dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dachowki wentylacyjne-zapytanie

    Witam!!!
    Mam prosbe do wszystkich aby poradzili mi jak rozmiescic dachowki wentylacyjne. Mam ich 16. W zalaczniku jest rzut dachu, zaznaczylem na nim przykladowe rozmieszczenie. Prosze bardzo o porade. Dziekuje bardzo
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dach.JPG
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	71,7 KB
ID:	87187  

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    Oddaj je , nie są konieczne. Strata pieniędzy. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  3. #3

    Domyślnie

    Najlepiej zobacz w instrukcji technicznej producenta Twojej dachówki. Jestem zdecydowanie za dachówkami wentylacyjnymi. Nie wiem dlaczego miałbyś je oddać. Mają one poprawiać wentylację w miejscach utrudniających prawidłową wentylacje dachu np. przy lukarnach. Więc jakąś rolę mają do spełnienia.
    Pozdrawiam

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Jan P.

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Brwinów Milanówek 506391113
    Posty
    2.475

    Domyślnie

    W swojej długoletniej praktyce dekarskiej nie spotkałem się z zawilgoceniem czy podobnym zjawiskiem przy braku dachówek wentylacyjnych , jeśli krycie było zrobione prawidłowo. Dachówka nie jest pokryciem szczelnym i pod spodem jest wystarczający przewiew. Przez dachówki wentylacyjne może nawiewać śnieg (częste przypadki) co przy nagminnie stosowanych foliach ma opłakane skutki. Jan.
    Po mnie nie ma poprawek

  5. #5

    Domyślnie

    dziękuje za porady. Oddawać raczej nie będę bo jak już kupiłem to chciałby je użyć . A po drugie to oddać to oddać już trochę gorzej a tak to zawsze to lepszą wentylacja jest. Teaz to chciałbym je tylko dobrze rozstawić. I właśnie tego chciałbym się dowiedzieć gdzie je dać . Do Jana: dlaczego uważasz że niema sensu ich dawać? Dziękuje i pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Czytalem wlasnie o tym ze snieg moze sie przez nie dostawac do srodka, tez mam folie. jest to dachowka roben monza plus i przy tych dachowkach wentylacyjnych sa w komplecie siatki do nich, tak ze mimo tych siatek az tak duzo sniegu sie dostaje do srodka?

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.207

    Domyślnie

    Tak jak zaplanowałeś mogą być rozmieszczone. Ich zastosowanie nigdy nie jest błędem ale ich brak może być poważnym błędem. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony