dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 146 z 205
Pokaż wyniki od 2.901 do 2.920 z 4095
  1. #2901

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    U mnie mniej więcej jest- dane z projektu:
    Powierzchnia zabudowy: 94 m2
    Powierzchnia użytkowa: 126 m2
    Powierzchnia całkowita: 188 m2
    Kubatura: 633 m3

    Jakbyś jeszcze raz wybierał to kupiłbyś go ponownie czy raczej coś innego ?
    Kolejny raz wybranym też ten kocioł. Skoro spełnia swoją funkcję i działa jak należy to po co przepłacać.

  2. #2902

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    to po co przepłacać.
    Właśnie z tego powodu szukam alternatywy do ogólnie polecanych a drogich Viessman-ów, Vaillant-ów itd.
    Rozważałem jeszcze Termet-a ale chyba Immergas jako całość ze sterowaniem oferuje więcej...

  3. #2903

    Domyślnie

    Czy warto dopłacać do sterownika Super Car zamiast Car 2 ?

  4. #2904

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Czy warto dopłacać do sterownika Super Car zamiast Car 2 ?
    Tego nie wiem. Ja mam sterownik pokojowy bezprzewodowy Tybox 137.

  5. #2905

    Domyślnie

    Dzień dobry,

    co może być przyczyną tego, że mimo nastawionej temperatury 20st na kotle, nie potrafi on do niej zejść? - obecnie jest 24st. Jestem w trakcie wygrzewania posadzek, po pierwszym cyklu 20-30-40-10x50-40-30-20 - no i do tej 20 teraz zejść nie może. Jak zaczynałem, w pierwszym dniu, nie było problemu.
    Teraz powrót jest cieplejszy niż 20 stopni i to jest przyczyną? Praca oczywiście jeszcze bez żadnego sterowania, wyłącznie pokrętło na kotle.

    Swoją drogą, możecie polecić jakiś termometr do zamontowania na powrocie (na rurze) do stałego odczytu temperatury?

  6. #2906

    Domyślnie

    Cytat Napisał przemty Zobacz post
    Czy warto dopłacać do sterownika Super Car zamiast Car 2 ?
    Do kotła który rozważasz, dedykowany jest CAR 2. Super Car jest dedykowany do Superiorów i wszystkie dodatkowe opcje w nim dostępne i tak będą nieaktywne w pozostałych kotłach.

  7. #2907

    Domyślnie

    Czyli już wszystko jasne...

  8. #2908

    Domyślnie

    Cytat Napisał dojarek Zobacz post
    Dzień dobry,

    co może być przyczyną tego, że mimo nastawionej temperatury 20st na kotle, nie potrafi on do niej zejść? - obecnie jest 24st. Jestem w trakcie wygrzewania posadzek, po pierwszym cyklu 20-30-40-10x50-40-30-20 - no i do tej 20 teraz zejść nie może. Jak zaczynałem, w pierwszym dniu, nie było problemu.
    Teraz powrót jest cieplejszy niż 20 stopni i to jest przyczyną? Praca oczywiście jeszcze bez żadnego sterowania, wyłącznie pokrętło na kotle.

    Swoją drogą, możecie polecić jakiś termometr do zamontowania na powrocie (na rurze) do stałego odczytu temperatury?
    bo parametr temp. minimalnej, masz ustawiony w kotle fabryczny 25*C, jak nowy model kotła, to jest parametr t1, jak starszy to S5
    a termometr możesz założyć taki przylgowy mocowany za pomocą sprężynki
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 04-03-2018 o 20:06

  9. #2909

    Domyślnie

    OK, dziekuję, chodzi o t0, teraz doczytałem w instrukcji kotła - zmyliło mnie to, że pokrętłem ustawiam zakres 20-50 (tak mi się wyświetla), co rozumiem jako własnie zakres t0 - t1.

    Czy dobrze myślę, że to jest ten sam parametr, który w opisie CAR v2 jest nazwany CH MIN (Minimalna temperatura wody grzewczej) i będę mógł go zmienić z poziomu CAR?

    I z tego co widzę, temperatury maksymalnej nie mogę ustawić na CAR, tylko na kotle, tak?
    Czytając instrukcję CAR widzę, że jest opcja odczytu temperatury powrotu (HR TMP) - więc nie będę potrzebował tego termometru po podłączeniu CAR?
    Ostatnio edytowane przez dojarek ; 04-03-2018 o 21:26

  10. #2910

    Domyślnie

    Cytat Napisał dojarek;7628469[/QUOTE
    Czy dobrze myślę, że to jest ten sam parametr, który w opisie CAR v2 jest nazwany CH MIN (Minimalna temperatura wody grzewczej) i będę mógł go zmienić z poziomu CAR?
    tak CH MIN to jest to samo co t1 na kotle i będziesz mógł to zmieniać z poziomu CAR, ale tylko do minimalnego poziomu ustalonego przez t1, więc jeśli chcesz mieć pełen dostępny zakres na CAR, to na kotle ustaw 20*C

    Cytat Napisał dojarek;7628469[/QUOTE
    I z tego co widzę, temperatury maksymalnej nie mogę ustawić na CAR, tylko na kotle, tak?
    Tak, MAX temp zasilania tylko z poziomu kotła

    Cytat Napisał dojarek;7628469[/QUOTE
    Czytając instrukcję CAR widzę, że jest opcja odczytu temperatury powrotu (HR TMP) - więc nie będę potrzebował tego termometru po podłączeniu CAR?
    Zasugerowałem termometr analogowy przylgowy, bo pisałeś, że nie masz w tej chwili podłączonego żadnego sterownika, a chcesz znać temp powrotu. Opcja odczytu temp. powrotnej na CAR jest, ale nie wiem czy twój kocioł wysyła wskazania do CARa. Ja posiadam model dokładnie taki, jak w tytule tego tematu i on tego nie oferuje.
    Może na to odpowie ktoś , kto posiada nowszy model z podłączonym CARem
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 05-03-2018 o 08:49

  11. #2911

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi. Mam model świeżo kupiony (12 TT), jak podłączę CAR, to napiszę, czy widać temp. powrotu, czy nie.

  12. #2912
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    hawranek31

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Marklowice
    Kod pocztowy
    44-321
    Posty
    21

    Domyślnie

    Raczej nie widać. Ja mam piec z lipca, i też nie wskazuje, jedyne co jest to temp. zasilania, tem. na zewnątrz oraz na zasobniku.

  13. #2913
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Panowie i Panie,
    Mieliście taki problem że victrix 12tt podgrzewał zasobnik jak chciał?

    U mnie wygląda to tak że mam ustawione stale 43 stopnie, ogrzewanie stale na 21,3 stopnia. I ogrzewanie działa ok, ale podgrzewanie zasobnika żyje swoim życiem.

    Dzisiaj zaczął grzać dopiero po puszczeniu wody pod prysznicem, a temperatura w zasobniku miała tylko 22stopnie.

    Co może być przyczyną, że zasobnik samoistnie nie podgrzewa wody, dodam że na piecu mam ustawioną opcje termostatu cwu 2: "Włączenie następuje, gdy woda zawarta w podgrzewaczu obniży się o 10°C względem ustawionej temperatury i wyłącza się, gdy temperatura ustawia się na wartości ustawionej (tryb słoneczny aktywny)"

    Jak kocioł zmusić do właśnie takiej pracy jak jest ustawiona na piecu.

    Sytuacja gdy chce skorzystać z kąpieli a zasobnik wystygnie do 22 stopni to skandal

  14. #2914

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejczapla Zobacz post
    Panowie i Panie,
    Mieliście taki problem że victrix 12tt podgrzewał zasobnik jak chciał?

    U mnie wygląda to tak że mam ustawione stale 43 stopnie, ogrzewanie stale na 21,3 stopnia. I ogrzewanie działa ok, ale podgrzewanie zasobnika żyje swoim życiem.

    Dzisiaj zaczął grzać dopiero po puszczeniu wody pod prysznicem, a temperatura w zasobniku miała tylko 22stopnie.

    Co może być przyczyną, że zasobnik samoistnie nie podgrzewa wody, dodam że na piecu mam ustawioną opcje termostatu cwu 2: "Włączenie następuje, gdy woda zawarta w podgrzewaczu obniży się o 10°C względem ustawionej temperatury i wyłącza się, gdy temperatura ustawia się na wartości ustawionej (tryb słoneczny aktywny)"

    Jak kocioł zmusić do właśnie takiej pracy jak jest ustawiona na piecu.

    Sytuacja gdy chce skorzystać z kąpieli a zasobnik wystygnie do 22 stopni to skandal
    W którym miejscu masz sondę w zasobniki? Kocioł powinien przełączyć się na grzanie cwu gdy temp spadnie do 32stopnia jeśli masz uatawionę 43 stopnie.

  15. #2915
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciejczapla

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-553
    Posty
    37

    Domyślnie

    Sonda w zasobniku tam gdzie jej miejsce temperature kocioł odczytuje dobra, tylko nie załącza sam z siebie...

  16. #2916

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    bo parametr temp. minimalnej, masz ustawiony w kotle fabryczny 25*C, jak nowy model kotła, to jest parametr t1, jak starszy to S5
    a termometr możesz założyć taki przylgowy mocowany za pomocą sprężynki
    Wrócę do problemu, bo dzisiaj sprawdziłem na kotle i t0 = 20, t1 = 49. Mówię o tych parametrach - screen z instrukcji:



    Czyli instalator mi przestawił przy pierwszym uruchomieniu. A kocioł po włączeniu startuje od 24-25 stopni, mimo ustawionych 20. Zagadka wciąż nierozwiązana.

  17. #2917

    Domyślnie

    Cytat Napisał dojarek Zobacz post
    Wrócę do problemu, bo dzisiaj sprawdziłem na kotle i t0 = 20, t1 = 49. Mówię o tych parametrach - screen z instrukcji:



    Czyli instalator mi przestawił przy pierwszym uruchomieniu. A kocioł po włączeniu startuje od 24-25 stopni, mimo ustawionych 20. Zagadka wciąż nierozwiązana.
    a jak kocioł nie pracuje (stan spoczynku) , to jaka temperatura jest na wyświetlaczu? Jak rozumieć, że kocioł staruje 24-25*C, czy startuje od razu z palnikiem czy sama pompa?
    CAR jeszcze nie jest podłączony?
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 08-03-2018 o 19:35

  18. #2918

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem, co to stan spoczynku - kocioł pracuje cały czas (jeśli jest włączony), a jeśli go wyłączę, to przechodzi w stand-by i nic nie wyświetla. Wczoraj z innych powodów odłączyłem go całkowicie od zasilania, po ponownym włączeniu przeszedł jakąś kalibrację (odliczanie w dół od bodajże 90), później pokazał na chwilę 19*C i od razu szybciutko 20,21,22,23 i zatrzymał się na 24. Wydaje mi się, że startuje od razu z palnikiem.

    Co ciekawe, tak, jak pisałem, po pierwszym odpaleniu, bez problemu chodził kilkanaście godzin na 20*C, ale teraz już do tej temp. zejść nie może. Instalacja jest ze sprzęgłem i dodatkową pompą za nim, a coś mój inatalator mówił, że sprzęgło coś miesza z temperaturami. Kupiłem termometr przylgowy i jutro sprawdzę temperaturę powrotu.
    CAR jeszcze nie podłączony.

  19. #2919

    Domyślnie

    Cytat Napisał dojarek Zobacz post
    Nie bardzo wiem, co to stan spoczynku - kocioł pracuje cały czas (jeśli jest włączony), a jeśli go wyłączę, to przechodzi w stand-by i nic nie wyświetla. Wczoraj z innych powodów odłączyłem go całkowicie od zasilania, po ponownym włączeniu przeszedł jakąś kalibrację (odliczanie w dół od bodajże 90), później pokazał na chwilę 19*C i od razu szybciutko 20,21,22,23 i zatrzymał się na 24. Wydaje mi się, że startuje od razu z palnikiem.

    Co ciekawe, tak, jak pisałem, po pierwszym odpaleniu, bez problemu chodził kilkanaście godzin na 20*C, ale teraz już do tej temp. zejść nie może. Instalacja jest ze sprzęgłem i dodatkową pompą za nim, a coś mój inatalator mówił, że sprzęgło coś miesza z temperaturami. Kupiłem termometr przylgowy i jutro sprawdzę temperaturę powrotu.


    CAR jeszcze nie podłączony.
    Rozumiem, że masz zworkę w kotle, że kocioł pracuje cały czas? Coś uruchamia pompę za sprzęgłem, czy pracuje też bez przerwy? Jest jakiś mieszacz?
    Stan spoczynku, to jest jak temp. wg sterownika pokojowego została osiągnięta i kocioł się wyłącza wraz z pompami, wtedy na wyświetlaczu pokazywana jest temp. z jaką kocioł będzie grzał w momencie uruchomienia, tzn ile masz ustawione na sztywno na kotle lub CAR albo, jeśli jest cz.pogodowa, to jaką temp. ustaliła krzywa.
    Prawdopodobnie woda w instalacji ma wyższą temp. niż 20*C i dlatego nie zejdzie niżej, a kocioł podnosi sobie temp. zasilania, aby nie dopuścić do taktowania. Tak do 3*C kocioł podnosił u mnie żeby "uciec" temperaturze powrotu w celu, aby nie wyłączyć kotła gdy temp. żądana w pomieszczeniu nie była jeszcze osiągnięta. Tak się dzieje, jak jest np.mała pojemność układu i nie nadąża oddać do pomieszczenia (zazwyczaj to się objawia przy grzejnikach). U ciebie kocioł grzeje do sprzęgła, dlatego pytałem jak to masz rozwiązane. Nie zauważyłem jednak aby podnosił wyżej niż 3*C.Gdy jednak powrót uzyskał temp. równą temp. zasilania, to palnik się wyłączał i chodziła tylko pompa, albo kocioł wyłączał się całkowicie i uruchamiał się po jakimś czasie, pokręcił pompą i kontrolował temp. w instalacji, jak uznał że musi podgrzać czynnik, to uruchamiał palnik.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 09-03-2018 o 07:30

  20. #2920

    Domyślnie

    Zakładam, że zworkę mam, nie było mnie przy pierwszym uruchomieniu, kocioł pracuje cały czas, pompa za sprzęgłem jest podpięta do kotła i pracuje wtedy, kiedy pracuje kocioł. Swoją drogą, jak by kocioł pracował bez zworki i bez sterowania?
    Wyświetlana temperatura na kotle dzisiaj była 24*C a zmierzony powrót (między sprzęgłem a kotłem) - 20*C. Teraz już trochę po ptakach, bo trzeba było zmierzyć powrót zaraz po uruchomieniu wczoraj, ale wtedy nie miałem jeszcze termometru. No nic, dziękuję za pomoc, w sumie nic złego się nie dzieje, podpytam jeszcze mojego instalatora, jak to sprzęgło dokładnie działa, może ono dolewa trochę zasilania do powrotu, trzymając deltę w ryzach, nie wiem, nie znam się. Ciepła posadzki oddają dużo, bo dom jest duży, świeży, jeszcze wilgotny.

Strona 146 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony