dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1485 z 1521
Pokaż wyniki od 29.681 do 29.700 z 30404
  1. #29681

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Wygląda, że to najlepsza opcja.
    Uwierz, właśnie jadę 11 rok na G12w (10 lat w poprzednim i pierwszy rok w obecnym domu), poza nielicznymi nawykami np. intensywne prania w weekend, gotowania w weekendy (to z racji pracy) - nie stosuję żadnych ograniczeń.
    Kiedy trzeba prasować, włączyć zmywarkę lub cokolwiek innego w drogiej taryfie to robimy to, nie bacząc na rodzaj taryfy.

    Grzeję CO i CWU w taniej.

    I tak wychodzi mia fakturowa cena 1kWh taniej i to zdecydowanie, aniżeli G11.

    Zaufaj.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  2. #29682
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Tyle tylko, że ja dla 3 osób mam zasobnik 300l ze sporą wężownicą. Mogę go grzać do 45C i wody mam pod dostatkiem. Pompa idzie "na raz", a uruchamia się teraz tylko 2 razy na dzień.
    A nie 200 l dla 4 osób.
    Zbiornik 230l dla 4 osób w tym 3 kobiet. Grzanie w zimie do 45 stopni w okresie przejściowym do 44 stopni, w lecie być może do 43 stopni.
    Zużycie energii za ostatnie 8 miesięcy 490kWh , czyli 2,0kWh dziennie.
    Grzanie 2 razy dziennie rano i wieczorem po ~60min (w zimie chyba nawet więcej, obecnie po ~40min), wszystko w tańszych godzinach G12W.
    Wszystko spisane z wyświetlacza PC więc 100% pewności brak.
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  3. #29683

    Domyślnie

    Cytat Napisał pinacik Zobacz post
    Wowww..... Sprawdzam wyniki od stycznia - od zamieszkania. Na CWU średnio 4,5 do 5 kWh dziennie. Rodzina 4 osobowa, zbiornik 200litrów. Ustawione na 48 C a przed kompaniem wieczornym 53C bo wody trochę za mało było.
    To sobie podyskutujcie.

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Zbiornik 230l dla 4 osób w tym 3 kobiet. Grzanie w zimie do 45 stopni w okresie przejściowym do 44 stopni, w lecie być może do 43 stopni.
    Zużycie energii za ostatnie 8 miesięcy 490kWh , czyli 2,0kWh dziennie.
    Grzanie 2 razy dziennie rano i wieczorem po ~60min (w zimie chyba nawet więcej, obecnie po ~40min), wszystko w tańszych godzinach G12W.
    Wszystko spisane z wyświetlacza PC więc 100% pewności brak.
    Tyle mniej więcej są warte dane z wyświetlacza PC. Ileż to już było tych COP>6. OMG.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  4. #29684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Tyle mniej więcej są warte dane z wyświetlacza PC. Ileż to już było tych COP>6. OMG.
    Pewnie tyle samo ile pitolenia, że 200l dla 4 osób nie wystarczy...
    U mnie COP dla c.w.u. wynosi wg pompy 2,91.
    Do tej pory ogrzewałem c.w.u grzałką w zbiorniku 100l. i zużywałem rocznie pewnie ~1600kWh, więc pi x drzwi jest OK...

    Wystarczy krótki sprawdzian. Do tej pory zużywałem
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  5. #29685

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    Pewnie tyle samo ile pitolenia, że 200l dla 4 osób nie wystarczy...
    U mnie COP dla c.w.u. wynosi wg pompy 2,91.
    Nie bardzo wiem, kto napisał, że 200l nie starcza dla 4 osób.
    Są tu userzy, którzy takim zasobnikiem obsługują 7 osób.

    Nie widzę w tym nic dziwnego.

    A COP 2,91 przy powietrznej (?) PC?, Też zimą, przy -10, -15C na dworze? No Panie....
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  6. #29686
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Nie bardzo wiem, kto napisał, że 200l nie starcza dla 4 osób.
    Są tu userzy, którzy takim zasobnikiem obsługują 7 osób.
    To na pewno ci sami z COP>6
    .
    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    A COP 2,91 przy powietrznej (?) PC?, Też zimą, przy -10, -15C na dworze? No Panie....
    Pomyśl...
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  7. #29687

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maciej Loret Zobacz post
    To na pewno ci sami z COP>6
    .
    Pomyśl...
    Myślę i wchodzi mi tak:
    1. idziesz na kontrę, nie bardzo wiem dlaczego, nie bardzo wiem dlaczego ze mną - możesz jechać dalej, beze mnie,
    2. wiele rzeczy na tym forum już widziałem i wiele czytałem, i tak sobie myślę, że nie jest dobrze jak ktoś stojący przed wyborem (dla niego bardzo ciężkim, być może jedynym w życiu) ogrzewania domu i wody użytkowej, czyta pewne rzeczy,
    3. jak dla mnie możesz mieć i 1 kWh na dzień na CWU,

    I tyle.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  8. #29688

    Domyślnie

    Tak, zaraz dojdziemy do etapu gdzie na co idzie dziennie 0,5 kwh. Nie wiem ludzie 1,5 kwh dziennie na CO, to co wy odpalacie pompe na 30 minut czy macie w domach 18 stopni i w kurtkach chodzicie ? Bo praktycznie polowa maja to byla pizgawica i trzeba bylo grzac, nawet 30m2 okien na poludnie nie dalo rady dogrzac przez slonce, bo bylo pochmurno przez wiekszosc maja
    Ostatnio edytowane przez cpk ; 30-05-2020 o 18:18

  9. #29689

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    I tak wychodzi mia fakturowa cena 1kWh taniej i to zdecydowanie, aniżeli G11.

    Zaufaj.
    Ja mam podobnie. Podobnie, bo tak CO jak i CWU jak trzeba to bez oporów grzeję też w drogiej taryfie (mały zasobnik)
    Jakiś czas temu wrzuciłem to wszystko w arkusz
    Dla moich cen różnica pomiędzy G11 a G12w (wychodzi mi około 70% zużycia w taniej taryfie) to 30,5%
    Dla mnie 30% to dużo,
    Kiedyś miałem wątpliwości, zanim przeszedłem na taryfę strefową, ale teraz nie wyobrażam sobie, żeby przy identycznym korzystaniu ze wszystkich urządzeń elektrycznych płacić za to 30% więcej
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  10. #29690

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpk Zobacz post
    Tak, zaraz dojdziemy do etapu gdzie na co idzie dziennie 0,5 kwh. Nie wiem ludzie 1,5 kwh dziennie na CO, to co wy odpalacie pompe na 30 minut czy macie w domach 18 stopni i w kurtkach chodzicie ? Bo praktycznie polowa maja to byla pizgawica i trzeba bylo grzac, nawet 30m2 okien na poludnie nie dalo rady dogrzac przez slonce, bo bylo pochmurno przez wiekszosc maja
    Mam znajomego, ostatnio grzał 6 kwietnia. Ogrzewanie zjadło mu w ten dzie jakoś 1,5kWh. czystym prądem.
    Co idę do niego, to ma cieplej niż ja.
    Dzisiaj włączyłem, bo mi spadło do 21,5 stopnia.
    Zjadło 1,56kWh i teraz mam 22 stopnie.
    Jak nie ma słońca, to nie ma dużych zysków.
    Co do rachunków za CO.
    Mnie ten sezon wyszedł 1000 zł czystym prądem plus pompa od 30 marca.
    Więc trzeba mieć dom, a nie durszlak.
    W tym sezonie miałem 3 doby, kiedy grzałem po 6,5 godziny na dobę kotłem elektrycznym 6kW.
    Pozostała część sezonu, krócej.
    Ostatnio edytowane przez klaudiusz_x ; 30-05-2020 o 18:50
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  11. #29691

    Domyślnie

    To wejdz w moja stopke, a dopiero pozniej pisz o durszlaku.

    Sory ale w bajki nie wierze. Prosty przyklad z teraz, temperatura zewnetrzna 15 stopni, temperatura zasilania podlogowki 34 stopnie i w ciagu godziny 2,5 kwh
    Ostatnio edytowane przez cpk ; 30-05-2020 o 19:41
    Projekt Homekoncept 36 parterowy, wersja indywidualna. Powierzchnia ogrzewana 155m2 (w tym garaz 36m2 do 16 stopni). Sciany bk24 + 20cm styro, podloga 15cm xps, strop 40cm welny, 100% podlogowka, 100% gres na podlodze, wentylacja hybrydowa. Przewymiarowana pompa fujitsu highpower 11kw, ozc 7,6kw dla -16
    Co tylko w taniej taryfie G12W

  12. #29692
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Maciej Loret

    Zarejestrowany
    Jun 2013
    Skąd
    Pod Bydgoszczą
    Posty
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Myślę i wchodzi mi tak:
    To jeszcze raz.
    Najpierw wyskakujesz z COP>6.
    Potem nie wiadomo dlaczego pytasz o COP przy mocno ujemnych temp., gdy podaję 2,91 za c.w.u.

    P.S. Ogrzewanie wyłączyłem 23.04. Od tego czasu 3 razy był odpalony kominek a kilka razy ubrałem skarpety. Czytając niektore posty zastanawiam się ile osób powinno mieć skafandry kosmiczne aby zachować komfort termiczny...
    Ostatnio edytowane przez Maciej Loret ; 30-05-2020 o 20:01
    Pozdrawiam,
    Maciej Loret

  13. #29693

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpk Zobacz post
    Sory ale w bajki nie wierze. Prosty przyklad z teraz, temperatura zewnetrzna 15 stopni, temperatura zasilania podlogowki 34 stopnie i w ciagu godziny 2,5 kwh
    Wyluzuj.

    Po pierwsze: doszedłeś do ładu z ustawieniami swojej PC?
    Po drugie: jak rozumiem grzejesz dom pierwszy sezon? Naprawdę chałupa potrzebuje wtedy więcej energii.
    Po trzecie: okna oknami, ale parterowy dom (rozległy) nie będzie prosty w ogrzaniu pasywnym.
    Po czwarte: gdzie masz czujnik temp. w domu?
    Po piąte: co to znaczy, że grzejesz też garaż? Masz tam taką samą temp. jak w domu, 22,5 - 23C? Jeśli tak, to niestety, ale to studnia bez dna. Nigdy brama garażowa nie będzie szczelna (i nie powinna). Jak nie grzejesz do tej samej temp., to jak masz odizolowany termicznie garaż od reszty domu?
    Po szóste: co to znaczy wentylacja hybrydowa? Coś ala nydar? Może nie kontrolujesz wymiany powietrza? Jaką masz wilgotność w domu?

    PS. Ja też grzeję. Dół ma mało zysków pasywnych (tak chciałem), natomiast na poddaszu jest b. ciepło. Czujnik temp. mam na parterze.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  14. #29694
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    kulibob

    Zarejestrowany
    May 2015
    Skąd
    ble ble ble
    Posty
    6.357

    Domyślnie

    Mam PV co da użyteczną energię ok 4000kWh. Z czeego ok 2500kWh droga i 1500kwh tania. To wystarczy na bytowy i CO z PC PP i zastanawiam się czy nie warto puścić podłogę i CWU z COP1 bez kagańca? Te 2500kWh w drogiej to i tak nie przejem na bytowym i PC PP a to co zostanie to przerzucą na tanią.

    szacunkowo CWU to 700kWh a CO podłoga do 3000kWh
    Ok 150m2 ogrzewanej powierzchni(116 użytkowej ogrzewanej)+ nieogrzewany garaż45m2 + stryszek
    Temperatura 22,5-24*C
    U skosy i strop=0.14;U stryszek skosy =0,26 ściany=0.17; podłoga=0.23.
    CO Podłogówka 3KW DIY + 2x PC PP kaisai 2,6/2,9kW
    CWU 300l+ 2x1,5kW + Kolektor słoneczny 7,8m2 absorbera+wymiennik basenowy.
    1,88kWp + Solar Boster 3000 do CWU i CO
    4,55kWp qcells G8 + Fronius 3.7kW
    Koza 2-6kW,
    Reku+GGWC

    4,3kW 29 W/m2 wg ciepłowłaściwie.pl

  15. #29695

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    Dla moich cen różnica pomiędzy G11 a G12w (wychodzi mi około 70% zużycia w taniej taryfie) to 30,5%
    Właśnie dostałem fakturę za pół roku. Od 05.11.2019 r. (początek g12W) do 11.05.2020 r. Mieszkam od 29.02.2020 - wcześniej prace wykończeniowe, PC grzała od 08.11.
    Droga 408 kWh
    Tania 2379 kWh
    Razem: 2787 kWh
    Za całość zapłaciłem 1191,17 zł./2787 kWh = 0,427 zł/kWh

    PS. Zupełnie nie wiem dlaczego (może dlatego, że wcześniej dzwoniłem i czekałem na ofertę antysmogową??) mam "stare" zeszłoroczne ceny prądu. Bez opłat abonamentowych, opł za składnik jakościowy i opłaty kogeneracyjnej wychodzi mi droga 0,64 zł., tania 0,32 zł.
    185 m2 grzane + 32 m2 garaż (jedna pętla), silikat 24 cm. + 20 cm. szarego styro (działówki silikat), 30 cm. styro (U=0,11) w skosach poddasza, 20 cm. styro 0,036 w podłodze (10 cm. wylewki na dole, 8 cm. na poddaszu), 15 cm. na ścianie fund., strop monolityczny, pełne deskowanie (na nieużytkowym poddaszu piana PUR), DZ spiralne 4x200 m. w żółtym piasku (tymi "rencami"), PC by Wihajster HCT 9,4 kW z chłodzeniem pasywnym, zasobnik 300 l (3,4 m2 wężownicy).

  16. #29696

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post

    A COP 2,91 przy powietrznej (?) PC?,
    U Ciebie jaki COP przy CWU?
    Nie dla paliw kopalnych (gazu ziemnego i z tej dużej butli też). Gaz to nie jest "czyste ekologiczne paliwo".

    KLIK KLIK KLIK KLIK

  17. #29697

    Domyślnie

    Cytat Napisał ProStaś Zobacz post
    Wyluzuj.

    Po pierwsze: doszedłeś do ładu z ustawieniami swojej PC?
    Po drugie: jak rozumiem grzejesz dom pierwszy sezon? Naprawdę chałupa potrzebuje wtedy więcej energii.
    Po trzecie: okna oknami, ale parterowy dom (rozległy) nie będzie prosty w ogrzaniu pasywnym.
    Po czwarte: gdzie masz czujnik temp. w domu?
    Po piąte: co to znaczy, że grzejesz też garaż? Masz tam taką samą temp. jak w domu, 22,5 - 23C? Jeśli tak, to niestety, ale to studnia bez dna. Nigdy brama garażowa nie będzie szczelna (i nie powinna). Jak nie grzejesz do tej samej temp., to jak masz odizolowany termicznie garaż od reszty domu?
    Po szóste: co to znaczy wentylacja hybrydowa? Coś ala nydar? Może nie kontrolujesz wymiany powietrza? Jaką masz wilgotność w domu?

    PS. Ja też grzeję. Dół ma mało zysków pasywnych (tak chciałem), natomiast na poddaszu jest b. ciepło. Czujnik temp. mam na parterze.
    Bede odpowiadal punktami bedzie latwiej

    1. Doszedlem z ustawieniami ze szkoleniowfem z klimathermu
    2. Tak pierwszy sezon
    3. -
    4. Czujnik w korytarzu przy salonie, ale myslalem nad lazienka (jest na polnocy i jest tam zawsze najchlodniej)
    5. Garaz grzeje do temp 8-10 stopni. Garaz odizolowany jest od domu styropianem 10 cm
    6. To znaczy ze jest to wentylacja grawitacyjna ktora na kazdym kanale ma wentylator higrosterowany. Wilgotnosc w domu 43 w pokojach, 49 w lazience
    Projekt Homekoncept 36 parterowy, wersja indywidualna. Powierzchnia ogrzewana 155m2 (w tym garaz 36m2 do 16 stopni). Sciany bk24 + 20cm styro, podloga 15cm xps, strop 40cm welny, 100% podlogowka, 100% gres na podlodze, wentylacja hybrydowa. Przewymiarowana pompa fujitsu highpower 11kw, ozc 7,6kw dla -16
    Co tylko w taniej taryfie G12W

  18. #29698
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpk Zobacz post
    To wejdz w moja stopke, a dopiero pozniej pisz o durszlaku.

    Sory ale w bajki nie wierze. Prosty przyklad z teraz, temperatura zewnetrzna 15 stopni, temperatura zasilania podlogowki 34 stopnie i w ciagu godziny 2,5 kwh
    Hmmm...cóż, wiara to sprawa indywidualna Mieszkania w bloku na pewno nie ogrzewałem cały maj a w kwietniu piecyk gazowy był włączony dwa razy na CO na parę minut. Teraz np mam 22,3stC układ okien wschód/południe.Ocieplenie 10cm zapewne najtańszego styropianu i okna dwuszybowe. Jak słońce świeci to dochodzi do 23,5stC i zaczyna się umieranie z gorąca. Ale pomińmy.
    Mam PC Atlantic 6kW na agregacie Fujitsu. Moja przy -7stC bierze 1,74kW a statystyczne roczne zużycie prądu ma 2505kWh przy samej podłogówce. A teraz pc 11kW tej samej firmy odpowiednio - 4,28kW i 5939kWh .
    I teraz pytanie - czy zakres modulacji Twojej pompy pozwoli jej zejść do takiego samego poziomu zużycia/h jak mojej przy tych samych temp zewnętrznych?
    Ostatnio edytowane przez Pytajnick ; 31-05-2020 o 08:13

  19. #29699
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Wekto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    786

    Domyślnie

    Cytat Napisał cpk Zobacz post
    Tak, zaraz dojdziemy do etapu gdzie na co idzie dziennie 0,5 kwh. Nie wiem ludzie 1,5 kwh dziennie na CO, to co wy odpalacie pompe na 30 minut czy macie w domach 18 stopni i w kurtkach chodzicie ? Bo praktycznie polowa maja to byla pizgawica i trzeba bylo grzac, nawet 30m2 okien na poludnie nie dalo rady dogrzac przez slonce, bo bylo pochmurno przez wiekszosc maja
    Wyobraź sobie, że są domy, które nie musiały odpalać pc na potrzeby co. Więcej, przez pewien czas włączyłem pasywne chłodzenie podłogówką. Po prostu są różne domy i nie ma w tym nic niezwykłego.

    Cytat Napisał cpk Zobacz post
    5. Garaz grzeje do temp 8-10 stopni. Garaz odizolowany jest od domu styropianem 10 cm
    Uzyskałbyś podobny rezultat bez grzania gdybyś wyrzucił izolację podłogi. To była jedyna zmiana w naszym projekcie, którą zrobiłem w trakcie budowy. Nie ogrzewamy dużego garażu i temperatura tej zimy nie spadła poniżej tych właśnie 8-10 stopni.

  20. #29700

    Domyślnie

    Mam przewymiarowana pc o 3 kw, jakbym dal zasilanie 32 stopnie to bym mial taktowanie, dlatego trzymam zasilanie wysoko (35+)

    Wekto - petla w garazu zamknieta na razie go nie grzeje

Strona 1485 z 1521