dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 171 z 205
Pokaż wyniki od 3.401 do 3.420 z 4097
  1. #3401
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Nie korzystam.

  2. #3402
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Ja u siebie mam włączoną opcję co 7 dni. Dziwnym trafem u mnie woda (ciepła) ma niezbyt przyjemny zapach jeśli uruchomiona jest cyrkulacja wody (24h/7dni). Po wyłączeniu pompki od cyrkulacji woda przestaje śmierdzieć...Z zimną wodą takiego problemu nie mam.

    Mam pytanie - czy w kotle Victrix TT 12kW zawór odpowietrzający na zaworze trójdrożnym powinien być non stop odkręcony? Kolejna sprawa to w trakcie podgrzewania wody w zasobniku słychać jak woda krąży między nim a kotłem z powietrzem - słychać przelewanie wody w instalacji. Jak mogę to wyeliminować? Czy odkręcenie zaworu na górze wymiennika (na schemacie oznaczony jako odpowietrznik ręczny) będzie dobrym pomysłem?
    Czy by-pass powinien być ustawiony w pozycji max czy min?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	17,8 KB
ID:	427326

  3. #3403
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Jeśli dobrze kojarzę tam jest automat więc kapturek powinien być odkręcony. U mnie też słychać pęcherze powietrza mimo odpowietrzania wymiennika. Wygląda na to że nie można się tego pozbyć. To wynika z prędkości obrotowej pompy w trybie c.w która tłoczy 1300L na 1h i brak jest możliwości regulacji obrotów pompy ,moim zdaniem jest to za dużo jak na jeden krótki obieg. U mnie na tryb c.o tłoczy 400L na 1h. W by-pass nie powinno się ingerować nie ma takiej potrzeby, kocioł fabrycznie ma go wyłączony.

  4. #3404
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Jeśli dobrze kojarzę tam jest automat więc kapturek powinien być odkręcony. U mnie też słychać pęcherze powietrza mimo odpowietrzania wymiennika. Wygląda na to że nie można się tego pozbyć. To wynika z prędkości obrotowej pompy w trybie c.w która tłoczy 1300L na 1h i brak jest możliwości regulacji obrotów pompy ,moim zdaniem jest to za dużo jak na jeden krótki obieg. U mnie na tryb c.o tłoczy 400L na 1h. W by-pass nie powinno się ingerować nie ma takiej potrzeby, kocioł fabrycznie ma go wyłączony.
    U mnie akurat po odpowietrzeniu wymiennika dźwięk pęcherzy powietrza ustąpił, zobaczymy na jak długo
    Aktualnie pompę na C.O. mam ustawioną na max i też tłoczy 1300L na 1h.
    By-pass mam wyłączony.

  5. #3405

    Domyślnie

    Po upływie gwarancji co ile robicie przegląd? Czy wgl robicie? Jeśli tak to przed sezonem czy po?
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  6. #3406
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    Po upływie gwarancji co ile robicie przegląd? Czy wgl robicie? Jeśli tak to przed sezonem czy po?
    Aktualnie czekam na wizytę serwisanta - będzie robił przegląd po 1 roku użytkowania a chcę mieć przedłużoną gwarancję do 5 lat więc wolę zapłacić te 200-300zł i mieć spokój

  7. #3407

    Domyślnie

    No tak, ale Ty masz piec na gwarancji, u mnie 5 lat już "poleciało". Pytam osób, które są na takim samym etapie jak ja z kotłem.
    Projekt Z8; 98m2; ławy 15cm styropianu, podłoga styropian grafit EPS 100 Termoorganika 2 warstwy (1x10 cm i 1x5cm na mijankę); Ytong 600 P+W, styropian 20 cm grafit, strop wełna Rockmin Plus 10 cm, Isover Uni-mata 15 cm, Uni-mata 18 cm, wszystko ułożone na mijankę; Okna na profilu Veka 3-szybowe, WM Brink Excellent 300, podłogówka + drabinka w łazience, Immergas Victrix 12KW+zasobnik 200L.
    Dziennik: http://forum.muratordom.pl/showthrea...ght=Olci+Sebka

  8. #3408
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Mr. Do

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Zbylitowska Góra
    Kod pocztowy
    33-113
    Posty
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał mest Zobacz post
    No tak, ale Ty masz piec na gwarancji, u mnie 5 lat już "poleciało". Pytam osób, które są na takim samym etapie jak ja z kotłem.
    Ja mam kocioł 6 lat i dalej biorę serwisanta, generalnie sam bym zrobił przegląd ale mam dodatkowy "papier" do ubezpieczenia

  9. #3409

    Domyślnie

    Witam.

    Zainstalowałem kocioł vitrix tt12. Zasila cwu i podłogówka na 140 m2. Kocioł jeszcze nie pracuje, czekam na gaz.
    Póki co zastanawiam się nas regulatorem pogodowy czy pokojowy?
    Co polecacie bardziej?
    Jaka jest faktycznie bezwładność podłogówki? Ile czasu minie do dogrzania (podniesienia temperatury np. o 2-3 stopnie i odwrotnie? Z jakim wyprzedzeniem należy zacząć dogrzewanie i odczuć w potrzebnym czasie komfort cieplny?

  10. #3410

    Domyślnie

    Cytat Napisał kwiatton27 Zobacz post
    Witam.

    Zainstalowałem kocioł vitrix tt12. Zasila cwu i podłogówka na 140 m2. Kocioł jeszcze nie pracuje, czekam na gaz.
    Póki co zastanawiam się nas regulatorem pogodowy czy pokojowy?
    Co polecacie bardziej?
    Jaka jest faktycznie bezwładność podłogówki? Ile czasu minie do dogrzania (podniesienia temperatury np. o 2-3 stopnie i odwrotnie? Z jakim wyprzedzeniem należy zacząć dogrzewanie i odczuć w potrzebnym czasie komfort cieplny?
    Mam Carv2 i raczej nie kupiłbym drugi raz. Nie wykorzystuje jego możliwości. Grzeje wg temp. wew. czyli czujnika pokojowego.

    Bezwładność jest bardzo duże. U mnie np. podniesienie temperatury o 0.4 stopnia trwa ok. 3-4 godzin. A co dopiero 2-3 stopnie...

  11. #3411
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Można mieć przecież regulator pokojowy i pogodowy jednocześnie i nie mieć CAR.

  12. #3412

    Domyślnie

    Cytat Napisał hektor80 Zobacz post
    Mam Carv2 i raczej nie kupiłbym drugi raz. Nie wykorzystuje jego możliwości. Grzeje wg temp. wew. czyli czujnika pokojowego.

    Bezwładność jest bardzo duże. U mnie np. podniesienie temperatury o 0.4 stopnia trwa ok. 3-4 godzin. A co dopiero 2-3 stopnie...
    czyli nie ma sensu stosowania dwóch programów grzania, ze w nocy np na niższą temperaturę a w dzień na wyższą.
    Jeśli jest taka bezwładność to najlepiej gdzieś od południa nie włączać kotła ustawić na temperaturę pokojową np. 18 a w nocy ustawić na 21 i dogrzewać , żeby w dzień było cieplej niż w nocy.

    Zastanawiałem się czy nie dało by radę termoregulację według temperatury podłogi, żeby czyjnik termoregulatora miał sondę pod posadzką na powierzchni wylewki i ustawioną na 27-29 stopni?

  13. #3413

    Domyślnie

    A ten sterownik car v2 czy inny to w sumie po to by nie latać do kotłowni? Ma te same funkcje co sterowanie bezpośrednio na kotle?

  14. #3414
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Car pełni przede wszystkim funkcję termostatu pokojowego (daje sygnał włącz wyłącz dodatkowo w strefach czasowych), informacyjną (podgląd temperatury c.o, c.w i zewnętrznej), regulacyjną (można ustawić temperaturę obiegu c.o i c.w i jeszcze kilka innych parametrów). Nie ma wszystkich funkcji co sterowanie bezpośrednio na kotle.

  15. #3415
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.654
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale też sterowanie na kotle nie ma czesci funkcji, ktore ma CAR
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #3416
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Nie ma wszystkich funkcji co sterowanie bezpośrednio na kotle.

    A to co to za funkcje co są w kotle a nie ma ich w CAR?

  17. #3417
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Moc na c.o, c.w, delta grzania c.w, zapobieganie zbyt częstym zapłonom palnika, prędkość min i max pompy oraz menu informacji.

  18. #3418

    Domyślnie

    A z jakich regulatorów korzystacie?

  19. #3419
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Zestaw 12tt +dim+Car+2 czujki pogodowe.

  20. #3420

    Domyślnie

    a czy ktoś ma ogrzewanie podłogowe bez podłączenia regulatorów pogodowych czy pokojowych?

Strona 171 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony