dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 274
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 5478
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    Co jakiś czas nagrzewam do powyżej 70 - zabijam legionelle.
    Ja mam codziennie ponad 70-75 stopni.
    Więc nie mają szans
    W lato mam chłodniejszą...
    Ale tu pytanie, czy te bakterie powodują smród wody??
    Ja mam wode z sieci, nawet przy niższych temperaturych bez wygrzewania nie miałem do czynienia z żadnm smrodem.
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał SławekD
    Czy podłogówka generalnie nie jest ograniczeniem dla kotła na ekogroszek ? Z trego co czytałem zasilanie na podłogówkę liczy sie ok 35 st.
    Nie jest. Wszystko załatwić może mieszacz trójdrogowy, który zmiesza wodę gorącą z zasilania z chłodniejszą z powrotu i osiąga w ten sposób zadaną niższą temperaturę....
    Zgadza sie bo sam mam podłogówkę na mieszaczu, tylko to co mnie zastanawia to różnica w temp zasilania. Jeśli u mnie na zasilaniu ogólnie jest 35-45 to mieszacz prakrycznie się przymyka niewiele. Jeśli jednak w przypadku kotła na ekogroszek na zasilaniu jest ponad 60 to tej wody za dużo w układ nie wejdzie bo zamkie sie dopływ na mieszaczu i o to mi chodzi co wówczas dzieje sie z kotłam i jego sprawnością jak zapotrzebowanie na ciepło spada a kocioł musi podtrzymywac palenie. Ja osobiście odbieram to za straty bo kocioł gazowy się wyłączy a na ekogroszek musi podtrzymać palenie i co się dzieje z tym ciepłem jeśli nie idzie na grzanie ?
    To jest wlaśnie to co mnie nurtuje, czy w okresach małego zapotrzebowanie na ciepło ( niska temp. zasilania ) lub takiej zimy jak teraz a w sumie jesieni, sprawność kotła na eko groszek nie spada a co za tym idzie relacja kosztów ekogroszek-gaz się nie zmniejsza ?

  3. #83

    Domyślnie

    Zawór mieszający nie jest tabletką na wszystkie mankamenty przy podłogówce. Jeżeli na powrocie będzie wyższa temperatura, na poziomie 40 - 50st. C, to nie ma możliwości podania na podłogówkę wody o temp. 35st. C. Nie jest to takie proste, łatwe i przyjemne przy kotłe, który wymaga temp. pracy rzędu 60 - 70st. C.
    Pozdrawiam

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Zawór mieszający nie jest tabletką na wszystkie mankamenty przy podłogówce. Jeżeli na powrocie będzie wyższa temperatura, na poziomie 40 - 50st. C, to nie ma możliwości podania na podłogówkę wody o temp. 35st. C. Nie jest to takie proste, łatwe i przyjemne przy kotłe, który wymaga temp. pracy rzędu 60 - 70st. C.
    Pozdrawiam
    Taka sytuacja jest możliwa chyba tylko przy małych podłogach...u mnie są jeszcze grzejniki...I nie wiem czy czasem nie rozwiązałby tego sterowanie na piecu...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  5. #85

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukol-bis
    Zawór mieszający nie jest tabletką na wszystkie mankamenty przy podłogówce. Jeżeli na powrocie będzie wyższa temperatura, na poziomie 40 - 50st. C, to nie ma możliwości podania na podłogówkę wody o temp. 35st. C. Nie jest to takie proste, łatwe i przyjemne przy kotłe, który wymaga temp. pracy rzędu 60 - 70st. C.
    Pozdrawiam
    CZyli jednak jest cos na rzeczy
    Czy moje przypuszczenia co do spadku sprawności kotła na ekogroszek przy małym zapotrzebowniu domu na ciepło są zasadne ??

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał ubek
    Co jakiś czas nagrzewam do powyżej 70 - zabijam legionelle.
    Ja mam codziennie ponad 70-75 stopni.
    Więc nie mają szans
    W lato mam chłodniejszą...
    Ale tu pytanie, czy te bakterie powodują smród wody??
    Ja mam wode z sieci, nawet przy niższych temperaturych bez wygrzewania nie miałem do czynienia z żadnm smrodem.
    Nie, to bezzapachowe paskudztwo, rozwija się w ciepłej wodzie.

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał SławekD
    Cytat Napisał lukol-bis
    Zawór mieszający nie jest tabletką na wszystkie mankamenty przy podłogówce. Jeżeli na powrocie będzie wyższa temperatura, na poziomie 40 - 50st. C, to nie ma możliwości podania na podłogówkę wody o temp. 35st. C. Nie jest to takie proste, łatwe i przyjemne przy kotłe, który wymaga temp. pracy rzędu 60 - 70st. C.
    Pozdrawiam
    CZyli jednak jest cos na rzeczy
    Czy moje przypuszczenia co do spadku sprawności kotła na ekogroszek przy małym zapotrzebowniu domu na ciepło są zasadne ??
    Z tego co wiem te piece mają zawór czterodrogowy - chodzi o to, że woda w płaszczu pieca ma temperaturę znaczną - rzedu 70 - 80 stopni. Rolą zaworu jest "wypuścić" do obiegu CO zadaną temperaturę, czyli np 40 st C. Stosuje się to przede wszystkim w celu osiągnięcia maksymalnej sprawnosci kotła ale też w celu jego ochrony - zbyt niska temperatura płaszcza wytrąca kondensat, który powoduje przedwczesne jego zużycie.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Napisał ubek
    [wytrąca kondensat
    Boże, a co to jest?? Że się wytrąca??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  9. #89

    Domyślnie

    Piec na ekogroszek ,,nie podlega'' dofinansowaniu.

    Oczywiście można kupić piec uniwersalny (pellet, groszek, owies) i palic groszkiem ale w dokumentacjii do ,,urzędu'' musi widnieć adnotacja o jego ,,proekologiczności''.

    Bank Ochrony Środowiska oferuje preferencyjne kredyty min. na kotły (również całą instalację co i cwu, okna, drzwi i systemy dociepleń ścian i stropów bez tynków). Oprocentowanie ok. 1,3%. Max okres spłaty 5 lat.

  10. #90

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    Cytat Napisał ubek
    [wytrąca kondensat
    Boże, a co to jest?? Że się wytrąca??
    kondensat -> produkt kondensacji; skroplina.
    kondensacja -> zagęszczenie, stężenie czego; nadanie czemu postaci bardziej zwartej, treściwej, zwięzłej, lapidarnej; skraplanie się, zestalanie się; chem. łączenie się cząstek tego samego rodzaju, czemu towarzyszy zazw. wydzielanie się wody.

  11. #91

    Domyślnie

    Sławekd napisał:Ja osobiście odbieram to za straty bo kocioł gazowy się wyłączy a na ekogroszek musi podtrzymać palenie i co się dzieje z tym ciepłem jeśli nie idzie na grzanie ?
    To jest wlaśnie to co mnie nurtuje, czy w okresach małego zapotrzebowanie na ciepło ( niska temp. zasilania ) lub takiej zimy jak teraz a w sumie jesieni, sprawność kotła na eko groszek nie spada a co za tym idzie relacja kosztów ekogroszek-gaz się nie zmniejsza ?





    Własnie, czytałam cały wątek na temat EKOGROSZKU, i jestem załamana,gdyz byłam juz przekonana,że to najtańszy system ogrzania domu((
    Prosze o nfo!!!!!!!!!
    Mam mieć dom parterowy, pow użyt 100 m2,kubatura około 400 m3,co myśle ,że tez ma znaczenie,ściany 24 BK + STYROPIAN 15 cm, okna PCV Obecnie w mieszkaniu utrzymuje tem.20 stopnni.

    Prosze o info, osoby , które maja podobne parametry

    Ja chciałam , uzytkowac w ten sposób:

    ponieważ wracam do domu w granicach godziny 17-18,nie ma mnie całymi dniami ,więc nie grzeję w piecu,jak przychodze zapalam w kominku,( bez płaszcza wodnego) i rozpalam piec na ekogroszek, tak aby była wieczorem ciepła woda i właczam kaloryfery
    -w weekend standardowo jak wieczorem

    co do lata wyobrażam sobie ,że jest funkcja,która umożliwi grzanie tylko ciepłej wody,i też wieczorem,bo do niczego innego mi nie będzie potrzebna w dzień, więc rozpalam piec tylko wieczorem( pralka, zmywarka,kuchenka elekt.,poradzą sobie same)

    CZY takie uzywanie jest wogóle możliwe?
    I ile przy takich parametrach domu potrzeba ekogroszku na miesiąc zima i latem?
    Hrabsia

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał HRABSKA

    Ja chciałam , uzytkowac w ten sposób:

    ponieważ wracam do domu w granicach godziny 17-18,nie ma mnie całymi dniami ,więc nie grzeję w piecu,jak przychodze zapalam w kominku,( bez płaszcza wodnego) i rozpalam piec na ekogroszek, tak aby była wieczorem ciepła woda i właczam kaloryfery
    -w weekend standardowo jak wieczorem

    co do lata wyobrażam sobie ,że jest funkcja,która umożliwi grzanie tylko ciepłej wody,i też wieczorem,bo do niczego innego mi nie będzie potrzebna w dzień, więc rozpalam piec tylko wieczorem( pralka, zmywarka,kuchenka elekt.,poradzą sobie same)

    CZY takie uzywanie jest wogóle możliwe?
    I ile przy takich parametrach domu potrzeba ekogroszku na miesiąc zima i latem?
    Hrabsia
    W zasadzie mam podobnie - może później wracam. Czy możliwe - na razie tak, nam takie rozwiązanie wystarcza. Co prawda pieca na ekogroszek nie mam, ale kominek z płaszczem i kocioł "na wszystko " z nadmuchem - na razie zdaje to egzamin.
    Jeżeli w ciągu dnia nie palisz, to ten kocioł na eko Ci niepotrzebny, po co ładować kase w tak drogi sprzęt. Czyba że chcesz palić cały czas. Co do CWU - latem poprzez zawór trójdrogowy podłącxzony jako priorytetowy - palisz w piecu, a grzeje tylko wode CWU, u mnie trwa to:
    -dla kotła ok 20 min
    -dla kominka ok 30 min
    zasobnik 140l do temp 55 stopni.
    Kolega ma kociołi z podajnikiem retortowym, i w dokumentach wyczytał, ze w lecie utzrymanie 200 l ciepłej wody (pewnie koło 50 stopni) to koszt ok 60 pln/miesiąc. Użytkuje go od tego sezonu i jak na razie jest zachwycony.

  13. #93

    Domyślnie

    Mamy domek - powierzchnia podłóg 205 m, ściany z maxa 29 + styropian 10 cm. W kotłowni stoi eko groszkowiec, do niego podłączony sterownik pokojowy i na nim ustawione 14 stopni, nie mieszkamy tam jeszcze, dzisiaj dosypywałem eko groszek, weszło 150 kg (podajnik jest na 200), te 150 kg starczyło na ostatnie 14 dni. Tylko strasznie piec był zabrudzony, musiałem go porządnie wyczyścić z sadzy. Czy ktoś kombinował coś z odkurzaczem (może na zasadzie cyklonu, czy jak to się nazywa) czyścić piec, takim odkurzaczem szybko i pewnie czyściej by się wymiotło piec. Dodam że popiołu miałem dośc dużo, a to dlatego, że nie było mnie tam przez te dwa tygodnie i nie wszystki węgiel spalał się na ruszcie, część tylko się nadpalała i spadała potem do popielnika. Temperaturę sprawdzałem sobie przez sms'a więc nie musiałem tam jeździć
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  14. #94

    Domyślnie

    A możesz powiedzieć, na jakiej zasadzie miałeś dostęp do tych informacji via sms??
    Możesz też sterować przez sms-a??
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał Senser
    A możesz powiedzieć, na jakiej zasadzie miałeś dostęp do tych informacji via sms??
    Możesz też sterować przez sms-a??
    moze to byc np. integra z modulem gsm

  16. #96

    Domyślnie

    Satel CA64 + moduł GSM Vidiaq (jedna z ich wersji ma możliwość kontrolowania 5 temperatur). Sterowanie przez sms - zależy co rozumiesz przez to, bo jeżeli tylko załączanie pieca aby grzał, lub przestał grzać to nie ma problemu. W zasadzie do sterowania i odczytu temperatur wystarczył by sam ten moduł, bez cetralki alarmowej.

    ps. czy to nie głupie działanie sterownika GECO, że przy blokadzie od sterownika pokojowego i priorytecie grzania C.W.U. załącza oo co jakiś czas pompkę obiegową C.O.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  17. #97
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kulin
    Satel CA64 + moduł GSM Vidiaq (jedna z ich wersji ma możliwość kontrolowania 5 temperatur). Sterowanie przez sms - zależy co rozumiesz przez to, bo jeżeli tylko załączanie pieca aby grzał, lub przestał grzać to nie ma problemu. W zasadzie do sterowania i odczytu temperatur wystarczył by sam ten moduł, bez cetralki alarmowej.

    ps. czy to nie głupie działanie sterownika GECO, że przy blokadzie od sterownika pokojowego i priorytecie grzania C.W.U. załącza oo co jakiś czas pompkę obiegową C.O.
    To jest tzw "funkcja przeciwzakleszczeniowa"(najprawdopodobniej). Jeśli pompka by cały czas stała (przez długi czas) to po prostu mogłaby sie zakleszczyć i nie ruszyć.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  18. #98

    Domyślnie

    Z pompką chodzi o to że gdyby nie załączała się co jakiś czas w podtrzymaniu, to piec może się przegrzać, raz miałem ustawione na zero, czyli funkcja wyłączona i piec się przegrzał i wyłaczył, i o dziwo stało sie to po trzech dniach.
    EKO-KIELAR II 23,4 KW

    Pozdrawiam

    Kulin

  19. #99

    Domyślnie

    Pierwszy sezon i tona na miesiąc . Powierzchnia jakieś 230m2. Kocioł termotech 24kW. Temperatura 21-22 stopnie.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał geguś
    Pierwszy sezon i tona na miesiąc . Powierzchnia jakieś 230m2. Kocioł termotech 24kW. Temperatura 21-22 stopnie.
    Pierwszy sezon jest zwykle niemiarodajny...zawsze najbardziej energożerny..
    Ale faktycznie nawet na to jak na bieżącą "zimę" to chyba dużo...
    Wszystko zależy od ustawień...
    Księgowość, JDG, Księgi Rachunkowe, Bilnas, Sp. zo.o - Zapraszam

Strona 5 z 274

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony