dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 274
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 5478
  1. #221

    Domyślnie

    Co znaczy oddzielnie ?? masz dwa piece

  2. #222

    Domyślnie

    Koledzy chyba zeszliśmy z tematu

  3. #223

    Domyślnie

    oddzielnie znaczy, ze mam zamontowane dwie pompki, jedna na "co" druga na "cwu", piec grzeje oddzielnie kazdy z tych obwodów, w momencie kiedy mam ustawioną temperaturę na piecu 55oC a "cwu" 45oC, to kiedy temp. "cwu" spadnie poniżej 40oC kocioł zaczyna grzać "cwu" co czyni wyraźnie krócej niż przy temp. kotła 45oc, w tym czasie spada temp. w pokojach ale przy ustawionym priorytecie na "cwu" nie jest to brane pod uwagę i w domu czuć lekkie wychłodzenie

  4. #224

    Domyślnie

    tig1

    Obieg "krótki" pieca masz zapewne jeden ale piec włącza raz jedna pompę a raz druga + zawór czwór-drożny sterowany siłownikiem ?

  5. #225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    Cytat Napisał daggulka

    dom 130m2 pow. użytkowej ,
    z poddaszem użytkowym,
    około 70% pow. to grzejniki - 30% podłogówka
    dom nieotynkowany jeszcze z zewnątrz , ściana jednowarstwowa
    piec 20kw fakora z podajnikiem na ekogroch

    pełny zasobnik - 140 kilo wystarcza teraz na jakieś 6 dni ...a co bedzie przy srogich mrozach? ładowanie codzienne?

    i pytanka dodatkowe za 100 punktów:
    czy parametry- nastawy pieca zmieniać zależnie od pogody czy jechać cały czas na tych samych i regulować temperaturę w domu za pomocą termostatów?
    czy to prawda, że sprzedawane współcześnie termostaty (te takie którymi sie kręci i maja skale od 1 do 5) mają w sobie wbudowany czujnik temperatury i "pilnują" sobie same temperatury w pomieszczeniu (kiedy spada to dogrzewają, kiedy dobije temperatura do się wyłaczają)?
    Nieotynkowany z zewnątrz, podejrzewam że tez nieocieplony . Jak ocieplisz to wtedy zobaczysz różnicę w zużyciu opału
    Ocieplony to chyba nie będzie bo to 1 warstwowa. Ale jak to pierwszy sezon to tak jak wszyscy piszą idzie więcej opału. Ustawienia kotła zmienia się raczej w zależności od opału. A ideą termostatu jest chyba właśnie to że "pilnują temperatury" a nie są zwykłymi zaworami.

  6. #226

    Domyślnie

    mieszkam dopiero od listopada i narazie razem c.o + cwu śrenie zużycie to ok 15kg/dobe (miału klasy 20 MJ/kg) max ok 22kg/dobe przy -15stopniach mrozu

    Jeżeli można prosić o podawanie wartości opałowych paliwa (miał, ekogroszek) przy zużyciu bo to da lepsze porównanie

    mój domek to ok 130 m2 powierzchni ogrzewanej do 20stponi (sypialnie 19, łazienka 23 )

  7. #227
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    AlinkaAla

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    3

    Domyślnie ile ton ekogroszku

    Czy może ktoś mi powiedzieć jak to jest ze zużyciem ekogroszku. W danych technicznych podane jest zużycie paliwa 4,1 kg/h przy mocy 24 kW, i 9,1 kg przy mocy 40 KW (różne firmy)

    4,1 kg ekogroszku na godzinę to 98,4 kg na dobę. Okres grzewczy w naszym klimacie to 180 dni. Wychodzi 17 ton i 712 kg. Czyli koszt ogrzewania w jednym roku to ok. 12 tysięcy zł. Do tego potrzeba oddzielny magazyn na 18 palet i przerzucić ręcznie 17 ton.

    Czy te dane techniczne które podają producenci to tylko fikcja ???

  8. #228
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    W listopadzie zaczęliśmy ogrzewać. Ok 20 listopada. Przed sezonem kupiliśmy 4 tony ekogroszku i jeszcze niecałe pół mieliśmy. Do tej pory mamy węgiel. Starczy na podgrzanie wody jeszcze do lipca.
    Ogrzewamy duzy dom-ponad 200m2 pow. uzytkowej. Oczywisice ciepła woda też. Kominek mamy tylko rekreacyjny. Rzadko w nim palimy.
    jesteśmy zadowoleni z rezultatów.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  9. #229

    Domyślnie Re: ile ton ekogroszku

    Cytat Napisał AlinkaAla
    Czy może ktoś mi powiedzieć jak to jest ze zużyciem ekogroszku. W danych technicznych podane jest zużycie paliwa 4,1 kg/h przy mocy 24 kW, i 9,1 kg przy mocy 40 KW (różne firmy)

    4,1 kg ekogroszku na godzinę to 98,4 kg na dobę. Okres grzewczy w naszym klimacie to 180 dni. Wychodzi 17 ton i 712 kg. Czyli koszt ogrzewania w jednym roku to ok. 12 tysięcy zł. Do tego potrzeba oddzielny magazyn na 18 palet i przerzucić ręcznie 17 ton.

    Czy te dane techniczne które podają producenci to tylko fikcja ???
    To oznacza że spalenie 4.1 kg/h danego paliwa o danej kaloryczności, daje te 24kW mocy uwzględniając sprawność kotła. Twoje wyliczenia mówią, ile by kosztowało palenie całą mocą kotła w sezonie grzewczym i nie wiem po co Ci to potrzebne jak nie pali się z taką mocą.
    myślenie jest przyszłością

  10. #230

    Domyślnie

    Cytat Napisał mayland
    W listopadzie zaczęliśmy ogrzewać. Ok 20 listopada. Przed sezonem kupiliśmy 4 tony ekogroszku i jeszcze niecałe pół mieliśmy. Do tej pory mamy węgiel. Starczy na podgrzanie wody jeszcze do lipca.
    Ogrzewamy duzy dom-ponad 200m2 pow. uzytkowej. Oczywisice ciepła woda też. Kominek mamy tylko rekreacyjny. Rzadko w nim palimy.
    jesteśmy zadowoleni z rezultatów.
    O psia krew. Zima jaka była, ale coś dużo te 4 tony. A ile ludzi do "wymycia"?

  11. #231
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Powiem tak, nie oszczędzamy.Piec chodzi na okrągło bez z bytniego zagladania do niego. Ogrzewamy też strych który jest ocieplony tylko 15cm wełny a w przyszłości bedzie tam pomieszczenie rekreacyjne ok. 60m2.
    Do mycia 3 osoby.
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  12. #232

    Domyślnie

    Witam,

    Jakie jest zużycie ekorgoszku latem przy podgrzewaniu tylko cwu i jak często trzeba czyścić piec? Zastanawiam się nad sensem montowania solarów w przypadku pieca na ekogroszek.

    Pozdrawiam

  13. #233

    Domyślnie

    w lecie na podgrzanie CWU szło u mnie ca 100-120kg na 1mc (niecały worek /tydzień) - 4 osoby zasobnik CWU 200l. Czyszczenie 1x na 2 mce.

  14. #234
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    ściana jednowarstwowa z bk (dom jeszcze nieotynkowany wtedy z zewnątrz z potęznymi mostkami termicznymi w postaci otworów w styropianie koło okien i drzwi wydziobanych przez ptaki ), kubatura domu 666,6m3 , powierzchnia całkowita 196,9m2 ( w tym garaż 30m2 dogrzewany zimą jednym grzejniczkiem) , na dachu 20cm wełny....


    pierwszy rok kalendarzowy - grzanie tylko piecem (brak kominka i alternatywnych źródeł) ... od czerwca 2008 do czerwca 2009 - na CO i CWU zużyłam niecałe 4 tony ekogroszku....

    w tym roku liczę na mniejsze zużycie , ponieważ dom latem otrzymał tynki na zewnątrz , także otwory w styropianie zostały uzupełnione ....

    w bieżącym roku również zakupiłam 4 tony ekogroszku .... ... zużycie wyniesie pewnie mniej z powodu otynkowania ... także nie zostaje obojątny fakt że to już drugi z kolei sezon grzeczy - mury już wyschnięte i w miarę dogrzane .... także zapewnie nie pozostało bez echa jeśli chodzi o ilość spalonego ekogroszku - kombinowanie z ustawieniami i obczajanie pieca które zajęło mi kilka ładnych tygodni ...


    zużycie na CWU
    jeden podajnik (120kg) starcza na 1,5 m-ca ....zasobnik CWU 300l... 3-4 osoby ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  15. #235

    Domyślnie

    daggulka jaka masz pow domu po podłogach ? Pow uzytkowa mam ciut większą i zastanawiam się czy kupic 3t ekogroszku czy może więcej.

    Planuje troche (ew. duzo) palic w kominku ktory ma zamontowane DGP i zrobiony pseudo płaszczwodny (rurka miedziana owiniena na rurze spalinowej), więc troche dzieki temu obniże zuzycie węgla.

    Dom ocieplony (albo ocieplany bo własnie to czynią) styro 15cm + wełna na dachu 25cm (jak znajde czas zeby ja wreszcie polozyć ).
    I tak się zastanawiam czy 3t starczy mi na zimę czy nie...
    Tak wiem wiem dom domowi nie równy i takie tam... zastanawiam sie. A pytanie gówne jest na poczatku tej "wypowiedzi"

  16. #236
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    franzkru - po podłogach mam jakieś 160m2 + garaż 30m2 dogrzewany jednym grzejnikiem ...
    kup se 4 tony ...zostanie to zostanie - zużyjesz w kolejnym sezonie ...
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #237
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar mayland
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Nibylandia
    Posty
    14.334

    Domyślnie

    Ja kupiłam 3 tony w tym roku bo jeszcze mamy ten z ubiegłego roku
    Wiesz Prosiaczku,miłość jest wtedy kiedy lubimy kogoś za bardzo...

  18. #238

    Domyślnie

    ja mam 230m2 mieszkalnych i piwnice z garażem po leku grzeje , kupiłem 6 ton bo pierwszy sezon zamieszkały bedzie , wiec lepiej jakby mi nie brakło

  19. #239
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kris2222
    ja mam 230m2 mieszkalnych i piwnice z garażem po leku grzeje , kupiłem 6 ton bo pierwszy sezon zamieszkały bedzie , wiec lepiej jakby mi nie brakło
    sama jestem ciekawa jak Ci to wyjdzie
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  20. #240
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2151
    Witam,

    Jakie jest zużycie ekorgoszku latem przy podgrzewaniu tylko cwu i jak często trzeba czyścić piec? Zastanawiam się nad sensem montowania solarów w przypadku pieca na ekogroszek.

    Pozdrawiam
    U nas jest właśnie taki układ czyli groszkowiec plus solary. Kociołek wygasiłem w połowie marca, a planuję go odpalić dopiero pod koniec października jeżeli pogoda pozwoli. Niestety od trzech dni słoneczka jak na lekarstwo więc pod wieczór włączam grzałkę bo woda w zasobniku jest jednak zbyt chłodna na kąpiel. Generalnie z solarów jestem zadowolony...
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

Strona 12 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony