dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 135 z 253
Pokaż wyniki od 2.681 do 2.700 z 5049
  1. #2681
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrew_zg Zobacz post
    Dzięki za informacje.
    Przejrzałem Twoje wcześniejsze posty i obejrzałem ofertę VASCO. Jeden z modeli moglibyśmy zakupić, ale... brak w ofercie koloru szarego.

    Więc moje pytanie brzmi, z jakiej firmy znajdę coś sensownego w odcieniu szarego do kwoty 800zł za skrzydło ? Ważne, aby można było wybrać z jednego modelu wersję z szybą, jak i bez.

    finlandia na Ciebie też liczę
    Za skrzydło?
    Za ok 800zł to mozesz już szukać tanich drzwi z ościeżnicą, montażem i podatkiem VAT. Jak dołożysz do 1tys. zł to wybór mocno się rozszczerza..
    ale.. ja nie miałem okazji sprzedać szarego odcieniu.. mam jakiś takich.. tradcjonalnych klientów? U mnie ekstrawagancją jest jasny kolor ech..
    Ps. Nie wiem co Robe ma do lichych zawiasów.. pewnie coś w tym jest (bo mu ufam i chciałbym mieć takiego człowieka w swojej firmie). Jakby nie patrzeć- lepsze zawiasy to podstawa, ale.. najsłabsze, niezalecane to gównie te, gdzie zawias w ościeznicy mocowany jest na jednym bolcu - te potrafią się przekrzywić.. ale te, co mają już podporę są dla mnie /dość/ ok. I ja nie wiedzę aż takiej różnicy, by rezygnować z ładnego (wg siebie) skrzydła na rzecz ciut lepszego zawiasu.

  2. #2682

    Domyślnie

    eeejjj... No dajcie spać...
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  3. #2683
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    EwaBy

    Zarejestrowany
    Feb 2012
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-614
    Posty
    4

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was posiada drzwi Polskone sempre? Najbardziej mnie interesuje okleina silkstone. Wygląd jest super, tylko pytanie jak się sprawują.

  4. #2684
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Byłem ostatnio u klienta "naprawiać" tą okleinę. Niestety nie wytrzymała przepychanego łóżeczka i śruba skręcająca mebel porysowała oklenię. Nie głeboko, ale trochę.. tylko czy taką operację inne okleiny przeszłyby bez szwanku to nie jestem pewien

  5. #2685
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aramo

    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Posty
    6

    Drzwi Markop-Barański

    Cześć
    Bacher ... zdecydowałem się na drzwi Markop-Barański "Barcelona - A1", bezprzylgowe, dębowe, w kolorze orzech. Mieszkamy, to znaczy używamy ich od trzech miesięcy. Jak dotąd bez zastrzeżeń. Zawiasy wymagają regulacji po jakimś czasie "bo uszczelki się wygniatają" jak powiedział pan instalator. Generalnie, jeśli się podobają i odpowiadają cenowo, mogę polecić.
    A.
    Ostatnio edytowane przez aramo ; 20-02-2012 o 18:40

  6. #2686

    Domyślnie

    A ja mam pytanie podstawowe, na które nie znam odpowiedzi, mimo przeglądnięcia już kilku katalogów z drzwiami- czym różni się ościeżnica regulowana od stałej na szerokość muru? Chodzi mi o sam wygląd, czy wizualnie da się to rozróżnić na już zamontowanych drzwiach..? Jeśli tak to, którą lepiej wybrać? I jeszcze jedno pytanie "blondynki" w tym temacie: kupując drzwi muszę kupić: skrzydło, ościeżnicę + opaskę? Czy może w przypadku któregoś rodzaju ościeżnicy nie musi być opaski?

  7. #2687
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ościeżnica stała ma zwykle ok 10cm szerokości. Więc jeśli mur jest grubszy (w nowym domu zwykle 15cm a przy ścianach działowych to i ok 28cm) to oznacza, że ościeżnica przykryje 10cm,a pozostałą część trzeba wytynkować.
    Do takiej ościeznicy trzeba na ogół dokupić opaską - zwykle pasuje i tak tylko z jednej strony, chyba że ościeżnica jest postawiona na środku ściany (wtedy wykańcza się to tynkiem).

    Ościeżnica regulowana przykrywa z założenia całą grubość muru - kupuje się ją na konkretny zakres wymiarów np. od 14do 16cm.
    I nie jest tak, że ościeżnicy regulowanej są obojętne krzywizny. W małym zakresie to owszem, ale ogólnie ściany też powinny być proste.
    Tu z założenia kupujesz ościeżnicę, która ma zwykle "zintegrowane" opaski dedykowane tej konkretnej ościeżnicy.
    Oczywiście są wyjątki, dlatego bez wizyty w salonie drzwiowym się nie obejdzie..

  8. #2688

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ościeżnica stała ma zwykle ok 10cm szerokości. Więc jeśli mur jest grubszy (w nowym domu zwykle 15cm a przy ścianach działowych to i ok 28cm) to oznacza, że ościeżnica przykryje 10cm,a pozostałą część trzeba wytynkować.
    Do takiej ościeznicy trzeba na ogół dokupić opaską - zwykle pasuje i tak tylko z jednej strony, chyba że ościeżnica jest postawiona na środku ściany (wtedy wykańcza się to tynkiem).

    Ościeżnica regulowana przykrywa z założenia całą grubość muru - kupuje się ją na konkretny zakres wymiarów np. od 14do 16cm.
    I nie jest tak, że ościeżnicy regulowanej są obojętne krzywizny. W małym zakresie to owszem, ale ogólnie ściany też powinny być proste.
    Tu z założenia kupujesz ościeżnicę, która ma zwykle "zintegrowane" opaski dedykowane tej konkretnej ościeżnicy.
    Oczywiście są wyjątki, dlatego bez wizyty w salonie drzwiowym się nie obejdzie..
    Dzięki za odpowiedź! Trochę mi to wyjaśniło

  9. #2689

    Domyślnie

    Cytat Napisał iprk Zobacz post
    Czy znacie produkty Stolmatu - Paweł Łątka z Tuchowa? Robe coś w listopadzie wspominał o Stolmacie, ale nie wiem, czy właśnie tym.
    Tak to właśnie o tym producencie wspominałem. Drzwi są dokładnie wykonane i myślę że nie będzie rozczarowania.
    http://www.stolmat.com.pl/index.php?page=realizacje
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #2690

    Domyślnie

    Im więcej przeglądam drzwi tym bardziej wariuje.
    Ostatecznie po długich analizach waham się pomiędzy Portą Fit w okleinie Dąb Milano 4, a Polskone Sempre okleina Antracyt Royal.
    Na które postawić?

  11. #2691

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Tak to właśnie o tym producencie wspominałem. Drzwi są dokładnie wykonane i myślę że nie będzie rozczarowania.
    http://www.stolmat.com.pl/index.php?page=realizacje
    Dzięki Robe. Bardzo trudno znaleźć jakąkolwiek opinię na temat tego producenta, a miałbym najłatwiejszy dostęp do ich produktów. Wystawka w ich sklepie firmowym nie jest zbyt imponująca, skrzydła wprawdzie ładne, ale właściwie każda ościeżnica złożona ze sporymi szparami. Wprawdzie zapewniają, że w miejscu montażu docelowego nie będzie już takich niedopracowanych elementów, ale niesmak zostaje i ryzyko niewłaściwego wykonania wydaje się być spore. Ale jeśli chwalisz producenta, może obawa o jakość faktycznie zbyteczna...
    r.
    Zamierzam, mam zamiar... )

  12. #2692

    Domyślnie

    Poproś aby w umowie zapewnili że dopracują te narożniki przy montażu...

    Nie byłem w ich salonie firmowym więc nie widziałem ale faktem jest że z tego powodu będą mieli u mnie "minusik".
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  13. #2693

    Domyślnie

    co wybrać?

    1. DRE SCALA czy
    2. POl SKONE SEMPRE silkstone
    Czytałam o silkstone, że dobrze odzwierciedla wygląd drewna (CZY POWIERZCHNIA JEST GŁADKA)?
    Widziałam na żywo DRE cell decor ( ta struktura nie jest gładka), która z nich jest efektowniejsza?

    Proszę o pomoc bo mnie nagli...

  14. #2694

    Domyślnie

    aaaa, jeszcze....
    słyszałam i czytałam że z reklamacją w POlskone jest tragedia - to prawda?

  15. #2695

    Domyślnie

    U wielu dużych producentów z reklamacjami bywa różnie... Ale i u małych podejście też nie jest idealne.
    Każda firma ma swoje mocne i słabe strony... Tego nie przeskoczymy.

    A czego oczekujesz od powierzchni??

    Co dla Ciebie będzie bardziej efektowne:
    - Imitacja szczotkowanego drewna (głęboka struktura)??
    - Czy może imitacja szlifowanego drewna z lekkim usłojeniem??
    - A może gładkość lakierowanych drzwi drewnianych (bez widocznych słojów)??
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #2696

    Domyślnie


    nie mam pojęcia!
    Co, dla Ciebie FACHOWCA jest efektowniejsze?
    widziałam drzwi DRE CALL Decor ( to chyba ten szczotkowany), a silkstone małą próbkę...
    Widząc drzwi drewnaine w domach to raczej jest struktura gładka prawda?

  17. #2697

    Domyślnie

    No właśnie... Raczej gładkie... Są oczywiście drzwi z "drewna szczotkowanego" ale to rzadkość.
    Większość imitacji z głębokim słojem to wg mnie porażka. Struktury DRE brrr... Silkstone w PS wygląda w miarę przyzwoicie.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #2698
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał asiha Zobacz post
    aaaa, jeszcze....
    słyszałam i czytałam że z reklamacją w POlskone jest tragedia - to prawda?
    Ze sporadycznych kontaktów z serwisami różnych producentów muszę powiedzieć.. że tragedia to może się wydawać wszędzie. Nigdzie - w znanych firmach - nie jest tak, że w ciagu 2 tygodni będzie załatwiona reklamacja. Przy w miarę sprawnym działaniu sprzedawcy i dystrybutora w 2 tygodnie to skrzydło dotrze do serwisu.. ale co Was będę straszył
    Z mojej praktyki najbardziej zorganizowany i przewidywalny jest serwis Porty.

  19. #2699
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    No właśnie... Raczej gładkie... Są oczywiście drzwi z "drewna szczotkowanego" ale to rzadkość.
    Większość imitacji z głębokim słojem to wg mnie porażka. Struktury DRE brrr... Silkstone w PS wygląda w miarę przyzwoicie.
    Fakt, ja sobie bym nie kupił tej głębokiej struktury (zwykle się mówi na to ryfla). W miarę dobrze wygląda na jasnych kolorach, na ciemnych już fatalnie...
    no i kurz.. piękne rowki na odkładanie się kurzu..

    Asiha,
    nie możesz oczekiwać, że ktoś Ci powie co masz wybrać. Jeden lubi ogórki ,drugi ogrodnika córki.
    Każdy ma swój gust...
    Nie masz gdzie zobaczyć drzwi w Slikstone? nie wierzę, bo to bardzo popularne drzwi w ostatnich latach.

  20. #2700

    Domyślnie

    Rob - dzięki, wyjaśnienie Twoje czym różnią się te powierzchnie już mnie rozjaśniło i zdecydowałam co wybiorę
    Fin - tak się składa, że mieszkam w dziurze, w pobliżu mają tylko drzwi rychlę jasną, a silkstone małe wzorniki.

Strona 135 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony