dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 178 z 253
Pokaż wyniki od 3.541 do 3.560 z 5049
  1. #3541

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Jeśli szukacie drzwi wewnętrznych radziłabym popytać po zakładach rzemieślniczych.
    Pozdrawiam
    Możesz podać konkretny kontakt do kogoś. kto tak zrobi drzwi na Mazowszu? ew. PW

  2. #3542
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    po wielomiesięcznym czytaniu tego wątku i korzystaniu tutaj z opinii i rad zdecydowaliśmy się na polskone, arco, okleina gravistone biała. Tak naprawdę odpowiadał mi model, faktura i kolor choć nie widziałam takich samych drzwi na żywo zaryzykowaliśmy i jestem z nich zadowolona Tym bardziej cena mi odpowiadała. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0656 2.jpg
Wyświetleń:	2472
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	223474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0657 2.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	223475Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0695 2.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	223476

  3. #3543

    Domyślnie

    Justyna.
    Dlaczego masz we wszystkich drzwiach podcięcia?.
    Z tego co mi wiadomo, podcięcia stosuje się dla drzwi łazienkowych.

  4. #3544
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Przy wentylacji mechanicznej częstym zaleceniem speców od tejże jest wykonanie drzwi z podcięciami, by zapewnić lepszą cyrkulację powietrza. Nie ma zakazu stosowania tego rozwiązania w innych pomieszczeniach niż łazienki

    Odnośnie drzwi od zakładu rzemieślniczego: jestem przekonany, że gotowe drzwi,, z klamką montażem oraz FAKTURĄ będą kosztowały minimum 1,5 tys. zł. A jak drzwi będą dopieszczone, to i 2 tys. będzie ceną normalną. Podając kwoty zawsze biorę pod uwagę te wszystkie składowe.

  5. #3545
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Zgadza się mamy wentylację mechaniczną w domu. Zastosowaliśmy się do zaleceń, szczerze powiedziawszy przyzwyczaiłam się tak, że wogóle na to nie zwracam uwagi. Oczywiście pomimo tego że w mieszkaniu miałam normalne.
    Co do kosztów wyceny za drzwi robione mieliśmy min. 2 tys. Przy 14 drzwiach kwota robiła się kolosalna.

  6. #3546

    Domyślnie

    Hmmm....
    To mam rozumieć że jak w mieszkaniu będę miał (właściwie już jest), 3 wentylatory - łazienka, kuchnia i łazienka na górze to wskazane jest podcięcie wszystkich drzwi?.

  7. #3547

    Domyślnie

    Mylisz wentylacje grawitacyjną z wentylatorkami wspomagającymi wentylację grawitacyjną

  8. #3548

    Domyślnie

    Ok.
    W każdym bądź razie dzięki Tobie Justyna bierzemy to Arco pod uwagę przy zakupie (właśnie wybieramy).

  9. #3549
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Umieszczę w tym wątku jeszcze swoje spostrzeżenia, które przed wyborem poruszałam tu na forum i dopytywałam - w drzwiach się zakochałam dzięki koleżance z forum - która zamieściła rewelacyjny przedpokój właśnie z tymi drzwiami.
    Jak wspominałam drzwi nigdzie nie było na ekspozycji - w realu, kolorze i okleinie takiej o jakiej myślałam - ja nie chciałam żeby okleina była idealnie gładka stąd gravistone - na próbniku była potwornie "porowata" - miała takie głęboki bruzdy - również ktoś wspominał, że dla niego to jest właśnie "za ostre". Ale ja nie chciałam gładkich i zdecydowaliśmy się jednak na gravistone - jak je dotknęłam byłam bardzo pozytywnie zaskoczona!
    Struktura dla mnie idealna - są "porowate" ale tak delikatnie.
    Utrzymanie w czystości - nie narzekam - przecieram miejscami - zdarzają nam się paluchy - dzieci. A Pan co przy okazji reklamacji regulował drzwi również zostawiał mi namiętnie na nich brudne paluchy - bo przecież po co robić to czystymi rękoma.
    Przy montażu - Panowie twierdzili, że ościeżnice polskone "nie schodzą się" idealnie. Ale są tu specjaliści więc może potwierdzą lub zaprzeczą.
    Ja jestem zadowolona z relacji cena/efekt. Przerażały mnie ceny po 2/3 tys. za komplet.
    Ps. okleina czasami odpryska - ale to oczywiście uszkodzenia mechaniczne. Drzwi były jednak jeszcze przed końcem prac, ale panowie od montażu zostawili nam taką fajną farbkę i można to zamalować - ale uprzedzam.
    Nie mam doświadczenia wieloletniego więc nie wypowiem się jak okleina zachowuje się po latach.
    Wcześniej miałam porte fornirowane - fornir nam "powysychał" i poodpryskiwał w niektórych miejscach - generalnie nie uważałam tego wyboru za strzał w dziesiątkę a cena była powalająca jak dla mnie. Miałam je 6 lat

  10. #3550

    Domyślnie

    Mam takie pytanie otwarte:
    Firmy TOP:
    - Dre
    - Pol Skone
    - Porta
    Kolejność przypadkowa.
    Wszędzie gdzie nie zajrzeć, także tutaj te firmy są najczęściej wybierane i polecane. Na każdej stronie można spotkać w.w nazwy.
    Zastanawia mnie dlaczego? Czy te fimy naprawę mają najlepsze produkty? lub inaczej - najlepiej dostosowaną cenę do jakości?.
    Ja szukając drzwi znalazłem kilka mniejszych rodzimych firm, które też mają katalog i drzwi "ogólnodostępne", a nie są tak popularne i rozpoznawalne jak "TOPOWE" marki.
    I tutaj pojawia się pytanie:
    Czy mniejsze firmy, produkujące drzwi mają gorszy produkt?, czy bardziej produkt jest porównywalny lecz nie stosują bo nie potrzebują, nie mają tak rozbudowanego marketingu tak medialnych działań aby być rozpoznawalne.

    Krótko mówiąc im więcej siedzę w sieci, tym więcej odkrywam ciekawych producentów drzwi i coraz bardziej mnie to intryguje i zastanawiam się, dlaczego mam wybrać to co większość?.

  11. #3551
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Justyna P

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Ruda Ślaska
    Dzielnica
    Wirek
    Posty
    461
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    28

    Domyślnie

    Oszolom to znowu ja się wypowiem - dla mnie ważny był wzór - oglądałam katalogi wielu firm lokalnych również. Mi po prostu nie spodobał się wzór i okleina. Lokalne np. miały bardzo podobne wzory (choć ja uważam że wybór wzornika był mniejszy) ale np nie było koloru. I to przeważyło. Ale to moja opinia - ja miałam z 10 katalogów różnych firm - temat spędzał mi sen z powiek - a w sumie to nic mnie nie powalało.

  12. #3552

    Domyślnie

    Co do kosztów wyceny za drzwi robione mieliśmy min. 2 tys. Przy 14 drzwiach kwota robiła się kolosalna.[/QUOTE]

    A mogła byś dla równowagi podać wzór i cenę drzwi które kupiłaś i zamontowałaś. Było jakieś odniesienie
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  13. #3553

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Odnośnie drzwi od zakładu rzemieślniczego: jestem przekonany, że gotowe drzwi,, z klamką montażem oraz FAKTURĄ będą kosztowały minimum 1,5 tys. zł. A jak drzwi będą dopieszczone, to i 2 tys. będzie ceną normalną. Podając kwoty zawsze biorę pod uwagę te wszystkie składowe.
    Trochę krzywdzące stwierdzenie bo tak naprawdę bez podania wzoru i materiału z jakiego mebel czy drzwi mają być wykonane nie można robić wyceny. tym bardziej nie może jej robić ktoś kto ich nie wykonuje. Chyb że jest Kolega producentem lub sprzedawcą drzwi.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  14. #3554

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna P Zobacz post
    Jak wspominałam drzwi nigdzie nie było na ekspozycji - w realu, kolorze i okleinie takiej o jakiej myślałam - ja nie chciałam żeby okleina była idealnie gładka stąd gravistone - na próbniku była potwornie "porowata" - miała takie głęboki bruzdy


    Ja jestem zadowolona z relacji cena/efekt. Przerażały mnie ceny po 2/3 tys. za komplet.


    Wcześniej miałam porte fornirowane - fornir nam "powysychał" i poodpryskiwał w niektórych miejscach - generalnie nie uważałam tego wyboru za strzał w dziesiątkę a cena była powalająca jak dla mnie. Miałam je 6 lat
    Poruszyła Koleżanka bardzo ważną kwestię. Tak naprawdę nie kupujecie Państwo drzwi ale właśnie zamawiacie w zakładzie rzemieślniczym wykonującym tylko drzwi. Wybaczcie ale co to za fabryka i jak traktuje swoich klientów skoro nie można zobaczyć w realu drzwi które chce się zamówić.

    Jak pisałem w innym poście proszę o podanie przybliżonej ceny którą pani zapłaciła będziemy mieli porównanie.
    Pozdrawiam
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  15. #3555
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pol-skone, Porta, potem pojawiło się DRE. Chyba w odpowiedniej kolejności podałem staż tych firm na rynku. Jedne z pierwszych, dużych które objęły dystrybucją cały kraj. Stąd ich polularność, bo zaczynali w wrunkach pustego rynku (tzn mieli konkurencję w pozostałościach dawnych stolbudów).
    Pare mniejszych firm pojawiło się później, a całkiem spory wysyp nastąpił około 5 lat temu, gdzie przy pomocy funduszy unijnych rozwinęły się nowe linie do masowej produkcji.

    Mnowak 355,
    zdaje się że Ty pierwszy zaszufladkowełeś pojawiające się tu drzwi w cenie 2 tysięcy sugerując tym samym że to drogo.. Nie znając szczegółów trudno obiektywnie mówić o cenach.
    Wg moich kategorii Arco w gravistone powinno kosztować ok 800zł z montażem ?

  16. #3556

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post

    Mnowak 355,
    zdaje się że Ty pierwszy zaszufladkowełeś pojawiające się tu drzwi w cenie 2 tysięcy sugerując tym samym że to drogo.. Nie znając szczegółów trudno obiektywnie mówić o cenach.
    Wg moich kategorii Arco w gravistone powinno kosztować ok 800zł z montażem ?
    Nie. Sprawdziłem cenę drzwi jednej z Koleżanek która podała wzór. Na tej podstawie mogę mówić że zwykłe proste, płaskie drzwi mające taką cenę to drogo.
    Jak się nazywa Japoński stolarz? PiłajajaMucharatała

  17. #3557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Justyna P Zobacz post
    po wielomiesięcznym czytaniu tego wątku i korzystaniu tutaj z opinii i rad zdecydowaliśmy się na polskone, arco, okleina gravistone biała. Tak naprawdę odpowiadał mi model, faktura i kolor choć nie widziałam takich samych drzwi na żywo zaryzykowaliśmy i jestem z nich zadowolona Tym bardziej cena mi odpowiadała. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0656 2.jpg
Wyświetleń:	2472
Rozmiar:	90,0 KB
ID:	223474Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0657 2.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	83,9 KB
ID:	223475Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSCF0695 2.jpg
Wyświetleń:	354
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	223476
    Justyna, zdradz prosze cene swoich drzwi

  18. #3558
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał mnowak355 Zobacz post
    Nie. Sprawdziłem cenę drzwi jednej z Koleżanek która podała wzór. Na tej podstawie mogę mówić że zwykłe proste, płaskie drzwi mające taką cenę to drogo.
    Też uważam że całkiem dużo. Ale jakby się okazało, że to jakiś wyszukany fornir, zawiasy Tectus z Simonswerka, lakierowanie na połysk to może okazac się że to wręcz okazja

    Cytat Napisał Yaa Zobacz post
    Justyna, zdradz prosze cene swoich drzwi
    Yaa, napisałem w jakich granicach powinny kosztować. Jak wybierzesz tańszą wersję okleiny to będzie jeszcze ze stówkę taniej.
    ogólnie - całkiem niezłe drzwi jak na swoją cenę. Ale nie da się ich porównać materiałowo do Sempre z tej samej firmy, które w katalogu będą wyglądały niemal tak samo.
    Arco - w pełni zrobione z MDF, Sempre - cała rama z drewna (ktoś chyba o to wcześniej pytał) plus różnica w wytrzymałości oklein.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 11-11-2013 o 19:57

  19. #3559

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Yaa, napisałem w jakich granicach powinny kosztować. Jak wybierzesz tańszą wersję okleiny to będzie jeszcze ze stówkę taniej.
    ogólnie - całkiem niezłe drzwi jak na swoją cenę.
    a ile w tej cenie to montaz ?

  20. #3560

    Domyślnie

    a przy okazji czy ktos moglby wyrazic opinie na temat drzwi anbo ?

Strona 178 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony