dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 35
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 689
  1. #41

    Domyślnie

    Ja też uważam, że można. Warunkiem jest: dobry kierownik budowy lub inspektor nadzoru, kosztorys, którego należy się trzymać przy negocjacjach z ekipami, unikanie zatrudniania dużej firmy (i tak zwykle zatrudnia podwykonawców a czasem nawet osoby przypadkowe) i co najważniejsze dużo czasu na prowadzenie nadzoru, poszukiwanie dobrych i tanich materiałów (od producentów lokalnych), prowadzenie negocjacji oraz rozmowy z fachowcami i czytanie literatury fachowej.

  2. #42

    Domyślnie

    Z 200 tys. może jeszcze zostać na dobry (choć używany) samochód. Dwa lata temu zamieszkałem w domu zbudowanym za 136 tys. (wszystkie wydatki poyżej 1 zł ewidencjonowane).
    Parterowy z użytkowym poddaszem, 125 mkw, niepodpiwniczony, bez garażu. Projekt typowy. Budowa trwała rok (VIII '99 - X '00). Warunek podstawowy: samoograniczanie się i dopasowanie do potrzeb a nie do marzeń. I mnóóóóóóóóóóóóstwo pracy własnej; wszystkie wolne chwile i obydwa roczne urlopy. Może nie tyle potrzebne do ciężkiej pracy fizycznej, ile do nieustannego nadzoru.
    Uwierzcie! Naprawdę można, tylko trzeba bardzo, ale to bardzo chcieć.
    Pzdr

  3. #43

    Domyślnie

    Dom 100mkw. p.u. o wymiarach 7x9 + taras + balkon pod dachem +szambo + garaż wolnostojący ,budowany z porothermu 25P+W ocieplony 10cm styropianem, kryty dachówką marsylką angobowaną 80000zł. Do całkowitego wykończenia trzeba wydać jeszcze do 20000zł.

  4. #44

    Domyślnie

    Dom 180m + garaż 90 m chcę się zamknąć w 450 000bez działki na razie wydałam
    ok.120 000 stan surowy ,ale tylko dobre materiały ,a za robocizne płace nawet mniej niż wynosi średnia forumowa i nie wiem czy się zmieszczę./raczej nie/

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Pyrka....za 100 tys zbudujesz dom?? dobrze zrozumiałam

  6. #46

    Domyślnie

    Ten o którym mowa już stoi .Budowany w latach 2001-2002.Jak moje dziecko pokaże mi jak przesłać zdjęcie, to go zobaczycie.Projekt typowy K01(teraz Z01) trochę powięksony. Cena obejmuje wszystkie koszty: koparka ,geodeta ,materiały, robocizna, dokumenty ,odbiory itp.Część prac wykonaliśmy sami, więc zaoszczędziliśmy kilka tysięcy na robociżnie(elektryka, ocieplenie,płytki ceramiczne,panele podłogowe).Pracowaliśmy tylko w wikendy, bo budowa oddalona o 70km i praca inaczej nie pozwalała.

  7. #47

    Domyślnie

    132 m2-parterowy rozpoczecie budowy pazdziernik 2000,podasze strych, kryty marsyska angoba mury AHG Zelislawice beton kom. bez dzialki koszt 120 000 zl mieskamy od miesiaca do calkowitego wykonczenia 15 000 zl,
    bodowany samodzielnie przy pomocy kolegow i rodziny fachowcy zatrodnieni. elektrycy, inst gaz

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    aż musze podliczyc swoje wydatki

  9. #49

    Domyślnie

    Gdybym tego nie była pewna, to nie odważyłabym sie budowac.
    Oczywiście bez zlecenia pod klucz.




  10. #50

    Domyślnie

    Zamierzamy na konkurs Muratora "Dom dostępny" przedstawić domek ok. 200 m2 pow. użytkowej i zmieścimy się w wymaganych 150 tys.

  11. #51

    Domyślnie

    Ipm111,
    chyba masz na mysli koszt stanu surowego?

  12. #52

    Domyślnie

    ja planuje wydać na modelowy d11 z 98r. 130 m2; 130 tyś aby skromnie zamieszkać i dłubać sobie już na spokojnie dalej

  13. #53
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    130m2 - spokojnie do 120tys.PLN.
    Chodza pogloski ze mozna stan surowy zakniety zamknac ponizej 500zl/m2 czyli 65tysPLN=130m2
    Czyli z wykonczeniem na cacy nawet do 100tys.
    Oczywiscie w takim przypadku baaardzo wiele trzeba zrobic samemu.
    Kwestia tylko odpowiedniej wiedzy,umiejetnosci,checi i czasu.

  14. #54

    Domyślnie

    Pogłoski to jedna sprawa a fakty to druga.
    Wszystko zależy od tego jaki standard wykończenia chce się uzyskać na końcu budowy.
    Ponieważ ja budowałem dom dla siebie i chciałem aby był wygodny, luksusowy i wykończony w 100%(niektórzy wykanczają swoje domy tylko w części, wprowadzają się i tak już pozostaje do końca!!!)
    wydałem 400 tyś. A i tak byłem oszczędny!
    Pozdrawiam
    Paweł.

  15. #55

    Domyślnie

    Poniewaz koszty budowy domu najbardziej roznicuja koszty wykonczenia, to moze sensowniej jest rozmawiac o wydatkach poniesionych na sprawy typowo budowlane i instalacyjne, ktore sa mniej wiecej stale. Ile trzeba wydac, aby te 130 m2 otrzymac w takim stanie jak sie kupuje mieszkanie od spoldzielni/dewielopera, czyli bez podlog, kafelkow, wanien itd? Wiadomo ze wiekszosc osob nie wykancza calego domu od razu, ale w takim stopniu zeby w nim zamieszkac, a reszte konczy z czasem.

  16. #56
    Guest

    Domyślnie

    Cześć, jestem świeży na forum.
    Mam 1200 m, bardzo pochyła działka (ale jest łagodniejsze miejsce na dom), ulica na dole, media są.
    Zamierzam postawic ok 180-200 m2. Niestety nie mam czasu na system gospodarczy
    Zastanawiam sie czy 450 000 wystarczy ??
    Pozdrawiam

  17. #57

    Domyślnie

    Większość wypowiedzi jest b. optymistycznych.Tak bardzo, że aż nie chce mi się wierzyć żeby można było zbudować dom w okolicy 1000 zł za m2. Ja dopiero mam zamiar zacząć i jestem pełen obaw, że w trakcie budowy się okaże ile mi naprawdę kasy brakuje. Jak widzę wiele osób buduje samodzielnie a ja po prostu tego nie potrafię i chyba nie mam zamiaru uczyć się zawodu budowlańca. Poza tym uważa, że warto trochę dołożyć do sprawdzonej ekipy, która dodatkowo daje gwarancje, że wszelkie usterki do 3 lat usuwa na swój koszt. Wolę mieć do nich pretensje niż do swojej bodowlanej amatorszczyzny. A poza tym uważam, że lekarze powinni leczyć, naczyciele uczyć, pisarze pisać a robotnicy... stawiać im domy. Moim założeniem jest, że budowa mojego domu nie może mnie zbytnio zaangażować czasowo bo muszę mieć czas i energię żeby na niego zarobić. Moja wypowiedź może się okazać kontrowersyjna bo chyba jestem w gronie fachowców.
    Pozdrawiam i życzę wszystkim wytrwałości.

  18. #58

    Domyślnie

    Jestem przekonany, że można. Z moich dotychczasowych wydatków i doświadczeń przy budowie domu wychodzi ok. 720 zł/m2, za stan surowy zamknięty w całkiem przyzwoitym standarcie...a to podobno połowa drogi, więc chyba się wyrobię w 1500 zł/m2 pod klucz!

  19. #59

    Domyślnie

    Pod klucz firma budowlana w Warszawie chce 1600 zł za m2 sic! użytkowej.
    130 m2 * 1600 = 208 000 zł. Plus media.

    Chyba się da kiedy otrymasz minimalny rabat w firmie albo będziesz budować zatrudniając kolejne ekipy.

  20. #60
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    ez

    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    288
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Pod Wrocławiem jest firma, która za 129 000 buduje chyba 110 m2. Dół jest całkowicie wykończony łącznie z białą armaturą i malowaniem, poddasze niestety nie.
    Budują z Ytonga, tylko ich projekt, acha dach jest pokryty dachówką bitumiczną.

Strona 3 z 35

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony