dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 240 z 253
Pokaż wyniki od 4.781 do 4.800 z 5049
  1. #4781

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No tak, Asilo czyli pionier i (chyba) twórca systemów drzwi ukrytych. Ich konstrukcja jest inna, bardziej zaawansowana (te kątowniki z siatką to coś czego nigdzie indziej nie ma - w domyśle powinni dołożyć je wykończeniowcy (ale jeszcze nie spotkałem).
    W takim przypadku pozostaje odciąć część kątownika która się nie mieści....
    Dziękuję za pomoc

  2. #4782

    Domyślnie Drzwi laminat

    Witam czy mógłby mi ktoś doradzić z jakiej firmy kupić drzwi laminowane które będą miały wzmocniony laminat? Malowane odpadają bo brzydko żółkną

  3. #4783
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał JaAlexa Zobacz post
    Witam czy mógłby mi ktoś doradzić z jakiej firmy kupić drzwi laminowane które będą miały wzmocniony laminat? Malowane odpadają bo brzydko żółkną
    To ciekawe.. może jakiś przykład? Bo malowanie bywa różne. Np. Porta Minimax to lakier standardowy. Porta Vector - lakier premium. Porta Grande - farba UV. Każdy z nich odpowiednio drożej kosztuje a ich jakość przekłada się na parametry, m.in. trwałość.

    Za to okleiny mocne, plastikowe, w nazwie mają zwykle CPL są z założenia "zżółknięte" Minus ich też jest taki, że nie mogą być zawijane na prostych krawędziach, przez co widać "brzydki" rant. Także zanim wybierzesz takie drzwi - poszukaj ich na ekspozycji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4784

    Domyślnie

    Jestem na etapie kupna drzwi do domu
    Ostatnio byłem w leroy Merlin i były drzwi Artens i Porta które są ok
    Czy warto tam kupowac?
    Pzdr

  5. #4785
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ostatnio miałem okazję montować na zlecenie jakieś marketówki. Były warte swojej ceny (w sensie że było widać taniość) ale nie tandetę.
    Z tym, że klient kupił tylko skrzydła i ościeżnice na ścianę 15cm, droższe były chyba zbyt drogie, bo wybrał stałe, wpychając się tym samym w niespójność wyglądu, podkuwanie ścian i konieczność ich wykańczania po montażu (opasek też nie kupił). Dużo dobrej roboty zrobili wykończeniowcy przygotowując wcześniej otwory (poza wspomnianymi niedoskonałościami).

    Ogólnie - sprawdziłbym realną cenę kompletu się nie okazało, że promocyjne skrzydło ma słoną dopłatę za ościeżnicę na grubość ściany. Parę dni temu też miałem "spór" na jakiejś grupie wykończeniowej odnośnie cen za montaż. Panowie od remontów mają bardzo wysokie stawki i argumentują, że nie będą przecież tańsi niż market, podczas gdy w mojej branży funkcjonują kwoty mniejsze niż wspomniany market (220zł).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4786

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ostatnio miałem okazję montować na zlecenie jakieś marketówki. Były warte swojej ceny (w sensie że było widać taniość) ale nie tandetę.
    Z tym, że klient kupił tylko skrzydła i ościeżnice na ścianę 15cm, droższe były chyba zbyt drogie, bo wybrał stałe, wpychając się tym samym w niespójność wyglądu, podkuwanie ścian i konieczność ich wykańczania po montażu (opasek też nie kupił). Dużo dobrej roboty zrobili wykończeniowcy przygotowując wcześniej otwory (poza wspomnianymi niedoskonałościami).

    Ogólnie - sprawdziłbym realną cenę kompletu się nie okazało, że promocyjne skrzydło ma słoną dopłatę za ościeżnicę na grubość ściany. Parę dni temu też miałem "spór" na jakiejś grupie wykończeniowej odnośnie cen za montaż. Panowie od remontów mają bardzo wysokie stawki i argumentują, że nie będą przecież tańsi niż market, podczas gdy w mojej branży funkcjonują kwoty mniejsze niż wspomniany market (220zł).
    Dzięki Finlandia za odp.
    Mam 9 drzwi do zamontowania w nowo budowanym domu
    Czy możesz doradzić gdzie najlepiej zakupić drzwi żeby latami służyły.
    Mieszkam koło Rzeszowa
    7 drzwi - 90/211/15cm. Szer/wys/gr. Scian
    Wiatrolap 108/213//15cm
    Garderoba 70/213/15cm

    Z gory dziekuje
    Pzdr.
    Piotrek

  7. #4787
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Nie da się tak.. drzwi na lata.. marzenie! Pójdziesz do pierwszego lepszego marketu i też Ci powiedzą że posłużą!.
    WYbierz jakiś znany salon w okolicy który oferuje drzwi z montażem. Taki, który będzie miał pomiarowca znającego się na rzeczy, który powie Ci, że te wysokości 213cm są za wysokie i trzeba je zmniejszyć albo zaproponuje inne rozwiązanie (wyższe drzwi).

    Dobry salon da też rabat. Uważam że ok 10% od popularnych katalogów jest dobrym interesem, bo więcej to juz walka cenowa a raczej wątpliwość o przetrwanie firmy na rynku. Sprzedawanie bez rabatu to przesada w drugą stronę (a często widzę takie oferty od firm mających w nazwie extra przymiotniki
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4788

    Domyślnie

    Dzięki jeszcze raz finlandia
    Dzisiaj dostałem katalog DRE i jest rysunek- najwyższy pkt ościeżnicy to 2134mm także przykryje otwór na drzwi tylko jeszcze jaki model wybrac
    Dzisiaj pochodziłem po salonach w Rzeszowie i jest tego dużo że można oglupiec
    Czas oczekiwania 4-6 tyg to trochę dlugo

  9. #4789
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    2134mm dotyczy drzwi bezprzylgowych, a to moim zdaniem kłóci się z założeniem "na lata". Mam duże wątpliwości, ile wytrzyma tak ciężkie skrzydła jakie się dziś robi (bardzo głupi trend) w połączeniu z tanimi zawiasami (kto by chciał dopłacać dwa razy więcej niż 200-300zł za bezprzylgowość).
    Aż sprawdziłem - pierwsze takie DRE na 213,4, model Scala robiłem 6 lat temu. Inwestor nigdy nie zadzwonił (a w przypadku awarii okna się zdarzyło, więc zna mój telefon.
    Druga sprawa - to że przykryje, nie oznacza, że każda firma się podejmie. Spotkałem ostatnio podobną sytuację na pomiarze - mój konkurent z Wa-wy i tak zażądał zmniejszenia otworu do wielkości katalogowej (ok 5cm w dół). W sumie ma rację - bo taka dziura jest jakimś (małym) utrudnieniem montażowym.

    Z modelem nie pomogę. Najpopularniejsze to płaskie, proste.
    Termin - miesiąc to norma wszędzie. Deklarowane czasem szybkie terminy 14dniowe w praktyce oznaczają 3-4 tygodnie.
    Zawsze możesz pytać o ofertę magazynową - dużo firm ma określone 2-3 modele i kolory na stanie.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4790

    Domyślnie

    Dzięki za powyższy post
    Jeszcze porta ma ościeżnice level
    Czy to też jest tylko na bez przylgowe?
    Polaczenie nad drzwiami widoczne to zły pomysl-wcześniej czy później pęknie i będzie widoczne

  11. #4791
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Level - faktycznie jest tylko do bezprzylgowych - wtedy to spójnie wygląda. Wydaje mi się, że kiedyś było można i do zwykłych, ale teraz nie widzę.

    W tym temacie nie patrz na mnie - jestem konserwatywny i lubię rozwiązania proste i skuteczne.

    Niedawno robiłem drzwi Polskone do otworów na 217cm. 10% dopłaty za 10cm wyższe. 5% za 5cm. Może coś w tym kierunku? Wszystko zależy od modelu. No i dla P-S trzeba mieć tolerancję co do jakości, bo nie są wzorem
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4792

    Domyślnie

    Finlandia
    A jak Ty byś był na etapie kupna 9 drzwi h=2.13cm do swojoge domu to co byś zamontowal.?
    Z gory dziekuje
    Klimek

  13. #4793
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Trudne pytanie. Zacznijmy od tego, że dla mnie nie wchodzą w grę białe.
    Bo chciałbym drewniane. Prywatnie mam Aldrew (firmy już nie produkuje , bo pod "życia" robili zbyt dużo niedoskonałości, ale firma była tańsza niż obecne drzwi z płyt). Ideałem jest dla mnie Ronkowski - dopracowane w każdym, nawet najmniejszym szczególe, tyle że ceny są wyższe niż płyty. Ale jak mam zapłacić ponad 2 tys. za kompletne drzwi fornirowane z popularnych katalogów, to wolę dołożyć jeszcze trochę i mieć 100% drewna.

    Ostatnio też miałem styczność z drzwiami drewnianymi Barański - w szczegółach lepsze niż wspomniany Aldrew, ale dalej niedoskonałe, a obsługa ze strony fabryki pozostawia sporo do życzenia (włącznie z "dowcipnym technologiem" który raczył mi kiedyś opowiedzieć na moje uwagi do produktu).

    Zaleta wymienionych drzwi: zrobią je na potrzebny wymiar.

    A jakbym miał mieszkanie na wynajem do wykończenia niskim kosztem to brałbym w te otwory DRE bezprzygowe (jakaś płyta, z wypełnieniem papierowym, ew. z płytą wiórową otworowaną - o ile mają).
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4794

    Domyślnie

    Finlandia dzięki za odpowiec
    Ronkowski nie ma w Rzeszowie a baranski firma montazowa nie ma najlepszej opinii.
    Mi drewniane nie odpowiadają-dom parterowy i pasowały by białe lub lekko szare
    A z sieciowek które byś bral dla siebie?
    Wiem że przylgowe
    Z gory dzieki

  15. #4795
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    wally666

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Kod pocztowy
    05-800
    Posty
    385

    Domyślnie

    Drodzy forumowicze,
    dlugi korytarz 5 drzwi po obu jego stronach (w tym jedne lazienkowe) wymusily decyzje ze ide w drzwi z rewersem (odwrotna przylga) i najchetniej wyzsze niz standardowe (otwory ok 93 x 214cm od docelowej podlogi). Ktore firmy od razu skreslic, a ktore warto odwiedzic? Wielcy producenci rzadko chwala się takim rozwiazaniem, a malych przedsiebiorcow np. z Bartyckiej w Warszawie troche sie obawiam.

    Pomozecie?
    --
    Parterowa stodoła pod Warszawą, pow. użytkowa 153m2m wys. 2,7-2,9m, silka 24+20cm grafit 0,031, strop podwieszany i zasypany 45-55cm celulozy 0,037, podłoga 19cm EPS100 0,038. OZC by Asolt ΦHL:6250W (bez CWU) / 41W/m2. Okna 3szybowe, szczelny montaż na taśmach. Pompa grunt on-off Ecopower C9 + CWU Kospel SWPC300, kolektor spiralny 4x200mb PE32, pompa uruchomiona w grudniu 2020, mieszkamy od grudnia 2021.

  16. #4796

    Domyślnie

    Wally666
    Ja obecnie też szukam drzwi
    Ja troche poczytałem to forum i tu odradzają odwrotna przylge-zle się otwierają
    W ogóle odradzają bezprzylgowe bo są mniej trwalsze z tego co pamiętam
    214cm to jest trochę problem bo większość sieciowek ościeżnice są poniżej tej wartosci ale coś tam znajdziesz np porta level
    Wszystko zależy np czy jesteś pewny że będziesz mieszkał latami i warto wydać więcej kasy na drzwi
    Powodzenia

  17. #4797
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Klimek, to fakt że Barański "chodzi" po mniej prestiżowych - żeby nie powiedzieć - tanich firmach... Za mało mam styczności z tą firmą. Pierwszy i trzeci kontakt obiecujący (drugi żałosny w szczegółach, ale efekt końcowy zgodny z oczekiwaniami Inwestorki) by móc stawiać jednoznaczne wnioski.

    Z drzwi popularnych dla mnie nr 1 jest praktycznie od zawsze Porta. Za kompleksowość. Zaspokaja 90% potrzeb rynkowych. Wczoraj zdarzyła mi się wada odkryta pod folią. Rozmowa z przedstawicielem - z wymianą skrzydła nie powinno być problemu. A takie rzeczy nie zdarzają się często, w większości przypadków reklamacja jest drogą przez mękę.

    Wally, Klimek napisał swoje spostrzeżenia lektury ostatnich paru stron (super że chciało mu się czytać). Przy odwrotnej przyldze zawsze polecam sprawdzić jak działa na żywo, bo ja mam doświadczenia różne... Na szczęście niemal wszystkie firmy wprowadziły to rozwiązanie do swoich katalogów, także wybór nie jest już taki okrojony
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4798

    Domyślnie

    Witam, próbuję zaplanować i spiąć budżet wykończenia mieszkania, w kontekście drzwi po długiej analizie przede wszystkim tego wątku postanowiłem wybrać drzwi DRE (białe, najprostsze konstrukcyjnie, bez żadnych wstawek itd.). Waham się konkretnie czy warto dopłacić około 300 zł na skrzydle (jako że ościeżnica też wtedy malowana) do drzwi UNI, w porównaniu do modelu Standard 10 (biały mat)? Na jednej sztuce żaden koszt, ale na kilku sztuka robi się już konkretna kwota. Jaki jest praktyczny zysk z zakupu UNI? Czy te drzwi są rzeczywiście trwalsze / bardziej efektowne? Biorę standardowe ościeżnice przyglowe. Z góry dziękuję za wszelkie informacje w temacie.

  19. #4799
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Lepszy efekt da wypełnienie skrzydła płytą wiórową za 90zł. Inaczej będzie wrażenie, że to są drzwi papierowe.

    Jak ktoś zauważył nie jestem zwolennikiem drzwi bezprzylgowych, ale w przypadku tego modelu one się lepiej prezentują, mają w sobie coś, co sprawia, że nie postrzega się ich "tanio".

    Osobiście mając Twój wybór postawiłbym na Uni. Malowane - trwalsze, łatwiej odnowić w razie czego. Okleina biały mat w DRE ma w sobie coś.. skutecznie przyciągającego zabrudzenia i trzeba się starać by je utrzymać w należytej czystości (najbardziej wymagające drzwi na mojej ekspozycji.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  20. #4800

    Domyślnie

    Dziękuję za ekspresową pomoc. Oczywiście moją pierwszą opcją były drzwi UNI w wersji bezprzyglowej, widziałem taki zestaw w sklepie i prezentują się świetnie jak na mój budżet.

    Ale niestety koszt się robi już znaczący - w cenach brutto z katalogu: 480 zł za skrzydło, 110 zł za płytę wiórową, 110 zł za trzeci zawias (jako że drzwi cięższe) a ościeżnica prosta bezprzyglowa, malowana to już 835 zł. Chyba że nic nie stoi na przeszkodzie dać do tych drzwi ościeżnice z tańszym dekorem, to wtedy 530 zł jakoś wychodzi. W sumie ta opcja waha się jak dobrze liczę w rejonach 1200 zł - 1500 zł, a to już niestety dużo. Chyba że źle liczę to prosiłbym o korektę. Stąd opcja przyglowa, z konieczności...jako że planowanie budżetu każdego elementu mieszkania składa się z tego typu wątpliwości

    W kontekście porównania białego matu z lakierem zastanawiam się przede wszystkim jak z trwałością obu oraz ewentualnym żółknięciem drzwi? Czy ta okleina pod jednym z tych kątów wypada słabo?

Strona 240 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony