dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 205
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.560 z 4095
  1. #3541
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jacool07 Zobacz post
    Edit: z tego co pisze montixe w moim przypadku i tak opcja modulacji oferowana przez Car będzie bezużyteczna co skłania mnie do wyboru uniwersalnego sterownika
    Witam. Żeby prawidłowo działała instalacja trzeba rozdzielić hydraulicznie parter od piętra. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby dim abt erp, jeśli masz kocioł Immergas. Jak policzyłem ile kosztuje zestaw kombinowany i jak wygląda taka kombinacja ile zajmuje miejsca to wybrałem dim. Car do kotła strefa główna tybox do dim, plus dwie sondy zewnętrzne, jedną do kotła krzywa na grzejniki, druga do dim krzywa na podłogę.

  2. #3542

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norek77 Zobacz post
    Witam. Żeby prawidłowo działała instalacja trzeba rozdzielić hydraulicznie parter od piętra. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłby dim abt erp, jeśli masz kocioł Immergas. Jak policzyłem ile kosztuje zestaw kombinowany i jak wygląda taka kombinacja ile zajmuje miejsca to wybrałem dim. Car do kotła strefa główna tybox do dim, plus dwie sondy zewnętrzne, jedną do kotła krzywa na grzejniki, druga do dim krzywa na podłogę.
    Pewnie masz rację, ale:
    1. Czekam wciąż na ofertę na dim, póki co ceny w internecie za to urządzenie do najtańszych nie należą.
    2. Montaż dim w moim przypadku wiązał się będzie z przeróbka instalacji, dużo bardziej estetycznym i prostszym rozwiązaniem jest montaż zestawu mieszającego w skrzynce na rozdzielaczu.
    3. Gdybym zrezygnował ze sprzęgła to sterownik zaworu mieszającego do którego podpięty zostanie czujnik temp. zewn. oraz termostat na parterze zadba o odpowiednia temp. na dole i sterownik ten mógłbym wpiąć do styków 40-41 na kotle. Car v2 wpialbym wówczas pod styki 41-44 i ten odpowiadałby za temp. na piętrze. W razie podania sygnału grzania przez sterownik dołu, głowice termostatyczne na grzejnikach zlokalizowanych na piętrze i tak nie doprowadza do przegrzania pomieszczeń a dodatkowe dwa grzejniki w salonie pomogą podłogówce dogrzać dół (jak wspomniałem w salonie mam ogrzewanie podłogowe tylko na części powierzchni a oprócz tego 2 grzejniki). W razie sygnału grzania wysłanego przez Car sterownik zestawu mieszającego będzie działał niezależnie więc temp. dołu poza dwoma grzejnikami wyposażonymi w głowice termostatyczne powinna pozostać bez wpływu.
    Trzeba będzie wówczas pamiętać by głowica na grzejniku w pokoju w którym będzie car nie była ustawiona poniżej temp. zadanej na car (na górze).
    Innymi słowy zastanawiam się głośno czy głowice termostatyczne na grzejnikach nie zadbają o oddzielenie stref w przypadku braku sprzęgła, chyba że współpraca między dwoma termostatami car i dwustanowym przebiega w inny sposób.

  3. #3543

    Domyślnie

    Hej, posiadam Immergasa Vitrix tt 2erp 12kW + CAR v2 w salonie + sonda zewnętrzna.

    Gdzie mogę ustawić temperature max i min, czytając temat są to parametry S5 i S6 w instrukcji mam tylko do S2. Mam

    Mam 100% podłogówki i w 60% domu panele jaką temp max mogę mieć na kotle ?

  4. #3544
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Norbi89 Zobacz post
    Hej, posiadam Immergasa Vitrix tt 2erp 12kW + CAR v2 w salonie + sonda zewnętrzna.

    Gdzie mogę ustawić temperature max i min, czytając temat są to parametry S5 i S6 w instrukcji mam tylko do S2. Mam

    Mam 100% podłogówki i w 60% domu panele jaką temp max mogę mieć na kotle ?
    Raczej
    t0, t1
    Pewnie max ze 45 stopni wystarczy

    Pozdrawiam

  5. #3545

    Domyślnie

    Witam.
    Od paru dni mam ustawione na Car Modul OFF + Tybox i to działa dużo lepiej niż Modul On.
    Nie przegrzewa stref i nie zaniża temperatur.

  6. #3546

    Domyślnie

    Cytat Napisał EdiM Zobacz post
    Raczej
    t0, t1
    Pewnie max ze 45 stopni wystarczy

    Pozdrawiam
    Dzięki rzeczywiśćie w dokumentacji jest, muszę czytać uważniej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	88
Rozmiar:	52,4 KB
ID:	438119

    Znalazłem też projekt podłogówki, w której mam temp max 38 stopni.

  7. #3547

    Domyślnie

    Cześć wszystkim
    Dziś uruchomili mi kocioł, wiedzą serwisanta to jakiś żart .
    Mam Victrix 12 tt ERP, 200m bdb ocieplenie, 100/podlogowki. Carv2 i pogodynka.
    I teraz pytania
    1. Jak ustawić maksymalna temperaturę zasilania? Widze w instrukcji, że się da w menu serwisowym ale nie wiem jak tam wejść.
    2. Czy do wygrzewania posadzki jedyna opcja jest odpięcie pogodynki i ustawianie temperatury z reki?
    3. Jak najsensowniej zacząć szukanie krzywej grzewczej po wygrzaniu podłogi?

    Moim celem jest ustawienie takie, aby pogodynka sterowała temperatura - czyli ustawiam na car 22stopnie a on przy pomocy pogodynki tego pilnuje. Da się tak? Wydaje mi się, że autoadaptacja tak powinna działać właśnie.
    Pozdrawiam Maciej

  8. #3548

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuflik Zobacz post
    Cześć wszystkim
    Dziś uruchomili mi kocioł, wiedzą serwisanta to jakiś żart .
    Mam Victrix 12 tt ERP, 200m bdb ocieplenie, 100/podlogowki. Carv2 i pogodynka.
    I teraz pytania
    1. Jak ustawić maksymalna temperaturę zasilania? Widze w instrukcji, że się da w menu serwisowym ale nie wiem jak tam wejść.
    2. Czy do wygrzewania posadzki jedyna opcja jest odpięcie pogodynki i ustawianie temperatury z reki?
    3. Jak najsensowniej zacząć szukanie krzywej grzewczej po wygrzaniu podłogi?

    Moim celem jest ustawienie takie, aby pogodynka sterowała temperatura - czyli ustawiam na car 22stopnie a on przy pomocy pogodynki tego pilnuje. Da się tak? Wydaje mi się, że autoadaptacja tak powinna działać właśnie.
    Pozdrawiam Maciej
    Spróbuje troche pomóc.
    1. Aby wejść w menu serwisowe, w instrukcji strona 21 w punkcie 3.12 PROGRAMOWANIE KARTY ELEKTRONICZNEJ.
    2. Wydaje mi się że tak
    3. Cofni się kilka lub kilka naście stron do tyłu jest tam fajnie opisane

  9. #3549

    Domyślnie

    Udało się ustawić limit temperatury.
    A da się jakoś ręcznie wymusić temperatury na zasilaniu bez brania pod uwagę temperatury cz car2?

  10. #3550
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    [QUOTE=kuflik;7887577]Udało się ustawić limit temperatury.
    A da się jakoś ręcznie wymusić temperatury na zasilaniu bez brania pod uwagę temperatury cz car2?

    Autoadaptacja off, powoduje że kocioł nie balansuje offsetem tylko trzyma temperaturę taką jaką zada czujnik temperatury zewnętrznej, modul off, powoduje że na palnik kotła nie ma wpływu różnica temperatur pomiędzy temperaturą zadaną pokojową a rzeczywistą odczytaną. Temperaturę wody w kotle na c.o ustawiasz krzywą na Car.

  11. #3551

    Domyślnie

    Czyli najprościej odpiąć oprócz pogodowego jescze cara i wtedy na piecu ustawie 55 stopni na wygrzewanie podłogi i już?

  12. #3552
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Norek77

    Zarejestrowany
    Jan 2019
    Skąd
    Dolinki Krakowskie
    Posty
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kuflik Zobacz post
    Czyli najprościej odpiąć oprócz pogodowego jescze cara i wtedy na piecu ustawie 55 stopni na wygrzewanie podłogi i już?
    Nie trzeba nic odpinać, jeśli temperatura na kotle parametr t1 nie była ograniczona to z poziomu Car spokojnie tyle ustawisz.
    Ostatnio edytowane przez Norek77 ; 23-12-2019 o 19:52

  13. #3553

    Domyślnie

    czy zmienialiście jakieś parametry fabryczne na car 2 ? strasznie wysokie zużycie gazu mam i nie wiem co jest powodem...
    Dom z poddaszem użytkowym - 114 m2, Porotherm 25cm +15 cm grafit 0,31, strop drewniany 25 cm wełny, podłoga 15 cm dół, góra 5cm, okna 3 szybowe, 100% podłogówki, Immergas Victrix 20 ERP

  14. #3554
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał dave88 Zobacz post
    czy zmienialiście jakieś parametry fabryczne na car 2 ? strasznie wysokie zużycie gazu mam i nie wiem co jest powodem...
    Wysokie tzn jakie?

  15. #3555

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateusz_77 Zobacz post
    Wysokie tzn jakie?
    Za grudzień 162 m3

  16. #3556
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    sprostujcie mnie jeżeli się mylę, mianowicie:

    mam kocioł 12x TT, od 9 dni testuję najoptymalniejsze konfiguracje grzania.

    100% podłogówki. póki co steruję grzaniem za pomocą termostatu pokojowego salus ustawionego na 20,2 st z histerezą 0,5 (załącza przy 20,0 wyłącza przy 20,4). kocioł załącza się raz na dobę i grzeje około 2h pełną mocą. średnie zużycie gazu za 8 dni wychodzi 0,23m3/h (razem z cwu - zasobnik 160). średnia temp na zewnątrz w tym okresie 0,4st (max +6, min-6)

    od dziś zaczynam próbować grzanie na pracy ciągłej kotła na minimum mocy, ale czy jest sens, skoro minimalne zużycie kotła wg instrukcji to 0,21 + dogrzewanie cwu to może wyjść drożej....

  17. #3557

    Domyślnie

    Cześć. Mam problem ze swoim Victrixem - ustawiam ma kotle określoną temperaturę cwu - po jakimś czasie powoli, po kilka stopni, zaczyna sama się zmieniać (zmniejszać). Czy siedzi tam zwykły potencjometr, który zaczyna świrować i wystarczy czym psiknąć (kontakt), czy to coś poważniejszego? Kocioł jest jeszcze na gwarancji.

  18. #3558
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mateusz_77

    Zarejestrowany
    Nov 2017
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-200
    Posty
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    sprostujcie mnie jeżeli się mylę, mianowicie:

    mam kocioł 12x TT, od 9 dni testuję najoptymalniejsze konfiguracje grzania.

    100% podłogówki. póki co steruję grzaniem za pomocą termostatu pokojowego salus ustawionego na 20,2 st z histerezą 0,5 (załącza przy 20,0 wyłącza przy 20,4). kocioł załącza się raz na dobę i grzeje około 2h pełną mocą. średnie zużycie gazu za 8 dni wychodzi 0,23m3/h (razem z cwu - zasobnik 160). średnia temp na zewnątrz w tym okresie 0,4st (max +6, min-6)

    od dziś zaczynam próbować grzanie na pracy ciągłej kotła na minimum mocy, ale czy jest sens, skoro minimalne zużycie kotła wg instrukcji to 0,21 + dogrzewanie cwu to może wyjść drożej....
    A jaką powierzchnię domu ogrzewasz? Ja ogrzewam 124m^2 i średniodobowe zużycie w ostatnich dniach (od 30.12 do wczoraj to 5,72m^3). Grzeję bez przedziałów czasowych, w domu 100% podłogówki, 8 termostatów (na każdym ustawione 22*C),CWU w soboty i niedziele bez przedziałów czasowych a od poniedziałku do piątku 5-9 i 18-23.

  19. #3559
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Fleszu1
    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    30-243
    Posty
    451

    Domyślnie

    -po podłogach około 200, wg norm (skosy) około 170-175. Dom w miarę nieźle ocieplony. 15cm grafitu 0,31, dach PUR 30cm, pod podłogą 15cm, okna 3szybowe.

    dziś kolejne próby. cały dzień próbowałem grzać na minimalnej mocy bez wyłączania kotła, zasilanie podłogi obniżałem nawet do 26st a temp w pokojach ciagle rosła nawet ponad 21,5. w pewnym momencie kocioł się wyłączył, i zaczai taktować, nie mógł już zejść z mocą niżej. obroty wentylatora 1400 i niżej nie zeszło. zużycie przy tych obrotach było 0,24/h. Tem na zewnątrz +3 i popoludniu wyszło slońce. Wniosek taki, że gdy nie ma mrozów nie da się utrzymać ciągłej pracy kotła bez przegrzewania domu. Zbyt gęsto położone rurki. Więc chyba w cieplejsze dni jestem zdany na grzanie według termostatu. Minusem tego jest niejednostajna temperatura podłogi.

  20. #3560
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    EdiM

    Zarejestrowany
    Dec 2013
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fleszu1 Zobacz post
    sprostujcie mnie jeżeli się mylę, mianowicie:

    mam kocioł 12x TT, od 9 dni testuję najoptymalniejsze konfiguracje grzania.

    100% podłogówki. póki co steruję grzaniem za pomocą termostatu pokojowego salus ustawionego na 20,2 st z histerezą 0,5 (załącza przy 20,0 wyłącza przy 20,4). kocioł załącza się raz na dobę i grzeje około 2h pełną mocą. średnie zużycie gazu za 8 dni wychodzi 0,23m3/h (razem z cwu - zasobnik 160). średnia temp na zewnątrz w tym okresie 0,4st (max +6, min-6)

    od dziś zaczynam próbować grzanie na pracy ciągłej kotła na minimum mocy, ale czy jest sens, skoro minimalne zużycie kotła wg instrukcji to 0,21 + dogrzewanie cwu to może wyjść drożej....
    Trochę mało danych jak na mój gust.
    Skoro grzejesz tylko przez 2 godziny i jak piszesz pełną mocą, to pewnie temperatura zasilania jest stosunkowo wysoka.
    Im niższa temperatura kotła, tym lepsza sprawność.
    Drugi minus, zakładając, ze nie masz 0,5m wylewki, to pewnie podłoga w fazie grzania jest wyraźnie ciepła. Ogólnie stąd tylko krok do tego, by powiedzieć, że podłogówka jest złym rozwiązaniem. Poza tym raczej w takiej sytuacji masz sporo większa temperaturę niż ustawione 20.4, ponieważ jak piszesz przez kolejna 22 godziny kocioł nie grzeje. Moim zdaniem główna zaleta podłogówki jest fakt, że jak ma ona np. 24 stopni, to tak na prawdę trudno wyczuć, czy ona grzeje. Ale wtedy musi grzać całą dobę.
    Minimalne zużycie gazu to jest zero
    Ja u siebie obecnie stosuję regulator pogodowy, który utrzymuje dosyć niska temperaturę zasilania, a przed przegrzewaniem pomieszczeń chroni termostat w pokoju.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez EdiM ; 06-01-2020 o 19:53

Strona 178 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony