dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie jak wyknać słup z wnękami na piekarnik, mikrofalę i telewizorem

    Witam,

    Prosze o rade jak wykonać taki projekt. Chciałbym kuchnie oddzielić takim słupem który by miał w sobie wnęki na pikarnik i mikrofalę (do zabudowy) od strony kuchni, telwizor od strony salonu. DVD, kino domowe i dekoder byłyby dostępne od strony korytarza. Planuje użyć przedłużacza do pilotów tak aby od strony salonu był widoczny tylko telewizor. Od strony jadalnej chciałbym mieć wnęki z pułkami na kieliszki itp...

    Czy możecie mnie pokierować i podać jakieś wskazówki jak się za to wziąć.

    Jakie wymiary wnęk zaprojektować. AGD bedzie od Boscha.
    Wnęka pod telewizor jak i reszte RTV pownienna być universalna ponieważ mieszkanie jest do wynajęcia. Myślę że maksymalnie 46" wieszany na tylnia sciana wnęki.

    Rozumiem ze urządzenia pod zabudowe oddaja cieplo przez front? Czy należy jednak wykonać jakaś specjalna scianka wewnętrzna takiej wnęki?

    Prosze o pomoc, pozdrawiam!





    Ostatnio edytowane przez wesołyromek ; 23-11-2011 o 12:11

  2. #2

    Domyślnie

    Do zrobienia, projekt jest prosty w GK lub MDF ;-D wentylowania wnęk nigdy za wiele, a minimalne normy odnośnie przestrzeni dla sprzętu, który chcesz zabudować są w instrukcji obsługi/instalacji. Osobiście pod piekarnikiem zaprojektował bym jeszcze wnękę na zmywarkę jeśli nie będzie problemu z doprowadzeniem wody i kanalizacji (w podłodze), a półkę na dodatki do TV z wnęką na TV połączył bym minimum dwoma kanałami fi 50 wykonanymi z rur elektroinstalacyjnych lub kanalizacyjnych.
    Ostatnio edytowane przez ryhu82 ; 17-12-2011 o 12:12
    Wszytko można zrobić samodzielnie, tylko trzeba wiedzieć jak...

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Matskocz

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    05-090
    Dzielnica
    Śrd
    Posty
    63

    Domyślnie

    Pomysł bardzo fajny, ale ja bym się też pomartwił o możliwość ewentualnych zakłóceń (specjalistą nie jestem, ale mogą chyba takie wystąpić w przypadku takiej ilości sprzętu obok siebie). Co do wentylacji, to rozważyłbym na Twoim miejscu ewentualne "wentylatorki" wprawiające w ruch statyczne powietrze. Wiadomo, że nie będziesz używał wszystkiego na raz (chociaż może i tak się zdarzyć), a już np. oglądanie telewizora przy jednoczesnym pieczeniu czegoś znacznie podgrzeje atmosferę w słupie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony