dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 103 z 205
Pokaż wyniki od 2.041 do 2.060 z 4095
  1. #2041
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar stefek1980
    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    100-dzieniec
    Posty
    122

    Domyślnie

    Podam w niedzielę. Autoadaptacje na bank mam off, resztę sprawdzę.

  2. #2042

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamel50 Zobacz post
    Też mam victrix x12, 160m2 grzania, 100℅ podlogowka, również garaż. W każdym pomieszczeniu mam sterownik temp, na rozdzielaczu mam siłowniki, do których idzie sygnał jak żądaną temp w którymś pomieszczeniu spadnie,silownik sie otwiera i puszczę obieg. Ogólnie bezwładność podlogowki się mówi, a to nie do końca prawda- mam całą instalację firmy Salus, te sterowniki temp uczą się same. Tak sobie pykaja cały czas otwierając i zwalniając obiegi. Działa to wszystko bardzo dobrze. W domu mam temp wszędzie 23st, w łazienkach 24st i w garażu 16st. Koszt ogrzewania CO i CWU za całe 12msc od 10.2015 do 10.2016 to niecałe 2500zl, ok 1000m3 gazu. W domu rekuperacja i przyzwoite ocieplenie tzn np ściany 20cm grafit, ciepłe okna etc
    o matko to mistrzostwo świata, mnie na samą cwu idzie ok. 2m3 na dobę co daje w skali roku ok.700m3. szacun

    a tak z innej beczki , panowie, czy ten czujnik samoróbka może zaniżać wskazania temperatury??
    Ostatnio edytowane przez kumorow ; 19-11-2016 o 20:08

  3. #2043

    Domyślnie

    Cytat Napisał kumorow
    panowie, czy ten czujnik samoróbka może zaniżać wskazania temperatury??
    Każdy czujnik ma margines tolerancji i nie ma znaczenia, czy to jest oryginał, czy samoróbka. Termistor który podałem, to jest dokładnie w 100%, to co znajduje się w czujce, którą oferuje Immergas. Producent przewidział taką ewentualność, dlatego jest parametr na płycie głównej, służący do korekty wskazania sondy zewnętrznej.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 20-11-2016 o 13:15

  4. #2044

    Domyślnie

    Witam, mam piec immergas victrix exa 24 kw jednofunkcyjny z zasobnikiem, mam ustawiona temperaturę c.o na 38 stopni ,pomimo ustawienia 38 stopni często na kotle jest 41-42 stopnie po godzinie spada do 36 stopni, często załącza się świeczka na kilka sekund czy u was tez tak jest?

  5. #2045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.635
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Nie, bo mamy inne instalacje. Masz pewnie grzejniki.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #2046

    Domyślnie

    U mnie na cwu msc idzie ok 23m3. Dziecko wanna, ja i żona prysznic. Rachunek ok 90zl msc. Jakbym zmniejszył temp do 21st w pomieszczeniach to wynik byłby dużo lepszy, ale niestety nawet przy 23-24st moja żona mówi że jej zimno gdy mieszkała jeszcze z rodzicami w star domu ogrzewanym kotlem na węgiel starym, to temp w domu wynosiła 28st bez żadnej kontroli, stąd takie nawyki zostały

  7. #2047

    Domyślnie

    Cytat Napisał gongsaj21 Zobacz post
    Witam, mam piec immergas victrix exa 24 kw jednofunkcyjny z zasobnikiem, mam ustawiona temperaturę c.o na 38 stopni ,pomimo ustawienia 38 stopni często na kotle jest 41-42 stopnie po godzinie spada do 36 stopni, często załącza się świeczka na kilka sekund czy u was tez tak jest?
    Tak się dzieje zazwyczaj, gdy jest mała pojemność układu. Opisane przez ciebie zjawisko, było omawiane kilkakrotnie w tym temacie. Nic złego się nie dzieje, bez obaw.
    W kotłach IMMERGASa , start CO zaczyna się od minimalnej mocy i dopiero w razie potrzeby kocioł tą moc sobie podnosi, więc nie wpływa to na zwiększenie zużycie gazu. W kotłach innych marek, bywa tak, że każdy start CO odbywa się z 85-90% mocy nominalnej i dopiero po tym sobie obniża, więc każdy taki start to strata, która idzie w komin.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 23-11-2016 o 13:32

  8. #2048

    Domyślnie

    Zamówiłem już wcześniej zestaw do podłączenia zasobnika CWU. Przyszedł dzisiaj wraz z:
    - sondą temperatury
    - siłownikiem zaworu 3 drożnego
    - jakimiś rurkami do podłączenia

    W moim przypadku interesował mnie w zasadzie tylko siłownik zaworu 3 drożnego, resztę już mam (podłączony zasobnik) lub sobie zrobiłem (sonda temperatury)

    Zestaw prezentuje się następująco:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_003754.jpg
Wyświetleń:	93
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	374186

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_003949.jpg
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	88,2 KB
ID:	374187

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_004019.jpg
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	89,5 KB
ID:	374188

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_004050.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	95,3 KB
ID:	374189

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20161125_004054.jpg
Wyświetleń:	83
Rozmiar:	97,0 KB
ID:	374190

    Z siłownikiem jest pewien problem, mianowicie jak się okazuje chyba go mam, bo niemam go gdzie umieścić... ;

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...0&d=1478470720

    Sonda temperatury do zasobnika, którą osobno zamówiłem wg. porady kolegi montixe NTC 10k
    Okazuje się że sonda działa bardzo dobrze, odchylenie od oryginału jest, ale bardzo niewielkie ok. 4 Ohm

    I tak na przyszłość jak by ktoś mierzył opór sondy, to koniecznie należy wypiąć przynajmniej jeden jego kabelek z pieca (zacisków od sondy), inaczej pomiar jest przekłamany o obwód w piecu. W sumie logiczne ale za pierwszym razem popełniłem ten błąd...

    Zamówiony zestaw jest opisany jako do kotła Superior?!?!
    Niemniejednak jest on w zasadzie do zwrotu, bo nic mi z niego nie jest niestety potrzebne, a szkoda bo myślałem że rozwiąże to kilka moich problemów.. mianowicie:

    - Piec grzeje albo tylko wodę CWU albo tylko grzejniki, nawet przy ustawieniu typu 40 CWU, 40 grzejniki...???!!!

    - Dalej szumi woda w instalacji bez żadnych zmian, mam wrażenie że regulacja pompy albo nie działa, albo jest w małym zakresie typu od 40W do 35 W

    - W momencie gdy zasobnik się trochę wychłodzi, podczas lub po kąpieli, Piec grzeje tylko jego bardzo intensywnie - temp. wody 70 st. C, nawet przy obecnym ustawieniu aby używał tylko 15% mocy na zasobnik. Zasobnik poziomy 140L podwójna wężownica. Delta T grzania zasobnika ustawiona na 10 K


    PS: I jeszcze jedna ważna rzecz (może to jest rozwiązanie zagadki)
    Do czego jest ten kabel (czerwono czasrny na dole) i czemu on jest niepodłączony?!?!?!;

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...7&d=1478461837
    Ostatnio edytowane przez joni987 ; 25-11-2016 o 00:19

  9. #2049

    Domyślnie

    jonj987
    z tego co piszesz wnioskuję że nie czytasz uważnie, pisałem że siłownik masz, druga sprawa, kocioł nie może grzać jednocześnie c.o. i c.w.u podczas grzania c.o dostaje sygnał że jest potrzeba dogrzać c.w.u. i tak robi, wyłączając grzanie c.o. a że grzeje temp. 70 st taki masz ustawiony parametr grzania c.w.u u mnie jest to PO-2 u siebie musisz sprawdzić w instrukcji , co do kabelka nie mam pojęcia do czego jest, mam inny model kotła

  10. #2050

    Domyślnie

    To jest kocioł jedno funkcyjny - albo grzejesz CWU albo CO. Nie na opcji jednocześnie. Dlatego najlepiej jak piec przy ładowaniu CWU osiąga jak największą temperaturę (u mnie do 85 stopni) bo wtedy masz szybszy podgrzew CWU.

  11. #2051

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    To jest kocioł jedno funkcyjny - albo grzejesz CWU albo CO. Nie na opcji jednocześnie. Dlatego najlepiej jak piec przy ładowaniu CWU osiąga jak największą temperaturę (u mnie do 85 stopni) bo wtedy masz szybszy podgrzew CWU.
    Niekoniecznie. Jeśli zasobnik jest odpowiednio duży i jest ustawiona niska histetrza, to z powodzeniem można grzać standardowo, trochę dłużej i z niższymi temperaturami. Jak się okaże, że pobór cieplej wody jest większy, to kocioł automatycznie podniesie temperaturę. Obawy o spadek temperatury w pomieszczeniach, w czasie grzania zasobnika, też w normalnych domach nie ma. Przecież jeśli w przeciagu doby, temp. w domu spada o ok 1°C, to ile spadnie w trakcie pracy CWU?

  12. #2052

    Domyślnie

    A są jakieś argumenty za ustawieniem niższej histerezy żeby kocioł z niższą temperaturą grzał? Pytam poważnie bo u mnie histereza ustawiona fabrycznie na 10 stopni.

  13. #2053

    Domyślnie

    [QUOTE=MD.;7349464]A są jakieś argumenty za ustawieniem niższej histerezy żeby kocioł z niższą temperaturą grzał? Pytam poważnie bo u mnie histereza ustawiona fabrycznie na 10 stopni.[/QUOTE
    ]

    No to przestaw sobie histerezę dla cwu. Masz do wyboru kilka. W instrukcji jest wszystko dokładnie opisane w tabelce programowania. Dla cwu jest to chyba parametr T2 jak zaznaczył wcześniej Montixe.

  14. #2054

    Domyślnie

    Ja zmniejszyć histerezę to ja wiem. Nie wiem tylko czy idą za tym jakiekolwiek korzyści

  15. #2055

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    A są jakieś argumenty za ustawieniem niższej histerezy żeby kocioł z niższą temperaturą grzał? Pytam poważnie bo u mnie histereza ustawiona fabrycznie na 10 stopni.
    Podobnie jak w przypadku CO
    1- komfort (brak zauważalnych spadków temp. pod prysznicem przy obfitym laniu wody)
    2- mimo, że uruchamia się częściej, bo jest niska histereza, to jest trochę miejsze zużycie gazu (zazwyczaj jest używana niska moc i są zyski z kondensacji). U mnie jest to ok 2m3/mc mniej.
    3- można utrzymywać niższą temp. w zasobniku, więc teoretycznie są mniejsze straty do otoczenia
    4- w niższych temp., kamień kotłowy wolniej się nie wytrąca.
    U mnie przy zadanej 42°C,przeważnie dogrzewa temp. 45-50°C. Przy dużym poborze jest to 57-64°C i w miarę nagrzewania schodzi stopniowo do 45°C

  16. #2056

    Domyślnie

    To w takim razie przy najbliższej sposobności zmienię u siebie histerezę na mniejszą. A jaką masz histerezę u siebie ustawioną?

  17. #2057

    Domyślnie

    Cytat Napisał MD. Zobacz post
    To w takim razie przy najbliższej sposobności zmienię u siebie histerezę na mniejszą. A jaką masz histerezę u siebie ustawioną?
    Ja mam model X2 v. 2011.U mnie są trzy warianty: dwa ustawienia z histerezą 3°C, z tym że każdy z nich oferuje inne temp. zasilania i ja mam ustawione ten z niższą (P0=1, start 2°C poniżej zadanej i stop 1°C powyżej zadanej). Trzeci wariant ma histerezę 10°C.
    W modelu TT jest jeszcze histereza 5°C, ale nie mam pojęcia jakimi temp. grzeje na takim ustawieniu. Nikt do tej pory nie podzielił się doświadczeniem w tej sprawie.

  18. #2058

    Domyślnie

    Mam takie pytanko, mam Car i sondę zewnętrzną. Jak ustawię temperaturę komfortową i ekonomiczną na 21 stopni, albo 15 stopni to piec mimo osiągnięcia tej temperatury dalej grzeje. Nie ma znaczenia czy bezwładność jest ustawiona na 1 czy 20. Jak jest w pokoju 20 stopni i zmienię temperaturę na 18 stopni to piec powinien się wyłączyć? Jak zmniejszę temperaturę na sterowniku i ustawię na tryb ręczny też piec się nie wyłacza tylko grzeje dalej. Jeszcze jedna rzecz, jak nacisnę na info to car pokazuje mi temperaturę na zewnątrz, temperaturę zasilania, ale nie pokazuje mi temperatury powrotu

  19. #2059
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Gumisio

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    49

    Domyślnie

    Cytat Napisał meczesiu Zobacz post
    Mam takie pytanko, mam Car i sondę zewnętrzną. Jak ustawię temperaturę komfortową i ekonomiczną na 21 stopni, albo 15 stopni to piec mimo osiągnięcia tej temperatury dalej grzeje. Nie ma znaczenia czy bezwładność jest ustawiona na 1 czy 20. Jak jest w pokoju 20 stopni i zmienię temperaturę na 18 stopni to piec powinien się wyłączyć? Jak zmniejszę temperaturę na sterowniku i ustawię na tryb ręczny też piec się nie wyłacza tylko grzeje dalej. Jeszcze jedna rzecz, jak nacisnę na info to car pokazuje mi temperaturę na zewnątrz, temperaturę zasilania, ale nie pokazuje mi temperatury powrotu
    Masz usunieta zworke w kotle ?
    Piec moze grzac po osiagnieciu temp zadanej na CAR, bo nawet jak nie ma zadania pracy od CARa to kociol dogrzewa sobie wode w instalacji.
    Powinna zniknac ikona żadania wysylana przez CAR do kotla (lewy dolny rog na CAR)
    co oznacza ze temp zostala osiagnieta i powinna stanac pompa w kotle (jesli nie masz DIMa)
    Ale brak info o temp powrotu oznaczalby problemy z komunikacja kociol - CAR.
    Ostatnio edytowane przez Gumisio ; 30-11-2016 o 06:26

  20. #2060

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gumisio Zobacz post
    Masz usunieta zworke w kotle ?
    Piec moze grzac po osiagnieciu temp zadanej na CAR, bo nawet jak nie ma zadania pracy od CARa to kociol dogrzewa sobie wode w instalacji.
    Powinna zniknac ikona żadania wysylana przez CAR do kotla (lewy dolny rog na CAR)
    co oznacza ze temp zostala osiagnieta i powinna stanac pompa w kotle (jesli nie masz DIMa)
    Ale brak info o temp powrotu oznaczalby problemy z komunikacja kociol - CAR.
    Ta zworka to taki mały rezystor? Widziałem, że leży na zasobniku, więc serwisant chyba usunął
    Dziwny jest ten brak komunikacji, bo pokazuje temperaturę zasilania, jak zmieniłem ustawienia na piecu np temperatura minimalna, zaraz była pokazana na car.
    Nie mam dima, mam tylko podłogowe w całym domu
    Moze powinienm odłaczyc sonde.

Strona 103 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony