dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 96 z 205
Pokaż wyniki od 1.901 do 1.920 z 4095
  1. #1901

    Domyślnie

    Jakie macie ustawienia na kotle przy grzejnikach?
    Jest ktoś kto grzeje tylko grzejnikami?

  2. #1902

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Montixe, każdy kumaty wie, że Tyboxy produkuje Delta Dore, na opakowaniu ten napis widnieje jak byk.
    Tylko, że wiele osób ma pierwszy kontakt z tym produktem, albo przez stronę internetową immergas, albo poprzez instalatora, projektanta, dewelopera, albo przez to forum(niepotrzebne skreślić) i myśli, że to jest strerownik od immergasa, a pudełko do rąk dostaje dopiero po zakupie i wtedy czasem jest rozczarowanie, że nie ma zdalnej kontroli kotła.
    Podczas budowy jest wiele spraw do ogarnięcia, a przy tym zbyt wielu niesolidnych czasem wręcz nieuczciwych wykonawców. Po to właśnie, tu piszemy sobie, aby w jednym miejscu były wszystkie informacje pomagające dokonać świadomego wyboru. Amen

    ps
    ostatnio kupiłem sobie TYBOXa 137 i na moim pudełku jest jak byk IMMERGAS, a nie Delta Dore
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 02-11-2016 o 07:36

  3. #1903

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Tylko, że wiele osób ma pierwszy kontakt z tym produktem, albo przez stronę internetową immergas, albo poprzez instalatora, projektanta, dewelopera, albo przez to
    forum(niepotrzebne skreślić) i myśli, że to jest strerownik od immergasa, a pudełko do rąk dostaje dopiero po zakupie i wtedy czasem jest rozczarowanie, że nie ma zdalnej kontroli kotła.
    Podczas budowy jest wiele spraw do ogarnięcia, a przy tym zbyt wielu niesolidnych czasem wręcz nieuczciwych wykonawców. Po to właśnie, tu piszemy sobie, aby w jednym miejscu były wszystkie informacje pomagające dokonać świadomego wyboru. Amen
    Co racja to racja. Ja dość dużo wieczorami czytałem na temat wielu sterowników i jakoś Tybox spodobał mi się najbardziej. Pozdrawiam.

  4. #1904

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imeq Zobacz post
    No nie poczytałem wcześniej miałem inne rzeczy na głowie a zamiast designu ważniejsza jest dla mnie funkcjonalnosc a za 300zl powinno się już coś wymagać więcej niż od eurostera.
    Sęk w tym, że od uniwersalnego sterownika, który podłącza sie w miejsce fabrycznej zworki, nie można wymagać cudów, nawet jesli będzie kosztował 500 pln.
    Akurat tybox radiowy do najdroższych nie należy, a oferuje dość niską histerezę.

  5. #1905

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imeq Zobacz post
    Ile zjadł ci ogólnie za październik?
    Powierzchnię masz mniejsza jepiej ocieplona wiec porównywalnie moje straty winny być w max 30% chociaż wydaje mi się ze mam gdzieś jakieś większe straty lub złe ustawienia.
    Uruchomiłem kocioł gdzieś 5 czy 6 października i już nie wyłączam. W międzyczasie dołożyłem sterownik pokojowyTybox 137. Dziś nie zagladalem do licznika ale na bank dobija do 190 m3.

  6. #1906

    Domyślnie

    [QUOTE=montixe;7328147]Sęk w tym, że [/QUOTE
    No tak tylko ja nie sprawdzałem porównywalnych sterowników cenowo tylko głównie kilka kotłów i juz we łbie miałem kociokwik a do tego wyszło później ze nie jaka firmę wybrałem jeżeli chodzi o Piec a serwis z nim związany cena itd a okazało się ze immergas cena i szybki serwis i dostępny serwisant w promieniu 10km i w miarę dostępny i kumaty a np serwisant z viessmann dostępny był po nowym roku
    A o podłączeniu gdzie ten sterownik czy w zworke czy rolkę co mnie to potencjalny użytkownik nie ma o tym bladego pojęcia a każdy fachowiec co innego inny piec itd 25kw to niżej nikt mi nie polecał a tu 12 wystarcza na 300m2 no cuda panie ale to głównie wasza zasługa z tego forum.
    Myślisz ze car lub sama sonda zewnętrzna zmniejszy moje koszta zużycia gazu?

  7. #1907

    Domyślnie

    Cytat Napisał Imeq Zobacz post
    No tak tylko ja nie sprawdzałem porównywalnych sterowników cenowo tylko głównie kilka kotłów i juz we łbie miałem kociokwik a do tego wyszło później ze nie jaka firmę wybrałem jeżeli chodzi o Piec a serwis z nim związany cena itd a okazało się ze immergas cena i szybki serwis i dostępny serwisant w promieniu 10km i w miarę dostępny i kumaty a np serwisant z viessmann dostępny był po nowym roku
    A o podłączeniu gdzie ten sterownik czy w zworke czy rolkę co mnie to potencjalny użytkownik nie ma o tym bladego pojęcia a każdy fachowiec co innego inny piec itd 25kw to niżej nikt mi nie polecał a tu 12 wystarcza na 300m2 no cuda panie ale to głównie wasza zasługa z tego forum.
    Myślisz ze car lub sama sonda zewnętrzna zmniejszy moje koszta zużycia gazu?
    Jasne, ja to rozumiem. Nie jesteś jedyny z takimi dylematami. Tybox ci wystarczy. Z czasem zapommisz o ogrzewaniu i inne funkcje nie będą potrzebne. Jak grzejesz On/Off, to bardzo dokładna krzywa nie jest niezbedna i nawet bez CARa można dobrać coś bliskiego. Czujkę możesz sobie zrobić, to wygoda, no i trochę możesz w pewnych okresach zejść ze zużyciem, jednak o oszczędnosciach można mowić w skali sezonu grzewczego a nie w skali tygodnia czy miesiąca. Za niska temp. to grzanie nieefektywne, gaz spalony a w domu chłodno. Za wysoka temp. to niepotrzebne straty kominowe.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 02-11-2016 o 07:32

  8. #1908

    Domyślnie

    [QUOTE=montixe;7328320]
    Cytat Napisał Imeq Zobacz post

    Jasne, ja to rozumiem. Nie jesteś jedyny z takimi dylematami. Tybox ci wystarczy. Z czasem zapommisz o ogrzewaniu i inne funkcje nie będą potrzebne. Jak grzejesz On/Off, to bardzo dokładna krzywa nie jest niezbedna i nawet bez CARa można dobrać coś bliskiego. Czujkę możesz sobie zrobić, to wygoda, no i trochę możesz w pewnych okresach zejść ze zużyciem, jednak o oszczędnosciach można mowić w skali sezonu grzewczego a nie w skali tygodnia czy miesiąca. Za niska temp. to grzanie nieefektywne, gaz spalony a w domu chłodno. Za wysoka temp. to niepotrzebne straty kominowe.
    Montixe a u Ciebie przy temperaturze zewnętrznej około 0 stopni jaka jest temperatura zasilania na kotle? Przestawiłem teraz na 30 stopni i mam wrażenie, że trochę za mało.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #1909

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070

    Montixe a u Ciebie przy temperaturze zewnętrznej około 0 stopni jaka jest temperatura zasilania na kotle?
    przy 0*C mam 33*C na zasilaniu

  10. #1910

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    przy 0*C mam 33*C na zasilaniu
    Dziękuję Montixe. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  11. #1911

    Domyślnie

    Panowie, właśnie zauważyłem, że sterownik od grzejników podaje sygnał do grzania do DIM V2 ABT, a kaloryfery zimne.
    Okazało się, że pompka do strefy wysokiej temperatury nie kręci się i się tak nagrzała, że się oparzyłem.
    Pompa była ustawiona na 3 bieg i dzisiaj trochę pracowała, ale nie ciągiem.
    Tutaj wykres temperatury wody z dzisiaj:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dim.PNG
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	8,1 KB
ID:	371831
    Moduł ma już ponad 2 lata, więc gwarancja odpada.
    Wiecie może, czy do mojego modelu DIM można dołożyć pompy energooszczędne, które są w wersji ErP?
    Jeśli to nie ruszy po schłodzeniu, jutro zadzwonię jeszcze do serwisanta, zobaczę czy coś mi pomoże.
    Wygląda jednak na to, że czeka mnie niespodziewany wydatek.

  12. #1912
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patman2

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam
    Od tygodnia pracuje u mnie Victrix 20X TT 2ERP. Sterownik jeszcze nie podłączony, temperaturę ustawiam pokrętłem. Od wczoraj kocioł mimo ustawionej temp. 38 grzeje na 41-42, co może być przyczyną? Grzeję tylko grzejnikami.

  13. #1913

    Domyślnie

    Cytat Napisał patman2 Zobacz post
    Witam
    Od tygodnia pracuje u mnie Victrix 20X TT 2ERP. Sterownik jeszcze nie podłączony, temperaturę ustawiam pokrętłem. Od wczoraj kocioł mimo ustawionej temp. 38 grzeje na 41-42, co może być przyczyną? Grzeję tylko grzejnikami.
    U mnie też sam sobie podwyższał. Moim zdaniem ma za dużą różnicę temperatury wody zasilającej w stosunku do powrotu i chce to nadgonić.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #1914

    Domyślnie

    Cytat Napisał patman2
    Od wczoraj kocioł mimo ustawionej temp. 38 grzeje na 41-42, co może być przyczyną? Grzeję tylko grzejnikami.
    Cytat Napisał wg39070
    U mnie też sam sobie podwyższał. Moim zdaniem ma za dużą różnicę temperatury wody zasilającej w stosunku do powrotu i chce to nadgonić.
    Wszystko się zgadza. Kiedyś pisałem o tym. Kocioł próbuje utrzymać deltę temp. Normalne zachowanie.

  15. #1915

    Domyślnie

    Cytat Napisał montixe Zobacz post
    Wszystko się zgadza. Kiedyś pisałem o tym. Kocioł próbuje utrzymać deltę temp. Normalne zachowanie.
    Czyli dobrze zdiagnozowałem. Dzięki Montixe. Człowiek się uczy. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  16. #1916
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    patman2

    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Posty
    9

    Domyślnie

    Rozumiem że jeśli odkręcę więcej grzejników to paradoksalnie kocioł zmniejszy temp. zasilania do ustawionej? Zwiększy się przecież różnica temp. na zas. i powrocie.

    Chyba jednak nie w tą stronę kombinuję, myślę że przy dość częstym wietrzeniu pomieszczenia się wychłodziły i teraz kocioł to nadrabia
    Ostatnio edytowane przez patman2 ; 03-11-2016 o 08:29

  17. #1917

    Domyślnie

    Cytat Napisał patman2 Zobacz post
    Rozumiem że jeśli odkręcę więcej grzejników to paradoksalnie kocioł zmniejszy temp. zasilania do ustawionej? Zwiększy się przecież różnica temp. na zas. i powrocie.

    Chyba jednak nie w tą stronę kombinuję, myślę że przy dość częstym wietrzeniu pomieszczenia się wychłodziły i teraz kocioł to nadrabia
    To jest tak,mała pojemność układu, że grzejniki nie są w stanie oddać więcej ciepła do pomieszczenia i ciepła woda wraca do kotła. Gdy temp. zaś/powr. się zrównają, to kocioł się wyłączy i po jakimś czasie załączy pompę, aby sprawdzić jak wygląda sytuacja z temp. Jeśli stwierdzi, że nastąpiło wychłodzenie w układzie, to załączy palnik. Jeśli sytuacją taka następuje kilkakrotnie w krótkim czasie, to nazywamy to, taktowaniem kotła. Wiec, aby zminimalizować to zjawisko, automatyka kotła podnosi temp. zasilania w celu utrzymania delty, aby ograniczać ilość restartów.
    Przy podłogówce (gdzie nie ma elektrozaworów na każdej pętli), takie zjawisko nie występuje.
    Przy szybko reagującym układzie, jakim są grzejniki, można się pokusić (w celu przetestowania własnych preferencji), na włączenie na CAR funkcji MODUL (ON), a na TYBOXie, zamiast histerezy ustawić regulację PI, ustawiając w domach dobrze ocieplonych, raczej jakąś większą podstawą czasu. Podstawa czasu regulacji PI, oznacza co jaki czas TYBOX ma sprawdzać zachowanie temp. w pomieszczeniu. W ustawionym czasie sprawdza temp.pomieszczenia i ewentualnie uruchamia grzanie na jakiś czas. Jeśli przy następnym sprawdzeniu okazuje się, że poprzedni czas grzania nie spowodował utrzymania temp., to kolejny czas grzania się wydłuża itd.. W ten sposób TYBOX ma się nauczyć i zaadaptować do charakterystyki pomieszczenia ,w którym jest postawiony. Założenie jest takie, że praca w takim trybie, ma w miarę precyzyjnie utrzymywać temp. na ustalonym poziomie. W praktyce jednak różnie to wygląda. Zazwyczaj w domach murowanych i kotłach gazowych powoduje sporo restartów kotła oraz wahania temperatur pomieszczenia . Podsumowując,moim zdaniem regulacja PI, sprawdzi się szczególnie przy szybko reagujących układach i małej akumulacji. Przy podłogówce,tylko stała histereza.
    Ostatnio edytowane przez montixe ; 17-12-2016 o 12:08

  18. #1918

    Domyślnie

    Wygląda na to, że do DIMa można dołożyć dowolną pompę, ważne żeby wymiarami pasowała do przyłączy.
    Tak więc wstawię chyba energooszczędną, która mam nadzieję, że pochodzi dłużej niż 1 sezon i zwrócą się koszty na nią poniesione.
    Niestety, te pompy są robione specjalnie dla Immergasa, więc mają niestandardowe przyłącze i może być ciężko ze znalezieniem odpowiednika.
    Ostatnio edytowane przez michal222 ; 03-11-2016 o 09:34

  19. #1919

    Domyślnie

    Cytat Napisał patman2 Zobacz post
    Rozumiem że jeśli odkręcę więcej grzejników to paradoksalnie kocioł zmniejszy temp. zasilania do ustawionej? Zwiększy się przecież różnica temp. na zas. i powrocie.

    Chyba jednak nie w tą stronę kombinuję, myślę że przy dość częstym wietrzeniu pomieszczenia się wychłodziły i teraz kocioł to nadrabia
    Daj mu spokojnie osiągnąć zadaną temperaturę. Wszystko z czasem się unormuje, albo zmniejsz mu temperaturę na 32 a nawet 30 i powinno się poprawić czyli delta będzie mniejsza.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  20. #1920

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal222 Zobacz post
    Wygląda na to, że do DIMa można dołożyć dowolną pompę, ważne żeby wymiarami pasowała do przyłączy.
    Tak więc wstawię chyba energooszczędną, która mam nadzieję, że pochodzi dłużej niż 1 sezon i zwrócą się koszty na nią poniesione.
    Niestety, te pompy są robione specjalnie dla Immergasa, więc mają niestandardowe przyłącze i może być ciężko ze znalezieniem odpowiednika.
    Pompy w kotłach, jest to samo. Żaden standard nie pasuje. A tak z ciekawości, ile sobie życzą za pompę? Jeśli różnica do standardowej byłaby spora, to chyba bym się pokusił na przeróbkę przyłączy, z tym że ja zawsze ze swoją robocizną liczę.

Strona 96 z 205

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony