dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 70
  1. #61

    Domyślnie

    Jeśli masz szczelinę między styropianem a OSB, to wprowadzasz tam zimne powietrze - styropian nie może być wtedy uznawany jako izolacja. Ale to wyjdzie w praniu. Podany system ogrzewania i tak sobie poradzi.

  2. #62
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Mac4don

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-791
    Posty
    8

    Domyślnie

    Doomika, nie polecałbym Ci elewacji z tym styropianem na kontrłacie. Ja bym bardziej poszedł w tą stronę, aby w jak największym stopniu skupić się na paroizolacji w środku, a okna bezwzględnie na ciepły montaż i na zewnątrz dałbym wełnę kamienną. Małe ilości wilgoci, które przenikną przez paroizolację odparują z tej wełny, pod warunkiem oczywiście, że dasz "oddychający" tynk. Ja tak mam i się sprawdza.
    Nie wiem, czy wiesz że rury z wodą w domu szkieletowym z reguły umieszcza się w szkielecie. Wierci się belki dokładnie pośrodku i przeciąga się przez te otwory rurki do wody. Jeżeli na zewnątrz nie będziesz miała izolacji pełniącej funkcję izolacyjną, a nie podtrzymującą tynk to przy bardzo dużych mrozach bardzo prawdopodobne, że zamarzną ci rurki. Od ściany zewnętrznej w najlepszym przypadku taką rurkę oddziela tylko ok. 7 cm wełny. Firma, która instalowała mi w moim szkieletowcu ogrzewanie pytała się czy będę miał izolację na zewnątrz, bo znają mnóstwo przypadków zamarznięcia rurek w ścianie gdy nie ma izolacji na zewnątrz. Obawiam się, że przy tak układanym styropianie może się tak właśnie stać.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja dałem rurki w ruszcie drewnianym dla płyt gipsowych. Dużo lepsze rozwiązanie i nie dziurawisz wtedy paroizolacji.

  4. #64
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    marcinrokosz

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-112
    Posty
    1

    Domyślnie

    My u siebie zdecydowaliśmy ogrzewanie nadmuchowe, właśnie ze względu na atrakcyjną cenę Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakbyś chciał się czegoś więcej o tym dowiedziec to możesz sprawdzić to choćby tu [SPAM]
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 09-06-2016 o 18:23

  5. #65

    Domyślnie

    Rurki wod-kan mam już rozprowadzone i nie są one wcale w szkielecie, więc nic nie zamarznie. Co do tego styropianu, nie budujemy typowego szkieleciaka, tylko prefabrykowany i wszystko robi firma wykonawcza- oni są od technologii, a my od wyboru kolorów co najwyżej (niewiele zmieniamy) Ufam, że firma, która jest na rynku od 25 lat i zbudowała sporo domów w tej technologii zna się na tym co robi (firma została starannie przez nas wyselekcjonowana spośród innych). Widzieliśmy sporo domów i bardzo zadowolonych użytkowników. Nie spotkałam się, żeby coś komuś zamarzało(ale dzięki za uwagę). Nie jesteśmy budowlańcami i na budowie nie znamy się kompletnie, dlatego realizację powierzyliśmy osobom znającym się na rzeczy.
    O ogrzewanie pytamy, bo jednak w większości w takich domach ludzie instalują pompy ciepła( a to wydatek przekraczający nasze możliwości) Osób ogrzewających prądem jest niewiele, bo wszyscy się boją. My też się obawiamy, znaleźliśmy na razie kilka osób mieszkających w takich domach z ogrzewaniem elek. i są zadowoleni. Jak będzie naprawdę, to się okaże.
    zmagania z budową domu Bryza 3 MgProjekt w technologii ciężkiego szkieletu drewnianego KVH
    https://papierowydom.wordpress.com/
    http://www.bryza3.mojabudowa.pl/

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Doomika Zobacz post
    O ogrzewanie pytamy, bo jednak w większości w takich domach ludzie instalują pompy ciepła( a to wydatek przekraczający nasze możliwości) Osób ogrzewających prądem jest niewiele, bo wszyscy się boją. My też się obawiamy, znaleźliśmy na razie kilka osób mieszkających w takich domach z ogrzewaniem elek. i są zadowoleni. Jak będzie naprawdę, to się okaże.
    Zrobic obliczenia OZC i bedzie wiadomo jak bedzie, z duzym prawdopodobienstwem

  7. #67

    Domyślnie

    kup klimatyzator tanie rozwiązanie, mało prądu potrzeba a wystarczy do ogrzewania .

  8. #68

    Domyślnie

    Witam
    Jaka może być min. grubość styropianu na posadzce, przy ogrzewaniu elektrycznym żeby rachunki za prąd nie były kosmiczne?
    W projekcie mam 8 cm styroduru, chudziak jest już wylany, poczytałam trochę na forum i zalecają 20-30cm.
    Zostaje skucie wylewki, wybranie, piasku i zalanie na nowo, czy jakoś można inaczej docieplić posadzkę i czy ma ona takie duże znaczenie.
    Ściany z zew. ocieplone wełną 12 cm, wewnętrzne 15cm. ok. 90m podłogi na parterze.

  9. #69
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Masz bardzo mało izolacji w ścianach ! Popraw stratę ciepła to rachunki za ogrzewanie , obojętnie czym byś nie ogrzewał , spadną znacznie...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20150908_100413.jpg
Wyświetleń:	122
Rozmiar:	86,2 KB
ID:	364516  
    Ostatnio edytowane przez Zdun Darek B ; 15-08-2016 o 08:13
    Darek B

  10. #70

    Domyślnie

    Zew. ściany są już docieplone, wewnętrzne jeszcze nie, tam mogę zwiększyć ale do ilu i co z posadzką?

Strona 4 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony