dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 203 z 253
Pokaż wyniki od 4.041 do 4.060 z 5049
  1. #4041

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Wszystkie 3 to ZnAl i generalnie w cenach jakich szukasz niczego innego nie znajdziesz.
    Musisz chyba zaryzykować.
    Może akurat u Ciebie nie ujawnią się te wszystkie wady które ujawniają się u 60-70% użytkowników.
    Ok. to w takim razie jakich producentow klamek mam szukac? Powiedzmy te 150zl od biedy moglbym przelknac, ale wolalbym wydac raczej polowe tego.

  2. #4042

    Domyślnie

    Bo pion pionowi nierowny Bez przesady. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktoregokolwiek profesjonalnego fachowca, czy montera poziomnica pokazywala inaczej niz moja - tak w pionie, poziomie, jak i plaszczyzny w ogole. Badziewia z biedronki nie uzywam, a pionu i tak sie akrylem nie wyrownuje, tylko opaskami, a liczy sie plaszczyzna.

    Zreszta po to jest etap pomiarow, by sprawdzic piony i plaszczyzny oraz wskazac klientowi, gdzie bedzie konieczne akrylowanie, a gdzie bedzie git.

  3. #4043

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Ad. 1 Ja podpowiadałbym Ci tę opcję ze względu na "biel bielszą od innych". Drzwi wyglądają na droższe niż są w rzeczywistości. Można powiedzieć że jest to lekko wyższa klasa niż średnia.
    Nie musisz od razu rozkuwać całego otworu - wystarczy podkuć w miejscu gdzie są zawiasy czy puszka zamka.
    Czy mógłbym prosić o kontakt, mail, telefon na priv.
    Chętnie umówiłbym się na wycenę drzwi.
    Jestem z Wrocławia.

  4. #4044

    Domyślnie

    [QUOTE=Roger7;6623879]Witam

    Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych d
    rzwi (...)

    Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
    Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
    I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
    Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu?
    Ostatnio edytowane przez martahp ; 03-10-2014 o 01:07
    "dziwny jest ten świat..."

  5. #4045
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post

    Zalezy mi na dlugim prostokatnym (a nie owalnym) szyldzie i w miare prostej, geometrycznej klamce, j.w. ten Hermes. Kolor jednak nie stare zloto (bedzie za ciemny), tylko cos jasniejszego - np. patyna.

    Sytuacja sie robi krytyczna, bo na dniach mam miec montaz pozostalych skrzydel.
    Stare złoto w oryginale jest jednolitą barwą wynikającą z lakierowania aluminium,. Patyna w moim odczuciu wygląda ciemniej. Druga sprawa, ze to zależy z którego kontenera zostanie wyjęta, po powtarzalność azjatyckiego produktu jest krótkookresowa..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4046

    Domyślnie

    ok. stare zloto kolorystycznie za slabo sie odcina - patyna bedzie lepiej. Jakie firmy, poza azjatyckimi polecasz?

    Znalazlem np. Domino Palermo, ale nie maja tego koloru (M3)

  7. #4047

    Domyślnie

    Cytat Napisał martahp Zobacz post
    Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
    Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
    I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
    Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu?
    Przy malowanych Linate1 i Marconi1 niczym się nie różnią - wg producenta
    Forniry tak jak piszesz - układ poziomy albo pionowy.
    Podział na grupy I i II jest podany w katalogu na samym końcu
    http://www.asilo.pl/katalog/

  8. #4048

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Bo pion pionowi nierowny Bez przesady. Jeszcze sie nie zdarzylo, zeby ktoregokolwiek profesjonalnego fachowca, czy montera poziomnica pokazywala inaczej niz moja - tak w pionie, poziomie, jak i plaszczyzny w ogole. Badziewia z biedronki nie uzywam, a pionu i tak sie akrylem nie wyrownuje, tylko opaskami, a liczy sie plaszczyzna.

    Zreszta po to jest etap pomiarow, by sprawdzic piony i plaszczyzny oraz wskazac klientowi, gdzie bedzie konieczne akrylowanie, a gdzie bedzie git.

    Klienci w 90% na budowach mają właśnie takie poziomice z "biedronki" lub inne marnej jakości i tu na pewno nie masz racji.

    Opaskami od strony stałej pionu nie wyrównasz i jeśli tak myślisz to znaczy że zamontowałeś co najwyżej kilka sztuk drzwi i wydaje Ci się że jesteś w tym dobry.

    Przypomniałeś mi o śmiesznym spotkaniu jakie miało miejsce gdzieś kiedyś na budowie... Otóż montażysta twierdził że przy ościeżnicach regulowanych w ogóle nie jest potrzebna poziomica do montażu. Twierdził że ościeżnicę zakłada zawsze na styk i zakłada opaski także na styk a pion reguluje zawiasami... Ha ha ha ha.... Dodam że była to firma budowlana która działa na rynku od kilku dobrych lat. I ciekawe ile setek drzwi zamontowali w ten sposób. Sam nie wiem czy śmiać się czy płakać nad fachowością i wiedzą niektórych "pseudo fachowców".
    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-10-2014 o 14:25
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  9. #4049

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roger7 Zobacz post
    Przy malowanych Linate1 i Marconi1 niczym się nie różnią - wg producenta
    Forniry tak jak piszesz - układ poziomy albo pionowy.
    Podział na grupy I i II jest podany w katalogu na samym końcu
    http://www.asilo.pl/katalog/
    Potwierdzam: Drzwi Linate 1 i Marconi 1 nie różnią się kompletnie niczym poza kierunkiem usłojenia. Konstrukcja w obu przypadkach jest identyczna.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  10. #4050

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roger7 Zobacz post
    Czy mógłbym prosić o kontakt, mail, telefon na priv.
    Chętnie umówiłbym się na wycenę drzwi.
    Jestem z Wrocławia.
    Nie jestem na tym forum dla "łapania" klientów...

    We Wro jest kilka firm handlujących tym produktem. Termin wszędzie taki sam, ceny bardzo podobne. Co najwyżej obsługa mniej lub bardziej miła.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  11. #4051

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    We Wro jest kilka firm handlujących tym produktem. Termin wszędzie taki sam, ceny bardzo podobne. Co najwyżej obsługa mniej lub bardziej miła.
    To dopytam się jeszcze.
    Czy żeby móc zamontować Asilo z ościeżnicą regulowaną i zawiasami ukrytymi, wystarczy aktualna szerokość otworów drzwiowych 89-90 i podkucie na zawiasy?
    Czy musi być min. 90 cm ?

  12. #4052

    Domyślnie

    Robespierre masz racje z tymi opaskami - zapomnialem o stronie stalej. Sek w tym, ze ja drzwi nie montowalem, bo ja od tej strony klienckiej jestem

    Niemniej jednak przy pomiarach klientowi mozna sprawdzic wszystkie otwory - takze pod katem plaszczyzn i pionow scian.

  13. #4053

    Domyślnie

    Cytat Napisał martahp Zobacz post
    [QUOTE=Roger7;6623879]Witam

    Szukam białych (najlepiej śnieżnobiałych), prostych, gładkich, nowoczesnych d
    rzwi (...)

    Roger7, a również szukam takich drzwi i zastanawiam się właśnie nad Asilo Linate 1.
    Widzę, że jesteś obeznany w temacie, więc może orientujesz się, czym różnią się białe Linte1 od Marconi1? Przy fornirowanych rozumiem, układ poziomy lub pionowy usłojenia, ale przy białych, gładkich?
    I jak o jest I, a jaka II grupa wykończeń? ( I - fornir, II-lakier?)
    Może rozwiejesz moje wątpliwości, zanim dotrę do salonu?
    W grupie pierwszej jest śnieżna biel i piętnaści fornirów modyfikowanych.
    W grupie drugiej są cztery dodatkowe kolory kryjące i pięć kolorów modyfikowanych w gatunkach drewna mniej chodliwego na rynku a przez to mniej popularnego i droższego w zakupach.
    W cenniku od razu rzuca się w oczy iż dopłata za drugą grupę jest kosmiczna (ok. 30-32%) dlatego oferta ASILO jest atrakcyjna rynkowo ale raczej w tej pierwszej grupie. Po dopłacie za wariant droższy nie są już tak konkurencyjni na rynku.
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  14. #4054

    Domyślnie

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    Robespierre masz racje z tymi opaskami - zapomnialem o stronie stalej. Sek w tym, ze ja drzwi nie montowalem, bo ja od tej strony klienckiej jestem

    Niemniej jednak przy pomiarach klientowi mozna sprawdzic wszystkie otwory - takze pod katem plaszczyzn i pionow scian.
    Wiem że jesteś po tej drugiej stronie "poziomicy" i dlatego dziwię się nieco że tak usilnie mnie poprawiasz.
    Uwierz że na pomiarze nie da się jeszcze przewidzieć jak mocno w danym miejscu będzie odstawać opaska od ściany - tu żadna poziomica nie wystarczy - nawet laserowa.
    Dochodzą jeszcze krzywizny produktów które są "w normach" i ideału nigdy nie dostaniesz.
    Krzywizny wychodzą praktycznie zawsze nawet jeśli klient twierdzi że jego ekipa była najlepszą na świecie i cały czas ich pilnował z lampą halogenową.
    Przy białych drzwiach - tak popularnych teraz - widać wszystko - nawet szczelinki 1-2 mm... I klienci ich nie akceptują praktycznie nigdy.
    Jeśli drzwi są w ciemnym kolorze to taka szczelinka nie rzuca się w oczy nawet jak ma 3-5 mm i wtedy klienci to zostawiają bez akrylu.

    Dlatego jeśli klient pyta co dla niego jest bezpieczniejsze to powtórzę to jeszcze raz: bezpieczniej ostatnią warstwę farby położyć już po montażu listew i drzwi.

    I jeszcze na koniec mojego wywodu:
    Jak myślisz jak zareaguje kierownik budowy na pomiarze jeśli powiem przy kliencie i przy nim że ściany są krzywe i że montaż wyjdzie tak sobie lub że ktoś będzie to musiał poprawić??
    Jak myślisz kto "zgarnie z liścia"?? Kierownik od klienta czy ja od kierownika a może zbiorę od jednego i drugiego bo przecież się nie znam...(??)
    Ha ha - już to sobie wyobrażam.




    Ostatnio edytowane przez Robespierre ; 03-10-2014 o 14:42
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  15. #4055

    Domyślnie

    dwumetrowa lata bez problemu kazda krzywizne sciany wylapiesz, ale za krzywizne osciezy juz nie odpowiadam

    A szczerze mowiac jeszcze nie slyszalem o kierbudzie, ktory by na pomiar drzwi przyszedl. Moze przy inwestycjach deweloperskich, to tak, ale wowczas tez jest i inna gadka, i inne normy jakosciowe (zona pracuje w firmie budowlanej, ktora procz drog i mostow czasem sie para deweloperka).

  16. #4056

    Domyślnie

    Czy pomiar i ew. sprawdzanie poziomów jest po czy przed wyceną?

    @Olleo, _dokładne_ skontrolowanie płaszczyzny jest do zrobienia, ale to b. czasochłonne (godzina-dwie na domek?), i chyba klient powinien za to zapłacić (ekstra, sądzę że taka dokładność w standardzie nie jest oczekiwana/praktykowana). Pytanie tylko po co, chyba nikt nie "przetynkuje" powtórnie ścian.

    @Robe, wiesz coś o nowości w Asilo, tj. ościeżnicy ukrytej (Discret)? Strasznie się na to ucieszyłem (Asilo to mój typ, może i nowe skrzydło Zero), ciekaw jestem czy są jakieś praktycznie opinie o tym.
    Ostatnio edytowane przez grzeniu666 ; 03-10-2014 o 16:50

  17. #4057

    Domyślnie

    Cytat Napisał Roger7 Zobacz post
    To dopytam się jeszcze.
    Czy żeby móc zamontować Asilo z ościeżnicą regulowaną i zawiasami ukrytymi, wystarczy aktualna szerokość otworów drzwiowych 89-90 i podkucie na zawiasy?
    Czy musi być min. 90 cm ?
    Powinno wystarczyć. Z czego masz ściany?? Murowane czy z G-K?? Z G-K jest większy problem bo są profile ze stali ale w murowanej często spokojnie lekkie podkucie na puszki wystarcza.

    Cytat Napisał Olleo Zobacz post
    dwumetrowa lata bez problemu kazda krzywizne sciany wylapiesz, ale za krzywizne osciezy juz nie odpowiadam

    A szczerze mowiac jeszcze nie slyszalem o kierbudzie, ktory by na pomiar drzwi przyszedl. Moze przy inwestycjach deweloperskich, to tak, ale wowczas tez jest i inna gadka, i inne normy jakosciowe (zona pracuje w firmie budowlanej, ktora procz drog i mostow czasem sie para deweloperka).
    "Kierownik budowy" to najczęściej ktoś z rodziny kto dorywczo zajmuje się tą budową i jest tzw "wszystko wiedzącym" i "najmądrzejszym" fachowcem w galaktyce.
    Zawsze wtrąci swoje pięć groszy i zawsze wytknie Ci Twój błąd pomijając przy tym kilka swoich.
    Olleo cały czas spieramy się o coś o czym tak naprawdę nie masz pojęcia. Sam twierdzisz że swoją wiedzę opierasz na wiedzy którą posiadłeś na swojej budowie - ja natomiast mam już 17-to letnie doświadczenie w mojej branży i widziałem i słyszałem takie bajki których przytaczanie wymagałoby założenia osobnego wątku. Dajmy już temu spokój. Do niczego to nie prowadzi. Każdy ma swoje normy i im bliżej wykończenia domu tym dokładność powinna wzrastać. Niestety poprzednicy zawsze mają większe luzy w normach i efekt nie zawsze jest taki jakiego oczekuje klient.

    Cytat Napisał grzeniu666 Zobacz post
    Czy pomiar i ew. sprawdzanie poziomów jest po czy przed wyceną?

    @Olleo, _dokładne_ skontrolowanie płaszczyzny jest do zrobienia, ale to b. czasochłonne (godzina-dwie na domek?), i chyba klient powinien za to zapłacić (ekstra, sądzę że taka dokładność w standardzie nie jest oczekiwana/praktykowana). Pytanie tylko po co, chyba nikt nie "przetynkuje" powtórnie ścian.

    @Robe, wiesz coś o nowości w Asilo, tj. ościeżnicy ukrytej (Discret)? Strasznie się na to ucieszyłem (Asilo to mój typ, może i nowe skrzydło Zero), ciekaw jestem czy są jakieś praktycznie opinie o tym.
    Na pomiary nikt nie wozi łat, laserowych przyrządów mierniczych, czy kątomierzy. No chyba że klient od razu powie że nie ufa swoim wykonawcom.
    Mamy zazwyczaj poziomice ale tylko do pobieżnego skontrolowania - generalnie zakładamy iż ściany wykonano zgodnie z normami. W innym przypadku odbierałbym pracę osobom które mają to wykonać. Monterzy przy montażu mierzą to bardzo, bardzo dokładnie i idealne ustawienie ościeżnicy trwa sporo czasu.
    Wykrycie krzywizny po malowaniu które Olleo proponuje wcześniej i tak już nic nie daje. Klient i tak już nie wyrówna ściany. O co więc się spierać. Trzeba zrobić wszystko aby ukryć błędy murarskie i tyle.

    Discret to tańsza odpowiedź na potrzeby rynku. Towar dość łatwy w montażu ale krzywizny ścian są tu wykluczone. Ściana nie może mieć odchyłki więcej niż 1 mm bo będzie "brzydko".
    "Dobrą ceną cieszymy się przez krótką chwilę - dobrą jakością przez całe życie"

    Skrzynka przepełniona wysyłanie/odbieranie wiadomości prywatnych niemożliwe.

    * Uwaga!!! Prezentowane przeze mnie zdjęcia w większości przypadków są mojego autorstwa i są chronione prawami autorskimi.

  18. #4058

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robespierre Zobacz post
    Powinno wystarczyć. Z czego masz ściany?? Murowane czy z G-K?? Z G-K jest większy problem bo są profile ze stali ale w murowanej często spokojnie lekkie podkucie na puszki wystarcza.
    Tak, są to ściany z silki, 11 cm grubości. Jak się obrobi otwory - skuje tynk, który na nich zalega, powinno być te 90 cm szerokości.
    To co mnie martwi, to że na 3 drzwiach na jednym boku trzeba będzie bardzo mocno przyciąć opaski, które w Asilo mają 8 cm szerokości. Bo miejsca jest tylko na 2 cm

  19. #4059

    Domyślnie

    grzeniu666, bez jaj, to nie rocket science! przystawiasz 2m poziomnice z lewej i z prawej strony - skontrolowanie pionu i plaszczyzn, to jest 5s na strone i 15s na przystawienie poziomo na 3 wysokosciach. Co Ty chcesz 2h mierzyc?

  20. #4060

    Domyślnie

    Robespierre, swietnie, ze 17 lat masz doswiadczenia, ale dziwie sie wobec tego, ze nie wolisz oszczedzic za cene 10-15 min roboty montazystom i pomoc podjac klientom decyzji - czy mozna malowac przed montazem, czy tez trzeba pozniej szpachlowac. Moj stolarz popelnil ten sam szkolny blad i musialem latac dziury nad oscieznica, bo zaufalem mu, tak jak ludzie tutaj Tobie.
    Ostatnio edytowane przez Olleo ; 03-10-2014 o 19:59

Strona 203 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony