dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie czy zabezpieczać styropianem od strony elewacji wełnę przy ocieplaniu poddasza ?

    Witam,

    zbliża się zima. Planuję ocieplić poddasze wełną Rockwool Megarock 200 mm. Ocieplenie zewnętrzne elewacji styropianem będę robić dopiero na wiosnę.

    Po zewnętrznej stronie murłaty na ściane kolankowej pozostało mi miejsca 5 cm. Mój fachowiec od ociepleń chce tam "wysunąć" wełnę mineralną, zastopowaną na sznurku.

    Spotkałam się dzisiaj jednak z opinią drugiego fachowca, że w tym miejscu powinny być zamocowane kawałki styropianu, np. 5 cm które będą pełnić funkcję stopera a zarazem, izolacji od zewnątrz dla wełny mineralnej.

    Czy doklejanie kawałeczków styropianu od strony "dworu" jest to konieczne ? Czy wełna mineralna przez to, że będzie do niej dostęp przez okres zimy może zawilgotnieć ?

    Nieosłonięty fragment wełny będzie miał grubość krokwi, czyli 18 cm ale będzie pod dachem. Niemniej jednak przy jakichś zawiewach śniegu plus wilgoci z pary wodnej z zewnętrz - czy coś się może złego z tą wełną dziać ?

    Pytanie czy będzie ewentualna wilgoć pozostawać i wchodzić w głąb wełny, czy sobie po prostu na wiosnę wyjdzie i wszystko podeschnie przed kładzeniem styropianu.
    Ostatnio edytowane przez eugenia ; 12-11-2011 o 17:50
    enja

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    slawek9000

    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    95-002
    Dzielnica
    Łagiewniki Nowe
    Posty
    684

    Domyślnie

    wełna pod dachem nie zawilgotnieje, w ogóle wilgoć wełnie nie szkodzi poza tym że się obniża współczynnik lambda, ale chyba na tym teraz nie zależy. Chociaż w tym konkretnym przypadku łatwiej dać styropian, bo się go przybija gwoździami z dużymi podkladkami do murłaty

  3. #3

    Domyślnie

    zamiast gwoździ proponuję użyć pianki montażowej pistoletowej, idealna do tego celu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał slawek9000 Zobacz post
    wełna pod dachem nie zawilgotnieje, w ogóle wilgoć wełnie nie szkodzi poza tym że się obniża współczynnik lambda, ale chyba na tym teraz nie zależy. Chociaż w tym konkretnym przypadku łatwiej dać styropian, bo się go przybija gwoździami z dużymi podkladkami do murłaty
    Bardzo dziękuje za odpowiedź. Trochę zależy bo dom będzie lekko ogrzewany w celu kontynuowania prac wykończeniowych wewnątrz przez zimę (regipsy, kafelki itp).

    Chcę dać styropian w tych miejsach, ale dopiero na wiosnę, czyli przy okazji robienia kompleksowo ocieplenia od zewnątrz styropianem. Wydaje mi się, że wtedy łatwiej będzie dojść tam i poprzyklejać lub poprzybijać gwoździami te małe kawałeczki styropianu, bo będą ustawione rusztowania zewnętrzne. Natomiast teraz od wewnątrz trudno jest manipulowac przy murłacie bo jest tam wąsko.
    Ostatnio edytowane przez eugenia ; 13-11-2011 o 09:11
    enja

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony