dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 150 z 253
Pokaż wyniki od 2.981 do 3.000 z 5049
  1. #2981

    Domyślnie

    Witam Serdecznie

    Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe , a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia

  2. #2982
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wamag

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    My zamówiliśmy drzwi firmy Indeco poprzez Vox'a. I co? Jedne drzwi nam zbili, a wszystkie pozostałe ( w tym ościeżnice) są uszkodzone
    No i znowu czekamy...
    "Jeszcze się ziemia trochę przekręci i znowu zaświeci słońce"

  3. #2983

    Domyślnie

    Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.

  4. #2984
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Invado

    Zarejestrowany
    Aug 2012
    Skąd
    Ciasna
    Kod pocztowy
    42-793
    Dzielnica
    Dzielna
    Posty
    23

    Domyślnie

    Cytat Napisał emka1985 Zobacz post
    Ja nieco z innej beczki... Kupiliśmy niewielkie mieszkanie i standardowe drzwi do sypialni zabierałyby sporo przestrzeni. Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć? Dodam, że ściana, na której miałyby się znaleźć będzie dopiero stawiana, więc może byłoby to ułatwienie.
    emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

    Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.

  5. #2985
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał emka1985 Zobacz post
    ...Zastanawiamy się nad drzwiami łamanymi lub przesuwanymi. Bardziej podobają mi sie przesuwane, ale z tego co słyszałam, ich montaż jest dosyć problematyczny. Czy możecie coś podpowiedzieć?....
    Problematyczyny? Może bardziej złożony, ale wszystko trzeba zrobić kiedys pierwszy raz i dobry montazysta poradzi sobie. Zawsze może skorzystać z instrukcji montażu.

  6. #2986
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Karol K.

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich.
    Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi
    Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?
    Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?
    Ostatnio edytowane przez Karol K. ; 27-10-2012 o 22:30

  7. #2987
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kid_A

    Zarejestrowany
    May 2012
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.
    Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    Pozdrawiam,

  8. #2988
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dawidm86

    Zarejestrowany
    May 2011
    Posty
    8

    Domyślnie

    czy ktoś już ma drzwi w okleinie Portasynchro 3d ?? Jest dobre promo do końca miesiąca i takie Porta Fit można dostać za ok. 500zł z ościeżnicą.
    Warto ?

  9. #2989

    Domyślnie drzwi - prosze doradzccie

    Witam,

    jestem wlasnie na etapie wyboru dzrwi do mojego mizkanka, ktore bedzie urzadzone troche w sytlu skandynawskim z przewodnimi kolorami bieli szarosci bezy.

    Mam dylemat co do wyboru dzwi.

    Chodzi o wzgledy wizualne i techniczne.


    Licze na Wasza pomoc

    FIRMA - POL_SKONE - model GRAF badz FIORD.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dzwi.jpg
Wyświetleń:	317
Rozmiar:	49,9 KB
ID:	146207

  10. #2990

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...nci-materiały
    Cały wątek poświęcony drzwiom. Fiordy na forum już były maglowane ze wszystkich stron, poszukaj. Co do drugich to nie wiem. Ja ze względów wizualnych wybrałabym fiord, co do względów technicznych się nie wypowiadam, bo nie użytkowałam...

  11. #2991
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karol K. Zobacz post
    Witam wszystkich.
    Poszukuję drzwi do mieszkania. Miało być Polskone Sempre, ale ostatnio wpadło mi w oko Dre Scala, które kolorystycznie bardziej mi pasują do ścian i podłóg. Przejrzałem powyższy wątek, wiem że wymienione drzwi mają inną konstrukcję, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi które byłoby lepszym wyborem (abstrahując od koloru). Cena jest porównywalna (na 4 sztukach Sempre wychodzi 200zł drożej). Zależy mi (pewnie nie mi jednemu) aby w przystępnej cenie mieć dobre drzwi
    Będę wdzięczny za pomoc i odpowiedź na pytanie czy te drzwi są jakościowo porównywalne czy jednak Sempre jest dużo lepsze ze względu na swoją konstrukcję?
    Czy w normalnym codziennym użytkowaniu zauważę istotną różnicę?
    Nie wiem jakie będą w użytkowaniu Dre Scala ale mogę powiedzieć, że moje Sempre sprawują się bez najmniejszego zarzutu - a są u mnie od 1,5 roku.
    Pozdrawiam.

  12. #2992

    Domyślnie

    Ja też polecam Pol-skone, mam tylko takie u siebie. Nie ma co tu oszczędzać na siłę, bo najpierw, piersze drzwi, kupiłam firmy Classic czy jakoś tak, identyczny modeł jak P-s i po rozpakowaniu okazało się, ze farba w paru miejscach odłaziła. Na szczęście przyjęli zwrot bez problemu.

  13. #2993

    Domyślnie

    Cytat Napisał Invado Zobacz post
    emka1985 drzwi łamane są na pewno prostsze w montażu niż drzwi przesuwne. Te drugie dzielą się na dwa rodzaje - naścienne i chowane w ścianę. Drzwi w systemie naściennym montowane są na prowadnicy przymocowanej do ściany lub stropu. Należy pamiętać o tym, że sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana powinna mieć przynajmniej taką samą szerokość, jak montowane skrzydło.

    Drzwi chowane w ścianę dają większe możliwości aranżacyjne kosztem trudniejszego montażu (sąsiadująca z otworem drzwiowym ściana nie może być wykorzystana pod półki, elementy dekoracyjne, przełączniki światła). Ich montaż należy zaplanować przed postawieniem ściany (wejdzie do niej kaseta na drzwi) lub do istniejącej już ściany dostawić ściankę z płyt kartonowo - gipsowych, w której schowają się drzwi wraz z prowadnicą (wtedy stracimy nieco powierzchni i powstanie uskok). Jak widać jest to nieco bardziej wymagające rozwiązanie niż zamontowanie standardowego skrzydła, ale dzięki niemu zyskujemy dodatkowe miejsce, no i ciekawy efekt.
    Dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na drzwi łamane... te przesuwne to fajna sprawa, ale niestety dosyć droga.

  14. #2994

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kid_A Zobacz post
    Witam,
    Cieszę się że tu trafiłem, dzięki Robespierrowi i finlandii zamówiłem drzwi Intenso do swojego mieszkania. Gdyby nie oni pewno wogóle bym o tej firmie nie usłyszał, a tak to znalazłem dystrybutora, pojechałem, obejrzałem i się zdecydowaliśmy ( model Linea w okleinie orzech). W salonie robią zdecydowanie lepsze wrażenie niż Pol-skone, porta czy nawet vasco.
    Teraz mam pytanie o klamki, znalazłem w Leroy merlin, fajną klamkę f-my Kuchinox model Bingo, pasował mi wygląd i cena. Czy warto je kupić? Może jest w tej cenie bardziej wartego polecenia. Z góry dziękuje za odpowiedź!
    Pozdrawiam,
    To marka wymyślona przez dział marketingu importera... Te klameczki niestety są bardzo marnej jakości. Są wykonane ze znalu, jest to stop aluminium oraz cynku i zapewne jeszcze kilku innych niezidentyfikowanych metali. Wytrzymałość jest bardzo niska, w szczególności lakieru którym jest wykończona powierzchnia.

    Z tanich dobrych klamek polecam Ci włoską serię ATM która waha się w cenach ok 50-70 zł. Niestety wybór ogranicza się tylko do koloru chrom błyszczący i chrom matowy ale za to jest to prawdziwa chromowana powłoka a nie lakier.

    Jeśli musi być coś na kwadratowych rozetach to budżetowym rozwiązaniem są klamki WB, ceny ok 70-90 zł, są z wystarczająco mocnej jak na domowe warunki stali nierdzewnej, mają niezły sposób mocowania:
    http://sklep.enger.pl/klamki-rozety-...22&sort=4a

    P.S. A w jakim mieście dokonałeś zakupu?? Jesteś zadowolony z montażu?? Twoja opinia może być pomocna następnym poszukującycm.

    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  15. #2995

    Domyślnie

    Cytat Napisał marysia755 Zobacz post
    Witam Serdecznie

    Po dłuższej przerwie chciałam się pochwalić moim nowym nabytkiem Drzwi z firmy Kostar. , ogólnie Panowie spisali się na piątkę . Przy okazji wyszło, że ściany mam krzywe , a miały być idealnie proste . Zwracajcie uwagę na szybki przy zakupie drzwi, ja trochę nie przemyślałam sprawy i kierowałam się wyłącznie estetyką, a niestety w użytkowaniu są ciężkie, chociaż wyglądają ślicznie to nie wiem czy bym ich nie wymieniła teraz na inne. Kolorek drzwi na zdjęciu jest troszkę inny niż w rzeczywistości. Pozdrawiam Marysia
    Gratuluję.

    Kostar jak widać potrafi produkować piękne drzwi.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  16. #2996

    Domyślnie

    Zakupiłem drzwi DRE, fornirowane (ryflowane), z szybkami mlecznymi, wersja z wypełnieniem wewnętrznym, nie pamiętam dokładnie nazwy, ale wraz z ościeżnicą płaciłem około 1000 zł za sztukę, w tym 120 zł montaż. Przyznam szczerze, że jestem pod wrażeniem dokładności ich spasowania, forniru oraz solidności. Warto zaznaczyć, że przy wyborze drzwi ważna jest również ekipa montażowa (montaż drzwi to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa) oraz wcześniejsze dokładne pomiary i, niestety solidność poprzednich fachowców od murowania i tynków.

    Tak na marginesie warto kupować drzwi z wypełnieniem wewnętrznym, robi to ogromną różnicę w stosunku do pustych w środku, różnica w cenie nie jest duża.

  17. #2997

    Domyślnie

    Cytat Napisał KK2012 Zobacz post
    Zakupiłem drzwi...
    Pochwal się i proszę zrób jakieś fotki.



    Pozdrawiam.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #2998

    Domyślnie

    Cytat Napisał emka1985 Zobacz post
    Dziękuję za pomoc. Zdecydowaliśmy się na drzwi łamane...
    ooo chętnie poznam opinię jak już będą zamontowane
    możesz napisać na jaką firmę się zdecydowaliście?
    taka jestem...

  19. #2999

    Domyślnie

    Cytat Napisał katawoj Zobacz post
    ooo chętnie poznam opinię jak już będą zamontowane
    możesz napisać na jaką firmę się zdecydowaliście?
    Klasyczne drzwi do łazienki wzięliśmy z DRE, a te łamane z PORTY. Póki co czekamy, jak już zamontują dam znać

  20. #3000

    Domyślnie

    No to nieźle poczynają sobie z klientem.

    A myślałem że takich firm już nie ma...

    Możliwe że zmiana nazwy miała uratować wizerunek podupadającej firmie.

    Twoja historia choć jest to Twój jedyny post nie wygląda na wyssaną z palca.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

Strona 150 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony