dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 56
  1. #1

    Domyślnie Na jakim etapie budowy sprzedawaliście swoje mieszkania ?

    Chciałem zasięgnąć opinii na jakim etapie budowy sprzedaliście mieszkanie?
    Gdzie się wprowadziliście?
    Jaki był termin opuszczenia mieszkania?
    Jaka była pora roku, gdy wprowadzaliście się?
    Czy sprzedaż mieszkania pokryła resztę kosztów wykańczania domu?

    Pozdrawiam

    Mobby

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Uller
    Jakie mieszkania?

    Dobre pytanie
    Agawa a mój mąż to Radkoski

  4. #4

    Domyślnie

    Pytam Tych , którzy sprzedawali jeśli mieli oczywiście ?


    Mobby

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Ewakulowalam sie ze sluzbowej kawalerki. Moglam tam mieszkac do wrzesnia, ale przenioslam sie do domu (a wlasciwie na budowe) juz w maju. Urzadzilam tam swoje imieniny i juz zostalismy. Zeby moc mieszkac to do trzeciej w nocy podlaczalismy elektryczny bojler do grzania wody (tymczasowka) tak sie napalilismy na mieszkanie tam Spalismy na dmuchanym materacu rozlozonym na styropianie na surowej wylewce. Sciany byly niepomalowane i mielismy minimum sanitariatow. Jak ja sie cieszylam ze juz nie wracam do blokow...
    Reszte rzeczy sciagnelismy w lipcu. Dom rzecz jasna do dzis nie zrobiony na tip top Prace trwaja.

  6. #6

    Domyślnie

    A może jeszcze coś o dzieciach, co ze szkołą , czy uwzględnialiście takie założenia: poczekać aż skończy np; podstawówkę, czy np. pierwsze 3 klasy, a może gimnazjum . Oczywiście dla tych pytanie, którzy te problemy mieli luba mają


    Mobby

  7. #7
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    No ja moglam tak improwizowac, bo nie mam jeszcze dzieci

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agawa
    Cytat Napisał Uller
    Jakie mieszkania?
    Dobre pytanie
    Nie mogłem sobie odmówić tego żartobliwego pytania. Jednocześnie jest ono odpowiedzią że wielu z nas nie ma własnego mieszkania.
    Ale jeden z moich znajomych (a raczej znajomy mojego ojca) sprzedał mieszkanie aby mieć fundusze na wykończenie domu i przeprowadził się do garażu (połączonego z domem poddaszem) Garaż ten ocieplił i w takich warunkach przemieszkał całą zimę wraz z żoną i trójką dzieci (dwie córki w wieku około 20 lat i syn około 9 lat).
    Co do dzieci to mam nadzieję, że przeprowadzę się zanim zaczną chodzić do szkoły.
    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Sprzedałam, gdy dom był prawie na ukończeniu, umówiłam się z przyszłymi lokatorami, że wyprowadzę się w określonym dniu (czyli za miesiąc wprost do domu); ważne u mnie było, żeby taka kolejność, bo mieszkanie miałam mniej niż 5 lat. A potem dom mi się spalił, więc wynajęłam mieszkanie na niecały rok (bo zimą nie bardzo da się odbudowywać) i wprowadziłam się po odbudowie w zeszłym roku.
    Problemu ze szkołą dziecka nie mam, dziecię ma niecałe 4 lata

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał mobby
    A może jeszcze coś o dzieciach, co ze szkołą , czy uwzględnialiście takie założenia: poczekać aż skończy np; podstawówkę, czy np. pierwsze 3 klasy, a może gimnazjum . Oczywiście dla tych pytanie, którzy te problemy mieli luba mają
    Mobby
    Założenie jest takie: przeprowadzka po gimnazjum (2009r), ale trzy lata dojazdu do liceum, (razem z żoną która będzie dojeżdżać do pracy w tym samym kierunku... )... a potem się zobaczy...

  11. #11

    Domyślnie

    Krystian
    Aż wierzyć mi się nie chce widząc Twoje zdjęcia , że chcesz tyle czekać z wprowadzeniem. Szkoda lat z życia i tej radości mieszkania w tak ładnym domu
    O dzieci trzeba zadbać, ale to aż 5 lat!!!

    Mobby

  12. #12

    Domyślnie

    Ja jestem na etapie sprzedaży naszego mieszkania. Tzw. gruba wykończeniówka w domu będzie trwała do końca lipca i na to powiedzmy mamy kasę. Potem chciałbym robić właściwą wykończeniówkę za kasę ze sprzedaży. Przy ogłoszeniu o sprzedaży mieszkania mówię, że wyprowadzka w październiku. Liczę, że jeśli do końca lipca sprzedam - to ten termin uda się zachować. Jeśli nie - to później.
    Pomimo faktycznej sprzedaży mieszkania (nawet już dzisiaj) mam zamiar przeprowadzić się tylko do domu. Taki zapis będzie w umowie kupna-sprzedaży - czyli te kilka miesięcy będę nadal u siebie/u nabywcy w mieszkaniu.
    Jako zachętę daję potencjalnym nabywcom możliwość zakupu na raty (co 2 mies. 1/3 kasy). Jak będzie - zobaczymy...
    Ostrzegam przed firmą Mirolet z Bydgoszczy / okna Salamander !!! ŻENADA! czytaj http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=24491

  13. #13

    Domyślnie

    Taka prośba.
    Podawajcie wielkości mieszkań ( metraż)

    Mobby

  14. #14

    Domyślnie

    Ja jescze nie sprzedałam mieszkania, ale przynajmniej mam ustalony harmonogram:
    Założenia wstępne: działka w mieście, "dwa kroki" od przystanku, sklepu, szkoly i przychodni, więc raj na ziemi, dwójka dzieci 2 i 6 lat.

    Budowę mam zamiar rozpocząć na wiosnę 2005, przed zimą zakończyć na stanie surowym otwartym ale ze skończonym dachem, na wiosnę 2006 prace pozostałe.

    Mieszkanie mam zamiar sprzedać w styczniu 2005 (czyli przed budową), ale przeprowadzamy się do teściów (mają piętrowy dom i mieszkają sami, dostaniemy 3 pokoje z łazienką na piętrze). Żeby było śmieszniej teściowe mieszkają 500 metrów od naszej działki, więc na dodatek "dwa kroki" na budowę".
    Ze środków za mieszkanie zaczniemy budowę i w miarę możliwości będziemy starać się o kredyt.

    Mieszkanie 60 m2, wybudowane w 1998 roku, tzw nowa cegła
    zofija

  15. #15

    Domyślnie

    Taaak, też mnie ten problem nurtuje i czeka. Generalnie planuję stan surowy i troche wykończeniówki za kasę wlasna + kredyt w tym roku a kończyć i wprowadzać sie na wiosnę lato przyszłego roku. Ten ostatni etap za kasę ze sprzedazy mieszkania. Njalepiej jakby dało rade z dłuzszym odroczonym terminem wyprowadzki ale nie wiem czy znajde wielu amatorów na takie rozwiazanie.(Np sprzedaż na jesieni a wyprowadzka pózna wiosna - ok 5 miesięcy ) A propos ktos cwiczył taki wariant??? Jakie udało sie wam uzgadniac odroczenia w terminach wyprowadzki? Jakies bonusy z tego tytułu oferowaliscie? typu raty w płatnosci, nizsza cena lub inne? Podpowiedzcie jak macie tego rodzaju doswiadczenia lub informacje i pomysły

  16. #16

    Domyślnie

    Mieszkanie sprzedaliśmy przed zakupem działki. Działkę kupiliśmy z domkiem stanowiącym teraz tymczasowe lokum do chwili zakończenia budowy nowego domu.

  17. #17

    Domyślnie

    mobby - dzięki, oj chciało by się przeprowadzić, chciało, ale założenia są takie, że budujemy bez kredytu hipotecznego, w miarę możliwości, więc musi to trwać, no i mieszkanie (65m2) chcemy zostawić, bo jest ładne i bardzo dobrze zlokalizowane...

  18. #18

    Domyślnie

    Właśnie się przeprowadzam.... nie, nie do swojego domu , do rodziców. Na działce mam tylko wykopy i plany na święta bożego narodzenia . Po prostu dostałem dobrą cenę za mieszkanie i głupotą byłoby nie skorzystać. Wszystko zależy od sytuacji.
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  19. #19

    Domyślnie

    Właśnie sprzedaliśmy...
    No, nie całkiem - podpisaliśmy umowę wstępną. Część pieniędzy teraz, część przy umowei właściwej sprzedaży (w sierpniu). Mieszkanie musimy zwolnić do końca listopada.
    A jeśli chodzi o budowę - jutro wylewamy strop.

  20. #20

    Domyślnie

    magmi - trzymam kciuki za Twoje terminy...
    Nie chcę nikogo denerwować, ale właśnie dzisiaj wyprowadził się mój sąsiad, który musiał przez dwa miesiące sam wynajmować .... swoje byłe mieszkanie, bo na budowie był poślizg...

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony