dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 253
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 5049
  1. #2001
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIA Avatar Jani_63
    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.375

    Domyślnie

    A przynajmniej "coś" co ma metkę Diora
    Jani_63

    --------------------------------
    Nie sztuką robić. Sztuką zrobić DOBRZE !!!

  2. #2002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie Drzwi

    Witam.
    A ja mam pytanie trochę z innej beczki ale również związane z drzwiami wewnętrznymi otóż bardzo proszę o pomoc w temacie od którego miejsca należy zacząć układać terakotę w łazience aby w momencie gdy drzwi łazienkowe są zamknięte nie było widoczne łączenie terakoty z parkietem (którym jest wyłożony korytarz) zarówno od strony łazienki jak i od strony korytarza. Drzwi będą z ościeżnicą regulowaną.

  3. #2003

    Domyślnie

    Czy wybrałeś drzwi z zawiasami ukrytymi (tzw wersja bez przylgowa) czy z zawiasem zwykłym (drzwi przylgowe) ??
    Jaka jest grubość opaski w tej ościeżnicy??

    I ostatnie bardzo ważne pytanie czy ściana od strony po której będzie wisiało skrzydło ma pion ?? Interesuje mnie strona zamka i zawiasów.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  4. #2004

  5. #2005

    Domyślnie

    Cytat Napisał izusiam Zobacz post
    Mój wybór padł na drzwi
    Co to za drzwi?
    Tylko tu i teraz.

  6. #2006

    Domyślnie

    arpek7
    zdaje się, ze płytki muszą wystawac ok 1 cm na korytarz. Tak przynajmniej nasz fachman od drzwi doradził płytkarzom. Oczywiście do drzwi takiego typu jak powyżej i wiadomix, ze drzwi łazienki otwierane na korytarz (jest jakas norma odnośnie tego) bo ostatnio sie zdziwiłam u znajomych.

  7. #2007

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo Zobacz post
    Co to za drzwi?
    Wydaje mi się że DRE.
    DEKORACJE OKIEN I WNĘTRZ TKANINAMI

  8. #2008
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    To zdjęcie wyżej to Porta Natura Koncept (aktaulnie mają inne zawiasy).
    Zanim dojdziecie do łączenie płytek trzeba znać dokładny model drzwi/ ościeżnicy!. O ile zwykle jest to linia ściany zewnętrznej (przy drzwiach otwieranych na zewnątrz) lub ok 1cm wysunięcie, to nie zawsze jest to idealne.
    Szczególnie, jak drzwi są droższe (bezprzylgowe, z krytymi zawiasami czy inne cuda) to możę się okazać, że efekt szlag trafił, bo widać spod nich łączenie podłogi. Im droższe /lepsze drzwi tym więcej wyjątków jest od reguły łączenia podłóg.

    Dlatego pytania Robespierre są jak najbardziej zasadne

  9. #2009
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
    Uzupełniam pytanie :
    - drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
    - ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
    - ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

    Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.

  10. #2010

    Domyślnie

    Pytanie z nieco innej bajki, bo zglupialem..... Te dB w kwestii drzwi wewnatrzklatkowych - im wieksza cyferka tym cichsze czy tym glosniejsze? Np 32dB Vs 36dB - ktore przepuszczaja mniej dzwiekow?

  11. #2011

    Domyślnie

    Cytat Napisał nielot2 Zobacz post
    Pytanie z nieco innej bajki, bo zglupialem..... Te dB w kwestii drzwi wewnatrzklatkowych - im wieksza cyferka tym cichsze czy tym glosniejsze? Np 32dB Vs 36dB - ktore przepuszczaja mniej dzwiekow?
    Tak im więcej tym lepiej.

    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  12. #2012

    Domyślnie

    Cytat Napisał arpek7 Zobacz post
    Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
    Uzupełniam pytanie :
    - drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
    - ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
    - ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

    Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.
    *******************************************

    Przy drzwiach na ościeżnicy regulowanej, przy grubości opaski ok 15-20 mm i przy założeniu wersji za zwykłych zawiasach oś dylatacji powinna wypaść ok 1 do 1,5 cm od krawędzi ściany.

    Uwaga!!!
    Oś dylatacji - czyli jej środek - więc należy zastanowić się jaka zostanie zastosowana i dopiero wtedy podjąć decyzję o jej dokładnym umiejscowieniu.

    Dylatacja korkowa stosowana np przy łączeniu terakoty z klejoną podłogą jest łatwa do ukrycia bo ma ok 10-15 mm. Ale zdarza się że przy łączeniu terakoty z panelami bądź inną podłogą położoną na podkładzie jako pływająca że listwa musi być szersza, nawet 3-4 cm - wtedy dokładne wyliczenie jest bardzo ważne.
    Niestety podczas montażu drzwi często pojawia się problem braku pionu. Co ujawnia się w "krzywo" przebiegającej dylatacji...



    Oczywiście przy wersji bez przylgowej skrzydło zmienia swoje umiejscowienie... Ale tu znów zapytam o grubość opasek, itd, itp...
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 08-02-2011 o 21:11
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #2013
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arpek7

    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Posty
    119
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    Dziękuję za informację z ponizszego wnioskuję, ze parkieciarz wprowadza mnie w bląd - ups - już wprowadzil gdyz do połączenia korytarza (parkiet) z kotłownią (terakota) zostawilismy 10mm delatację od kraędzi ściany na której będą "osadzone" drzwi. Chyba z nim pogadam....A co do oposki to 15-20mm

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał arpek7 Zobacz post
    Witam. Dziękuję za zainteresowanie moimi wątpliwościami, które na obecną chwilę spędzają mi sen z oczu
    Uzupełniam pytanie :
    - drzwi mają być przylgowe prawdopodobnie firmy POL-SKONE,
    - ościeżnica regulowana POL – SKONE – model POL-SKONE lub DIN
    - ściana na której będzie wisiało skrzydło trzyma pion,

    Ostatni gość od parkietu zasugerował abyśmy wcieli się 0,5cm (od czoła ściany korytarzowej) wgłąb ościeżnicy gdyz On jak będzie kładł parkiet to będzie układał przy ścianie korytarzowej (oczywiście zostawi 1,5cm luzik) a 0,5cm to będzie na korek, którym połączy parkiet z korytarza z terakotą łazienki. Nie wiem czy to co napisałem jest zrozumiałe ale mam taką nadzieję ze pomożecie.
    Właśnie jestem po montażu drzwi POLSKONE. I kilka uwag; same drzwi wykonane dość estetycznie (o trwałości się nie wypowiadam, bo dopiero zamontowane) ale ościeżnice regulowane to porażka. W katalogu firmy stoi jak byk, że model ościeżnicy POLSKONE wersja ZZ4 ma zakres regulacji od 123-143 mm. Nic bardziej mylnego - zakres zaczyna się od 140mm i jest chyba do 160mm. Albo tak pakują towar w zakładzie że do opakowań wersji ZZ4 wkładają ZZ5. Model ZZ8 ma mieć zakres regulacji od 255-275 mm i powinien pasować do otynkowanego muru z pustaka 240mm. Niuestety - zakres regulacji zaczyna się od 275mm. Zakład stolarski miał co robić trzeba było frezować opaskę aby weszłą w futrynę. No a największym problemem jest ściana która ma 130mm. Tutaj trzeba wykazać się kunsztem i pomysłowością jak to zamontować. Cięcie całości i jakiś super klej trzeba zastosować. PORAŻKA!!! Wszystkie do przeróbki i obcinania piór.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07668.jpg
Wyświetleń:	567
Rozmiar:	80,4 KB
ID:	42269  
    ===DARPIOT===
    [email protected]

  15. #2015

    Domyślnie

    Mniejszym błędem będzie jeśli dylatację będzie widać od strony kotłowni...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darpiot Zobacz post
    Właśnie jestem po montażu drzwi POLSKONE. I kilka uwag; same drzwi wykonane dość estetycznie (o trwałości się nie wypowiadam, bo dopiero zamontowane) ale ościeżnice regulowane to porażka. W katalogu firmy stoi jak byk, że model ościeżnicy POLSKONE wersja ZZ4 ma zakres regulacji od 123-143 mm. Nic bardziej mylnego - zakres zaczyna się od 140mm i jest chyba do 160mm. Albo tak pakują towar w zakładzie że do opakowań wersji ZZ4 wkładają ZZ5. Model ZZ8 ma mieć zakres regulacji od 255-275 mm i powinien pasować do otynkowanego muru z pustaka 240mm. Niuestety - zakres regulacji zaczyna się od 275mm. Zakład stolarski miał co robić trzeba było frezować opaskę aby weszłą w futrynę. No a największym problemem jest ściana która ma 130mm. Tutaj trzeba wykazać się kunsztem i pomysłowością jak to zamontować. Cięcie całości i jakiś super klej trzeba zastosować. PORAŻKA!!! Wszystkie do przeróbki i obcinania piór.
    Wydaje mi się że te wymiary to była zwykła pomyłka. Jeśli paczki były opisane prawidłowo a towar w środku nie był zgodny z opisem to najwyraźniej zawinił pracownik pakujący towar... Możliwe że już wcześniej ktoś źle odczytał dokumenty i źle wykonał ościeżnice. No ale w tak dużej firmie znalezienie winnego jest niezwykle trudne.
    (dlatego nigdy nie będę współpracował z takimi molochami...)

    Co do montażu to nie mogę za dużo powiedzieć gdyż zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i nie widać prawidłowości poskładania elementów ościeżnic. Widać natomiast śruby które zostały wkręcone w widoczne płaszczyzny ościeżnic. Ten temat poruszaliśmy na 64 stronie i tam doradzałem jakich śrub należy użyć i gdzie je wkręcić. ...miały być wkręcone pod kątem pod uszczelką. Dodatkowo widzę że się bardzo spieszysz i zamontowałeś drzwi przed podłogą. To nie jest najlepszy pomysł. Po pierwsze utrudniasz kolejnej firmie montaż podłogi a po drugie narażasz się na problemy w postaci zwiększonej wilgotności powietrza a co za tym idzie na odkształcenia skrzydeł lub ościeżnic. Przed położeniem podłogi wykonuje się próby wilgotnościowe i jeśli wypadną pomyślnie - montuje podłogę. Jeśli jej nie masz, zakładam że albo posadzka była za wilgotna i nie można było montować podłogi albo że jeszcze nikt jej nie sprawdzał... No chyba że monter od drzwi ale w to wątpię.

    Pozwoliłem sobie zaznaczyć miejsca na Twoich ościeżnicach które moim zdaniem dyskwalifikują monterów lub przynajmniej zabierają przyznane im wcześniej za dobre docięcia punkty...

    http://forum.muratordom.pl/attachmen...chmentid=42334
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 08-02-2011 o 22:10
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  17. #2017

    Domyślnie GD Dorrigio

    a czy ktos moze sie wypowiedziec na temat jakosci GD Dorrigio - wloska firma. jestem zainteresowana modelem TAU. ramiak drewniany w srodku hdf, 3 zawiasy. ja jestem zainteresowana modelem plaskim, bez zdobien. bede wdzieczna za opinie. pozdrawiam

  18. #2018
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Co do montażu to nie mogę za dużo powiedzieć gdyż zdjęcie ma zbyt małą rozdzielczość i nie widać prawidłowości poskładania elementów ościeżnic. Widać natomiast śruby które zostały wkręcone w widoczne płaszczyzny ościeżnic. Ten temat poruszaliśmy na 64 stronie i tam doradzałem jakich śrub należy użyć i gdzie je wkręcić. ...miały być wkręcone pod kątem pod uszczelką.
    Robe,
    niewiele można dodać do Twojej wypowiedzi - oj nie chciałbym tak dokładnych Klientow jak Ty
    Jeśli mowa o punktach ujemnych - to należą się raczejh fabryce - nie montażystom.
    Nie mogę tego zrozumieć, ale Pol-skone dla pewnych ościeżnic wierci (fabrycznie) wielkie dziury na widocznej części (jak w tym przykładzie), w innych pod uszczaelką - ale nadal widać zatycznę, np. model Retro, lub nie ma dziur wcale - w ościeżnicy DIN.
    Za dużo standardów jak na jedną firmę - tego u nich nie lubię, bo w cenniku poruszam się jak po polu minowym - uważnie..
    Oczywiscie z dziur można zrezygnować.. za dopłatą

  19. #2019
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    tanis

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pomorskie
    Kod pocztowy
    80-308
    Posty
    154

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was użytkuje już , albo widział gdzieś w sklepie Domino 10 i Domino 11 firmy Invado? Pojawiły się one w nowym katalogu na 2011, ale nigdzie w Trójmieście ich nie znalazłam.Wygląd katalogowy pasuje mi. Niestety na papierze nie można powiększyc i zobaczyc szczegółów. Na stronie Invado jeszcze ich nie zamieszczono.

  20. #2020
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania Avatar trendyxxx
    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Podkarpackie
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    Piękne są te drzwi natura koncept. Zastanawiam się tylko między modelem K3 a K6 kolor WENGE lub TEAK
    Nie widziałm drzwi na żywo jedynie próbki okleiny. Niestety okleina bardzo różni się kolorystycznie od tych na zdjęciach w katalogu.

    natura koncept
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	natura_koncept_w&#122.jpg
Wyświetleń:	201
Rozmiar:	69,9 KB
ID:	43656  

Strona 101 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony