dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 149 z 253
Pokaż wyniki od 2.961 do 2.980 z 5049
  1. #2961

    Domyślnie

    Robespierre chodziło mi o to czy nową ościeżnicę (dołączoną do drzwi łamanych, bo ta jest w komplecie) można nałożyć na starą futrynę w mieszkaniu
    to, że montować na niej bezpośrednio nie można to wiem, tylko jak wygląda sprawa nowych ościeżnic nakładanych na stare?
    jest taka możliwość w przypadku drzwi łamanych z nową ościeżnicą? czy jednak trzeba stare futryny wykuwać?
    taka jestem...

  2. #2962

    Domyślnie

    Cytat Napisał katawoj Zobacz post
    Robespierre chodziło mi o to czy nową ościeżnicę (dołączoną do drzwi łamanych, bo ta jest w komplecie) można nałożyć na starą futrynę w mieszkaniu
    to, że montować na niej bezpośrednio nie można to wiem, tylko jak wygląda sprawa nowych ościeżnic nakładanych na stare?
    jest taka możliwość w przypadku drzwi łamanych z nową ościeżnicą? czy jednak trzeba stare futryny wykuwać?
    Na 99% należy ją zdemontować. W innym przypadku zawęzisz otwór w przejściu który w przypadku drzwi łamanych i tak jest ostro zmniejszony o skrzydła które zostają w środku.

    No chyba że Ty masz drzwi harmonijkowe a nie łamane - wtedy zostawia się starą ościeżnicę i do nich montuje prowadnice harmonijki.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  3. #2963

    Domyślnie

    nie, nie - myślę o łamanych (harmonijkowe nie moja bajka )
    zmartwiłam się po Twojej odpowiedzi (za którą dziękuję) bo przez demontaż starych futryn drzwi łamane muszę odłożyć w czasie w takim razie...
    taka jestem...

  4. #2964
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Invado

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ciasna
    Kod pocztowy
    42-793
    Dzielnica
    Dzielna
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał katawoj Zobacz post
    skoro jest tu przedstawiciel samej firmy Invado to zapytam:
    czy takie drzwi łamane można montować na stare futryny blokowe, bez konieczności ich wykuwania?
    katawoj, istnieje możliwość zastosowania systemu zabudowy muru ościeżnicy metalowej, na której zostaną obsadzone drzwi łamane.

    A co do częstotliwości odpisywania, staramy się zaglądać na forum codziennie, niestety (albo na szczęście) weekend spędziliśmy bez komputera Mamy nadzieję, że będąc na forum oficjalnie, jako Invado, ułatwimy Wam kontakt z nami i pomożemy w niektórych sprawach

  5. #2965

    Domyślnie

    dziękuję
    w takim razie popytam już u nas o koszty
    taka jestem...

  6. #2966

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Jak dla mnie zdecydowanie lepszą wartość prezentuje Pol-skone, ale drzwi to nie tylko "strona techniczna", bo przeciez musza sie podobac a DRE piano moze...
    W tym samym segmencie są nowe modele drzwi Porta w okleinach synchro3D, która wygladaem bardzo przypomina Silkstone.
    Czy możesz coś więcej napisać o tych Porta z 3D?
    Oglądałem je w sklepie i całkiem mi się podobały, w swojej kategorii cenowej, teraz(?) jest promocja na nie. Czy są warte uwagi?

  7. #2967
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał owp Zobacz post
    Czy możesz coś więcej napisać o tych Porta z 3D?
    Oglądałem je w sklepie i całkiem mi się podobały, w swojej kategorii cenowej, teraz(?) jest promocja na nie. Czy są warte uwagi?
    No promocja - widzisz przecież ulotki. A że to nowość i nie ma z czym porównać to co mam powiedzieć? Przecież firma się wybroni - jak będzie wielki zbyt na te drzwi (bo się na nie ludzie rzucą) to i cenę podniosą - zwykłe prawo rynku (chociaz Pol-skone mocno trzyma niską cene Silkstonów doprowadzając tym konkurencję do szału..

    Mi osobiście Porta "dobrze leży". Konstrukcyjnie wzmocnili ramiak wkładem z płyty stolarskiej (czyli de facto z drewna), wyeliminowali mało ładne uszczelki wokół szyb.. są przewidywalni, robią nietypowości, są w tym elastyczni (w odróżnieniu od wspomianego P-S, bo dziś znów miałem okazję odbić się od ich aroganckiej postawy.. - chociaż dzisiejszy Pan bardzo się starał, to jedna ogólne nastawienie przeważyło).

  8. #2968

    Domyślnie

    Witam!!

    Pomóżcie proszę znaleźć taki kwadratowy pochwyt do drzwi przesuwnych w normalnej cenie tzn. nie 500 zł jak ten tu na obrazku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyt-drzwiowy-thais-28_2052.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	138658

  9. #2969

    Domyślnie

    Cytat Napisał koza79 Zobacz post
    Witam!!

    Pomóżcie proszę znaleźć taki kwadratowy pochwyt do drzwi przesuwnych w normalnej cenie tzn. nie 500 zł jak ten tu na obrazku

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uchwyt-drzwiowy-thais-28_2052.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	138658
    Ten to DnD lub LInea Cali - to rzeczywiście "kawał dobrej ceny".
    Tańsze oczywiście bywają ale nie są identyczne.
    Jeśli zależy Ci na prostej kanciatej formie pochwytu to spójrz np na ten (portugalskiej firmy TUPAI):
    Stal nierdzewna w jednolitym wykonaniu, model 2630 QD
    http://sklep.enger.pl/pdfdocs/uchwyt...ny_-_16_l1.pdf
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #2970
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    mojem2

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    7

    Domyślnie porta czy intenso?

    Witam wszystkich!
    Chciałabym prosić o poradę dotyczącą drzwi wewnętrznych. Wstępnie wybrałam dwie opcje:

    1) Porta KONCEPT Portasynchro 3d (w nowej okleinie w promocyjnej cenie model A.9 dąb szkarłatny gwarancja z ich montażem 5 lat http://www.porta.com.pl/lapokazje/

    2) Intenso Doors seria economy model W-5 wenge decco - gwarancja 2 lata
    http://www.intenso-doors.mento.pl/of...onomy/alicante

    Które wybrać? A może polecacie coś jeszcze innego? Zaznaczę tylko, że cenowo wypadają bardzo podobnie. Chciałabym wybrać te drzwi, które są lepszej jakości. Sprawa dość pilna, więc proszę o wasze sugestie.

  11. #2971
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bilbo100

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-354
    Posty
    3

    Domyślnie

    Robespierre, (ale inni także mogą odpisać )

    Mam pytanie odnośnie drzwi firmy Vasco (ostatnio tak chwalone przez Ciebie 
    1. szczelina wentylacyjna (łazienka) wg producenta jest wykonana na wysokości … no właśnie; jaka jest jej wysokość od powierzchni podłogi ? Czy nie jest ona za wysoko umiejscowiona? oraz czy nie jest za wąska ? Otwory wentylacyjne chyba są jednak o większej powierzchni. Są pewne normy lecz producent podobno się ich trzyma, pisząc w katalogu (przy szer. Drzwi 80 cm) że wymagana wys. szczeliny podłogowej musi wynosić 22 mm. Drzwi standardowo na ościeżnicy są podniesione na 12 mm. Czy w przypadku łazienki ościeżnicę muszę postawić na klockach aby ją podniść i uzyskać taką odległość ? Jest jeszcze taka uwaga (!) W tabeli jest informacja o dodatkowym podcięciu skrzydła 10 mm. Jak się orientuję producent nie wykonuje w opcji wentylacyjnego podcięcia skrzydła (wykonuje jedynie szczelinę) a domniemam że chodzi o skrócenie drzwi na całej szerokości ? Czy producent to także wykona ? (no w końcu jest to w jego katalogu na stronie). Pol-skone ma podcięcie wentylacyjne o wysokości 30 mm.
    2. Okleina - laminat CPL. Producent Vasco, reklamuje ją jako najmocniejszą – profesjonalną. Zajmuje pierwsze miejsce (z trzech). W porównaniu, firma DRE także stosuje laminat CPL który w klasyfikacji DRE zajmuje trzecie miejsce ( z czterech) czyli wg nich jest on z tych gorszych (najgorsza jest papierowa okleina LACK). Najtrwalsza jest CELL i niewiele tańsza FINISH. Nie piszę o fornirze bo to wyższa klasa a i także jej wytrzymałość jest niższa od laminatu. Czy te laminaty tak znacząco się różnią od siebie ?
    3. Małe pytania i wątpliwości; zastanawiam się nad Pol-skone i ich popularnym Sempre. Doczytałem się tutaj o pewnym udziwnieniu jakim jest górna część jako bezprzylgowa (?) z widoczną szczeliną. Ta nowość to oszczędność materiałowa czy nowa moda ? Nie doczytałem się czy wszystkie typy szyb są hartowane ? Są trzy typy; jedno jest tylko hartowane.
    4. Ciekawostka: Verte, spółka córka firmy Porta (swoją drogą ciekawe dlaczego nie przyznają się do swojej spółki – brak informacji o tym fakcie). W ich katalogu, na stronie w opisie jest że drzwi mają ramiak wykonany tylko z HDF-u lecz już na schemacie jest tam nawet klejonka z drewna iglastego obłożna HDF. Katalog papierowy: już tego schematu nie ma. W papierowym kat. Jest uszczelka przyszybowa, w nowej wersji (na stronie) zrezygnowano z niej. Myślę że z uszczelką to dobry pomysł na wibrację szyb ale podobno jest z wyglądu paskudna

    Przepraszam że tak dużo napisałem i proszę nie czytać po łebkach
    Ostatnio edytowane przez Bilbo100 ; 14-10-2012 o 09:06

  12. #2972
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Tak tak, trzeba było temat podzielić na 4 części i mam wrażenie, że przemieszałeś kilka różnych informacji (ale z pamięci nie jestem w stanie ich sprostować)
    Verte - firma się nie chwali, bo to ma być inna marka. Z założenia tańsza (czyli słabsza). Z założenia ma konkurować z drzwiami wykonanymi właśnie z MDF. Nie wiem skąd te rozbieżności w katalogu na stronie i papierowym - może się coś zmieniło. Na pewno była korekta z uszczelką- już jej nie ma i jest system bezuszczelkowy. W przywoływanych Sempre tak jest od zawsze i nigdy nie słyszałem by był z tym problem.

  13. #2973
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bilbo100

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-354
    Posty
    3

    Domyślnie

    no fakt nie do końca się nie przyznają Na stronie Verte (kontakt) jest w adresie "Porta KMI" ale już sp. z o.o. zamiast S.A. Pewnie coś się złego wydarzyło, podzielono firmę na spółki i teraz każdy sobie rzepkę skrobie
    Mimo że w katalogu w PDF uszczelki nie ma to na głównej stronie w opisie ona jednak jest - i teraz nie do końca jestem pewny jak jest naprawdę.
    A z tą klejonką z drewna iglastego to musi być błąd (w modelu z plastrem miodu), de facto modele Modern są wg mnie najciekawsze i najładniejsze a konstrukcyjnie gorsze od kolekcji A-F. (płycinowe).

    Najbardziej mnie teraz ciekawi wentylacja w dzwiach WC od Vasco. Tutaj widzę jakieś niedopatrzenie ....
    Ostatnio edytowane przez Bilbo100 ; 14-10-2012 o 09:07

  14. #2974
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pracujesz w dochodzeniówce? Nie doszukiwałbym się w kwestiach formalnych problemów. Oni się przyznają, inni nie wspomną ani słowem.
    Porta to od lat bardzo przewidywalna firma, ciągle ma największy udział w polskim rynku, ma niezłą ofertę rozszerzoną właśnie o tańszy standard Verte.

  15. #2975

    Domyślnie

    Jestem po krótkim urlopie... Zobaczyłem posta wczoraj na komórce i postanowiłem że odpowiem jednak dziś.



    Wentylacja w drzwiach VASCO nie spełnia normy PN. Niezależnie czy jest 5 czy 7 cm od podłogi to nic tego faktu nie zmieni.
    Kupując te drzwi do prywatnego domu nie ma się czym stresować gdyż strażak czy policja nie będzie sprawdzać jej przepustowości.
    Jej przepustowość jest zbliżona do 4-ech okrągłych tulei wentylacyjnych - które oczywiście także są poza normą. Tuleje zazwyczaj nawierca się na podobnym poziomie co szczelina w skrzydłach VASCO.
    /Norma mówi o 220 ccm przepustowości - spełnia je tylko wielka kratka./
    Producent pisząc na stronie o podcinaniu, podając dokładnie jaki ma być prześwit pod skrzydłem zwraca uwagę tym klientom którzy chcą te drzwi zamontować na obiekcie przemysłowym. A biorąc pod uwagę iż większość drzwi na obiektach to 90-tki więc i potrzeba skracania skrzydła jest zdecydowanie mniejsza. W fabryce nikt takiego skrótu nie wykonuje... Skrócenia skrzydła dokonuje montażysta.

    Jeśli nie umie podciąć skrzydła to niech stawia ościeżnicę na klockach... Pytanie tylko: Czy mu na to pozwolisz?? (??)

    Co do laminatu CPL - w ofercie VASCO na dzień dzisiejszy jest to najmocniejsza stosowana okładzina - dlatego ma maksymalną ocenę.
    Każdy producent stosuje swoją klasyfikację i wcale nie musi być 5-cio gwiazdkowa... Klasyfikacje nie pokrywają się wzajemnie.
    Faktem jest że okładzina typu CPL jest bardzo wytrzymała i może być spokojnie zastosowana na obiektach przemysłowych.
    W warunkach domowych będzie praktycznie nie do zdarcia.

    Postaram się rozwinąć temat i odpowiedzieć na Twoje pytania jutrzejszego wieczoru gdyż "mam dziś dyżur" i usypiam synka... Zapewne już dziś się tu nie pokażę...

    Pozdrawiam. Dobranoc.

    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #2976
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że praktycznie żadne tuleje nie spełniają norm wentylacji. Czasem podcięcia jakie stosuje Porta czy Pol-skone już spełniają wymagania.

    CPL - faktycznie - to już są zwykle grube (chociaż sztuczne) okleiny. Są klasyfikowane wyżej niż forniry naturalne. Porta miała z nim czasami problem na drzwiach z płyty tłoczonej (odklejała się w całości), ale poza tym niechlubnym wyjątkiem to dobry wybór.

  17. #2977
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Bilbo100

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-354
    Posty
    3

    Domyślnie

    Dziękuję za szybką odpowiedź pomimo odpoczynku po urlopie

    Co do powierzchni wentylacyjnej; podałeś 220 w cm3 ? chyba raczej powino być w cm2 a dokładnie norma powierzchni wentylacji to 0,022 cm2
    Tak sobie patrzę na zdjęcie tej szczeliny i ją wirtualnie wymiaruję; szer ok. 0,5 cm . x dł. ok. 55 cm.
    Czyli 0,05 cm x 0,55 cm = 0,0275 cm2

    Czy ten wynik lekko przewyższa PN ? (ew. jest zbliżony ?)
    W katalogu Vasco podają 220 cm 2  toż to chyba tyle wyjdzie po wyjęciu wszystkich płycin 
    Ponadto „fabryczna” przestrzeń szczeliny podłogowej u Vasco to 12 mm (inni mają np. 8 mm.) więc chyba nie jest tak źle, chyba że coś źle wyliczyłem.

    Pytam o tą wentylację bo raczej ona być powinna dobra (przeciw zagrzybieniu łazienki, bo kabina prysznicowa itd.) Ta norma to interes dla mnie a nie dla kontroli wszelakiej

    Wg DRE ta norma spełnia jeśli są zachowane warunki (drzwi np. 80 cm):
    1. sama kratka wentylacyjna, (+ std. prześwit 8 mm)
    2. samo podcięcie wentylacyjne (z prześwitem pomniejszonym do 4 mm ale nie trzeba pomniejszać  to kwestia wizualna lub wg potrzeb)
    3. tuleje wentylacyjne wraz z prześwitem poszerzonym do 24 mm.

    Piszesz że tuleje wentylacyjne także są poza normą – to prawda. W tym przypadku jednak już trzeba poszerzyć prześwit pod drzwiami do wymaganych aż 24 mm. (czyli ostre rżnięcie drzwi)
    Aby nie było takiej dziury :/ lepiej wykonać podcięcie went. oraz z małym prześwitem 4 mm.
    (nie wiem jak wysko jest to podcięcie ale się domyślam że będzie to ok. 20 mm ?)
    Może niewiele to zmieni wizualne 

    Ciekawe dlaczego u DRE nie można zastosować dwóch rozwiązań wentylacji np. tuleje i podcięcie ? skoro można dać tuleje i drzwi dodatkowo skrócić ? Zamiast skracać, podcięcie byłoby bardziej estetyczne.

    „Jeśli nie umie podciąć skrzydła to niech stawia ościeżnicę na klockach... Pytanie tylko: Czy mu na to pozwolisz?? (??)”

    hm, czy stawianie ościeżnicy na klockach aby zrobić większy prześwit to zły pomysł ?
    Jak można inaczej ją przedłużyć ?

    Pozdrawiam !
    Ostatnio edytowane przez Bilbo100 ; 16-10-2012 o 19:13

  18. #2978
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar zieli
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Nowe Dąbie
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    946

    Domyślnie

    Robespierre widać że znasz się na temacie drzwi
    czy możesz mi poradzić gdzie (jaki producent)
    szukać drzwi między garażem a wiatrołapem
    interesują mnie drzwi w rozsądnych cenach
    Dom parterowy , całość podłogówka 145 m2(obecnie grzane 115 m2)+ jedna drabinka, ściany BK+20cm styro grafitowego 031, posadzki i strop 15cm styro 038 , okna 3szyby V90+ , kominek "ala" koza, wentylacja mechaniczna Brookvent air cycle 1.2
    Ogrzewanie Pompa Ciepła 7 kW made by Wihajster Dz odwierty 4x50m

  19. #2979
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Piszecie o tym laminacie CPL i jak dla mnie jest wszystko zrozumiałe. Ale mam pytanie odnośnie okleiny Pol-Skone Gravistone. Jak z jej trwałością.

  20. #2980
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    niezdecydowana?

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    09-899
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, chciałam podpytać o opinie na temat drzwi Erkado model Magnolia. Zastanawiałam się nad Vasco Braga, pol-skone Arco chyba najbardziej podobają mi się drzwi Erkado, ze względu na okleinę bardzo naturalnie wyglądająco. Ale jak to kobieta kieruję się wyglądem, stąd moje pytanie do tych którzy mają coś z tym produktem wspólnego. Czy jest to produkt wart swojej ceny? Proszę o opinie.

Strona 149 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony