dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Ocieplenie stropu czy poddasza?

    Mam dylemat z ociepleniem mojego parterowego domku z nieuzytkowym poddaszem. Znajomi radzą abym polozym welnę skalną na stropie, a niektorzy twierdzą, że lepiej ją polozyc miedzy krokwie. W chwili obecnej nie mam jeszcze podbitki i przez szczeliny miedzy styropianem z elewacji a dachem wieje jak cholera. Napewno najrozsadniejszym rozwiązaniem byloby polozenie jej na stropie, ale szkoda troche welny (rockwool toprock 15cm ), bo po jakims czasie pewnie "sflaczeje", a takze zrobi się jeden wielki syf. Strop wykonany jest z pustaka teriva (4 szczeliny) takze jest bardzo cieply.
    Jesli poloze welnę miedzy krokwie czy to będzie az tak zle rozwiazanie?

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar rutino78
    Zarejestrowany
    Apr 2010
    Skąd
    Jastrzębie-Zdrój
    Posty
    1.013

    Domyślnie

    jak ocieplisz połacie dachowe, to będziesz ogrzewać parter i nieużytkowe poddasze. Jeśli ocieplenie będzie w warstwie stropu, to ogrzewana będzie wyłącznie powierzchnia mieszkalna.
    Też buduję taki dom i zastanawiam się co z tym strychem zrobić. Bo przydałaby się tam w przyszłości graciarnia, co wiąże się z jakimś, choćby cienkim, ociepleniem międzykrokwiowym. Ale to daleka przyszłość. Bardziej mnie zastanawia jak osłonić wełnę na stropie, przecież tam jednak czasem trzeba zajrzeć. Luzem deski na niej położyć? A samą izolację przykryć folią, żeby nie pyliło?

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Margoth*
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Skąd
    Bogatynia
    Posty
    1.249

    Domyślnie

    Ja mam wprawdzie dom z poddaszem użytkowym, ale ocieplony jest zarówno strop między strychem i poddaszem oraz krokwie na całej długości. Na strychu wełna zabudowana jest płytami k-g, żeby ładnie wyglądała i się nie niszczyła. Na strychu jest graciarnia.
    Pozdrawiam, Margoth*
    Nasza eLKa

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony