    Guest

    Domyślnie

    Jeszcze dwa lata temu to mogło być ciężko (droższe materiały i robocizna), ale teraz w czasie recesji? Bez problemu.

  5. #25

    Domyślnie

    Witam.

    "Powiem" więcej, można nawet nie mając w ogóle działki, o ile chce się budować np. w okolicach Białegostoku lub innego mniejszego miasta. Ale w okolicach, nie w mieście, tuż obok niego w jakiejś małej miejścowości. Z mojego dotychczasowego doświadczenia (http://artmedia.of.pl dział "Budowa") wynika, że być może nawet z "wykończeniem"? (się )

    Sebastian

  6. #26

    Domyślnie

    Można nawet w Warszawie ale wtedy będzie niski standard wykończenia. Realna cena za dom w przyzwoitym standardzie to ok. 250 kzł.

  7. #27

    Domyślnie

    Mamy nadzieję zmieścić się w 200 tys. i to z przyzwoitym wykończeniem!

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    wybudowałem dom o pow.uż.138m. zrobiłem w nim mnóstwo rzeczy, rzeżbiłem 4 lata, bez kredytu z jedną ekipą od stanu i drugą od wykończenia. Byłem na budowie zaopatrzeniowcem, kierownikiem tych ekip i Bóg wie jeszcze kim. Niczego nie musiałem rozwalać , poprawiać ani przerabiać. Jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego. Dom jest ładny, suchy , ciepły i energooszczędny.
    Ale nie za 200tys. zł! Tylko dla przykładu: Ladne wykończenia drewniane- parkiety 120m, schody, jętki, drzwi wewnętrzne, ładne listwy przypodłogowe itp., wszystko dębowe- nie starczyło 30tys.
    Lazienki coś 16tys.centralne ogrzewanie z viessmanem olejowym 23tys.Mozna wyliczac dłużej. Stan surowy zadaszony bez okien za 50tyś. to nie powód do radości. prawdziwe wydatki dopiero przed nami.Nie wspominam już o przyzwoicie zaaranżowanym otoczeniu, bo na to też mozna wydac kupę kasy.Jedno jest pewnne. jezeli są stałe dochody, to lepiej kończyć trochę dłużej a zrobić trochę przyjemniej niż na szybkiego klaść panele po 25zł.Materiały naturalne zawsze beda cieszyc oko, nie wychodzą z mody i nie niszczą się szybko. Żałuję tylko, ze na dach położyłem blachodachówkę, ale w 1999r różnica cen była duża. Blacha to tandeta, teraz jak dachówkę ceramiczną mozna kupic za 30zł to i tak wyjdzie dwa razy drożej niz polożenie blachy, ale różnicę chyba każdy sam widzi... Pozdrawiam wszystkich zapaleńców i samouków!

  9. #29

    Domyślnie

    Wydaje się to możliwe, wszystko zależy od użytych materiałów a szczególnie od poziomu wykończenia, typu instalacji itp. Pamiętać należy, że dom za 200 000 może okazać się za to droższy w użytkowaniu. Przykłady:
    Zaoszczędzimy na ociepleniu, wstawimy kiepskie okna, centralne na prąd elektryczny (piec około 2000 zamiast 7000).
    Po kilku latach wyrównamy do poziomy około 250 000 tyś i będziemy płacić dalej.

    Z moich szacunków i częściowo już z doświadczenia wynika, że na stan surowy otwarty trzeba wydać w granicach 100 000 zł. Wykończyć za 100 000 można, ale w bardzo niskim standardzie, ale już za 150 000 będzie można użyć średniej klasy materiałów. Według mnie optymalna sumą jest 250 000 zł. Ja zamierzam się w tylu zmieścić.

  10. #30
    Peter
    Guest
    Peter

    Domyślnie

    Ja mogę podsumować swój stan surowy otwarty 70.000 (w tym 56.000 materiały). Dom 130 m2 + garaż 20 m2. Oczywiście przy dużym zaangażowaniu własnym i rodziny. Mam nadzieję że całość zmieszczę w 180.000 przy materiałach wykończeniowych z średniej półki i dalszym nakładzie własnej pracy.

    Peter

  11. #31

    Domyślnie

    Mam w teraz stan surowy zamknięty, dach dachówka Braas, okna PCV, wydatki 100 000zł. Zastanawiam się czy drugie tyle wystarczy na wykończenie. Dom ma 136 m2. W powyższej kwocie zawiera się cena działki (949 m2) oraz przyłączy.

  12. #32

    Domyślnie

    Uważam iż można wybudować dom za 200 tys zł. Mój dom co może wydawać się nie możliwe wybudowałem za 70 tys zł wraz z mediami(już w nim zamieszkuje)W 1999 zakupiłem pod Bydgoszczą działkę budowlaną 600 m kw. za 7 000 tys. Dom wybudowałem wg. projektu Muratora D04,adaptacja i sprawy urzędowe kosztowały mnie ok.3000 tys. Zmieniłem w tym domu dach na dwuspadowy kryty blachą dachówkową i strop został wykonany jako wiązary. Ściany zew i wew wykonałem z gazobetonu 24 i 12 cm,ociepliłem 10 cm styropianu. Tynki wew z płyt g-k, sufit podwieszany. Ogrzewanie DGP ( Jotul). Większość prac budowlanych wykonałem sam przy pomocy ojca i teścia.Okna zakupiłem w lokalnej firmie za 6000 tys.Oceniając dom mam wykończony w 85 %. Została mi jeszcze do założenia podłoga w 2 sypialniach.

  13. #33
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Po pierwsze co autor pytania miał na myśli pod określeniem dom.
    Czy ma to być dom wykończony, wyposażony w meble, firany, żyrandole,dywany, działka ogrodzona ,wykonane chodniki, oświetlenie terenu,zieleń, itp.? Jeśli tak to kwota 200tyś. będzie zbyt mała.
    Natomiast jeżeli mamy na myśli sam budynek, otynkowany i pomalowany, zakończone i uruchomione instalacje z tzw. białym montażem, wykonane podłogi, to myślę, że jest to sprawa jak najbardziej realna pod warunkiem dużego wkładu własnej pracy, samodzielnego kupowania niedrogich materiałów i zapewnienia fachowego nadzoru nad elementami budowy na których się nie znamy.

    Pozdrowienia

  14. #34

    Domyślnie

    Myślę, że się nie da. Stan surowy to około 100 000 zł - 120 000
    (z własnego doświadczenia). Na wykończenie zostaje 100 000 zł. Policzmy z grubsza: stolarka 20 000; instalacje 25 000; posadzki 15 000; armatura 8 000; tynki, ocieplenie, malowanie 25 000; kominek, podbitka, ogrodzenie 10 000; przyłącza 5 000; alarm, oświetlenie, instalacja antenowa, odgromowa 8 000; opłaty, prowizje, transport, ubezpieczenie itp. 8 000; brama garazowa, brama wjazdowa, furtka 8 000, inne (jak to na budowie) 5 000. Przyłączam się do opinii, że potrzeba raczej 250 000 plus działka.
    mironmk

  15. #35
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze mozna i to dwa! Zalezy jeszcze jaki przyjac standard wykonczenia i czy sie buduje, czy patrzy jak rosnie. 120m2 (z garazem) mozna spokojnie wybudowac za 100k. Jak sie naprawde dobrze postarac w tym koszcie moze byc dzialka... no, moze nie w miescie, ale nie po to buduje dom, zeby mieszkac w mrowisku...
    Ja tez zalozylem 100k. Nie postaralem sie i musze do tego doliczyc koszt dzialki (18k) i uzbrojenie (w trakcie - na razie grosze), ale to i tak niezle w porownaniu z 40m2 mieszkaniem w bloku... Prosze przeliczyc sobie cene za m2.

  16. #36
    Guest

    Domyślnie

    bachac-
    napisz jakieś szczegóły.To chyba rekord na forum.
    Pozdrawiam

  17. #37
    Gosc123
    Guest
    Gosc123

    Domyślnie

    .

    <font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: Stasiek dnia 2003-02-18 14:13 ]</font>

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Uwazam ze za 200 tez mozna.

  19. #39

    Domyślnie

    Za tą kwote z palcem w ....Oczywiście dużoooooo swojej(rodziny) pracy i bez złtych klamek.

  20. #40

    Domyślnie

    Czy jeśli na dom 108m2 wydałam 110 tys z notariatem stan surowy zamknięty bez 1 okna,studnia głębinowa, ładne ogrodzenie bez instalacji prawie w Zielonej Górze dałam dużo czy mało? Ile jeszcze muszę liczyć?

Strona 2 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony