dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 218 z 253
Pokaż wyniki od 4.341 do 4.360 z 5049
  1. #4341

    Domyślnie

    Cytat Napisał mr6319 Zobacz post
    Przez tę/tą szybkę światła dużo niestety nie wpadnie, chyba że dacie ze szkła niemglonego...
    Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy

  2. #4342
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz10 Zobacz post
    Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy
    Witam,

    Należy brać pod uwagę , że szyba , zawsze nadaje drzwiom lekkości , a tym samym pomieszczenie również zyskuje na wyglądzie. Szczególnie istotne jest to w sytuacji gdzie pomieszczenia są wąskie i niedoświetlone.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	NapoliS1P2.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	48,6 KB
ID:	352086  

  3. #4343
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar mr6319
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    1.404
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    409

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mariusz10 Zobacz post
    Ale będzie wyglądać przejrzyściej. Znajomi maja wszystkie drzwi w przedpokoju pełne i dokładali światła bo było jak w piwnicy
    Rozumiem, że to jest mieszkanie...? W domach jednorodzinnych by doświetlić przedpokoje lub korytarze stosuje się tak zwane (tu mogę się mylić) "doświetla". To ta mała szybka nad drzwiami, która może występować też w większym rozmiarze.. Ma za zadanie wpuszczać do przedsionka jak najwięcej światła dziennego. Pozdrawiam..
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	972fcc2d2e071beae0820df26a172157,10,19,0.jpg
Wyświetleń:	155
Rozmiar:	51,9 KB
ID:	352584

  4. #4344
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar angy
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Warmińsko-Mazurskie
    Posty
    117

    Domyślnie

    Witam,

    jestem na etapie końcowych ustaleń z firmą, która ma mi wymienić drzwi wewnętrzne (4 szt.) i klatkowe w mieszkaniu w bloku.
    Byłabym bardzo wdzięczna, gdyby ktoś znający się na temacie spojrzał obiektywnie na temat i się wypowiedział, bo nie wiedzieć czemu naszły mnie wątpliwości.
    Dokładnie wczoraj ustaliliśmy za całość 10 500 zł, w tym: demontaż starych, montaż, regulowane ościeżnice. Fornir dębowy, kolor: bielony dąb. Duży koszt robią tu drzwi klatkowe, bo sama ościeżnica do nich (grubość muru 43 cm) to 1500 zł. Drzwi wewnętrzne wychodzą ok. 1700 zł/szt.
    Firma Barański, konstrukcja (drzwi wewnętrzne) w załączeniu, model w załączeniu. Firma dobrze znana w moim regionie, widziałam te drzwi, zresztą u mnie w biurze je mamy i widzę je codziennie. Jak to się mówi "porządne" Zawsze chciałam mieć białe, ale jak zobaczyłam białe u nich to wydały mi się takie jakieś plastikowe.... Link do katalogu dla zainteresowanych:
    http://www.baranskidrzwi.pl/katalog_wewnetrzne.html

    A teraz pytanie za 100 pkt: WARTO?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Colos 226.jpg
Wyświetleń:	147
Rozmiar:	65,5 KB
ID:	354958Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	konstrukcja-skrzydla-classic-plus.jpg
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	85,1 KB
ID:	354959
    Ostatnio edytowane przez angy ; 05-05-2016 o 11:49

  5. #4345

    Domyślnie

    Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?
    Porotherm 25 P+W, 15 styro biały, 20 podłoga, 15 skosy Toprock (będzie więcej). Dom: 170m2 (240m2 po podłogach w tym garaż w bryle-ogrzewany). Kubatura ok. 650 m3. Grawitacja. Wszędzie podłogówka, wszystko na gaz. Brak kominka. Kocioł Termet Ecocondens Crystal 20 + pogodówka + zasobnik 300l (przygotówka pod solary )

  6. #4346

    Domyślnie

    Bo na miejscu mam drzwi z montażem gratis,to samo się tyczy paneli.Koszt zakupu w necie niższy,ale montaż trzeba zapłacić i wychodzi na to samo albo drożej

  7. #4347
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerenia Zobacz post
    Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?
    Nie. Dlatego, że:
    - odpowiedzialność za pomiar spada na Ciebie
    - w razie reklamacji procedura odsyłania towaru jest mało wygodna.
    - wg mnie internet może trochę przekłamywać kolory, wzory - nie ma to jak zobaczyć na żywo.

    Cytat Napisał kinka Zobacz post
    Bo na miejscu mam drzwi z montażem gratis,to samo się tyczy paneli.Koszt zakupu w necie niższy,ale montaż trzeba zapłacić i wychodzi na to samo albo drożej
    Nie taki gratis. Drzwi/panele z montażem kupisz jako usługę budowlaną na 8 % Vat. W internecie, bez montażu towar ma VAT 23%. W tej różnicy często zawiera się część kosztów montażu.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  8. #4348

    Domyślnie

    Ok dzieki za odpowiedzi...

    A jesli sytuacja jest taka, ze sklep sprzedaz drzwi oferuje z pelna usluga tylko w konkretnym miescie - czyli mam i pomiar i montaz. Calosc wychodzi taniej niz w sklepie stacjonarnym.
    Fakt, kolorow nie zobacze, ale w teorii moge zobaczyc w innym sklepie, a zamowic juz w necie. Nurtuje mnie tylko fakt ewentualnej reklamacji?
    Myslicie, ze moga byc problemy?
    Porotherm 25 P+W, 15 styro biały, 20 podłoga, 15 skosy Toprock (będzie więcej). Dom: 170m2 (240m2 po podłogach w tym garaż w bryle-ogrzewany). Kubatura ok. 650 m3. Grawitacja. Wszędzie podłogówka, wszystko na gaz. Brak kominka. Kocioł Termet Ecocondens Crystal 20 + pogodówka + zasobnik 300l (przygotówka pod solary )

  9. #4349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zamówiłam drzwi - miały być gładkie, malowane na biało.
    Przyszły. I teraz nie wiem, co oznacza pojęcie "drzwi malowane".
    Wydawało mi się, że te drzwi maluje się po zbudowaniu (złożeniu). A one wyglądają jakby były zbudowane z malowanej płyty (chyba malowanej?), bo na krawędziach widać brązową płytę wiórową niestarannie maźniętą farbą.
    Sprzedawca upiera się ze przy białym kolorze łączenia na krawędzi będą widoczne.
    Serio?
    Na dodatek sprzedawca zamontował ościeżnice innej firmy niż drzwi i różnią się strukturą (drzwi mają takiego jakby "baranka", jak po malowaniu wałkiem)

  10. #4350
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zamawiałaś w internecie?;p
    A poważnie.. to nie brzmi dobrze. Montuję drzwi bardzo różnych firm. Od kilkuset zł do 2-3tys. za komplet. I w tanich pewne rzeczy są dopuszczalne (tzn są normą wynikającą z małego nakładu pracy).
    W moim odczuciu co jak co - ale surowa płyta nie powinna być widoczna. Chyba że przed zakupem zaakceptowałaś wzór na ekspozycji..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie widziałam wzoru na ekspozycji tylko w katalogu. I nie zamawiałam u producenta tylko pośrednika.
    Nie zamawiałam drzwi z wysokiej półki i nie są one jakieś tragiczne. Moim zdaniem są niestarannie wykonane.
    Po prostu zastanawiam się kiedy te drzwi się maluje?
    I czy faktycznie na malowanych jest struktura baranka? Bo mnie to wygląda na takie wykończenie jakie jest na płytach pilśniowych, z których robi się tylną ściankę szafek z płyt meblowych albo dna szuflad. I się zastanawiam czy te drzwi czasem nie są w okleinie.

    Przez te niewykończone krawędzie drzwi wyglądają jakby były tam brudne. Boję się też, że w tych miejscach będzie farba schodzić, kiedy się będzie chwytało za skrzydło a nie za klamkę.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 06-05-2016 o 20:09

  12. #4352
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    No wlasnie ten baranek mnie martwi bo nie swiadczy dobrze o lakierowaniu. Wg mnie drzwi maluje się po złożeniu/ a ościeżnice w częściach. Ale wyobrażam sobie wyjątki.
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 21-06-2016 o 13:10 Powód: Literówki-smartfonówki...
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  13. #4353
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerenia Zobacz post
    Sluchajcie, mam pytanie o sam zakup drzwi wewbetrznych: czy kupilibyscie drzwi poprzez sklep internetowy? Jesli nie, to dlaczego?
    Witam,

    Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony:

    Tego typu salon , a tak naprawdę ludzie , którzy są zaangażowani w sprzedaż drzwi to połowa sukcesu zadowolenia klienta . Profesjonalny salon to profesjonalni montażyści i fachowe doradztwo , a to jest już połowa sukcesu . Jako Kostar współpracujemy z wieloma Salonami sprzedaży i lata doświadczeń i bieżąca obserwacja pozwala nam stwierdzić , że profesjonalny Dystrybutor to zadowolony klient Oczywiście bardzo ważne jest , aby produkt był bardzo dobrej jakości , ale to już zmartwienie nas producentów

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR
    Ostatnio edytowane przez PPH KOSTAR ; 07-05-2016 o 11:40

  14. #4354
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    No wlasnie ten baranek mnie martwi bo nie swiadczy dobrze o lakierowaniu. Wg mnie drzwi maluje sue po zlozeniu/ a iscueznice w czesciach. Ale wyibrazam sobue wyjątki
    Można spotkać różne rozwiązania , ponieważ wszystko zależy od konkretnej konstrukcji skrzydeł drzwiowych. Z pewnością malowanie drzwi w całości jest o wiele bardziej pracochłonnym procesem , niż malowanie w elementach. Efekt finalny też się oczywiście różni.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

  15. #4355
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czyli to normalne , że drzwi maluje się przed złożeniem? Gdyby mi sprzedawca o tym powiedział, kupiłabym inne drzwi (pewnie gdzie indziej)
    Dla mnie logicznym jest, że maluje się finalny produkt. Nie wpadłabym na to, ze można robić inaczej.

  16. #4356
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Ja widuję raczej malowane po złożeniu w całość. Nie wiem co na to Grzegorz - bardziej zna etap produkcji.. (ościeżnica to zupełnie inna sprawa - docina się później).

    Tylko z tego niewiele wynika. Każda firma ma swój standard. Ten który opisujesz ja bym określił jako kiepski. U jednego z bardzo uznanych producentów mam dwie opcje białego - np. jedna to białe, ale z wyraźną strukturą słoi. Za dopłatą ok 100zl mam do wyboru białe, idealnie gładkie..
    W innej firmie zdarza się że w felcu są dokleiki z okleiny - zupełnie jakby komuś materiału brakowało i robił łatkę - ale różnica w cenie między tymi producentami sięga 100%.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  17. #4357

    Domyślnie

    Cytat Napisał PPH KOSTAR Zobacz post
    Witam,

    Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony:

    Tego typu salon , a tak naprawdę ludzie , którzy są zaangażowani w sprzedaż drzwi to połowa sukcesu zadowolenia klienta . Profesjonalny salon to profesjonalni montażyści i fachowe doradztwo , a to jest już połowa sukcesu . Jako Kostar współpracujemy z wieloma Salonami sprzedaży i lata doświadczeń i bieżąca obserwacja pozwala nam stwierdzić , że profesjonalny Dystrybutor to zadowolony klient Oczywiście bardzo ważne jest , aby produkt był bardzo dobrej jakości , ale to już zmartwienie nas producentów

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR
    Rozumiem, ze sklep internetowy to nie sa zaangazowani ludzie z pojeciem o stolarce i profesjonalni montazysci? Te agrumenty do mnie nie trafiaja jakos..To czy ktos potrafi dobrze doradzic widac juz po paru minutach rozmowy - i naprawde zdarza sie, ze sprzedawcy w salonach maja blade pojecie o czym mowia.

    Bardziej martwi mnie kwestia reklamacji, bo to rzeczywscie moze byc klopotliwe, jesli nie bede mogla podjechac na miejsce. Z drugiej strony, poprzednie drzwi reklamowalam juz przy usludze montazu, kontakt z salonem mialam tylko mailowy i telefoniczny - wiec moze obawy sa bezpodstawne?
    Porotherm 25 P+W, 15 styro biały, 20 podłoga, 15 skosy Toprock (będzie więcej). Dom: 170m2 (240m2 po podłogach w tym garaż w bryle-ogrzewany). Kubatura ok. 650 m3. Grawitacja. Wszędzie podłogówka, wszystko na gaz. Brak kominka. Kocioł Termet Ecocondens Crystal 20 + pogodówka + zasobnik 300l (przygotówka pod solary )

  18. #4358
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Ja widuję raczej malowane po złożeniu w całość. Nie wiem co na to Grzegorz - bardziej zna etap produkcji.. (ościeżnica to zupełnie inna sprawa - docina się później).

    Tylko z tego niewiele wynika. Każda firma ma swój standard. Ten który opisujesz ja bym określił jako kiepski. U jednego z bardzo uznanych producentów mam dwie opcje białego - np. jedna to białe, ale z wyraźną strukturą słoi. Za dopłatą ok 100zl mam do wyboru białe, idealnie gładkie..
    W innej firmie zdarza się że w felcu są dokleiki z okleiny - zupełnie jakby komuś materiału brakowało i robił łatkę - ale różnica w cenie między tymi producentami sięga 100%.

    Można przyjąć , iż produkt wysokiej jakości jest malowany w całości , szczególnie w drzwiach białych , gdzie nie chcemy widzieć poszczególnych połączeń elementów drzwi . Oczywiście mogą zdarzać się wyjątki , ale osobiście nie spotkałem się z produktem malowanym w elementach , który byłby zaliczany do tzw. klasy Premium


    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

  19. #4359
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar PPH KOSTAR
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Stare Kosiny 42
    Kod pocztowy
    06-521
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yerenia Zobacz post
    Rozumiem, ze sklep internetowy to nie sa zaangazowani ludzie z pojeciem o stolarce i profesjonalni montazysci? Te agrumenty do mnie nie trafiaja jakos..To czy ktos potrafi dobrze doradzic widac juz po paru minutach rozmowy - i naprawde zdarza sie, ze sprzedawcy w salonach maja blade pojecie o czym mowia.

    Bardziej martwi mnie kwestia reklamacji, bo to rzeczywscie moze byc klopotliwe, jesli nie bede mogla podjechac na miejsce. Z drugiej strony, poprzednie drzwi reklamowalam juz przy usludze montazu, kontakt z salonem mialam tylko mailowy i telefoniczny - wiec moze obawy sa bezpodstawne?
    Oczywiście nie można z góry negować tego rodzaju sprzedaży, zwłaszcza w dobie , gdzie sprzedaż online jest czymś naturalnym Jeżeli sklep internetowy posiada salon wystawowy i sprzedawcy mają styczność z produktem , a także posiadają wystarczającą wiedzę na jego temat, to nie musimy się obawiać , iż wiedza sprzedawcy jest bardzo ogólna i może być niewystarczająca do zapewnienia najwyższej jakości sprzedaży produktu.

    Pozdrawiam

    Grzegorz

    Doradca KOSTAR

  20. #4360
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Salah

    Zarejestrowany
    Oct 2011
    Skąd
    Wieluń
    Kod pocztowy
    98-300
    Posty
    505

    Domyślnie

    do KOSTARa
    " Może z perspektywy producenta, napiszę kilka słów o tym dlaczego warto kupować produkty poprzez wyspecjalizowane salony "

    Może i tak, ale ktoś musi zapłacić za wystawki, utrzymanie salonów i ich pracowników. Nie neguję tego bo sam wolę zobaczyć "na żywo" jednak coś za coś.
    Byłem zainteresowany Państwa drzwiami konkretnie modelem ROMA, ale czar prysł po usłyszeniu w sklepie kwoty za 8 par Wiadomo że za jakość trzeba płacić choć i z tym bywa różnie,nie mówię że u Państwa bo nie miałem okazji się przekonać zresztą raczej mało kto miał choćby z tego powodu że sporo taniej wychodzą drzwi DEWRO i wiele innych "solidnych" marek. Sami pochodziliśmy po wystawkach, salonach, sklepach i wiemy że np kolor bejcowana brzoza w dwóch różnych salonach to inna para kaloszy więc nie tylko w internecie jest rozbieżność kolorów. Jedziemy jeszcze do Częstochowy zobaczyć ostatni salon i decyzja musi zapaść w końcu jakie te drzwi
    Ostatnio edytowane przez Salah ; 10-05-2016 o 19:45
    PC 12 kw - brak kominów i kominków, to jest to Nie smrodzę innym.
    PV 9.9 kw - Stoją i produkują atomy, gazy, brudasy i kopciuchy mają w tyłku.

Strona 218 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony