dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie projekt C240 DOM Z KLASĄ

    Witam

    Buduje lub budował może ktoś ten dom i ma jakieś ciekawe informacje lub rozwiązania?

    pozdrawiam
    rudi-82

  2. #2
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    t_o_m_a_s_z

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Lubartów
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    6

    Domyślnie Dom z Klasą C240

    Witam.
    Ja również dołączam się do tematu ponieważ jestem nim poważnie zainteresowany.

    pzdr.

  3. #3

    Domyślnie

    Teraz to ja już mam stan surowy wybudowany więc jakby co to mogę coś pomóc

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    edytabl

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Posty
    9

    Smile C240

    Witam,
    jestem również zainteresowana projektem c240. Czy prowadzisz może internetowy dziennik budowy? Jeśli nie, to napisz, jak przebiegały prace , czy zmieniałeś coś w projekcie czy też wszystko zostało tak jak w projekcie. Dziękuję za każda informację.
    Pozdrawiam.

  5. #5

    Domyślnie

    Też myslę o tym projekcie, tylko mam za duzo pomysłów na zmiany i nie wiem czy warto to robić. Chętnie bym posłuchała pomysłów innych osób!
    Myslałam, żeby przenieść łazienkę na parterze do kotłowni - miałaby wtedy okno. Tylko nie wiem gdzie zrobić kotłownię.
    Ostatnio edytowane przez maciejka_ed ; 11-03-2012 o 16:16

  6. #6

    Domyślnie

    My zostawiliśmy łazienke tem gdzie jest i jest ona mała... faktycznie, ale w sumie nie przeszkadza to aż tak bardzo. Kotłownie to my zrobilismy w garażu (pod drugiej stronie ściany)... wielka mi tam kotłownia po prostu piec tam będzie wisiał i tyle, a tam gdzie była kotłownia to zrobilismy sobie spiżarnie. Też chcieliśmy na początku tak zrobić, żeby łazienka była tam, ale stwierdziliśmy, że wtedy do łazienki trzeba lecieć przez cały dom i jeszcze przez korytarz a to już nie jest takie fajne.... także tak zostawiliśmy jak w projekcie. zmieniliśmy ustawienie schodów, przenieśliśmy komin, tak że jest on na stronie łazienki. Łazienka na dole powiększona o 10 cm, spiżarania (czyli stara kotłownia) zmniejszona o jakieś 20 cm na koszt pokoju na dole. Jakby ktoś chciał zobaczyć na żywo, to zaprszam, tylko dajcie informacje na prv i się jakoś dogadamy.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja też planuję przenieść komin na stronę "łazienki", w której chciałam zrobić spiżarnię. Albo spiżarnię i małą toaletę. Nie wiem tylko czy da się tak zaizolować przewody kominowe, żeby nie podgrzewały spiżarni? Wejście do do "nowej łazienki" a starej kotłowni i do małego pokoju na parterze chciałam zrobić z korytarzyka na wprost wejścia. Ma być taki niezależny pokój dla Seniora rodu A powiedzcie, czy powiększaliście garaż, żeby zmieścił się tam piec? Może możecie jakieś zdjęcia wstawić? Bo na oglądanie ciągle czasu brakuje Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zdjęcia z zewnątrz to wygląda to tak jak poniżej. Zdjęcia w środku to sa troche do bani, bo nic tam nie widać... dawno nie robiłem nowych zdjęć i to są jedyne jakie znalazłem z zewnątrz. Teraz już to trochę inaczej wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.JPG
Wyświetleń:	358
Rozmiar:	52,2 KB
ID:	121778
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.JPG
Wyświetleń:	323
Rozmiar:	47,6 KB
ID:	121779
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.JPG
Wyświetleń:	304
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	121780
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.JPG
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	45,1 KB
ID:	121781

    W sumie jak dłużej pomyśleć to ja w końcu miałem więcej zmian
    - garaż poszerzony o 1 metr (ale nadal jednostanowiskowy)
    - piec do garażu
    - łazienka na dole poszerzona w każdym kierunku o jakieś 10-15 cm
    - wszystkie okna praktycznie powiększaliśmy (koniecznie musicie zmienic te na gorze balkownowe, bo tamte co w projekcie to porazka...)
    - okno w starej kotłowni całkowicie inaczej niż w projekcie (wysoki i chude a nie szerokie i niskie)
    - stara kotłownia pomniejszona o dobre 20 cm a może więcej
    - ta jaskółka, facjatka czy jak to tam się zwie jeszcze inaczej (lukarna), przeniesiona na ten pokój który miał tylko okna dachowe nad kuchnia (powiem wam, że i tak ten pokój u nas jest ciemny....)
    - zmiana ustawień okien balkonowych u góry
    - likwidacja większości okien dachowych (jak sie zstanawiacie, to likwidujcie ile się da bo to jest strasznie drogie potem...)
    - w tej garderobie co jest w projekcie u góry to zrobilismy pralnie do której się wchodzi od łazienki na górze. I tak jeszcze zostaje sporo miejsca na garderboe bo ten pokój jest spory
    - przeniesiony komin na stronę ściany z łazienką
    - zrezygnowaliśmy z rekuperatora (nie wiem czy wiecie, ale w tym projekcie nie ma wentylacji grawitacyjnej tylko wymuszona)
    - dzieki temu ze przenieslismy komin, to schody wyprowadzilismy od razu na wprost (czyli nie maja tam u gory jeszcze jednego zakretu)
    - miedzy pokojem nad kuchnia a tym z balkonem zrobilismy jeszcze jedno pomieszczenie do ktorego sie wchodzi z korytarza i tam wlasnie bedzie garderoba
    - oczywiscie na strychu (czyli tam juz zupelnie na samej gorze) bedziemy mieli calkiem sporo miejsca jeszcze, wiec ociepilismy tez dach nad jetkami. wstawilismy tam schody strychowe (takie skladane) i jest tam extra
    - w garazu okna inaczej sa ustawione
    - w pomieszczeniu nad garazem zwykle okno a nie ten "żygownik" co był poprzednio....

    To juz chyba wszystko. Jak ktos chce to na prv, moge wyslac adres strony gdzie jest wiecej zdjec.

    (sorki za brak polskich znakow, ale spieszylem sie troche...)
    Ostatnio edytowane przez rudi-82 ; 23-06-2012 o 17:57

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciejka_ed Zobacz post
    Ja też planuję przenieść komin na stronę "łazienki", w której chciałam zrobić spiżarnię. Albo spiżarnię i małą toaletę. Nie wiem tylko czy da się tak zaizolować przewody kominowe, żeby nie podgrzewały spiżarni?
    W ogole nie ma to znaczenia. Ja juz pale w tym kominku i tam nie "czuc" tego ciepla od kominka. nie ma to wiekszego znaczenia, ale.... jak chcesz miec tam spizarnie to i tak marnie... bo spizarnia wlasnie powinna byc nie w srodku budynku tylko gdzies przy scianie co jest zewnetrzna sciana... w sorodku i tak bedzie tam za cieplo... kominy sa tak izolowane ze to nie wplynie mocno na cieplo tam.

    Cytat Napisał maciejka_ed Zobacz post
    Wejście do do "nowej łazienki" a starej kotłowni i do małego pokoju na parterze chciałam zrobić z korytarzyka na wprost wejścia. Ma być taki niezależny pokój dla Seniora rodu
    Nie bardzo rozumiem jak to wejscie mialoby wygladac

    Cytat Napisał maciejka_ed Zobacz post
    A powiedzcie, czy powiększaliście garaż, żeby zmieścił się tam piec? Może możecie jakieś zdjęcia wstawić? Bo na oglądanie ciągle czasu brakuje Pozdrawiam
    Wrzucilem juz. jak chcesz wiecej zdjec to na prv.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony