dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    podobnych pytan zapewne bylo juz wiele, jednak moze ktos mi doradzi.
    Jestem zainteresowany kupnem kotla jednofunkcyjnego Vaillant 24 kW z zasobnikiem. Sprzedawca doradzil mi co by nie narazac sie na wysokie koszta kupno stojacego czeskiego zasobnika
    1. czy to jest dobry pomysl
    2. czy moc 24 kW na powierzcnie grzewcza ok.240 m2 (budynek nowowybudowany narazie bez ocieplenia) wystarczy.
    3. czy kotlownia w piwnicy (8 m2) bez kaloryfera, nie bedzie powodowala zbyt duzego wychlodzenia wody w zasobniku.

  2. #2

    Domyślnie

    Witam:
    Mam wiszącego Junkersa (też do około 24 kW):
    Ad. 1 ja bym kupił zasobnik Vailanta (może trochę mniej stresów)
    Ad. 2 więc średnio 100W na m2 - powinno starczyć - zależy jakie masz ściany, ale ociepl chatkę
    Ad. 3 Trudno powiedzieć - ja mam piwnicę około 8 m2 ale z grzejnikiem. Temperatura w zasobniku spadała z około 55 st. C do około 26 st. C (maksymalnie) przy wyłączonym ogrzewaniu i wyłączonym zasobniku przez zegar sterujący. Niestety nie napisałeś jaki to piec (zamknięta czy otwarta komora spalania) - z otwartą komorą będzie bardziej grzał kotłownię.
    Hej
    pzdr
    Hlup

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    wielkie dzieki chociaz jedna osoba zaoferowala mi pomoc, a wszyscy tacy gadatliwi i tacy znawcy )
    ma byc to piec z otwarta komora spalania, czyli tak jak mi wyjasniles bedzie on te kotlownie troche podgrzewal, co mnie bardzo cieszy,
    chatke oczywiscie ocieple jednak nie tak szybko, troche musze odsapnac z tymi wydatkami,
    jeszcze raz dzieki

  4. #4

    Domyślnie

    A ja się obawiam, że kocioł z otwartą komorą będzie ci wychładzał pomieszczenie. Do spalania pobiera przecież w miarę ciepłe powietrze z pomieszczenia, a w jego miejsce poprzez wentylację wpływa zimne powietrze z zewnątrz.</p>
    PS. Mi też sprzedawca do firmowego pieca poleca tani krajowy zasobnik. NIe podjąłem jeszcze decyzji, ale zważywszy że jest to znacznie mniej skomplikowane od pieca urządzenia można moim zdaniem taka propozycję rozważyć.

  5. #5
    Guest

    Domyślnie

    tez tak mi sie wydaje, roznica w cenie pomiedzy zasobnikami oryginalnym a czeskim, polskim jest spora i w miare uplywu czasu coraz bardziej sie do takiej decyzji przekonuje

    dzieki za odp.
    pozdr.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    NAPISZĘ PANU CHOĆ TO ZA PUZNO
    PIEC POWINIEN BYĆ 28KW +ZASOBNIK 60L JAKO CAŁOŚĆ
    CENA 3300
    SPADEK TEMPERATURY W ZASOBNIKU 1 STOP.NA 24 H
    CYRKULACJA GRAWITACYJNA IU TO JEST TO CO PAN POTRZEBYJE.NIE JEST
    PRAWDĄ ŻE POLSKIE JEST ZŁE ZLI I NIEUCZCIWI SA NIEKTÓRZY CO SPRZEDAJĄ I MONTUJĄ.

  7. #7
    Guest

    Domyślnie

    wcale nie pozno, bo jeszcze nie kupilem kotla,
    nie sadzi pan jednak ze 28 kW to za duzo jak na taka powierzchnie z kolei 60 l zasobnik to z kolei za malo, zaledwie wystarczy na 1 wanne
    Pozdr. i dziekuje za zainteresowanie

  8. #8

    Domyślnie

    Proszę Pana może pan kupić 11kw ,ale nie otym 60l zasobnik z wodą dyżurną dostępno w każdej chwili.Po wyczerpaniu wody z zasobnika piec zaczyna funkcjonować jako 2 f i podaje panu wodę
    jeżeli Pan sobie życzy 2 3 100 dni . Dobrać piec poprawnie jest trudne i nie będę panu tłumaczył zależności natomiast prawda jest że wyliczam już 15 lat profesjonalnie i nie mylę się .
    Przy małej mocy pieca będzie musiał chodzić na maxa i po 2l się przepali to jest jak z autem silnik malucha wysiada przed 10000km
    ponieważ pracyje pęłną moca a silniki o wiekszych mocach do 30000
    Zwykly podrzewacz wody pg ma moc 19kw i nie ma dużego wydatku wody.

  9. #9

    Domyślnie

    Proszę o podanie z jakie grzejniki ma Pan zamiar kupić

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    Mam jednofunkcyjnego Viessmann'a (zamknieta komora spalania) z wiszącym zasobnikiem 80L i jak na tą tą chwilę to jestem rozczarowany.
    1-w zasobniku brak wejscia na powrotną wodę z cyrkulacji. Z tym wiążą się chyba dodatkowe koszty podtrzymania temp.
    2-wanna 160x70 z trudem może być napełniona (przy ustawieniu max. temp. wody i wcześniejszym wymieszaniu jej przy użyciu cyrkulacji wspomaganej pompą) potem trzeba długo czekać na następną porcję ciepłej wody - bardzo denerwujące.
    Może o czymś nie wiem ale najchętniej wymieniłbym ten sprzęt na mniejszy, tańszy i chyba praktyczniejszy kocioł dwufunkcyjny z wstępnym podgrzewaniem wody z odpowiednio dużym zapasem mocy.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Mam jednofunkcyjnego Viessmann'a (zamknieta komora spalania) z wiszącym zasobnikiem 80L i jak na tą tą chwilę to jestem rozczarowany.
    1-w zasobniku brak wejscia na powrotną wodę z cyrkulacji. Z tym wiążą się chyba dodatkowe koszty podtrzymania temp.
    2-wanna 160x70 z trudem może być napełniona (przy ustawieniu max. temp. wody i wcześniejszym wymieszaniu jej przy użyciu cyrkulacji wspomaganej pompą) potem trzeba długo czekać na następną porcję ciepłej wody - bardzo denerwujące.
    Może o czymś nie wiem ale najchętniej wymieniłbym ten sprzęt na mniejszy, tańszy i chyba praktyczniejszy kocioł dwufunkcyjny z wstępnym podgrzewaniem wody z odpowiednio dużym zapasem mocy.

  12. #12

    Domyślnie

    Adamos: to wkońcu proponujesz piec czy kocioł, bo to zasadnicza różnica. Po drugie jak będzie potrzebny duży chwilowy wydatek cwu, np. 300 dm3 w 10 minut w przypadku wanien z hydromasażem to nawet taka moc kotła nie wystarczy...

  13. #13

    Domyślnie

    nie znam pieca o wydatku 300l /10 min
    i myślę żę budownictwie indywidualnym nie istnieje ,natomiast w przemyssłówce tak .Co będzie pan robił 300l wody naraż jak do wanny wchodzi góra 70

  14. #14

    Domyślnie

    proponowałem piec razem z zasobnikiem jako całość

  15. #15

    Domyślnie

    Rozwiązanie to podaje wodę ciepłą najpierw z zasobnika 14.6l/m
    po wyczerpaniu wody z zasobnika tylko piec 11.4l/m

  16. #16
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar VPS
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    1.093

    Domyślnie

    Już na forum pisałem, że inwestorzy jak również instalatorzy przy doborze mocy kotła sugerują się głównie mocą potrzebna na CO. Jest to bład. Sytuacja uległa zmianie. Domy są corac cieplejsze i potrzeba mniej kW na jego ogrzanie, natomiast rośnie zapotrzebowanie na CWU. Dlatego przy doborze mocy kotła kierujmy się głównie potrzebami i komfortem CWU. W kotłach gazowych wiszących (takich montuje się najwięcej) jest możliwość ograniczenia mocy na CO.

  17. #17

    Domyślnie

    No i prawie odpowiedziałeś sobie Adamos, że proponowane przez Ciebie rozwiązanie do w/w zastosowań jest do d...
    Aby zapewnić taki zasób cwu potrzebny jest DUŻY zasobnik, a te 60 litrów po prostu nie starcza.
    Co do wanien z hydromasażem - polecam lekturę stron internetowych lub katalogów PoolSpa, VictorySpa czy Duscholux.

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    analizujac dyskusje wychodzi na to ze zasobnik 60 l to jednak za malo, sadze ze 20-150 litrow powinno byc w sam raz jezeli wziac pod uwage wyzszosc CWU nad CO to 24 kW powinno wystarczyc

  19. #19

    Domyślnie

    Nie mogę Was zrozumieć ,albo udajecie dyletantów ,albo nie rozumiecie co czytacie.Wyraznie napisałem że piec 1 f z zasobnikiem 60l wody dyżurnej ,która jest w ciągłym obiegu ,a po wyczerpaniu się tej wody z sasobnika piec działa jako przepływowy podgrzewacz wody i podaje ciepłą wodę jeżeli chcecie 2 tygodnie non stop. Myślę że to było już zrozumiałe.

  20. #20

    Domyślnie

    W tym systemie nie ma i nie może braknąc wody.
    Rozwiązanie tanie ok 3300 i wygodne .Z zasobnika w zależności od wykonanej instalacji można uzyskać obieg c.w.u.cyrkulacyjny lub wymuszony.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony