dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 229 z 253
Pokaż wyniki od 4.561 do 4.580 z 5049
  1. #4561

    Domyślnie

    Cześć,

    czy mogę Was prosić o podpowiedź czy są jakieś wyraźne różnice na korzyść jednych z poniższych drzwi. Mamy ich w sumie 14 szt.

    1. Porta Koncept K.3/H.4. Parter 6 szt. w okleinie Portaperfect 3D. Pietro 6 szt. w okleinie Portasynchro 3D. Grande A.0 - 1 szt. A.1 lustro - 1 szt. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny.
    2. Pol-Skone Sempre W02. Parter 6 szt. w okleinie CPL Lamistone, Piętro 6 szt. w okleinie Silstone. W00 - 1 szt. WLZ (lustro) - 1 szt. Bezprzylgowe, zamek magnetyczny.

    Ościeżnice regulowane.

    Z góry dzięki za pomoc

  2. #4562
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    na pierwszy rzut oka to katalogowo bardzo porównywalne oferty. Można wysuwać przypuszczenia, że okleina CPL w przypadku Polskone będzie mocniejsza.
    Natomiast ja stawiam je za równorzędne i na ogół decydują inne aspekty: wymiary otworów, warianty opcji nietypowych jak i termin realizacji..
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  3. #4563

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. W takim razie będę musiał wybrać jakiś akcent, który przeważy . Czy do tych drzwi w wersji bezprzylgowej powinno dołożyć się trzeci zawias? I czy okleina Portasynchro jest rozsądnej jakości?

  4. #4564
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Wg mnie przy tak ciężkich drzwiach trzeci zawias jest obowiązkowy. A i tak po jakimś czasie opadną i będą wymagały regulacji (na szczęście Porta daje odpowiednią instrukcję).
    Widuję takie drzwi w miejscach intensywnie użytkowanych: nie dają rady....
    Okleiny do użytku domowego : czyli jak przykleisz na drzwiach kartkę z godzinami otwarcia gabinetu, to razem z mocną taśmą oderwiesz część rysunku z okleiny. Jak będziesz otwierał drzwi trzymając w ręku metalowe wiadro z ostrą końcówką - to jest szansa że zadrapiesz.
    Także.. może to brzmi słabo, ale to normalny standard rynkowy. Nie ma co obiecywać cudów. I nie znam drzwi konkurencyjnych które byłyby wyraźnie lepsze.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  5. #4565
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Witam,
    bardzo proszę o opinie odnośnie drzwi wewnętrznych firmy POL SKONE; czytałam wiele opinii o tej firmie i o jej produktach.
    Podobają mi się drzwi MODERN wersja 02 ( bez przeszkleń) producent podaje, że są one zbudowane z*ramiaka drewnianego obłożonego
    dwiema gładkimi płytami HDF pokrytymi powierzchnią malowaną ekologicznymi farbami akrylowymi z palet RAL i NCS.
    Rozumiem z tego, że są one wytrzymalsze od takich z płyty "plaster miodu", albo to moje pobożne życzenie.
    Nie wiem, czy słusznie wnioskuję, ale wydaje mi się, że drzwi malowane również dłużej będą wyglądały jak w dniu zakupu niż te z okleiną
    Myślałam o drzwiach białych
    Z góry dziękuję i czekam na Wasze opinie

  6. #4566
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Po części prawda. Rama drewniana, płyty HDF, ale środek to raczej mdf /płyta wiórowa, a tak można doposażyć praktycznie każde drzwi występujące w standardzie z plastrem miodu.
    Co do trwałości - chyba pytasz o stabilność koloru ... - nie mam wiedzy. Nie widzę by coś szczególnego się działo z drzwiami w dobrej okleinie. A i widziałem ostatnio tego typu drzwi które wyglądały słabo już po ok 3 latach. Także malowane=trwalsze - to nie jest reguła.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  7. #4567
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Finlandia,
    dzięki za odpowiedź.
    Ta okleina mnie trochę odstrasza, bo widziałam co stało się z okleiną na drzwiach u mnie w pracy, odkleiła sie od dołu do wysokości klamki.
    Dlatego pewnie skłaniam się do drzwi malowanych.

  8. #4568
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    A ja widziałem drzwi malowane, na ktorych z oscieżnicy odchodziła... no wlaśnie.. wyglądało jak okleina. Wyglądało, ze to była futryna w okleinie która zostala pomalowana....
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  9. #4569
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Czyli nie ma pewności jakie drzwi kupujemy? Trzeba liczyć na szczęście?

    Finlandia, czy te drzwi to były POL SKONE

  10. #4570
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał aSandra Zobacz post
    Czyli nie ma pewności jakie drzwi kupujemy? Trzeba liczyć na szczęście?

    Finlandia, czy te drzwi to były POL SKONE
    Tak, to bylo PS i do tego Moderny. Na moje szczęście nie ja realizowałem. Ale to nie znaczy ze skreślam te drzwi, bo sam parę razy je realizowałem i nie miałem zastrzeżeń. Przypadek dziwny nawet dla mnie a wiele widziałem- złożenie kilku czynników.. WIem że nie ułatwiam wyboru, ale wyraznie zaznaczam, że reklamacje mogą zdażyć się wszędzie i dlatego trzeba szukać wykonawcy wiarygodnego, który nie tylko sprzeda ale i pomoże w razie potrzeby także pózniej.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #4571
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    aSandra

    Zarejestrowany
    May 2018
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-029
    Posty
    33

    Domyślnie

    Dzięki
    na razie czekam na pomiar i w przyszły tygodniu będę zamawiać. Chyba jednak PS bo bardzo podoba mi się ten model, niestety u innych producentów nie widziałam, takiego który byłby podobny i skradł moje serce

  12. #4572

    Domyślnie

    U mnie też polskone. Mam tylko dylemat odnośnie szyb które są dostępne. Czy ktoś może mi powiedzieć jaka jest różnica między
    Szkło hartowane biały mat 4mm
    w drzwiach Fortimo a
    Szkło laminowane matowe o grubości 6,4mm
    w Form.
    Może macie jakieś zdjęcia realizacji? Jak bardzo przezierne są to szyby, czy doświetlą pomieszczenie, czy raczej zapewnią intymność?

  13. #4573
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    1. Szkło hartowane 4mm jest pojedyncze - takie występuje w większości drzwi (chyba że w tanich są cieńsze).
    2. Szkło laminowane - czyli sklejone ze sobą dwie szyby 3mm. Z racji większego przeszklenia pewnie jest mniejsze ryzyko stłuczenia.
    Szczerze mówiąc nie znam badań na ich wytrzymałość
    Jest jeszcze jedna sprawa: hartowane będzie z jednej strony błyszczące (gładkie) a z drugiej matowe (ma to znaczenie przy otwieraniu drzwi na korytarz lub do pokoju i jeśli się da trzeba zaznaczyć przy wybieraniu tą opcję) a szkło lamionowane z dwóch stron jest gładkie. Tak samo laminowane będzie bardziej "kryjące" ale obydwa z nich zapewnią tą "intymność".
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  14. #4574
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ematik

    Zarejestrowany
    Aug 2018
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    25-827
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TK Zobacz post
    Witam serdecznie,

    przejrzalem juz ponad 30 watkow z archiwum, ktore bezposrednio drzwi wewnetrznych dotyczyly. Niestety nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie, moze tutaj mi cos odpowiecie?

    Bardzo podobaja mi sie drzwi drewniane. Jakie sa zalety (oprocz tego, iz mi sie podobaja) drzwi drewnianych nad drzwiami z plyty (fornirowanymi)? Jakie sa zalety drzwi z plyty nad drzwiami drewnianymi?

    Czy drzwi z plyty sa mniej podatne na odksztalcanie?
    Czy drzwi drewniane to tylko debowe, czy sosna i olcha tez sie nadaja jako material?

    Z gory dziekuje za Wasze odpowiedzi, na dniach chce zamowic drzwi, i zastanawiam sie czy bede mial problemy z sosna badz olcha. Jesli sa problemy jak je usuwacie - wizyta stolarza?
    Drzwi drewniane nie sprawiają żadnych problemów pod warunkiem że są prawidłowo wykonane. Zarówno dąb jak i sosna nadają się na drzwi, jeśli wolimy tańszą wersję wybieramy sosnę. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jednak jest montaż drzwi dębowych z racji tego że dąb jest twardym materiałem i przez to mniej podatnym na obicia i różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Jak powszechnie wiadomo drewno jest dobrym izolatorem termicznym oraz akustycznym co jest niewątpliwie jego zaletą. Zapraszam do obejrzenia naszej małej galerii : [moderowano]
    Ostatnio edytowane przez finlandia ; 12-08-2018 o 22:31 Powód: Docenamy szczerość intencji, ale o jednak reklama..

  15. #4575

    Domyślnie

    wszyscy pytaja zapytam i ja
    potrzebuje 4 skrzydła + oscieznice plus 2 tunele.
    bialy mat, 80ki przylgowe, najlepiej w opaskach 90 (jakos nie widziałem dobrze połączonych opasek 45 w białym kolorze w salonach)
    wybor padł na :
    POLSKONE SEMPRE W03 laminat CPL
    DRE EVEN malowane
    DRE AURI DRE-CELL biały mat
    PORTA KONCEPT A9 supermat
    ERKADO KAMELIA 1 biały premium

    wszystkie zbliżone cenowo do DRE EVEN malowane (najdrozsze), DRE AURI sa najtańsze ale te DRE EVEN najmniej do mnie przemawiają (jakoś nie widać tego ze to malowane ja tam średnio bym odróżnił od okleiny)

    zależy mi na trwałości oczywiście które z tych skrzydeł (a tak naprawdę oklein) będą najtrwalsze ?
    gdzieś wewnętrznie skłaniam sie do tych które maja ramiaki drewniane (czyli Polskone,Porta i Erakdo) bo ewidentnie czuć różnice w ciężkości skrzydła i przez to przynajmniej sprawiają wrażenie trwalszych a i w użytkowniku sa jakby bardziej płynne (nie wiem jak to opisać)
    Ostatnio edytowane przez krisr77 ; 14-08-2018 o 14:11

  16. #4576

    Domyślnie

    widzę jakoś watek umarł a ja nadal w rozterce
    rozmawiałem z gostkiem który handluje ERKADO (nawet nie wiem czy to nie jakaś spółka córka bo sie nazywa kozłowski drzwi okna czy jakoś tak
    i odradza okleinę PREMIUM - zasugerował ze ERAKDO będzie sie z niej wycofywać bo jest dużo reklamacji ze odchodzi, pęka - jest za sztywna.
    nie wiem ile w tym prawdy ale gdzie nie dzwoniłem nikt nie ma drzwi w okleinie premium - nikt. same greko
    i teraz mój wewnętrzny faworyt stracił główna zaletę i juz w ogóle nie wiem co dalej robić a za góra 2 tyg muszę juz zamawiać skrzydła.

    ps. czy standardem jest ze firmy biorą opłatę za montaż przed dokonaniem montażu ?
    mam 2 oferty:
    jedna w schemacie 40% zaliczki, 40% przed montażem, 20 % po montażu
    i druga tańsza 40% zaliczki, 60% przed montażem
    cos czuje ze w tym drugim przypadku chęć panów do poprawnego montażu może być troszkę mniejsza

  17. #4577
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    I co tu napisać? Faktycznie parę lat temu Kozłowski zmienił nazwę na Erkado i w tym czasie firma zaczęła się pojawiać w szerszej dystrybucji. To było okres wchodzenia oklein z wyraźnym rysunkiem słoi drewna (Greko widziałem wcześniej w Poskone pod nazwą Silkstone). Ładne, niedrogie - słowem - dobra oferta się przyjęła w salonach zniechęconych współpracą ze starymi, dużym producentami (łatwo zrzucić na nich winę swoich niepowodzeń). Ale do rzeczy: jak było tanie greko, to nikt nie kupował droższych premium.
    Co do zaliczek: trochę nie fair jest branie całej kasy przed montażem (na forum dominują głosy że montaż płaci się po, ale i nie brak takich którzy twierdzą że w ogóle nie dają zaliczek) , ale to Wawa, więc rządzi się swoimi prawami
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  18. #4578

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedz
    pochodziłem po salonach i w końcu znalazłem ERKADO w okleinie premium ale niestety nie białe a jakieś szare ze struktura drewna (białych nie ma nigdzie)
    rzeczywiście okleina bardzo gruba i sztywna ale przez to taka plastikowa i nienaturalna.same skrzydła tez nie zrobiły na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia pomimo ramiaka drewnianego skrzydła sa lekkie, w wyglądzie i odczuciu trochę takie marketowe.
    chyba zdecyduje sie na klasykę czyli DRE AURI w białym macie. sa najtańsze najładniejsze wg mnie, fajne w miarę ciężkie.
    brak opasek 90 stopni jakoś przeboleje.
    zaoszczędzana kasę wydam na lepsze klamki

  19. #4579

    Domyślnie

    Mam w ofercie m.in. Erkado, może nie żyję bardzo dobrze z handlowcem, ale nikt nie wspominał o wycofywaniu okleiny Premium, jak również nie miałem przypadłości z odklejaniem. Okleina na moje oko jest dobra, kwestie wizualne wiadomo są subiektywne, a skrzydło w Premium jest na drewnianej ramie, nie na mdf. Ta o której piszesz to kora biała i taką strukturę miała mieć. Gładka jest po prostu gładka i bialutka. Zadzwoń do ich przedstawiciela na Twój region, może wie gdzie jest na wystawie model który Cię interesuje w biały Premium. Greko to podobnie jak podstawowa okleina w Dre, Polskone itd. Lepiej dołożyć jest do lepszej, nie ma wątpliwości. W Dre Auri miały mat to podstawowa wersja, całość na mdfie. Stąd też niższa cena. To już lepiej Sempre z Polskone, drożej, ale lepiej niż w Dre.

  20. #4580
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    mazwoj

    Zarejestrowany
    Sep 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    02-153
    Posty
    274

    Domyślnie

    Też nie wiem skąd masz takie info o tym, że Erkado rezygnuje z tego typu oklein. Aż zadzwoniłem do ich przedstawiciela z małym "opr", że takich rzeczy muszę dowiadywać się z netu, a ten szybko zdementował to. Ja na tą okleinę mam tyle samo reklamacji co na każdą inną, czyli są to sporadyczne przypadki związane raczej z nieumiejętną eksploatacją drzwi jak wadą samej okleiny. Wiadomo, że żywotność będzie dłuższa przy prawidłowym obchodzeniu się z nią.
    Tak po cichu Ci powiem jedną rzecz, że jak szukasz białych drzwi w lakierze to wstrzymaj się jeszcze tydzień. Z tego co wieść niesie będą mieli również drzwi lakierowane. Czekam z niecierpliwością na wzornik z próbką. Jak dotrze to powiem coś więcej.

Strona 229 z 253

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony