dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 274
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 5478
  1. #241

    Domyślnie

    Dagmara też jestem ciekawy
    ale myślę ze będzie ok

  2. #242

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel2151
    Witam,

    Jakie jest zużycie ekorgoszku latem przy podgrzewaniu tylko cwu i jak często trzeba czyścić piec? Zastanawiam się nad sensem montowania solarów w przypadku pieca na ekogroszek.

    Pozdrawiam
    u mnie ok 100kg na miesiąc załadunek paliwa raz na 40dni w tym czasie 2 razy wyjmowałem żużel więc obsługa niezbyt uciążliwa

  3. #243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Dużo czy mało pali to pojęcie względne. Jeśli piec spala 20 kg ekogroszku na dobę to miesięcznie wychodzi 600 kg. Gdy ekogroszek kosztuje nawet 800 zł za tonę to koszt pogrzania wody wynosi 480 zł na miesiąc. Ogrzewany jest dom o pow powiedzmy 150 m 2 kubaturze około 500 m 3 plus ciepła woda użytkowa np. na 4 rodziny. Opłata za ogrzanie mieszkania o powierzchni 60 m2 kosztuje rocznie około 2000 tys zł. Do tego trzeba dodać jeszcze podgrzanie wody użytkowej. Teraz należało by porównać powierzchnie do ogrzania. Reszta do przemyślenia.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  4. #244

    Domyślnie

    Witam,

    Jak Wy to robicie, że macie tak małe zużycie 9-12 kg na dobę?
    Palę u siebie już trzeci sezon i najmniej na dobę piec pali 30-40kg ekogroszku.
    Powierzchnia podłogi u mnie to około 210m mieszkalnej 150m do tego CW 120l dom ocieplony 12 cm styro 25 wełna na poddaszu.
    Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej wyższego zużycia a eko wypala się do końca na pył.

    Co może wpływać na takie zużycie?
    Piec mam z podajnikiem tłokowym z regulatorem tango
    http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/...php?slab=kws-p

    jeśli ktoś z Was posiada coś podobnego proszę o pomoc.

    Analizując dane w tabeli producenta podaje zużycie na poziomie 4,7 kg/h przy mocy minimalnej ja to się ma rzeczywistości? sam nie wiem

    HELP!!!

  5. #245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    Cytat Napisał Seluch
    Witam,

    Jak Wy to robicie, że macie tak małe zużycie 9-12 kg na dobę?
    Palę u siebie już trzeci sezon i najmniej na dobę piec pali 30-40kg ekogroszku.
    Powierzchnia podłogi u mnie to około 210m mieszkalnej 150m do tego CW 120l dom ocieplony 12 cm styro 25 wełna na poddaszu.
    Jeszcze nie udało mi się zejść poniżej wyższego zużycia a eko wypala się do końca na pył.

    Co może wpływać na takie zużycie?
    Piec mam z podajnikiem tłokowym z regulatorem tango
    http://www.kotly-marciniak.isnet.pl/...php?slab=kws-p

    jeśli ktoś z Was posiada coś podobnego proszę o pomoc.

    Analizując dane w tabeli producenta podaje zużycie na poziomie 4,7 kg/h przy mocy minimalnej ja to się ma rzeczywistości? sam nie wiem

    HELP!!!
    Przewymiarowany piec wystarczył by 15 -17 kw. To tak jakby kupić 3000 litrowy samochód o mocy 170 km i jeździć tylko po mieście i nie przekraczając 50 km na godzinę. Musi spalić. Pozdrawiam.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

  6. #246

    Domyślnie

    Taki piec dobrał mi producent 26kW
    czy można je jakoś przerobić przez np zmniejszenie pojemości wody w nim znajdującej się?

  7. #247
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar irysy
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    Nekla
    Posty
    459
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie

    Ja niedawno też rozpocząłem drugi sezon grzewczy. W porównaniu do pierwszego różnica w spalaniu jest znaczna. Pierwszy sezon to spalanie na poziomie 20-30kg na dobę. Przy obecnych temperaturach zużycie wynosi ok. 100kg na tydzień co daje średnio jakieś 14 kg. na dobę. W zeszłym roku przy podobnych temp. palił co najmniej 20kg na dobę. Zobaczymy co będzie jak przyjda pierwsze mrozy. Na razie jestem dobrej myśli . Powierzchnia do ogrzania po podłogach to ponad 200 m2. Piec z firmy Kotłospaw 25 kW.
    Ola i Sławek
    Dziennik budowy

  8. #248

    Domyślnie

    6kg/dobe (CO + cwu), przy pogodzie +2/-2stC.
    dom 190m2 po podłogach +90m2 piwnicy-nie grzane.
    piec 15kW, niestety przewymiarowany, starczylo by 10, ale takich nie było

    15cm styro, 30-45 wełny, reku, gwc.

  9. #249

    Domyślnie

    mam kocioł hef 20kW do ogrzania obecnie 120m2 + drugie tyle na poddaszu ale tam aktualnie ni3 grzeję (ale ciepło tam ucieka) zużywam 120kg groszku na tydzień (21 deg w domu + CWU)

  10. #250

    Domyślnie

    to ja zuzywam 40 kg na tydzien (w ostatnim tygodniu), ogrzewam 180m2 + piwnica, ma +15st, bo grzeje ją kotłownia + cwu.

    i tyle są warte te obliczenia, kazdy ma inny dom.

  11. #251

    Domyślnie

    napisz chociaż jaki masz kocioł i jaką temperaturę w domu - bo tak to faktycznie takie dane są nic nie warte.

    Ja aktualnie nie mam jeszcze ocieplonego całego domu (brakuje parę m2 od zachodu) no i na poddaszu brakuje od zachodniej strony drugiej warstwy wełny. Jak dokończę to co ma być zrobione to powinno być trochę lepiej. W lecie na ogrzanie CWU szło 120kg węgla na mc.

  12. #252

    Domyślnie

    elektromet 15kw i 21 -22st, w łazienkach 23stC.

    wszędzie podłogówka.

  13. #253

    Domyślnie

    chyba to reku + gwc tyle u Ciebie daje (też mam 15cm styropianu na ścianach)

  14. #254

    Domyślnie

    byc moze. dzis jeszcze raz oceniłem ilos spalonego grochu i moze to bylo nie 40 a 50.

    zasobnik ma 120kg, miarodajne bedzie jak spale cały. teraz te pomiary są na oko, bo w sumie nie wiadomo gdzie jest połowa a gdzie 1/3 zasobnika.

  15. #255

    Domyślnie Re: ile ton ekogroszku zużyliście w tym i ubiegłym sezonie

    Cytat Napisał kbab
    Koniecznie zacznij od ocieplenia stropu, od razu poczujesz ciepło w domu i oszczędności w kieszeni.
    Faktycznie widać dużą różnicę? Bo ja właśnie zastanawiam się nad ociepleniem i nie wiem od czego zacząć (ograniczona ilość środków ). Dom stary, poniemiecki, na razie wymienione wszystkie okna na PCV. Strop między piętrem a sufitem nie jest ocieplony. Czym to się ociepla, wełna czy styropian i jakie są mniej-więcej koszty za 1m2?

  16. #256

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwert
    to ja zuzywam 40 kg na tydzien (w ostatnim tygodniu), ogrzewam 180m2 + piwnica, ma +15st, bo grzeje ją kotłownia + cwu.

    i tyle są warte te obliczenia, kazdy ma inny dom.

    około 7 kg dziennie? jak to możliwe to jest aż nierealne czy piec pracuje 24h?

    Ja mam na piecu nastawioną temp 56-58stC i leci mi 40 na dobe

  17. #257

    Domyślnie

    Bez jednego tygodnia przez 14 miesięcy ciągłej pracy kotła zużyłem 3,5tony eko. do grzania 140m + garaż piec 19KW temp wewnątrz 22-23st przez całą dobę.

    pozdr

  18. #258

    Domyślnie

    Masz pasywny dom?

  19. #259

    Domyślnie

    Witam, mam pewien "problem", dom ogrzewany 1 rok, porotherm + 10cm styropianu, dach wełna. Parter ogrzewany 100 m2 , góra nie ogrzewana 118m2.
    Grzejniki + podłogówka (kuchnia, hol, łazienka). Piec komfort eko 17kw, który spala przy obecnej pogodzie ponad 30kg dzień, 2 zasobniki na tydzień. Czy to normalne?? Sterowniki pokojowy, na piecu 58st

  20. #260
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar krzys_i_aga
    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    587
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    129

    Domyślnie

    a strop między nieużywanym poddaszem a parterem jest ocieplony ? Jeśli nie to całe ciepło ucieka właśnie na górę. Żaden dom tak jak samochód nie zużyje więcej paliwa niż ma na nie zapotrzebowanie. Jeśli są termostaty na kaloryferach, sterownik pogodowy czy inna regulacja to przecież piec sam się nie załączy. Ciepło musi gdzieś uciekać przez co robi się na nie zapotrzebowanie.
    W domu to ja jestem szefem, żona tylko podejmuje decyzje - Woody Allen.

Strona 13 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony