dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 12 z 253
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 5049
  1. #221

    Domyślnie

    Znalazłam taki adres:
    http://www.jalmet.republika.pl/

    z taką adnotacją: "Nasze bulaje można montować do każdego rodzaju drzwi, niezależnie od ich grubości!"

    może ktoś zamontuje ci do do standardowych drzwi? Jedyny problem to wycęcie otworu
    Kaśka

  2. #222

  3. #223

    Domyślnie

    Wielkie dzieki
    Musze zapytac swojego stolarza))

  4. #224

    Domyślnie

    W interdoorze juz sprawdzalem, ale tam maja potwornie drogie oscieznice! Mysle, ze to wyjscie z bulajem do "samodzielnego" montazu nie jest glupie.

  5. #225

    Domyślnie

    Ten sam temat przerabiałem przez ostatnie 2 tygodnie. Ceny skrzydeł z firmowymi bulajami zaczynaja sie od 1000 PLN. Dlatego zdecydowałem się dokupic bulaj osobno. Nie jest to jednak sprawa prosta. Początkowo znalazłem je w paw.209 na Bartyckiej 24/26. Nawet niebrzydkie.
    Ostatecznie jednak zdecydowałem się właśnie na:

    Wybrałem je w opcji akwarium, tzn. z szyba zespoloną, do ktorej mozna wpuścić wodę ! Na zdjeciach wygląda to rewelacyjnie. Ale raczej wybiorę rozwiązanie pewniejsze: nasypię piasku i muszelek

    PZDR,
    czaviar

  6. #226

    Domyślnie drzwi wewnętrzne

    Jestem na etapie zakupu drzwi wewnętrznych. Wybrałam Porta Nova:



    Moje będą z mlecznym szkłem.
    Czy ma ktoś takie lub podobne?
    Trochę obawiam się, czy przy dzieciakach nie będzie za dużo szyb.
    Czy łatwo jest zbić takie przeszklenie i co z ewentualnym dorobieniem?
    Wspomóżcie mnie, bo pilnie musze podjąć decyzję.
    Dzięki
    Moni

  7. #227
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    a jak czesto twoje dzieci rozbijaly inne szklane tafle w domu? mam na mysli okna, przeszklone drzwiczki i takie innegoo typu gadzety jak talerze, szklanki, kubki...

    mysle, ze projektanci drzwi uwzglednili opcje wymiany przeszklenia, pewnie drzwi nie sa nierozbieralne albo odlane z jednego kawalka drewna

  8. #228

    Domyślnie

    W drzwiach poszły mi już trzy szyby. Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.
    Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?

  9. #229

    Domyślnie

    A czy nie ma tych drzwi w takiej wersji, że zamiast tej dolnej szyby jest płyta? Pewnie nie wygląda już to tak fajnie, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A może istnieje opcja, że jak dzieci "spoważnieją" zamienisz tę płytę na szkło?

  10. #230
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    Cytat Napisał Monika B
    W drzwiach poszły mi już trzy szyby. :evil: Teraz tymczasowo sa plastiki. Szyby były oczywiście większe, ale myslę, że to problem nie tylko moich dorastających synów.
    Tu interesowała mnie głównie trwałość szybki dolnej. Odkurzaczem, butem lub byle trzasnieciem chyba łatwo można je zbić. A może się mylę?
    masz mase miejsca miedzy szyba a podloga. buty i odkurzacze chyba posuwaja sie bardzo blisko podlogi, prawda? a trzasnieciem mozna zbic szybe wtedy gdy jest nieprawidlowo zamocowana

  11. #231

    Domyślnie

    Cytat Napisał kofi
    A czy nie ma tych drzwi w takiej wersji, że zamiast tej dolnej szyby jest płyta? Pewnie nie wygląda już to tak fajnie, ale w końcu bezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze. A może istnieje opcja, że jak dzieci "spoważnieją" zamienisz tę płytę na szkło?
    Oczywiście, że są z płytą na dole. Stąd moje pytanie, czy bezpiecznie z tą szybą, bo ładniej. Może to nie jest problem - wtedy wybiorę estetykę.

    Tripper - to teoria, czy doświadczenie? Bo niektórym nogi czasem posuwają się wyżej

  12. #232
    tripper
    Guest
    tripper

    Domyślnie

    Monika, a masz koty psy i inne takie? pomysl o nichh i ze wzgledu na swobodny przeplyw psow i kotow w mieszkaniu wyjmij dolne szyby :)

  13. #233

    Domyślnie

    Goście też po imprezie mogliby wybrać łatwiejszą drogę, prawda? Od razu froterkę by odwalili.

  14. #234

    Domyślnie

    Mam wlasnie takie drzwi Porty: bukowe z mlecznymi szybami. Zamawialam szyby osobno u szklarza, bo tak mi wychodzilo taniej. Mam dwoje ruchliwych dzieci i jak narazie nie bylo potrzeby wymiany szybek. Jedyny minus to taki, ze moje mleczne szyby sa z jednej strony gladkie, a z drugiej matowe piaskowane. Troche trzeba sie "pomeczyc" zeby usunac tluste slady dzieciecych paluszkow z tej matowej strony (mleczko cif radzi sobie z tym problemem).

  15. #235

    Domyślnie

    ja mam takie jak na rysunku porata nova z szyba zaluzja wygladaja slicznie

    mam melczna szybke w meblach kuchennych imarze zeby je zmienic
    cholerstwo trudno sie czysci i widac odciski pacow


    a tak wogole to przez super montazystow ktorzy zle dokonali pomiaru wymierzyli 80 a potrzebna mi jest 70 panowie montazysci oczywiscie nie poczywaja sie do odpowiedzialnosci brak slow - szkoda mi nerwow mam rowmoe w przyszlym tygodniu z kierownikiem firmy ech szkoda nerow
    wole liczyc na siebie


    takze
    jedna sztuke mam do odsprzedania w dobrej cenie - bo jak narazie "stoja" w salonie
    - nowe oryginalnie zapakowane - na gwaracji
    kolor orzech 3 - model 4 szybki

    rozmiar 80 prawa

  16. #236

    Domyślnie

    A to ciekawe, ja też miałem pomiary i mimo tego, że dwa skrzydła miały mieć wysokość 190, za którą zresztą zapłaciłem extra, to dostarczyli 200 po początkowych propozycjach przycięcia skrzydła udało mi się wynegocjować zwrot kasy, która pójdzie na zmianę otworu drzwiowego (bo post factum pojawiła się koncepcja przesuwania otworów i ścianek).
    Precz ze snobizmem

  17. #237

    Domyślnie

    a&b - ja wybieram orzech 4 , więc nie pomogę

    Chokie! No własnie zamawiam mleczne, ale słyszałam o kłopotach z czystością.
    Przez te żalujzowe wszystko widać!!! Chyba nie nadadzą się ani do syplialni ani do łazienki?
    Jak to jest z tymi śaldami? Rzeczywiście sa takie koszmarnie widoczne na mlecznych?

    Falki - jak masz z szybami, to sie podziel ich funkcjonalnością, pleasa. każda opinia dla mnie cenna.

    Pozdro
    Moni

  18. #238

    Domyślnie

    orzech 4 jest jzu w sprzedazy pod koniec 2005 nie bylo

  19. #239

    Domyślnie

    Od dzieciństwa pamiętam rozmaite drzwi, ale nie było nigdy takich, które miałyby szybę poniżej kolana. W nowym mieszkaniu będą w różnych wariantach szklenia, od jednego małego "okienka" (łazienka, wc) aż po 8 szybek na 3/4 powierzchni skrzydła.

    Co do trwałości - za mojej pamięci pękła tylko jedna szyba, w drzwiach na strych. Była tam jedna tafla szkła w taki modny w latach 80 wzór z powodu przeciągu drzwi trzasnęły mocno o framugę i... po szybie. Powód wydaje się prozaiczny - są to drzwi o bardzo lekkiej konstrukcji (cienki ramiak + płyta pilśniowa), bez żadnej amortyzacji przy zamykaniu (uszczelki itp.), co powoduje, że łatwo im nadać "pierwszą prędkość tłukącą" Wszystkie pozostałe drzwi w domu są albo z litego drewna, albo są po prostu bardzo grube i ciężkie, po prostu nie da się nimi wystarczająco mocno trzasnąć.

    Ten wzór ze zdjęcia nie jest moim zdaniem niebezpieczny ze względu na prawdopodobieństwo stłuczenia. Są to małe szybki, nie spodziewałbym się naprężeń, które mogą im zagrażać. Drzwi też wyglądają na takie o solidnej konstrukcji. A jeżeli boicie się aktywności dzieciaków, no cóż... każdą szybę da się stłuc. Za to mała szyba = mało odłamków = małe prawdopodobieństwo zranienia.[/i]
    Precz ze snobizmem

  20. #240

    Domyślnie

    Monika B Tluste slady po palcach najlepiej usunac mleczkiem cif, potem tylko kilka razy przetrzec czysta wilgotna sciereczka. Troche jest z tym zachodu. Mniejsze zanieczyszczenia schodza przy uzyciu zwyklego plynu do mycia szyb. Ale faktem jest, ze trzeba to robic dosc czesto , zwlaszcza jesli w domu sa dzieci (slady pojawiaja sie nie wiadomo skad) .

Strona 12 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony