dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 226 z 253
Pokaż wyniki od 4.501 do 4.520 z 5049
  1. #4501

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Technika tak poszła do przodu, że tego tematu już nie rozwija. Praktycznie umarł śmiercią naturalną..
    Wychodzi na to, że muszę sama rozejrzeć się w temacie harmonijki Może przy okazji stanę się prekursorką nowego (starego) trendu

  2. #4502

    Domyślnie

    Ciężko jest zrobić dobre drzwi harmonijkowe. Dlatego odeszły w zapomnienie. Zastąpiły je lepsze rzeczy np. drzwi łamane. Najczęściej są łamane na 2 części. Ma ją w swojej ofercie Porta, Invado, Polskone
    https://www.invado.pl/produkty/drzwi...e#product_cart

    Lepszą rzeczą są drzwi przesuwne. Mogą być naścienne i chowane w ścianę. Masz normalne skrzydło podłączone do systemu przesuwnego. Bez porównania lepsze niż harmonijka i łamane.
    http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

    Można też polecieć w coś takiego:
    https://www.seart.pl/media/wysiwyg/r..._ka_drewna.jpg

  3. #4503
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Mr A
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Bełchatów
    Posty
    341

    Domyślnie

    Do tego przy przesuwnych drzwiach jest jeszcze system magic
    http://drims.pl/drzwi-przesuwne/

  4. #4504

    Domyślnie

    Cytat Napisał patent.x Zobacz post
    Ciężko jest zrobić dobre drzwi harmonijkowe. Dlatego odeszły w zapomnienie. Zastąpiły je lepsze rzeczy np. drzwi łamane. Najczęściej są łamane na 2 części. Ma ją w swojej ofercie Porta, Invado, Polskone
    https://www.invado.pl/produkty/drzwi...e#product_cart

    Lepszą rzeczą są drzwi przesuwne. Mogą być naścienne i chowane w ścianę. Masz normalne skrzydło podłączone do systemu przesuwnego. Bez porównania lepsze niż harmonijka i łamane.
    http://erkado.pl/?ch_przesuwne=systemy-pojedyncze

    Można też polecieć w coś takiego:
    https://www.seart.pl/media/wysiwyg/r..._ka_drewna.jpg
    Dzięki patent.x za odzew Znam rozwiązania, które proponujesz, ale potrzebuję każdego centymetra w swoim mieszkaniu dlatego postawiłam jednak na harmonijki. Wahałam się między nimi a przesuwnymi w ścianie, ale względy praktyczne również przesądziły o harmonijce. Znalazłam jakieś drewniane z szyną górną i dolną. Mam nadzieję, że dzięki temu będa stabilne i łatwo przesuwalne...

  5. #4505
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    .... Znalazłam jakieś drewniane z szyną górną i dolną. Mam nadzieję, że dzięki temu będa stabilne i łatwo przesuwalne...
    .. i "potykalne" o tą dolną szynę.. no, ale to do przyzwyczajenia. Ludzie mają progi i też żyją


    Cytat Napisał patent.x Zobacz post
    ...
    Można też polecieć w coś takiego:
    https://www.seart.pl/media/wysiwyg/r..._ka_drewna.jpg
    jeśli ja dobrze kojarzę, to ten system przesuwny wyglądający jak do hali gospodarczej kosztuje krocie. Podobnie ta decha
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 16-01-2018 o 10:38 Powód: uzupełnienie
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  6. #4506

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    .. i "potykalne" o tą dolną szynę.. no, ale to do przyzwyczajenia. Ludzie mają progi i też żyją
    Spytam swoją ekipę, czy ten próg można zminimalizować kładąc panele

  7. #4507

    Domyślnie

    Szukasz dobrych drzwi, nie bierz harmonijkowych. Weź przesuwne. Chowane w ścianie mają minimalną szerokość kasety 100mm plus zabudowa z płyt gk. Zabudowaną ścianę możesz wykorzystać. Naścienne bez zabudowy mają ok 56 mm przy założeniu grubości skrzydła 50 mm. Jak napalasz się na harmonijkowe, to lepiej łamane. Po złożeniu zajmą więcej miejsca,trzeba się do nich przyzwyczaić, ale to będą ciągle jakieś drzwi. Harmonijkowe, te które znam, to taka atrapa drzwi. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś.

    Finlandia, dokładnie tak jak piszesz. System tamten z linku wygląda jak do ubojni, decha jak na stół w karczmie. Łączysz te dwa elementy i płacisz krocie. Samemu można po taniości coś podobnego ogarnąć. Są ludzie którzy kupują takie rzeczy. Widziałem drzwi przesuwne które wyglądały jak dwie pełne palety zbite ze sobą, bez nóżek. Oczywiście oheblowane, lakier, dodatki. Właściciel był zachwycony.

  8. #4508

    Domyślnie

    Cytat Napisał patent.x Zobacz post
    Szukasz dobrych drzwi, nie bierz harmonijkowych. Weź przesuwne. Chowane w ścianie mają minimalną szerokość kasety 100mm plus zabudowa z płyt gk. Zabudowaną ścianę możesz wykorzystać. Naścienne bez zabudowy mają ok 56 mm przy założeniu grubości skrzydła 50 mm. Jak napalasz się na harmonijkowe, to lepiej łamane. Po złożeniu zajmą więcej miejsca,trzeba się do nich przyzwyczaić, ale to będą ciągle jakieś drzwi. Harmonijkowe, te które znam, to taka atrapa drzwi. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś.
    Drzwi łamane odrzuciłam na wstępie bo nie podobają mi się z wyglądu, ale poza tym, zajmują 2 razy tyle miejsca co harmonijki. Drzwi przesuwne chowane w ścianę, po długim wahaniu, odrzuciłam ze względu na grubość kaset k/g+drzwi, i syf, który się będzie gromadził w tej kasecie. Wklejam zdjęcie, na którym widać jak chcę urządzić mieszkanie. Harmoniki planuję do wiatrołapu i pokoi. Jak widać metraż jest mały i każdy cent na wagę złota.
    Wstępnie przymierzam się do któryś z tych http://www.klaczak.com.pl/oferta/drz...onijkowe-biale, nie znalazłam żadnych opinii o nich, ale wyglądają solidnie...Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wzór.jpg
Wyświetleń:	73
Rozmiar:	15,9 KB
ID:	405165
    Ostatnio edytowane przez Kamiss ; 17-01-2018 o 08:48

  9. #4509
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał patent.x Zobacz post
    .. A pokaż te harmonijkowe które wybrałeś....
    Prawdę mówiąc od początku mam wrażenie (może błędne) że to pytanie było celem tematu Ale ok. Niech będzie.

    Te drzwi wyglądają jak każde harmoniki: zawsze mówię, że powinny znajdować się w sklepie pomiędzy drzwiami a zasłonkami.Drewniane listewki mogą wydawać się bardziej szlachetne niż znane panele z cienkiego pcw, ale dalej zalety drzwi takie jak wyciszenie czy stabilność pozostają niedoścignione.
    Gdyby to chodziło o moje mieszkanie bez żadnych wątpliwości zastosowałbym bym w takim układzie klasyczne drzwi, bo styl nadawany przez harmonijki mi zwyczajnie nie pasuje.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  10. #4510

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Prawdę mówiąc od początku mam wrażenie (może błędne) że to pytanie było celem tematu Ale ok. Niech będzie.

    Te drzwi wyglądają jak każde harmoniki: zawsze mówię, że powinny znajdować się w sklepie pomiędzy drzwiami a zasłonkami.Drewniane listewki mogą wydawać się bardziej szlachetne niż znane panele z cienkiego pcw, ale dalej zalety drzwi takie jak wyciszenie czy stabilność pozostają niedoścignione.
    Gdyby to chodziło o moje mieszkanie bez żadnych wątpliwości zastosowałbym bym w takim układzie klasyczne drzwi, bo styl nadawany przez harmonijki mi zwyczajnie nie pasuje.
    A zajrzałeś do zdjęcia, które wkleiłam? Metraż nie pozwala na drzwi zwykłe. Nie moge udawać, że mam mieszkanie 60 m gdy nie mam Chodzi tylko o to, czy harmonijki poszły z duchem czasu i wyglądają estetycznie i dają się łatwo zamykać. Niestety nikt z forumowiczów nie dysponuje tą wiedzą, więc musze się zdać na siebie i albo być zadowoloną albo szybko żałować Wybrałam (wstępnie) te z linku bo wydają się najbardziej stabilne, ale jak będzie próg wystawał to będę szukała innych (vivaldi,marley itp.).

  11. #4511
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Zdjęcie oglądałem, ale zapomniałem że mam lupę w narzędziach ;p Niewiele widać na zamieszczonej miniaturce. Metraż nie zmienia mojego podejścia do tematu. Jestem tradycjonalistą.
    Ale to jest Twój wybór i Twoje mieszkanie. Mam nadzieję, że po urządzeniu podzielisz się opinią.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  12. #4512

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Zdjęcie oglądałem, ale zapomniałem że mam lupę w narzędziach ;p Niewiele widać na zamieszczonej miniaturce. Metraż nie zmienia mojego podejścia do tematu. Jestem tradycjonalistą.
    Ale to jest Twój wybór i Twoje mieszkanie. Mam nadzieję, że po urządzeniu podzielisz się opinią.
    Generalnie chodzi oto, że przy małym metrażu trzeba wykorzystać każdy możliwy centymetr, a zwykłe drzwi zabierają ich bardzo dużo tez nie jestem hurraoptymistką i miłośniczką takich drzwi, ale moim zdaniem nie mam wyjścia, więc spróbuję, żałując, że przede mną nikt z tu obecnych nie próbował Pozdrawiam

  13. #4513
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Dyskutuję z mitem, że drzwi zabierają miejsce. Może w ekstremalnie ciasnych przypadkach, ale w normalnym użytkowaniu przestrzeń, która potrzebna jest na otwarcie skrzydła jest i tak pusta, bo służy komunikacji. Chyba że mówimy o schowkach typu szafa, gdzie wystarczy wrzucić ciuchy i podeprzeć szczotką drzwi by się nie otworzyły.
    To z takim stawianiem sprawy się nie zgadzam. Podobnie z drzwiami przesuwnymi - zajmują tyle samo miejsca co zwykłe, ale z racji specjalnego sposobu otwierania dają możliwości innych aranżacji pomieszczenia.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4514

    Domyślnie

    Podzielam zdanie Finlandii. Harmonijkowe sprawdzą się w altance. W domu jedyną rolę jaką spełnią, to zasłonią, jak zasłonka. Tylko sztywna, z plastiku lub cienkiej deseczki. Nie może być grubsza, zajmie więcej miejsca. Zazwyczaj żywotność takich drzwi jest krótsza. Szybciej pokazuje się zmęczenie materiału. Kiedyś były modne takie z ekoskróry.
    Drzwi przesuwne zajmują tyle samo miejsca, to są takie same drzwi co otwierane tradycyjnie. Można zamówić do nich ościeżnicę, belkę, jak w normalnych. Sposób otwierania w wielu przypadkach jest bardziej użyteczny. W systemach zabudowanych można wykorzystać ten fragment ściany w prawie dowolny sposób. Drzwi przy tym pozostają drzwiami, nie zasłonkami. Dobrze sprawdzają się jako oddzielenie stref, które często są otwarte, np. dziennej od nocnej.

    Tak w ogóle to nie wiem po co zadałaś pytanie. Dobre są? Nie. No to biorę.

  15. #4515

    Domyślnie

    Cytat Napisał patent.x Zobacz post

    Tak w ogóle to nie wiem po co zadałaś pytanie. Dobre są? Nie. No to biorę.
    Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.

  16. #4516

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiss Zobacz post
    Po to żeby się dowiedzieć, czy ktoś użytkuje i może się wypowiedzieć o ich zaletach bądź wadach (obecnie). Bo większość opinii o harmonijkach powstała na podstawie doświadczeń sprzed 20 lat. Jak widzę jednak nikt z obecnych nie ma i nie używa więc nie drążę tematu.
    W poprzednim mieszkaniu miałam jedne drzwi harmonijkowe. Potrzebowałam ich do komórki (takie małe pomieszczenie gospodarcze ok. 1,5mkw.), do której wchodziło się z sypialni. Drzwi tradycyjne nie wchodziły tam w rachubę, drzwi przesuwne też nie, więc zostały harmonijkowe . Robiłam je na wymiar na zamówienie, drewniane dębowe, kolorystycznie dobrane pod resztę drzwi (mniej więcej takie jak w załączniku). Dolna szyna nie była położna, tylko górna. Dolnej nie było po to, by się nie potykać i wygodnie odkurzać. I optycznie też lepiej wyglądało, bo w sypialni i komórce były deski, więc nie kłuło w oczy jakieś dzielnie tych przestrzeni.
    Natomiast drzwi harmonijkowych na pewno nie zrobiłabym w innych miejscach typu pokoje czy kuchnia.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Drzwi harmonijkowe.jpg
Wyświetleń:	34
Rozmiar:	63,6 KB
ID:	405226  

  17. #4517
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Juniorka -
    w przypadku który opisałaś - pełna zgoda co do każdego szczegółu. I mniej więcej po to są stworzone drzwi harmonijkowe. Śniło mi się też dziś stare, malutkie mieszkanko - 3 pokoje na 40m2. Tam pewnie też by się sprawdziły
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4518

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juniorka Zobacz post
    W poprzednim mieszkaniu miałam jedne drzwi harmonijkowe. Potrzebowałam ich do komórki (takie małe pomieszczenie gospodarcze ok. 1,5mkw.), do której wchodziło się z sypialni. Drzwi tradycyjne nie wchodziły tam w rachubę, drzwi przesuwne też nie, więc zostały harmonijkowe . Robiłam je na wymiar na zamówienie, drewniane dębowe, kolorystycznie dobrane pod resztę drzwi (mniej więcej takie jak w załączniku). Dolna szyna nie była położna, tylko górna. Dolnej nie było po to, by się nie potykać i wygodnie odkurzać. I optycznie też lepiej wyglądało, bo w sypialni i komórce były deski, więc nie kłuło w oczy jakieś dzielnie tych przestrzeni.
    Natomiast drzwi harmonijkowych na pewno nie zrobiłabym w innych miejscach typu pokoje czy kuchnia.
    Dziękuję za odpowiedź Proszę tylko jeszcze napisać czy drzwi się zacinały przy otwieraniu, czy swobodnie chodziły na szynie?

  19. #4519

    Domyślnie

    Cytat Napisał finlandia Zobacz post
    Juniorka -
    w przypadku który opisałaś - pełna zgoda co do każdego szczegółu. I mniej więcej po to są stworzone drzwi harmonijkowe. Śniło mi się też dziś stare, malutkie mieszkanko - 3 pokoje na 40m2. Tam pewnie też by się sprawdziły
    na szczęście teraz masz zapewne piękny, duży dom i nie musisz się przejmować jakie drzwi Ci się zmieszczą, a z jakich musisz zrezygnować

  20. #4520
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Pudło. Żyję na niespełna 50m2 i na każde 10metrów przypada mi jedna sztuka drzwi. Wszystkie są zwykle otwarte poza łazienką i wyjściem. Nie wyobrażam sobie, by światło przejścia było pomniejszone o 10 z powodu zwiniętej harmonijki ;p
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Strona 226 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony